Постанова від 30.06.2025 по справі 458/652/25

Справа № 458/652/25

3/458/345/2025

ПОСТАНОВА

30.06.2025 м. Турка

Суддя Турківського районного суду Львівської області Волинець М.З., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , громадянки України,

за ст.124 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

30.06.2025 на розгляд до суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій, є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №372233 від 25.06.2025, складеного інспектором відділення поліції №2 (м.Турка) Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області лейтенантом поліції Сенчишаком В.І., 25.06.2025 о 01:55 год. в м. Турка, вул. Січових Стрільців, 160, ОСОБА_1 , будучи водієм та керуючи транспортним засобом марки NISSAN QASHQAI р.н. НОМЕР_1 , не вибрала безпечної швидкості руху, не врахувала дорожньої обстановки та здійснила наїзд на електроопору, внаслідок чого автомобіль та електроопора отримали механічні пошкодження, що підтверджується також письмовими поясненнями самої особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 .

Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги п.п. 2.3 б, 12.1 Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст. 124 КУпАП.

З порушенням вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 372233 від 25.06.2025 не зазначено потерпілу особу, якій належить вказана електроопора, а також розмір заподіяної матеріальної шкоди.

Відповідно до ст. 269 КУпАП потерпілим є особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.

Під час підготовки до розгляду справи та вирішення питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення суд встановив, що внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, яка мала місце 25.06.2025 о 01:55 год. в м. Турка по вул. Січових Стрільців, 160, за участю ОСОБА_1 , було пошкоджено не тільки транспортний засіб маркиNISSAN QASHQAI р.н. НОМЕР_1 , а й інше майно - електроопору, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення і письмовими поясненнямиособи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 .

Разом з тим, ні сам протокол, ні додані до нього матеріали не містять даних щодо власника вказаної електричної опори, його повне найменування, та адресу місцезнаходження, якому внаслідок ДТП завдано майнову шкоду і який, відповідно до норм КУпАП є потерпілим, а також відсутні будь-які його письмові пояснення.

Крім того, матеріали справи також не містять доказів того, що власник електроопори немає претензій доОСОБА_1 , в тому числі матеріального характеру, чи будь-яких інших даних які б свідчили, що дана особа не вважає себе потерпілим і не бажає брати участь у розгляді справи.

Неналежним чином оформлений адміністративний протокол створює перешкоди для повного і об'єктивного з'ясування всіх обставин по справі та не може бути належним підтвердженням вчинення правопорушення, і як наслідок, такий адміністративний протокол повертається на доопрацювання.

Згідно до абз.5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП України, до відповідного правоохоронному органу для належного оформлення.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Оскільки згідно з ст. 251 КУпАП обов'язок збирання доказів покладається на орган уповноважений складати протокол про адміністративне правопорушення, дану справу доцільно повернути для належного доопрацювання з метою усунення вище вказаних порушень.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про необхідність повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення для належного доопрацювання та оформлення, оскільки вказаний недолік перешкоджає подальшому провадженню у справі, створює перешкоди для повного і об'єктивного з'ясування всіх обставин по справі.

Керуючись ст.ст. 245, 251,252 256, 278, 283 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП, направити до відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області для належного оформлення та усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.

Постанова є остаточною оскарженню не підлягає.

Суддя Марія ВОЛИНЕЦЬ