Ухвала від 30.06.2025 по справі 463/5914/25

Справа №463/5914/25

Провадження №1-кс/463/5942/25

УХВАЛА

про застосування запобіжного заходу

30 червня 2025 року Личаківський районний суд м. Львова

Слідчий суддя - ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваної ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові клопотання старшого слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, ОСОБА_6 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_7 , про застосування запобіжного заходу у вигляді застави підозрюваній

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці м. Збараж Збаразького р-ну Тернопільської обл., українці, громадянці України, з вищою освітою, розлученій, раніше не судимій, працюючій юрисконсультом 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області, зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_1 , зі слів проживаючій за адресою: АДРЕСА_2 ,

у кримінальному провадженні №62023140140000111 від 25 серпня 2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

старший слідчий першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, ОСОБА_6 як сторона кримінального провадження, звернувся з клопотанням до слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова, погодженим з прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_7 , про застосування щодо підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у виді застави 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 302800 гривень, а також покладенням обов'язків, передбачені п. п. 1-4, 8 ч. 5 ст. 191 КПК України, а саме: прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою; не відлучатися із території м. Тернопіль Тернопільської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками сторони обвинувачення у даному кримінальному провадженні, зокрема працівниками АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області та ГУ ДСНС України у Тернопільській області; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Як вбачається з матеріалів клопотання, ОСОБА_5 підозрюється у вчинені злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.

Зокрема, досудовим розслідуванням встановлено, що у відповідності до наказу АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області №72 «Про прийняття на роботу ОСОБА_5 » від 1 серпня 2022 року, ОСОБА_5 (на підставі свідоцтва про шлюб від 30 вересня 2023 року виданого реєстратором Збаразького відділу ДРАЦС у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції прізвище - ОСОБА_8 ) прийнято з 2 серпня 2022 року на посаду юрисконсульта АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області. Відповідно до посадової інструкції юрисконсульта АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, затвердженої начальником АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області 1 липня 2021 року, юрисконсульт у своїй діяльності керується Конституцією України і законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими документами ДСНС України, Статутом АРЗ СП, цією інструкцією та іншими нормативними актами. З питань організації та методики ведення правової роботи керується рекомендаціями Мін'юсту, ДСНС України. Юрисконсульт АРЗ СП, зокрема: забезпечує додержання законності в діяльності АРЗ СП і захист його правових інтересів; перевіряє відповідність законодавству проектів наказів та інших актів, що подаються не підпис керівництву АРЗ СП, та візує їх за наявності погодження цих проектів заінтересованими підрозділами; бере участь в підготовці, укладанні та контролі за виконанням господарських договорів з іншими підприємствами, установами, організаціями, дає правову оцінку їх проектам; аналізує наслідки розгляду претензій, позовів і судових справ, практику укладення та виконання договорів; забезпечує правовими засобами збереження державної власності, що знаходиться у володінні АРЗ СП, приймає участь у розробці необхідних документів у цій сфері діяльності; проводить пропаганду чинного законодавства, надає юридичні консультації працівникам АРЗ СП та структурних підрозділів з правових питань службової діяльності, ознайомлює їх з необхідними нормативними актами, надає допомогу в пошуку потрібних правових документів; виконує окремі доручення начальника АРЗ СП. Юрисконсульт АРЗ СП повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з правової діяльності АРЗ СП; чинне законодавство; цивільне, трудове, фінансове, адміністративне право; порядок підготовки та внесення проектів законодавчих та нормативних актів; порядок укладання і оформлення господарських договорів. Юрисконсульт АРЗ СП має право: не візувати проекти правових документів, які суперечать діючому законодавству; вимагати від керівництва АРЗ СП (керівників структурних підрозділів) сприяння у виконанні обов'язків і реалізації прав, що передбачені цією посадовою інструкцією; вимагати та отримувати від керівників структурних підрозділів та фахівців необхідну інформацію та документи; залучати фахівців інших структурних підрозділів до вирішення покладених на нього завдань; в межах своєї компетенції повідомляти безпосередньому керівнику про всі недоліки, виявлені в процесі його діяльності та вносити пропозиції щодо їх усунення. Юрисконсульт АРЗ СП несе відповідальність: за правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, межах, визначених чиним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України. за завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чиним цивільним законодавством та законодавством про працю України.

В порушення вимог законодавства, ОСОБА_9 шляхом зловживання своїм службовим становищем в складі організованої групи, до складу якої увійшли ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 з листопада 2022 року по грудень 2023 року, в умовах воєнного стану, здійснили заволодіння бюджетними коштами вчинивши кримінальне правопорушення проти власності, що спричинило збитки державі у сумі 1705664,11 грн.

