Справа № 676/4713/25
Номер провадження 1-кс/676/1272/25
30 червня 2025 року м. Кам'янець-Подільський
Слідчий суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора Кам'янець-Подільської окружної прокуратури ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань клопотання слідчого СВ Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою по кримінальному провадженні №12025242000001103 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332 КК України, підозрюваному
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю та зареєстрованого по АДРЕСА_1 , жителю по АДРЕСА_1 , українцю, громадянину України, із середньо-спеціальною освітою, директора ТОВ «Поділля-Євротрансбуд», неодруженого не судимого,
Слідчий СВ Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_6 звернувся до слідчого судді Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим з прокурором Кам'янець-Подiльської окружної прокуратури ОСОБА_3 , про застосування до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що Указом Президента України № 24/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року в Україні введено воєнний стан, строком на 30 діб, з подальшими продовженнями воєнного стану, діючого по теперішній час.
Так, 24.02.2022 року указом Президента України №69/2022 оголошено загальну мобілізацію та постановлено здійснити призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України.
Відповідно до ч.9 ст.1, ч.1 ст.27, ч.1 ст.31 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Відтак, під час мобілізації призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі віком від 18 років, які перебувають у запасі Збройних Сил України та не мають у встановленому Законом порядку права на звільнення від призову.
Поряд з цим, згідно ст.22 даного Закону передбачено, що граничний вік перебування на військовій службі (в тому числі в резерві) - до 60 років.
Пунктом 6 ч.1 ст.8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» передбачено, що в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану, зокрема встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в'їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.
Відповідно до вимог ст.9 Закону України «Про державний кордон України», перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку. Залізничне, автомобільне, морське, річкове, поромне, повітряне та пішохідне сполучення через державний кордон України здійснюються в пунктах пропуску, що встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства і міжнародних договорів України, а також поза пунктами пропуску через державний кордон України у випадках, визначених законодавством. Пункт пропуску через державний кордон України - це спеціально виділена територія на залізничних та автомобільних станціях, у морських і річкових портах, аеропортах (аеродромах) з комплексом будівель, - споруд і технічних засобів, де здійснюються прикордонний, митний та інші види контролю і пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна. Порушенням державного кордону України є перетинання його будь-якими технічними або іншими засобами без відповідного на те дозволу чи з порушенням встановленого порядку.
Отже, на період введення воєнного стану в Україні на законодавчому рівні обмежено виїзд за межі території України осіб, які підлягають мобілізації для несення військової служби відповідно до вимог Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Незважаючи на вищевикладене, ОСОБА_4 спільно із невстановленою у ході досудового розслідування особою, достовірно знаючи про обмеження щодо виїзду громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років за кордон на період дії воєнного стану, вирішив організувати та сприяти громадянам України чоловічої статі у незаконному переправленню через державний кордон України поза встановленими пунктами пропуску, у тому числі з корисливих мотивів.
Зокрема, ОСОБА_4 , будучи громадянином України, добре розуміючи порядок перетину державного кордону України громадянами України та іноземними громадянами, у порушення встановленого Законами України «Про державний кордон України» та «Прикордонний контроль» та правовий режим воєнного стану, введений Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україну», порядок виїзду за межі території України громадян України чоловічої статі призивного віку, та порядку перетину державного кордону України, з метою незаконного збагачення, з корисливих мотивів, з невстановленого досудовим розслідуванням часу вчиняв дії по організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України за наступних обставин.
Так, ОСОБА_4 спільно із невстановленою у ході досудового розслідування особою, діючи в умовах воєнного стану, створили та забезпечили функціонування протиправної схеми з організації незаконного переправлення громадян України на територію Республіки Молдова, яка полягала у наданні засобів, а також здійсненні супроводу порадами та вказівками вказаних осіб до державного кордону України та подальшого перетину останніми кордону з Республікою Молдова поза пунктами пропуску.
