Дело № 3- 13835
2007 год
12 жовтня 2007 года І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Суддя Ялтинського міського суду Автономної Республіці Крим Кайро И.А.,
розглянувши адміністративну справу відносно ОСОБА_1
по ст. 124 Кодексу Украины про адміністративні правопорушеня (далі КУпАП),
Адміністративна справа не може бути розглянута по суті з приняттям відповідного рішення та повинна бути повернута для належного оформлення та виконання вимог КУпАП за наступних підстав.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про судоустрій України» суд, здійснюючі правосуддяна заходах верховенства права забезпечуе захист гарантованих Конституціею України та законами прав і свобод людини і громодянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства, держави.
Статтею 7 КупАП передбачено, що провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 256 ч. 1 КУпАП про вчинення адмінистративного правопорушення складаєтся протокол уповноваженною на то особою, та передбачені вимоги до змісту протоколу про адміністративні правопорушення.
Згідно ст. 255 ч. 1 п. 1 КУпАП протоколи про адміністративні правопорушення мають право складати уповноваженні на то посадові особи органів внутрішніх справ. Частина 1 статті 256 КУпАП передбачае необхідність вказувати в протоколі посаду особи, яка склала протокол.
За повних скорочень слів до одніеї букви неможливо встановити посаду особи, яка склала адмінистративні матріали. В порушення ст. 256 ч. 1 КУпАП неможливо прочитати прізвище посадової особи, яка склала протоколі та відсутній повний запис органу внутрішніх справ. За цих причин протоколі не можуть бути предметом розгляду з притягненням особи до адмінистративної відповідальности.
Текст протоколу про адміністративне правопорушення, протоколу огляду подіїдорожно-транспортної пригодиз матеріальним збитком, в тому чіслі записи про права правопорушника, час місце розгляду справи, виконані українською мовою. Однак посадова особа не вияснила у правопорушника, чи володіє він українською мовою, та чи не потрібен йому перекладач.
Стаття 124 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність особи за порушення водіями транспортних засобів правил дорожнього руху лише у випадку пошкодження транспортних засобів, вантажів, шляхів та інших споруд чи іншого майна. Без наслідків, вказаних, у диспозиції вказаної норми, не може наступити адміністративна відповідальність водія.
Але у направленому до суду протоколу про адміністративне правопорушення відсутнє та наявність причинного зв'язку між порушенням правил дорожнього руху водієм та наслідками у вигляді пошкодження транспортних засобів, шляхів, споруд чи іншого майна. Не вказано, який транспорт було пошкоджено, кому належить цей транспортний засіб, та які саме пошкодження мали місце.
Однак посадові особи не виконали вимоги закону та не вчинили передбачених законом заходів для забезпечення розгляду справи та виконання постанови суду про призначення покарання.
Суд позбавлений можливості прийняти законне рішення без проведення додаткової перевірки та усунення вказаних недоліків.
На підставі викладенного та керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП,
Адміністративну справу №3-13827/2007 відносно ОСОБА_1 по ст. 124 КУпАП повернути для належного оформлення та виконання вимог КУпАП в другий міжрайонний відділ при Управлінні Державтоінспекції України Головного управління Міністерства Внутрішніх Справ в Автономній Республіці Крим.
Постанова остаточна і оскарженю не підлягае
Суддя підпис
Копія вірна
Суддя
Секретарь