Так, 15.09.2022 між АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області та КП «Місто» Тернопільської міської ради укладено договір №388 на виконання проектно-кошторисних робіт по об'єкту «Реконструкція існуючої будівлі пожежного депо з надбудовою 2-го поверху - Регіонального центру управління надзвичайними ситуаціями - за адресою: вул. Л. Українки, 6 в м. Тернополі». На виконання вказаного договору, КП «Місто» виготовлено та відповідно до акту №388-1 передано 21.11.2022 до АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області проєктно-кошторисну документацію по об'єкту, вартість якої становила 32 870 701 грн. В цей час, в період з вересня по листопад 2022 року, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_9 , який з 13.06.2007 зареєстрований як фізична особа-підприємець в АДРЕСА_3 , будучи службовою особою та обізнаним із чинним законодавством, яким встановлено правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад, у тому числі з використанням електронної системи «Prozorro», маючи стійкі та тривалі зв'язки із службовими особами ГУ ДСНС України у Тернопільській області та службовими особами АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області від невстановлених досудовим розслідуванням осіб, отримав інформацію про те, що у АРЗ СП ГУ ДСНС у Тернопільській області заплановано здійснити реконструкцію існуючої будівлі пожежного депо з надбудовою 2-го поверху за адресою: вул. Л. Українки, 6 в м. Тернополі очікуваною вартістю 32 870 701 гривень. Тоді ж, у ОСОБА_9 , який маючи значний досвід з організації здійснення будівельних робіт та участі в публічних закупівлях, виник злочинний умисел спрямований на організацію вчинення протиправних дій, а саме заволодіння бюджетними коштами, виділеними АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області на виконання робіт по об'єкту «Реконструкція існуючої будівлі пожежного депо з надбудовою 2-го поверху - Регіонального центру управління надзвичайними ситуаціями - за адресою вул. Л. Українки, 6 в м. Тернополі». При цьому, ОСОБА_9 бажаючи мати значне джерело незаконного доходу, використовуючи свої лідерські якості та водночас розуміючи, що самостійно вчинити протиправне діяння спрямоване на заволодіння бюджетними коштами не зможе, вирішив ініціювати утворення стійкого об'єднання - організовану групу, з метою власного незаконного збагачення шляхом заволодіння чужим майном на свою та інших суб'єктів господарської діяльності, залучених ним користь. Так, ОСОБА_9 діючи умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи мету незаконного збагачення, за невстановлених обставин, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 05.12.2022, повідомив про свої наміри ОСОБА_10 , з якими перебував у дружніх відносинах, про необхідність укладення АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області саме із ним, тобто ОСОБА_9 , договору підряду на виконання робіт по об'єкту «Реконструкція існуючої будівлі пожежного депо з надбудовою 2-го поверху - Регіонального центру управління надзвичайними ситуаціями - за адресою вул. Л. Українки, 6 в м. Тернополі». В свою чергу, ОСОБА_10 , перебуваючи на посаді заступника начальника відділу Головного управління, діючи з корисливих мотивів, з метою власного незаконного збагачення, достовірно знаючи в силу займаної посади та трудового досвіду порядок дій та процедуру здійснення тендерних закупівель, що проводяться АРЗ СП Головного управління ДСНС України у Тернопільській області (код ЄДРПОУ 08588955), юридична адреса: 46016, м. Тернопіль, вул. Київська, 21, а також маючи значний досвід в діяльності з організації проведення публічних закупівель та організації технічного нагляду за будівництвом, реконструкцією і капітальним ремонтом об'єктів підрозділів ГУ ДСНС України у Тернопільській області при виконання ремонтно-будівельних робіт та специфіку закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб проведення будівельних робіт та їх реальну вартість, маючи зв'язки зі службовими особами підрозділів ГУ ДСНС України у Тернопільській області у тому числі АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 05.12.2022, більш точну дату встановити не виявилося за можливе, погодився на пропозицію ОСОБА_9 забезпечити та організувати процедуру закупівлі і в подальшому укласти відповідні договори підряду та купівлі-продажу, на підставі яких ОСОБА_9 зможе незаконно отримати бюджетні кошти від АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області. Надалі ОСОБА_9 отримавши схвалення своїх намірів ОСОБА_10 , перейшов до наступного етапу втілення своїх намірів, а саме спільно з ОСОБА_13 розробили злочинний план заволодіння чужим майном шляхом зловживання ОСОБА_9 своїм службовим становищем, а саме коштами державного бюджету,, які були виділені АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області. Водночас, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 усвідомлюючи, що реалізувати спільно розроблений злочинний план щодо заволодіння чужим майном на користь ОСОБА_9 та інших суб'єктів господарської діяльності, залучених ОСОБА_9 спільно не вдасться, вирішили залучити інших осіб, у тому числі з числа службових осіб АРЗ СП ГУ ДСНС України, як розпорядника коштів та власника об'єкта запланованої реконструкції.

Так, ОСОБА_10 задля полегшення зайняття злочинною діяльністю та досягнення бажаного результату, з відома ОСОБА_9 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 05.12.2022, залучив до даної злочинної схеми пособників - юрисконсульта АРЗ СП Головного управління ОСОБА_5 , як уповноважену особу відповідальну в АРЗ СП Головного управління за організацію та проведення процедур закупівель в електронній системі «PROZORRO», яка повинна була безпосередньо організовувати здійснення закупівель пов'язаних із виконанням робіт по об'єкту всупереч вимогам законодавства з метою забезпечення укладення договору підряду виключно із ОСОБА_9 та договорів купівлі-продажу з іншими суб'єктами господарської діяльності, що були залучені останнім, а також залучив інженера групи матеріально-технічного забезпечення АРЗ СП Головного управління ОСОБА_11 , як уповноважену особу за організацію та проведення спрощених закупівель в електронній системі «PROZORRO», яка повинна була надавати всебічну допомогу ОСОБА_5 , опрацювати комерційні пропозиції від суб'єктів господарської діяльності, що були залучені ОСОБА_9 , які необхідні для прийняття ОСОБА_5 рішень про проведення закупівель та визначення переможцями закупівель суб'єктів господарської діяльності, що мали бути залучені ОСОБА_9 та підготовки і внесення змін до річних планів закупівель АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області. В свою чергу, ОСОБА_9 , переслідуючи мету незаконного збагачення та дотримуючись злочинного плану, з відома ОСОБА_10 з метою заволодіння чужим майном в ході підготовки до виконання робіт по об'єкту та придбання товаро-матеріальних цінностей необхідних під час здійснення реконструкції об'єкта, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 05.12.2022, залучив до даної злочинної схеми у якості пособника та виконавця ОСОБА_12 , яка на той час була найманим працівником дружини ОСОБА_9 та з якою останній перебував у дружніх стосунках, яка повинна була здійснювати підготовку документів від імені ФОП ОСОБА_9 та в подальшому від свого імені та від імені інших суб'єктів господарювання залученим ОСОБА_9 для участі в запланованих закупівлях (у тому числі і створення за необхідності нових суб'єктів господарської діяльності), а також за вказівкою ОСОБА_9 вносити відомості до документів про об'єми та вартість виконаних робіт по об'єкту та постачання будівельних матеріалів по завищених цінах для АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області. Таким чином, ОСОБА_9 спільно з ОСОБА_10 довівши до відома членів організованої групи деталі вище вказаного злочинного плану, створили внутрішньо та зовнішньо організоване стійке об'єднання, члени якого усвідомлюючи наслідки своїх суспільно-небезпечних дій, погодившись та добровільно зорганізувалися для спільної діяльності з метою вчинення особливо тяжких злочинів проти власності у складі організованої групи.

