Єдиний унікальний номер: 379/206/15-к
Провадження № 1-в/379/25/25
30 червня 2025 рокум.Тараща
Таращанський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі: ОСОБА_2
за участю:
представника ВП №2 Білоцерківського
РУП ГУ НП в Київській області: ОСОБА_3 ,
особи, відносно якої вирішується питання
про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща подання начальника Відділення поліції №2 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області, про встановлення адміністративного нагляду у відношенні:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Юшків Ріг Таращанського району Київської області, громадянина України, з повною загальною середньою освітою, не одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , судимого:
- 11.02.2015 року Таращанським районним судом Київської області за ст. 289 ч. 2 КК України, ст. 185 ч. 2 КК України, ч. 1 ст. 70 КК України до 5 років позбавлення волі,
- 14.08.2019 року Рокитнянським районним судом Київської області за ст. 289 ч. 2 КК України, ст. 185 ч. 3 КК України, ч. 1 ст. 71 КК України до 5 років і 6 місяців позбавлення волі, звільненого 10.05.2024 року умовно достроково на строк 9 місяців 12 днів,
Начальник відділення поліції №2 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , оскільки на шлях виправлення він не став, не працює, періодично вчиняє адміністративні правопорушення, характеризується негативно. 12.06.2025 притягнутий до відповідальності за вчинення правопорушення яке передбачене ч.1 ст. 178 КУпАП, 20.06.2025 притягнутий до відповідальності за вчинення правопорушення яке передбачене ч.2 ст. 178 КУпАП, 26.06.2025 притягнутий до відповідальності за вчинення правопорушення яке передбачене ч.1 ст. 175-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечував проти встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду, з запропонованими обмеженнями згоден.
Представник ВП №2 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області в судовому засіданні підтримав подання, просив встановити адміністративний нагляд у відношенні ОСОБА_4 оскільки він після звільнення з місць позбавлення волі систематично вчиняє порушення громадського порядку, за що його було притягнуто до адміністративної відповідальності, не працює, вчиняє сварки, на зауваження не реагує, негативно характеризується.
Відповідно до положень Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ. Окрім того адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них. Підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів національної поліції. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Згідно до постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду (із змінами, внесеними згідно з Постановами Пленуму Верховного Суду України №3 (v0003700-93) від 04.06.93, №19 (v0019700-95) від 26.10.95) №3 від 28.03.1986р., при розгляді подання про встановлення адміністративного нагляду суддя, перевіряючи обґрунтованість встановлення такого щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.
При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління. Матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду повинні містити дані про заходи стягнення, які застосовувалися за порушення громадського порядку, прав інших громадян або за інші правопорушення; письмове попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду та інші дані, необхідні для вирішення питання про законність і обґрунтованість встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно із матеріалами справи ОСОБА_4 був двічі засуджений за вчинення тяжкого злочину, звільнений з місць позбавлення волі 10.05.2024 року умовно достроково на строк 9 місяців 12 днів, 12.06.2025 притягнутий до відповідальності за вчинення правопорушення яке передбачене ч.1 ст. 178 КУпАП, 20.06.2025 притягнутий до відповідальності за вчинення правопорушення яке передбачене ч.2 ст. 178 КУпАП, 26.06.2025 притягнутий до відповідальності за вчинення правопорушення яке передбачене ч.1 ст. 175-1 КУпАП, кожен раз його було попереджено про необхідність припинення вчинень правопорушень.
Відповідно до характеристики за місцем мешкання, ОСОБА_4 проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зарекомендував себе незадовільно: порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, не працює.
З огляду на викладене, суду в достатній мірі надані докази, які свідчать про те, що після звільнення з місць позбавлення волі, ОСОБА_4 дійсно не бажає становитися на шлях виправлення, правопорушення які ним були скоєні є загрозливими для суспільства та можуть спричинити несприятливі наслідки для оточуючих.
На підставі викладеного, суд вважає, за необхідне встановити у відношенні ОСОБА_4 адміністративний нагляд з метою запобігання скоєння ним злочинів та здійснення виховного впливу на нього.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,-
Подання начальника ВП №2 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області майора поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Юшків Ріг Таращанського району Київської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 12 (дванадцять) місяців з наступними обмеженнями:
1. заборонити виходити з будинку в якому мешкає з 22 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин наступної доби, щодня;
2. заборонити виїзд в особистих справах за межі населеного пункту в якому мешкає без повідомлення та відповідного на те дозволу територіального підрозділу поліції, в особистих справах;
3. приходити на реєстрацію до відділення поліції №2 Білоцерківського районного управління поліції ГУ НП в Київській області за адресою: м. Тараща, вул. Володимира Великого, 29 два рази на місяць (кожний 1 та 3 вівторок місяця з 08-00 год. до 12-00 год.);
4. заборонити відвідування барів, кафе та місць, де продають алкогольні напої на розлив, з метою недопущення розпиття алкогольних напоїв.
Копію постанови направити ОСОБА_4 та начальнику відділення №2 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області для відома і виконання.
Контроль за виконанням даної постанови доручити відділенню поліції № 2 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд протягом семи днів з моменту проголошення.
Суддя Таращанського районного суду Київської області ОСОБА_6