Так, ОСОБА_4 близько 15 год. 24.06.2025 року, реалізовуючи свій протиправний умисел по організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, діючи умисно, за попередньою змовою із невстановленою на даний момент досудовим розслідуванням особою, з корисливих мотивів, перебуваючи в приміщені торгівельного центру «Епіцентр» по вул. Хмельницьке шосе, 11 в м. Кам'янці-Подільському Хмельницької області, після попередньої домовленості, зустрівся із ОСОБА_7 (особа зі зміненими анкетними даними) та повідомив останньому, що може організувати його незаконне переправлення його через державний кордон України шляхом надання засобів, а також здійснення телефонного супроводу порадами та вказівками щодо маршруту руху для пересування з с. Велика Слобідка Кам'янець-Подільського району Хмельницької області місцевістю Чернівецької області до кордону із Республікою Молдова з метою переходу державного кордону поза пунктом пропуску, а також порад і вказівок щодо моделі поведінки та про подальші дії з легалізації на території Республіки Молдова. При цьому, під час зустрічі ОСОБА_4 повідомив, що вартість вказаних послуг становитиме 5000 доларів США.
В подальшому, ОСОБА_4 , продовжуючи реалізовувати свій протиправний умисел щодо надання засобів для переправлення через державний кордон України, діючи за попередньою змовою із невстановленою на даний час досудовим розслідуванням особою, попередньо підшукав для купівлі транспортний засіб - мотоцикл марки «Shineray XY500GY-6C» для пересування по території України до кордону із Республікою Молдова, про що близько 15:40 год. 24.06.2025 року, використовуючи належний йому акаунт в мобільному додатку «Телеграм» з абонентським номером НОМЕР_1 через мобільний додаток повідомив ОСОБА_7 (особа зі зміненими анкетними даними) про необхідність купівлі вказаного транспортного засобу та домовились про наступну зустріч близько 15:30 год. 25.06.2025 року поблизу с. Слобідка Кульчієвецька Кам'янець-Подільського району Хмельницької області з метою огляду та навчання їзді на вказаному транспортному засобі, а також надання вказівок та порад щодо подальшої реалізації злочинного умислу на незаконне переправлення через державний кордон України.
Надалі ОСОБА_4 , близько 15:40 год. 25.06.2025 року за попередньою змовою із невстановленою на даний час досудовим розслідуванням особою, продовжуючи реалізовувати свій протиправний умисел щодо надання порад і вказівок для переправлення через державний кордон України, перебуваючи неподалік с. Слобідка Кульчієвецька Кам'янець-Подільського району Хмельницької області, з метою навчання керуванню транспортним засобом, а саме мотоциклом марки «Shineray XY500GY-6C», для пересування по території України до кордону із Республікою Румунії та подальшого незаконного перетину через державний кордон України з Республікою Молдова зустрівся із ОСОБА_7 (особа зі зміненими анкетними даними), в ході чого повідомив схему руху транспортним засобом з с. Велика Слобідка Кам'янець-Подільського району Хмельницької області місцевістю Чернівецької області, місце та спосіб незаконного перетину державного кордону України між с. Кельменці Дністровського району Чернівецької області та с. Ларга Республіки Молдова, визначивши час наступної зустрічі для передачі грошових коштів та подальшого перетину - близько 09 год. 28.06.2025 року.
ОСОБА_7 близько 07:26 год. 28.06.2025 року, перебуваючи в салоні автомобіля марки «Opel Zafira» з державним номерним знаком НОМЕР_2 поблизу зупинки громадського транспорту «Центральний ринок» по просп. Грушевського навпроти багатоквартирного будинку №33 по вул. Соборна в м. Кам'янці-Подільському, на вимогу ОСОБА_4 передав останньому раніше обумовлену загальну суму грошових коштів у розмірі 6400 доларів США (імітаційні куп'юри), за організацію незаконного переправлення через державний кордон України та надання транспортного засобу.
Після цього, злочинні дії ОСОБА_4 та невстановленої особи, були викриті працівниками правоохоронних органів та під час проведення огляду автомобіля марки «Opel Zafira» з державним номерним знаком НОМЕР_2 , виявлено та вилученого імітаційні грошові кошти в сумі 6400 доларів США.
За таких обставин, ОСОБА_4 підозрюється у організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, сприянні вчиненню таких дій порадами, вказівками та наданням засобів, вчинених за попередньою змовою групою осіб та з корисливих мотивів, тобто у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.