В подальшому, з метою реалізації злочинного плану, з відома членів організованої групи, 28.11.2022 юрисконсульт АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_5 будучи уповноваженою особою із закупівель шляхом складання та власноручного підписання протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою № 195 від 28.11.2022, без належного обґрунтування та документального підтвердження, всупереч вимогам постанови КМ України №1178 та Закону України «Про публічні закупівлі» вирішила здійснити закупівлю без використання електронної системи закупівель на підставі п.п. 1, абз. 2 п.п. 3, 4 п. 13 постанови КМ України №1178 за найнижчою запропонованою ціною. Надалі, продовжуючи діяти з метою реалізації злочинного плану, 29.11.2022 юрисконсульт АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_5 будучи уповноваженою особою із закупівель від імені АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, за підписом начальника АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи, підготувала керівникам будівельних організацій, без зазначення конкретного адресата та адрес їх місцезнаходження, запит цінових пропозицій про надання ними комерційних пропозицій про можливість прийняти участь та подати свої комерційні пропозиції щодо вартості виконання робіт по реконструкції існуючої будівлі пожежного депо з надбудовою 2-го поверху по вул. Лесі Українки 6 в м. Тернополі, без застосування порядку проведення відкритих торгів та/або електронного каталогу за найнижчою ціною Учасника з подальшим заключенням договору підряду. Після чого, ОСОБА_9 та ОСОБА_12 , за невстановлених досудовим розслідуванням обставин було отримано згаданий вище запит та у відповідь на нього в період з 29.11.2022 по 01.12.2022 ОСОБА_12 на виконання спільного злочинного плану, направлено до АРЗСП ГУ ДСНС України три комерційні пропозиції від суб'єктів господарської діяльності, двоє з яких попередньо погодились надати свої дані для участі в закупівлі та не були обізнані із злочинним умислом організованої групи та одна з комерційних пропозицій була від ФОП ОСОБА_9 , яку 29.11.2022 ОСОБА_9 , на виконання спільного злочинного умислу, разом із доданими до такої пропозиції документами було підписано. Водночас, з метою створення вигляду законності проведення процедури закупівлі та забезпечення в подальшому укладення договору саме із ОСОБА_9 , пропозиція останнього була підготовлена та підписана ним із ціною нижчою за дві інші пропозиції та відповідно становила 30 320 646 гривень тоді, як цінова пропозиція ПП «Проф-Тер-Буд» становила 31 518 994 гривень, а цінова пропозиція ПП «Волкас» становила 32 491 064 гривень. У зв'язку із чим, з метою сприяння ОСОБА_9 заволодіти чужим майном, реалізовуючи злочинний план, з відома членів організованої групи, юрисконсульт АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_5 будучи уповноваженою особою із закупівель, отримавши комерційні пропозиції, 02.12.2022 шляхом складання та власноручного підписання протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою №198 від 02.12.2022 вирішила: здійснити закупівлю за предметом, згідно коду 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи за ДК 021.2015 Єдиного закупівельного словника здійснити шляхом проведення укладення договору про закупівлю без використання електронної системи з ФОП ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_1 ), який надав найнижчу ціну та оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі». Після чого, 05.12.2022 для забезпечення оперативності здійснення координації дій учасників організованої групи, ОСОБА_10 у месенджері «Viber» було створено групу «КЕКВ 3142 Реконстр ЦУНС 2пов» до якої додано учасників організованої групи, а також працівників ГУ ДСНС України у Тернопільській області та АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, які не були обізнані із злочинним умислом організованої групи.

В подальшому, у зв'язку із прийнятим, на виконання злочинного плану, уповноваженою особою ОСОБА_5 рішення від 02.12.2022 № 198, 06.12.2022 начальник АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи та ОСОБА_9 діючи на виконання єдиного спільного злочинного плану організованої групи уклали між АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області (замовник) та ФОП ОСОБА_9 (підрядник) договір підряду № 538 на виконання робіт з реконструкції існуючої будівлі пожежного депо з надбудовою 2-го поверху по вул. Лесі Українки 6 в м. Тернополі. Так, відповідно до умов договору підрядник зобов'язувався відповідно до кошторисної документації, умов Договору, в межах договірної ціни та за рахунок частини матеріальних ресурсів Замовника, виконати роботи щодо реконструкції будівлі пожежного депо з надбудовою 2-го поверху, а Замовник - прийняти і оплатити такі роботи. Ціна Договору на момент підписання визначалась кошторисною документацією та договірною ціною між Сторонами та становила: 30 320 646 грн. в тому числі: 2022 рік - 9 826 069 грн.; 2023 рік - 20 494 577 грн.; 2024 рік - 0 грн. Крім цього, відповідно до умов укладеного Договору, АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області взяло на себе зобов'язання придбати у 2022 році матеріальні ресурси (будівельні матеріали), що необхідні Підряднику на виконання робіт у кількості відповідно до розділу 8 Договору на загальну суму: 8 000 000 гривень, в тому числі ПДВ-20% - 1 600 000 гривень. Так відповідно до умов договору Замовник був зобов'язаний здійснити закупівлю частини визначених проектно-кошторисною документацією матеріальних ресурсів, необхідних Підряднику, для виконання робіт, що передбачені цим Договором. Замовник взяв на себе зобов'язання щодо закупівлі своєї частини матеріальних ресурсів, а саме: конструкцій сталевих з одного профілю; алюмінієвих та металопластикових світло-прозорих конструкцій, вікон, дверей; комплектуючих до вентильованого фасаду та навісних алюмінієвих композитних панелей; теплоізоляційних матеріалів; несучого металопрофілю. Надалі, 09.12.2022 ОСОБА_10 діючи з єдиним умислом організованої гурпи, надіслав у групу «КЕКВ 3142 Реконстр ЦУНС 2пов» в месенджері «Viber» зразок договору, специфікації та установчих документів необхідних для використання в подальшому ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 під час підготовки і проведення процедур закупівель товарів необхідних для забезпечення виконання Замовником договору підряду №538 від 06.12.2022.

