Справа №155/1018/25
Провадження №1-в/155/36/24
30 червня 2025 року місто Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , представника ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , засудженого ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає в АДРЕСА_1 , раніше судимого, зокрема:
20 серпня 2015 року вироком Горохівського районного суду Волинської області за ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 307 КК України, ст. 69, 70, 71, 72 КК України до 4 років 4 місяців позбавлення волі;
17 лютого 2020 року вироком Львівського апеляційного суду за ч. 2 ст. 309 КК України до 2 років позбавлення волі, -
Начальник ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_6 звернувся до суду з поданням, в якому просить продовжити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_4 на строк шість місяців.
Подання обґрунтовується тим, що 14 квітня 2022 року ОСОБА_4 звільнений з ДУ «Маневицька виправна колонія (№42)». Ухвалою Горохівського районного суду Волинської області від 25 червня 2024 року відносно ОСОБА_4 встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік із встановленням обмежень, зокрема, заборонити вихід з будинку по місцю проживання з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин; заборонити виїзд з будь-яких питань без дозволу органів поліції за межі території обслуговування ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області; заборонити відвідувати заклади громадського харчування (кафе, бари, ресторани), де реалізовують спиртні напої на розлив; періодично з'являтися для реєстрації в ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області.
За час перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_4 , будучи належним чином ознайомленим з правилами адміністративного нагляду та встановленими судом обмеженнями, не зважаючи на здійснення з ним профілактичної роботи, неодноразово допускав порушення правил адміністративного нагляду за що неодноразово притягався до адміністративної відповідальності. Таким чином, ОСОБА_4 своїми діями умисно ухилявся від покладених на нього обов'язків. Крім того, вчиняв інші адміністративні та кримінальні правопорушення.
З огляду на це, начальник ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області просить розглянути питання про продовження адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 терміном на 6 місяців.
В судовому засіданні представник ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 підтримав подання з підстав, викладених у ньому.
ОСОБА_4 в судовому засіданні при розгляді клопотання покладався на розсуд суду.
Заслухавши думку представника ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області, думку особи, щодо якої внесено подання, перевіривши надані матеріали подання та дослідивши подані докази, суддя дійшла наступного висновку.
Умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки визначаються Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року №264/94-ВР (далі - Закон №264/94-ВР).
Так, стаття 2 вказаного Закону передбачає, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Таким чином, наведена норма передбачає чіткий перелік умов, за наявності яких закон допускає встановлення адміністративного нагляду, а саме: 1) особа повинна бути засудженою до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засудженою два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини; 2) після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення.
З матеріалів подання вбачається, що ухвалою Горохівського районного суду Волинської області від 25 червня 2024 року відносно ОСОБА_4 встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік із встановленням обмежень відносно останнього, зокрема, заборонено вихід з будинку по місцю проживання з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин; заборонено виїзд з будь-яких питань без дозволу органів поліції за межі території обслуговування ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області; заборонено відвідувати заклади громадського харчування (кафе, бари, ресторани) де реалізовують спиртні напої на розлив; зобов'язано періодично з'являтися для реєстрації в ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області.
З вказаною ухвалою суду ОСОБА_4 був ознайомлений 06 липня 2024 року, що підтверджується його письмовою розпискою.
Із матеріалів подання також вбачається, що ОСОБА_4 дев'ять разів притягався до адміністративної відповідальності, а саме:
06 серпня 2024 року постановою судді Горохівського районного суду Волинської області за ч. 1 ст. 187 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень;
24 вересня 2024 року постановою судді Горохівського районного суду Волинської області за ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень;
15 жовтня 2024 року постановою судді Горохівського районного суду Волинської області за ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень;
10 грудня 2024 року постановою судді Горохівського районного суду Волинської області за ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень;
24 грудня 2024 року постановою судді Горохівського районного суду Волинської області за ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень;
15 квітня 2025 року постановою судді Горохівського районного суду Волинської області за ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень;
29 квітня 2025 року постановою судді Горохівського районного суду Волинської області за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 425 (чотириста двадцять п'ять) гривень;
13 травня 2025 року постановою судді Горохівського районного суду Волинської області за ч. 2 ст. 130, ч. 5 ст. 126 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 9 (дев'ять) років 5 (п'ять) місяців 24 (двадцять чотири) дні та без оплатного вилучення транспортного засобу;
13 травня 2025 року постановою судді Горохівського районного суду Волинської області за ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
Тобто, судом встановлено, що ОСОБА_4 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду. Із змісту постанов вбачається, що останній порушував обов'язок явки для реєстрації в органи поліції та обмеження щодо заборони виходу з будинку по місцю проживання з 22 години до 06 години. Крім того, ОСОБА_4 притягався до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, а також за вчинення правопорушень, які відносяться до порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Крім того, згідно з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань 06 травня 2025 року зареєстровано кримінальне провадження №12025030600000122 з приводу вчинення ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст. 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 11 червня 2015 року засуджений за вчинення тяжкого злочину до покарання у виді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки, відбув покарання повністю та 21 червня 2019 року був звільнений за відбуттям покарання. В подальшому, ОСОБА_4 17 лютого 2020 року був засуджений за вчинення нетяжкого злочину до покарання у виді позбавлення волі на строк 2 (два) роки, відбув покарання повністю та 14 квітня 2022 року був звільнений за відбуттям покарання. Відтак, судимість за вчинення тяжкого злочину не погашена і не знята.
Також, подання обґрунтоване тим, що ОСОБА_4 допускав порушення правил адміністративного нагляду, незважаючи на здійснення з ним відповідної профілактичної роботи. Матеріали подання містять відповідні докази щодо проведення такої профілактичної роботи.
Враховуючи, що ОСОБА_4 був засуджений за злочин, який відноситься до категорії тяжких, судимість не погашена та не знята у встановленому законом порядку, на шлях виправлення не став, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку та на транспорті, суддя вважає, що відносно останнього необхідно продовжити адміністративний нагляд терміном на 6 місяців, а тому подання підлягає до задоволення.
На підставі наведеного, керуючись статтями 3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя, -
Подання начальника ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_5 - задовольнити повністю.
Продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 на строк 6 (шість) місяців із встановленням на цей період таких обмежень:
-заборонити вихід з будинку по місцю проживання з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин;
-заборонити виїзд з будь-яких питань без дозволу органів поліції за межі території обслуговування ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області;
-заборонити відвідувати заклади громадського харчування (кафе, бари, ресторани), де реалізовують спиртні напої на розлив;
-періодично з'являтися для реєстрації в ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Горохівський районний суд Волинської області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області ОСОБА_1