28.06.2025 року ОСОБА_4 затримано, в порядку ст.208 КПК України, за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, та цього ж дня оголошено про підозру.
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_4 у вчиненні вищевказаного кримінального правопорушення підтверджується наступними доказами у сукупності: рапортом від 06.06.2025 року ВКП Кам'янець-Подільського РУП про виявлення кримінального правопорушення; протоколом допиту свідка від 07.06.2025 року легендованої особи - ОСОБА_7 , який сповістив про те, що ОСОБА_4 займається організацією та фактичним супроводом незаконного перетину кордону України фізичними особами чоловічої статті мобілізаційного віку; протоколом затримання від 28.06.2025 року в порядку ст.208 КПК України ОСОБА_4 ; протоколом огляду місця події від 28.06.2025 року, під час якого виявлено та вилучено грошові кошти (емітаційного типу) в загальній сумі 6400 доларів США, які були передані легендованою особою - ОСОБА_7 . ОСОБА_4 в якості оплати послуг останнього з надання допомоги в незаконному перетині кордону України; протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_4 від 28.06.2025 року, під час якого він визнав вину в частині надання допомоги за грошову винагороду у незаконному перетині кордону України легендованою особою - ОСОБА_7 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 28.06.2025 року, під час якого він підтвердив причетність ОСОБА_4 до вчинення кримінального правопорушення, а саме організації незаконного перетину кордону України легендованою особою - ОСОБА_7 ; протоколом обшуку від 28.06.2025 року, під час якого вилучено знаряддя вчинення злочину, а саме мотоцикл на якому, згідно інструкцій ОСОБА_4 , легендована особа - ОСОБА_7 мала здійснити незаконний перетин кордону України; протоколом допиту свідка від 07.06.2025 року легендованої особи - ОСОБА_7 , під час якого останній повідомив, що ОСОБА_4 провів з ним дві фізичні зустрічі, в ході яких провів детальний інструктаж щодо шляхів та методів вчинення злочину, а саме перетину кордону України незаконним шляхом, а також продемонстрував знаряддя вчинення злочину - мотоцикл, здійснив коротке навчання щодо опанування його експлуатацією з метою використання під час незаконного перетину кордну України; повідомлення про підозру ОСОБА_4 від 28.06.2025 року; іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.
Під час вивчення особи підозрюваного встановлено, що ОСОБА_4 офіційно не працевлаштований та не має постійного джерела доходів, неодружений, не має осіб на утриманні, підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, яке відноситься до категорії тяжких злочинів та за яке загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
На підставі викладеного, сторона обвинувачення дійшла висновку про наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені п. п. 1, 3, 4, 5 ч.1 ст.177 КПК України, а саме: переховуватись від органів досудового розслідування та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності та покарання, оскільки усвідомлює те, що за злочин, у вчиненні якого він підозрюється, законом передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 9 років з конфіскацією майна. Окрім того, здійснити одноосібний незаконний перетин кордону України, так як 17.08.2025 року із набуттям двадцяти п'яти річчя підлягатиме критерію особи, що за віком підлягає мобілізації на період воєнного стану, а шляхи та методи перетину кордону України йому відомі й ним він володіє, усвідомлює ризики мобілізаційних заходів; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином з метою уникнення від кримінальної відповідальності та покарання. При цьому варто врахувати, що органами досудового розслідування на даний момент встановлено не всіх учасників злочинної схеми; вчинити інше кримінальне правопорушення, оскільки в нього відсутнє місце роботи, як наслідок і джерело доходів, що в сукупності вказує на те, що підозрюваний може вчинити нові кримінальні правопорушення; незаконно впливати на свідків кримінального правопорушення, оскільки йому відомо контактні дані легендованої особи, візуально його знає, а також безпосередньо товаришує та контактує із свідком кримінального правопорушення ОСОБА_8 .