Поряд з цим, ОСОБА_10 було визначено «механізм» для придбання Замовником - АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області товарів, саме із застосуванням положень постанови КМ України №1178, без використання системи електронної закупівлі. Відповідно ОСОБА_5 , будучи уповноваженою особою із закупівель, з метою реалізації злочинного плану, з відома членів організованої групи, 14.12.2022 перебуваючи в приміщенні АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, в м. Тернопіль по вул. Київська, 21, шляхом складання та власноручного підписання протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою № 201 від 14.12.2022, без належного обґрунтування та документального підтвердження, всупереч вимогам постанови КМ України №1178 та Закону України «Про публічні закупівлі» вирішила здійснити закупівлю алюмінієвих навісних композитних панелей площею 650 кв.м. без використання електронної системи закупівель за найнижчою запропонованою ціною, на підставі не менше як трьох запитів потенційних учасників. Після чого, інженер групи матеріально-технічного забезпечення АРЗ СП Головного управління ОСОБА_11 , будучи уповноваженою особою із закупівель, з метою реалізації злочинного плану, з відома членів організованої групи, 15.12.2022 від імені АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, за підписом начальника АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи, підготувала керівникам будівельних організацій, без зазначення конкретного адресата та адрес їх місцезнаходження, запит цінових пропозицій про надання ними комерційних пропозицій щодо зазначених у запиті виробів робіт, зокрема, алюмінієві навісні композитні панелі - 650 м. кв., кронштейни 50*50*150 в кількості 6240 шт.; профіль г-подібний в кількості 1872 м.п.; профіль ф-подібний в кількості 736,32 м.п.; вітражі із алюмінієвих сплавів в кількості 110 м.кв.; профнастил ТП 75* в кількості 830,28 м.кв.; профнастил ТП 60 0* в кількості 761,25 м.кв.

В цей же день, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, ОСОБА_9 та ОСОБА_12 було отримано згаданий вище запит та у відповідь на нього ОСОБА_12 , виконуючи відведену їй роль в складі організованої групи, з відома всіх її членів здійснила підготовку цінових пропозицій від трьох суб'єктів господарської діяльності підконтрольних ОСОБА_9 . Так, 15.12.2022 ОСОБА_12 перебуваючи в приміщенні ресторану «Черчіль» по АДРЕСА_4 , підготувала від імені трьох суб'єктів господарської діяльності, а саме ФОП ОСОБА_14 (мати ОСОБА_9 ), ПП «Тертехпанель» в особі директора ОСОБА_15 (донька ОСОБА_9 ) та безпосередньо від свого імені як фізичної особи-підприємця ФОП ОСОБА_12 комерційні пропозиції щодо вартості алюмінієвих навісних композитних панелей площею 650 кв.м. із відповідними цінами - 1 358 987,50 гривень (пропозиція ОСОБА_14 ); 1 521 000 гривень (пропозиція ПП «Тертехпанель») та 1 106 547 гривень (пропозиція самої ОСОБА_12 ). При цьому, ОСОБА_12 з метою реалізації злочинного плану, з відома членів організованої групи, 08.12.2022 зареєструвалась фізичною особою-підприємцем, виготовила печатку та 14.12.2022 відкрила розрахунковий рахунок фізичної особи-підприємця у відділенні АТ КБ «РадаБанк». Водночас, ціна кожної із комерційних пропозицій була завищеною по відношенню до розробленої кошторисної документації, тобто не відповідали їй. Усі вказані комерційні пропозиції, ОСОБА_12 використовуючи електронну пошту ОСОБА_9 - ІНФОРМАЦІЯ_2 о 11:33 год. 15.12.2022 надіслала уповноваженій особі АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_11 на електронну пошту - ІНФОРМАЦІЯ_3 В свою чергу, ОСОБА_11 з метою реалізації злочинного плану, приховування фактичної відсутності здійснення процедури закупівлі, з відома членів організованої групи о 11:42 год. 15.12.2022 переслала дані комерційні пропозиції на електронну пошту АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області - arz_spdsnsu@ukr.net з метою їх реєстрації по вхідній кореспонденції установи. Відповідно, в цей же день згадані вище три комерційні пропозиції були зареєстровані в АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області і за резолюціями начальника АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи, були передані для опрацювання ОСОБА_5 , яка діяла на виконання спільного злочинного плану.

В подальшому, цього ж дня 15.12.2022 ОСОБА_5 будучи уповноваженою особою із закупівель, з метою сприяння ОСОБА_9 заволодіти чужим майном, реалізовуючи злочинний план, з відома членів організованої групи, перебуваючи в приміщенні АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області в м. Тернопіль по вул. Київська, 21 та отримавши комерційні пропозиції, шляхом складання та власноручного підписання протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою № 210 від 15.12.2022 вирішила здійснити закупівлю за предметом, згідно коду 44170000-2 Плити, листи, стрічки та фольга пов'язані з конструкційними матеріалами, а саме алюмінієві навісні композитні панелі за ДК 021.2015 Єдиного закупівельного словника здійснити шляхом проведення укладення договору про закупівлю без використання електронної системи з ФОП ОСОБА_12 (РНОКПП НОМЕР_2 ), який надав найнижчу ціну та оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі». Після цього, у зв'язку із прийнятим, на виконання злочинного плану, уповноваженою особою ОСОБА_5 рішення від 15.12.2022 № 210, 15.12.2022 начальник АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи та ФОП ОСОБА_12 , яка діючи на виконання єдиного спільного злочинного плану організованої групи уклали договір купівлі-продажу №582 та підписали специфікацію до договору (додаток №1), відповідно до якого ФОП ОСОБА_12 зобов'язувалась поставити АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області алюмінієві навісні композитні панелі - 650 м. кв., вартість яких згідно договору та специфікації становила 1 106 547 гривень.

Надалі, на наступний день - 16.12.2022 ОСОБА_12 було складено видаткову накладну №3, відповідно до якої, на виконання умов договору купівлі-продажу №582 від 15.12.2022, остання передала АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області алюмінієві навісні композитні панелі площею 650 м.кв. на загальну суму 1 106 547 гривень, ринкова вартість яких станом на 16.12.2022 становила 67 1801 гривень. Відповідно, на підставі даної накладної 19.12.2022 АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_12 , яка діяла в інтересах організованої групи було перераховано кошти на вказану суму, внаслідок чого інтересам держави в особі АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області спричинено шкоду на суму 434 746 гривень, що у 323 рази перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Крім того, продовжуючи здійснювати свою злочинну діяльність спрямовану на заволодіння організованою групою на користь ОСОБА_9 чужим майном, учасники такої групи в складі ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 забезпечили підготовку та супровід усіх необхідних документів під час реконструкції існуючої будівлі пожежного депо з надбудовою 2-го поверху по вул. Лесі Українки 6 в м. Тернополі, що дозволило останнім внести завідомо неправдиві відомості до актів приймання виконаних робіт форми №КБ-2в у яких було завищено вартість та об'єми виконаних робіт на загальну суму 1 270 918,11 гривень, що у 947 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, при наступних обставинах.

