Ухвала від 30.06.2025 по справі 360/1276/25

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі

30 червня 2025 року м. ДніпроСправа № 360/1276/25

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду через підсистему “Електронний суд» надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Управління виконавчої дирекції Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 07.05.2025 №121130003987 щодо відмови у переведенні на пенсію по віку відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, ОСОБА_1 ;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області перевести ОСОБА_1 на пенсію по віку відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, зарахувавши до стажу державної служби періоди роботи в податкових органах з 28.06.1994 по 14.10.2024, з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 06.01.2025 № М-1/12-32-10- 02-14, від 06.01.2025, № М-2/12-32-10-02-14, від 06.01.2025, № М-3/12-32-10- 02-14, які видані Головним управлінням ДПС у Луганській області Державної податкової служби України, з дати звернення за призначенням пенсії - з 30.04.2025.

В обґрунтування позову зазначено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - ГУ ПФУ в Луганській обл.).

30.04.2025 позивач подав через веб-портал ПФУ заяву про перехід на пенсію за віком за нормами Закону України “Про державну службу».

Заяву ОСОБА_1 від 30.04.2025 розглянуто за принципом екстериторіальності відповідачем.

Рішенням від 07.05.2025 № 121130003987, позивачу відмовлено у призначенні пенсії у зв'язку з відсутністю необхідного стажу державної служби.

Так, відповідач в рішенні від 07.05.2025 № 121130003987, зазначає що до стажу державної служби заявника можливо зарахувати період роботи з 21.06.1993 по 27.06.1994, тому стаж державної служби, який дає право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України “Про державну службу» становить 1 рік 0 місяців 7 днів.

Період роботи з 28.06.1994 по 25.11.1996 та з 26.11.1996 по 01.05.2016 не зараховано до стажу державної служби, оскільки відповідно до пункту 17 частини 3 статті 3 Закону України “Про державну службу», дія цього Закону н поширюється на осіб рядового і начальницького складу правоохоронних органів та працівників інших органів, яким присвоюються спеціальні звання, якщо інше не передбачено законом. Оскільки заявник не має відповідного стажу державної служби, то прийняте рішення про відмову у переведенні на пенсію за віком за нормами Закону України “Про державну службу» на підставі заяви від 30.04.2025.

Як, вбачається із рішення відповідача від 07.05.2025 № 121130003987, до стажу державної служби заявника можливо зарахувати період роботи з 21.06.1993 по 27.06.1994, тому стаж державної служби, який дає право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України “Про державну службу» становить 1 рік 0 місяців 7 днів.

Однак, як вбачається із трудової книжки (додається до позову) позивача , він працював з 28.06.1994 по 25.11.1996, з 26.11.1996 по 01.05.2016, з 02.05.2016 по 28.07.2016, з 29.07.2016 по 10.10.2018, з 11.10.2018 по 28.08.2019, з 29.08.2019 по 21.12.2020, з 22.12.2020 по 14.10.2024 на різних посадах в органах державної податкової служби та присвоювались спеціальні звання (записи 23- 62 трудової книжки).

Так, відповідачем зараховується період роботи в державній податковій службі з 21.06.1993 по 27.06.1994 до стажу державної служби , а період з 28.06.1994 по 14.10.2024 не зараховується до стажу державної служби, оскільки відповідно до пункту 17 частини 3 статті 3 Закону України “Про державну службу», дія цього Закону не поширюється на осіб рядового і начальницького складу правоохоронних органів та працівників інших органів, яким присвоюються спеціальні звання, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.

Згідно з пунктом 4 частини дев'ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до пункту 3 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною п'ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, відповідно до приписів статті 262 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу (частина 3 статті 80 КАС України).

Керуючись статтями 5, 9, 12, 77, 80, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у цій справі.

Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Зобов'язати відповідача протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області протягом 15 днів з моменту отримання ухвали надати суду:

- копію заяви позивача про призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» з доданими до неї документами;

- копію рішення за результатами розгляду заяви.

Нагадати сторонам, що згідно з частинами другою-п'ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Попередити сторони, що відповідно до частини дев'ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Справа розглядатиметься суддею Смішливою Т.В. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо цієї справи в мережі Інтернет за веб адресою сторінки на офіційному веб порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяТ.В. Смішлива