Таким чином, з огляду на наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, достатніх підстав вважати, що існують ризики, передбачені ч.1 ст.177 КПК України, а також неможливості запобігти зазначеним ризикам та забезпечити виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків шляхом застосування більш м'яких запобіжних заходів, слідчий просить застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк 60 днів, але не більше строку досудового розслідування, без застосування застави.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 орієнтував слідчого суддю задоволити клопотання, посилаючись на наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, наявність ризиків, передбачених ч.1 ст.177 КПК України, що дає підстави обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, оскільки інші більш м'які запобіжні заходи не будуть достатніми для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного та уникнення вищезазначених ризиків. Поряд з цим не зміг пояснити, чому анкетні дані підозрюваного зазначені в клопотанні не відповідають дійсності щодо місця проживання особи та місця його роботи. Також, підтвердив, що в матеріалах кримінального провадження провадженні №12025242000001103 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332 КК України протокол обшуку від 28.06.2025 року, під час якого вилучено знаряддя вчинення злочину, а саме мотоцикл на якому, згідно інструкцій ОСОБА_4 , легендована особа - ОСОБА_7 мала здійснити незаконний перетин кордону України, не підписаний слідчим.
Підозрюваний ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_5 просили слідчого суддю відмовити в задоволенні клопотання та обрати більш м'який запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту, або визначити заставу.
Слідчий суддя, заслухавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши клопотання та матеріали кримінального провадження, вважає, що зазначене клопотання слідчого СВ Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою по кримінальному провадженні №12025242000001103 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332 КК України, підозрюваному ОСОБА_4 , підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Указом Президента України № 24/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року в Україні введено воєнний стан, строком на 30 діб, з подальшими продовженнями воєнного стану, діючого по теперішній час.
Згідно ч.2 ст.177 КПК України, підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Так, згідно із положенням ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, законне, тобто передбачене внутрішнім законодавством тримання особи під вартою з метою до провадження її до компетентного судового органу за наявності обґрунтованої підозри у вчиненні нею правопорушення або якщо обґрунтовано вважається необхідним запобігти вчиненню нею правопорушення чи її втечі після його вчинення, не є порушенням права особи на свободу та особисту недоторканість. Крім цього, відповідно до зазначеної норми Конвенції, звільнення особи повинно обумовлюватися гарантіями явки в судове засідання.
ОСОБА_4 підозрюється у організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, сприянні вчиненню таких дій порадами, вказівками та наданням засобів, вчинених за попередньою змовою групою осіб та з корисливих мотивів, тобто у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.
Так, прокурор у судовому засіданні довів, а слідчий суддя переконався у тому, що існує обґрунтована підозра у вчиненні ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, котре відносяться до категорії тяжких злочинів, де за санкцією загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 9 років з конфіскацією майна.
Разом із тим, з огляду на наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, які відносяться до категорії тяжких злочинів, де за санкцією загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 9 років з конфіскацією майна, може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на свідків, з метою створення штучних доказів чи алібі, залякувати зазначених осіб або іншим чином впливати з метою уникнення від кримінальної відповідальності та покарання, яке загрожує у випадку визнання останнього винуватим у вчинення кримінального правопорушення; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином з метою уникнення відповідальності від покарання, вчиняти інші кримінальні правопорушення, тому неможливо запобігти зазначеним ризикам шляхом застосування більш м'яких запобіжних заходів, ніж тримання під вартою.
Разом із цим, вирішуючи питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідчий суддя вважає, що із врахуванням тяжкості кримінального правопорушення, у якому підозрюється ОСОБА_4 , та наявних ризиків, передбачених ст.177 КПК України, слід визнати, що достатнім для забезпечення виконання підозрюваною обов'язків, передбачених КПК України, є застава, відповідно до п.3 ч.5 ст.182 КПК України, визначена для тяжкого злочину у розмірі від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, яка може бути внесена як самим підозрюваним, обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем).
Згідно ч.4 ст.182 КПК України, розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, розмір застави повинен визначатися тим ступенем довіри, при якому перспектива втрати застави буде достатнім стимулюючим засобом, щоб відбити в особи, щодо якої застосовано заставу, бажання будь-яким чином перешкоджати встановленню істини в кримінальному провадженні. Розмір застави повинен визначатися виходячи з особи обвинуваченого, його майнового стану і його відносин з особами, які надають забезпечення, іншими словами, враховувати той факт, чи буде втрата забезпечення чи дії проти поручителів у випадку неявки обвинуваченого в суд достатнім стримуючим фактором для обвинуваченого, щоб не здійснити втечу.