Так, форма акта-приймання виконаних будівельних робіт № КБ-2в має статус примірної форми первинних документів з обліку в будівництві, яку наведено в додатку Т до Національного стандарту «Правила визначення вартості будівництва» ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 № 293 (далі - ДСТУ Б Д.1.1-1:2013). Під будівельними роботами мають на увазі будівельні, монтажні, ремонтно-будівельні, реставраційно-відновлювальні та пусконалагоджувальні роботи. Відтак, в ході виконання робіт відповідно до договору підряду №538 від 06.12.2022, ОСОБА_9 будуючи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи у складі організованої групи у змові з ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та на виконання злочинного плану, 20.12.2022 перебуваючи в м. Тернопіль, всупереч умовам Договору, умисно, маючи на меті заволодіти бюджетними коштами, розпорядником яких було АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій і бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді порушення права власності на бюджетні грошові кошти, керуючись корисливим мотивом, склав акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В №1 за грудень 2022 року, до якого вніс дані щодо вартості ряду робіт, завищивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт. Таким чином, в даному акті ОСОБА_9 , з відома членів організованої групи було завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 10276,69 гривень. Поряд з цим з метою приховування факту вчинення злочину зменшивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт по окремих роботах. Після цього, ОСОБА_9 завідомо знаючи, що акт примірної форми КБ-2в № 1 від 20.12.2022 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2022 року містить неправдиві відомості щодо вартості виконаних Підрядником будівельних робіт, особисто підписав їх від імені Підрядника - ФОП ОСОБА_9 і проставив на них відбитки печатки «ФОП ОСОБА_9 », тим самим надав їм властивості офіційних документів, після чого передав начальнику АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи, для їх подальшого підписання від імені Замовника, а також подання до органів Державної казначейської служби України з метою перерахування Замовником на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_9 грошових коштів згідно вказаного акту № 1 за грудень 2022 року. В свою чергу, начальник АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи та який згідно Положення про АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області уповноважений на підписання договорів (контрактів), фінансових та інших документів від імені АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, 20.12.2022 перебуваючи у приміщенні даного підрозділу ГУ ДСНС України у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Київська, 21 підписав та завірив відтиском печатки Акт № 1, що стало підставою цього ж дня Головним управлінням державної казначейської служби України в Тернопільській області здійснити перерахунок грошових коштів на загальну суму 874 972,90 гривень, у тому числі 10276,69 гривень завищеної вартості виконаних будівельних робіт на рахунок ФОП ОСОБА_9 № НОМЕР_3 , що відкритий в АТ «РадаБанк».

Надалі, він же, ОСОБА_9 продовжуючи здійснювати свою злочинну діяльність спрямовану на заволодіння організованою групою на користь ОСОБА_9 чужим майном, в ході виконання робіт відповідно до договору підряду №538 від 06.12.2022, будуючи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи у складі організованої групи у змові з ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та на виконання злочинного плану, 29.12.2022 перебуваючи в м. Тернопіль, всупереч умовам Договору, умисно, маючи на меті заволодіти бюджетними коштами, розпорядником яких було АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій і бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді порушення права власності на бюджетні грошові кошти, керуючись корисливим мотивом, склав акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В №2 за грудень 2022 року, до якого вніс дані щодо вартості ряду робіт, завищивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт. Таким чином, в даному акті ОСОБА_9 , з відома членів організованої групи, було завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 2176,06 гривень. Поряд з цим з метою приховування факту вчинення злочину зменшивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт по окремих роботах. Після цього, ОСОБА_9 завідомо знаючи, що акт примірної форми КБ-2в № 2 від 29.12.2022 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2022 року містить неправдиві відомості щодо вартості виконаних Підрядником будівельних робіт, особисто підписав їх від імені Підрядника - ФОП ОСОБА_9 і проставив на них відбитки печатки «ФОП ОСОБА_9 », тим самим надав їм властивості офіційних документів, після чого передав начальнику АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи, для їх подальшого підписання від імені Замовника, а також подання до органів Державної казначейської служби України з метою перерахування Замовником на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_9 грошових коштів згідно вказаного акту № 2 за грудень 2022 року. В свою чергу, начальник АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи та який згідно Положення про АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області уповноважений на підписання договорів (контрактів), фінансових та інших документів від імені АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, 29.12.2022 перебуваючи у приміщенні даного підрозділу ГУ ДСНС України у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Київська, 21 підписав та завірив відтиском печатки Акт № 2, що стало підставою цього ж дня Головним управлінням державної казначейської служби України в Тернопільській області здійснити перерахунок грошових коштів на загальну суму 1 862 059 гривень, у тому числі 2 176,06 гривень завищеної вартості виконаних будівельних робіт на рахунок ФОП ОСОБА_9 № НОМЕР_3 , що відкритий в АТ «РадаБанк».

Крім того, він же, ОСОБА_9 продовжуючи здійснювати свою злочинну діяльність спрямовану на заволодіння організованою групою на свою користь чужим майном, в ході виконання робіт відповідно до договору підряду №538 від 06.12.2022, будуючи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи у складі організованої групи у змові з ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та на виконання злочинного плану, 28.03.2023 перебуваючи в м. Тернопіль, всупереч умовам Договору, умисно, маючи на меті заволодіти бюджетними коштами, розпорядником яких було АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій і бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді порушення права власності на бюджетні грошові кошти, керуючись корисливим мотивом, склав акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В №1 за березень 2023 року, до якого вніс дані щодо вартості ряду робіт, завищивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт. Таким чином, в даному акті ОСОБА_9 , з відома членів організованої групи, було завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 40 332,52 гривень. Поряд з цим з метою приховування факту вчинення злочину зменшивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт по окремих роботах. Після цього, ОСОБА_9 завідомо знаючи, що акт примірної форми КБ-2в № 1 від 28.03.2023 приймання виконаних будівельних робіт за березень 2023 року містить неправдиві відомості щодо вартості виконаних Підрядником будівельних робіт, особисто підписав їх від імені Підрядника - ФОП ОСОБА_9 і проставив на них відбитки печатки «ФОП ОСОБА_9 », тим самим надав їм властивості офіційних документів, після чого передав начальнику АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи, для їх подальшого підписання від імені Замовника, а також подання до органів Державної казначейської служби України з метою перерахування Замовником на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_9 грошових коштів згідно вказаного акту № 1 за березень 2023 року. В свою чергу, начальник АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи та який згідно Положення про АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області уповноважений на підписання договорів (контрактів), фінансових та інших документів від імені АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, 28.03.2023 перебуваючи у приміщенні даного підрозділу ГУ ДСНС України у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Київська, 21 підписав та завірив відтиском печатки Акт № 1, що стало підставою 29.03.2023 Головним управлінням державної казначейської служби України в Тернопільській області здійснити перерахунок грошових коштів на загальну суму 999 638,71 гривень, у тому числі 40 332,52 гривень завищеної вартості виконаних будівельних робіт на рахунок ФОП ОСОБА_9 № НОМЕР_3 , що відкритий в АТ «РадаБанк».

Крім того, він же, ОСОБА_9 продовжуючи здійснювати свою злочинну діяльність спрямовану на заволодіння організованою групою на свою користь чужим майном, в ході виконання робіт відповідно до договору підряду №538 від 06.12.2022, будуючи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи у складі організованої групи у змові з ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та на виконання злочинного плану, 29.04.2023 перебуваючи в м. Тернопіль, всупереч умовам Договору, умисно, маючи на меті заволодіти бюджетними коштами, розпорядником яких було АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій і бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді порушення права власності на бюджетні грошові кошти, керуючись корисливим мотивом, склав акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В №2 за квітень 2023 року, до якого вніс дані щодо вартості ряду робіт, завищивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт. Таким чином, в даному акті ОСОБА_9 , з відома членів організованої групи, було завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 477 025,51 гривень. Поряд з цим з метою приховування факту вчинення злочину зменшивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт по окремих роботах. Після цього, ОСОБА_9 завідомо знаючи, що акт примірної форми КБ-2в № 2 від 29.04.2023 приймання виконаних будівельних робіт за квітень 2023 року містить неправдиві відомості щодо вартості виконаних Підрядником будівельних робіт, особисто підписав їх від імені Підрядника - ФОП ОСОБА_9 і проставив на них відбитки печатки «ФОП ОСОБА_9 », тим самим надав їм властивості офіційних документів, після чого передав начальнику АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи, для їх подальшого підписання від імені Замовника, а також подання до органів Державної казначейської служби України з метою перерахування Замовником на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_9 грошових коштів згідно вказаного акту № 2 за квітень 2023 року. В свою чергу, начальник АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи та який згідно Положення про АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області уповноважений на підписання договорів (контрактів), фінансових та інших документів від імені АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, 29.04.2023 перебуваючи у приміщенні даного підрозділу ГУ ДСНС України у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Київська, 21 підписав та завірив відтиском печатки Акт № 2, що стало підставою 30.04.2023 Головним управлінням державної казначейської служби України в Тернопільській області здійснити перерахунок грошових коштів на загальну суму 4 923 230, 95 гривень, у тому числі 477 025,51 гривень завищеної вартості виконаних будівельних робіт на рахунок ФОП ОСОБА_9 № НОМЕР_3 , що відкритий в АТ «РадаБанк».

Крім того, він же, ОСОБА_9 продовжуючи здійснювати свою злочинну діяльність спрямовану на заволодіння організованою групою на свою користь чужим майном, в ході виконання робіт відповідно до договору підряду №538 від 06.12.2022, будуючи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи у складі організованої групи у змові з ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та на виконання злочинного плану, 30.05.2023 перебуваючи в м. Тернопіль, всупереч умовам Договору, умисно, маючи на меті заволодіти бюджетними коштами, розпорядником яких було АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій і бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді порушення права власності на бюджетні грошові кошти, керуючись корисливим мотивом, склав акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В №3 за травень 2023 року, до якого вніс дані щодо вартості ряду робіт, завищивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт на суму. Таким чином, в даному акті ОСОБА_9 , з відома членів організованої групи, було завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 50 455,15 гривень. Поряд з цим з метою приховування факту вчинення злочину зменшивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт по окремих роботах. Після цього, ОСОБА_9 завідомо знаючи, що акт примірної форми КБ-2в № 3 від 30.05.2023 приймання виконаних будівельних робіт за травень 2023 року містить неправдиві відомості щодо вартості виконаних Підрядником будівельних робіт, особисто підписав їх від імені Підрядника - ФОП ОСОБА_9 і проставив на них відбитки печатки «ФОП ОСОБА_9 », тим самим надав їм властивості офіційних документів, після чого передав начальнику АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи, для їх подальшого підписання від імені Замовника, а також подання до органів Державної казначейської служби України з метою перерахування Замовником на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_9 грошових коштів згідно вказаного акту № 3 за травень 2023 року. В свою чергу, начальник АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи та який згідно Положення про АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області уповноважений на підписання договорів (контрактів), фінансових та інших документів від імені АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, 30.05.2023 перебуваючи у приміщенні даного підрозділу ГУ ДСНС України у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Київська, 21 підписав та завірив відтиском печатки Акт № 3, що стало підставою цього ж дня Головним управлінням державної казначейської служби України в Тернопільській області здійснити перерахунок грошових коштів на загальну суму 4 892 263,72 гривень, у тому числі 50 455,15 гривень завищеної вартості виконаних будівельних робіт на рахунок ФОП ОСОБА_9 № НОМЕР_3 , що відкритий в АТ «РадаБанк».