Разом з цим, при визначенні розміру застави слід не допускати встановлення такого її розміру, що є завідомо непомірним для особи та призводить до неможливості виконання застави. З одного боку, розмір застави повинен бути таким, щоб загроза її втрати утримувала б підозрюваного від намірів та спроб порушити покладені на нього обов'язки, а з іншого не має бути таким, щоб через очевидну неможливість виконання умов цього запобіжного заходу це фактично призвело б до подальшого його ув'язнення, яке в останньому випадку перетворилося б на безальтернативне.
У зв'язку з цим, у разі внесення застави, достатньою для запобігання ризикам, зазначеним у клопотанні, буде покладення на підозрювану, згідно із ч.5 ст.194 КПК України, наступних обов'язків: 1) прибувати до суду за кожною вимогою; 2) не відлучатися за межі м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області без дозволу суду; 3) повідомляти суд про зміну свого місця проживання; 4) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Оскільки на момент розгляду справи є встановленим факт недостатності застосування інших більш м'яких запобіжних заходів до підозрюваного ОСОБА_4 , слідчий суддя вважає за необхідне клопотання прокурора задоволити.
Оцінивши в сукупності всі обставини, передбачені ст.178 КПК України та ризики, передбачені ч.1 ст.177 КПК України, слідчий суддя вважає за необхідне обрати підозрюваному ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, тобто до 26 серпня 2025 року включно, із можливістю внесення застави в розмірі шістдесяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 177, 178, 182, 183, 193, 194, 197, 199, 309, 369, 370, 372, 395 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого СВ Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою по кримінальному провадженні №12025242000001103 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332 КК України підозрюваному ОСОБА_4 , задоволити.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю та зареєстрованого по АДРЕСА_1 , жителю по АДРЕСА_1 , українцю, громадянину України, із середньо-спеціальною освітою, директора ТОВ «Поділля-Євротрансбуд», неодруженого не судимого, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, з урахуванням дня затримання підозрюваного, тобто до 26 серпня 2025 року включно.
Визначити розмір застави шістдесят прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 181680 (сто вісімдесят одна тисяча шістсот вісімдесят) гривень, достатнім для забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_4 обов'язків, передбачених КПК України, яка може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області.
Підозрюваний або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі протягом дії ухвали, тобто до 26 серпня 2025 року.
У разі внесення застави, покласти на підозрюваного ОСОБА_4 , згідно із ч.5 ст.194 КПК України, з моменту звільнення з-під варти наступні обов'язки: 1) прибувати до суду за кожною вимогою; 2) не відлучатися за межі м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області, без дозволу суду; 3) повідомляти суд про зміну свого місця проживання; 4) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Визначити термін дії обов'язків, покладених слідчим суддею, в разі внесення застави з дня її внесення, до 26 серпня 2025 року, включно.
У разі внесення застави, з моменту звільнення підозрюваного ОСОБА_4 з-під варти, останній зобов'язана виконувати покладені на нього обов'язки, пов'язані із застосуванням запобіжного заходу у виді застави.
З моменту звільнення з-під варти, у зв'язку з внесенням застави, підозрюваний ОСОБА_4 вважається таким, до якого застосований запобіжний захід у виді застави.
Роз'яснити підозрюваному, що у разі внесення застави у визначеному у даній ухвалі розмірі, оригінал документу з відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області коштів, має бути наданий уповноваженій службовій особі установи, в якій утримується підозрюваний.
Крім того, роз'яснити підозрюваному, що у разі невиконання обов'язків заставодавцем, а також, якщо він, порушить покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов'язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави в дохід держави, суд вирішує питання про застосування до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень ч.7 ст.194 КПК України.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого в провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п'яти днів з часу проголошення.
Копію ухвали направити начальнику ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор», начальнику ІТТ №4 ГУНП в Хмельницькій області, начальнику РКС ГУНП в Хмельницькій області, для виконання, іншим учасникам судового процесу, для відома.
Слідчий суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду
ОСОБА_1