Крім того, він же, ОСОБА_9 продовжуючи здійснювати свою злочинну діяльність спрямовану на заволодіння організованою групою на свою користь чужим майном, в ході виконання робіт відповідно до договору підряду №538 від 06.12.2022, будуючи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи у складі організованої групи у змові з ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та на виконання злочинного плану, 27.07.2023 перебуваючи в м. Тернопіль, всупереч умовам Договору, умисно, маючи на меті заволодіти бюджетними коштами, розпорядником яких було АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій і бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді порушення права власності на бюджетні грошові кошти, керуючись корисливим мотивом, склав акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В №5 за липень 2023 року, до якого вніс дані щодо вартості ряду робіт, завищивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт. Таким чином, в даному акті ОСОБА_9 , з відома членів організованої групи, було завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 258 955,82 гривень. Поряд з цим, з метою приховування факту вчинення злочину зменшивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт по окремих роботах. Після цього, ОСОБА_9 завідомо знаючи, що акт примірної форми КБ-2в № 5 від 27.07.2023 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2023 року містить неправдиві відомості щодо вартості виконаних Підрядником будівельних робіт, особисто підписав їх від імені Підрядника - ФОП ОСОБА_9 і проставив на них відбитки печатки «ФОП ОСОБА_9 », тим самим надав їм властивості офіційних документів, після чого передав начальнику АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи, для їх подальшого підписання від імені Замовника, а також подання до органів Державної казначейської служби України з метою перерахування Замовником на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_9 грошових коштів згідно вказаного акту № 5 за липень 2023 року. В свою чергу, начальник АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи та який згідно Положення про АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області уповноважений на підписання договорів (контрактів), фінансових та інших документів від імені АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, 27.07.2023 перебуваючи у приміщенні даного підрозділу ГУ ДСНС України у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Київська, 21 підписав та завірив відтиском печатки Акт № 5, що стало підставою 29.07.2023 Головним управлінням державної казначейської служби України в Тернопільській області здійснити перерахунок грошових коштів на загальну суму 3 031 175,64 гривень, у тому числі 258 955,82 гривень завищеної вартості виконаних будівельних робіт на рахунок ФОП ОСОБА_9 № НОМЕР_3 , що відкритий в АТ «РадаБанк».

Також, він же, ОСОБА_9 продовжуючи здійснювати свою злочинну діяльність спрямовану на заволодіння організованою групою на свою користь чужим майном, в ході виконання робіт відповідно до договору підряду №538 від 06.12.2022, будуючи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи у складі організованої групи у змові з ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та на виконання злочинного плану, 27.07.2023 перебуваючи в м. Тернопіль, всупереч умовам Договору, умисно, маючи на меті заволодіти бюджетними коштами, розпорядником яких було АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій і бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді порушення права власності на бюджетні грошові кошти, керуючись корисливим мотивом, склав акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В №6 за липень 2023 року, до якого вніс дані щодо вартості ряду робіт, завищивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт. Таким чином, в даному акті ОСОБА_9 , з відома членів організованої групи, було завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 138 529,76 гривень. Поряд з цим, з метою приховування факту вчинення злочину зменшивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт по окремих роботах. Після цього, ОСОБА_9 завідомо знаючи, що акт примірної форми КБ-2в № 6 від 27.07.2023 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2023 року містить неправдиві відомості щодо вартості виконаних Підрядником будівельних робіт, особисто підписав їх від імені Підрядника - ФОП ОСОБА_9 і проставив на них відбитки печатки «ФОП ОСОБА_9 », тим самим надав їм властивості офіційних документів, після чого передав начальнику АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи, для їх подальшого підписання від імені Замовника, а також подання до органів Державної казначейської служби України з метою перерахування Замовником на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_9 грошових коштів згідно вказаного акту № 6 за липень 2023 року. В свою чергу, начальник АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи та який згідно Положення про АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області уповноважений на підписання договорів (контрактів), фінансових та інших документів від імені АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, 27.07.2023 перебуваючи у приміщенні даного підрозділу ГУ ДСНС України у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Київська, 21 підписав та завірив відтиском печатки Акт № 6, що стало підставою 29.07.2023 та 12.08.2023 Головним управлінням державної казначейської служби України в Тернопільській області здійснити перерахунок грошових коштів двома транзакціями на загальну суму 5 612 189,88 гривень, у тому числі 138 529,76 гривень завищеної вартості виконаних будівельних робіт на рахунок ФОП ОСОБА_9 № НОМЕР_3 , що відкритий в АТ «РадаБанк».

Крім того, він же, ОСОБА_9 продовжуючи здійснювати свою злочинну діяльність спрямовану на заволодіння організованою групою на свою користь чужим майном, в ході виконання робіт відповідно до договору підряду №538 від 06.12.2022, будуючи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи у складі організованої групи у змові з ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та на виконання злочинного плану, 29.09.2023 перебуваючи в м. Тернопіль, всупереч умовам Договору, умисно, маючи на меті заволодіти бюджетними коштами, розпорядником яких було АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій і бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді порушення права власності на бюджетні грошові кошти, керуючись корисливим мотивом, склав акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В №7 за серпень 2023 року, до якого вніс дані щодо вартості ряду робіт, завищивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт. Таким чином, в даному акті ОСОБА_9 , з відома членів організованої групи, було завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 42 392,22 гривень. Поряд з цим, з метою приховування факту вчинення злочину зменшивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт по окремих роботах. Після цього, ОСОБА_9 завідомо знаючи, що акт примірної форми КБ-2в № 7 від 29.09.2023 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2023 року містить неправдиві відомості щодо вартості виконаних Підрядником будівельних робіт, особисто підписав їх від імені Підрядника - ФОП ОСОБА_9 і проставив на них відбитки печатки «ФОП ОСОБА_9 », тим самим надав їм властивості офіційних документів, після чого передав начальнику АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи, для їх подальшого підписання від імені Замовника, а також подання до органів Державної казначейської служби України з метою перерахування Замовником на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_9 грошових коштів згідно вказаного акту № 7 за серпень 2023 року. В свою чергу, начальник АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи та який згідно Положення про АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області уповноважений на підписання договорів (контрактів), фінансових та інших документів від імені АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, 29.09.2023 перебуваючи у приміщенні даного підрозділу ГУ ДСНС України у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Київська, 21 підписав та завірив відтиском печатки Акт № 7, що стало підставою цього ж дня Головним управлінням державної казначейської служби України в Тернопільській області здійснити перерахунок грошових коштів на загальну суму 263 432,88 гривень, у тому числі 42 392,22 гривень завищеної вартості виконаних будівельних робіт на рахунок ФОП ОСОБА_9 № НОМЕР_3 , що відкритий в АТ «РадаБанк».

Крім того, він же, ОСОБА_9 продовжуючи здійснювати свою злочинну діяльність спрямовану на заволодіння організованою групою на свою користь чужим майном, в ході виконання робіт відповідно до договору підряду №538 від 06.12.2022, будуючи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи у складі організованої групи у змові з ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та на виконання злочинного плану, 12.10.2023 перебуваючи в м. Тернопіль, всупереч умовам Договору, умисно, маючи на меті заволодіти бюджетними коштами, розпорядником яких було АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій і бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді порушення права власності на бюджетні грошові кошти, керуючись корисливим мотивом, склав акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В №8 за жовтень 2023 року, до якого вніс дані щодо вартості ряду робіт, завищивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт. Таким чином, в даному акті ОСОБА_9 , з відома членів організованої групи, було завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 214 812,52 гривень. Поряд з цим, з метою приховування факту вчинення злочину зменшивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт по окремих роботах. Після цього, ОСОБА_9 завідомо знаючи, що акт примірної форми КБ-2в № 8 від 10.10.2023 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 року містить неправдиві відомості щодо вартості виконаних Підрядником будівельних робіт, особисто підписав їх від імені Підрядника - ФОП ОСОБА_9 і проставив на них відбитки печатки «ФОП ОСОБА_9 », тим самим надав їм властивості офіційних документів, після чого передав начальнику АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи, для їх подальшого підписання від імені Замовника, а також подання до органів Державної казначейської служби України з метою перерахування Замовником на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_9 грошових коштів згідно вказаного акту № 8 за жовтень 2023 року. В свою чергу, начальник АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи та який згідно Положення про АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області уповноважений на підписання договорів (контрактів), фінансових та інших документів від імені АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, 12.10.2023 перебуваючи у приміщенні даного підрозділу ГУ ДСНС України у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Київська, 21 підписав та завірив відтиском печатки Акт № 8, що стало підставою 13.10.2023 Головним управлінням державної казначейської служби України в Тернопільській області здійснити перерахунок грошових коштів на загальну суму 2 086 622,48 гривень, у тому числі 214 812,52 гривень завищеної вартості виконаних будівельних робіт на рахунок ФОП ОСОБА_9 № НОМЕР_3 , що відкритий в АТ «РадаБанк».

Також, він же, ОСОБА_9 продовжуючи здійснювати свою злочинну діяльність спрямовану на заволодіння організованою групою на свою користь чужим майном, в ході виконання робіт відповідно до договору підряду №538 від 06.12.2022, будуючи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи у складі організованої групи у змові з ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та на виконання злочинного плану, 22.12.2023 перебуваючи в м. Тернопіль, всупереч умовам Договору, умисно, маючи на меті заволодіти бюджетними коштами, розпорядником яких було АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій і бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді порушення права власності на бюджетні грошові кошти, керуючись корисливим мотивом, склав акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В №11 за грудень 2023 року, до якого вніс дані щодо вартості ряду робіт, завищивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт на суму 3437,84 гривень. Таким чином, в даному акті ОСОБА_9 , з відома членів організованої групи, було завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 77 771,65 гривень. Поряд з цим, з метою приховування факту вчинення злочину зменшивши поточну вартість на виконаний об'єм робіт по окремих роботах. Після цього, ОСОБА_9 завідомо знаючи, що акт примірної форми КБ-2в № 11 від 22.12.2023 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 року містить неправдиві відомості щодо вартості виконаних Підрядником будівельних робіт, особисто підписав їх від імені Підрядника - ФОП ОСОБА_9 і проставив на них відбитки печатки «ФОП ОСОБА_9 », тим самим надав їм властивості офіційних документів, після чого передав начальнику АРЗСП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи, для їх подальшого підписання від імені Замовника, а також подання до органів Державної казначейської служби України з метою перерахування Замовником на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_9 грошових коштів згідно вказаного акту №11 за грудень 2023 року. В свою чергу, начальник АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, який не був обізнаний злочинним планом організованої групи та який згідно Положення про АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області уповноважений на підписання договорів (контрактів), фінансових та інших документів від імені АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області, 22.12.2023 перебуваючи у приміщенні даного підрозділу ГУ ДСНС України у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Київська, 21 підписав та завірив відтиском печатки Акт № 11, що стало підставою 27.12.2023 Головним управлінням державної казначейської служби України в Тернопільській області здійснити перерахунок грошових коштів на загальну суму 2 759 777,38 гривень, у тому числі 77 771,65 гривень завищеної вартості виконаних будівельних робіт на рахунок ФОП ОСОБА_9 № НОМЕР_3 , що відкритий в АТ «РадаБанк».

Відтак, ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 діючи у змові між собою, у складі організованої групи, у період часу з листопада 2022 року по грудень 2023 року, в умовах воєнного стану, своїми умисними незаконними діями у своїй сукупності, зокрема, у незаконному укладенні договору підряду та договору купівлі-продажу товарів по завищених цінах з метою подальшого внесення недостовірних даних до актів, заволоділи бюджетними коштами у сумі 1 705 664,11 грн., внаслідок чого заподіяли шкоду інтересам держави в особі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, що перевищує більш як на 1270 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та відповідно до п. 4 Примітки до ст. 185 КК України, є особливо великими розмірами.

Таким чином, слідчий вважає, що в діях ОСОБА_5 наявні підстави для обґрунтованої підозри у вчинені останньою злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України, у зв'язку з чим останній повідомлено про підозру у вчиненні такого.

Слідчий клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді застави мотивує тим, що отримані на даному етапі досудового розслідування відомості задокументовані у відповідний процесуальний спосіб передбачений КПК України і вказують на причетність ОСОБА_5 до вчинення зазначеного злочину. Вказує, що під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, а тому з метою забезпечення кримінального провадження та виконання підозрюваною покладених на неї процесуальних обов'язків є необхідність обрання до неї запобіжного заходу у вигляді застави.

Зокрема вказує, що підозрювана може ухилятися від органу досудового розслідування та суду оскільки злочин, який їй інкримінується, є тяжким, у разі доведення вини їй може бути призначено покарання у виді позбавлення волі терміном до дванадцяти років та остання, будучи обізнаною про покарання, що їй загрожує за інкримінований їй злочин для уникнення покарання може переховуватися від органу досудового розслідування та суду. Окрім того, остання може змінити місце свого проживання, у тому числі шляхом виїзду за кордон, або на тимчасово непідконтрольну територію України.

Також на даний час у рамках досудового розслідування зазначеного кримінального провадження не встановлено усі обставини, що мають значення для досудового розслідування (не встановлені всі причетні особи до вчинення кримінального правопорушення, перевіряється можлива причетність підозрюваної до інших аналогічних епізодів протиправної діяльності). Ураховуючи вищевикладене, у випадку обрання стосовно підозрюваної більш м'якого запобіжного заходу, ніж застава, остання може спілкуватися з невстановленими зазначеними вище особами з приводу планів укриття злочинної діяльності, знищення, приховання та спотворення речових доказів, що негативно вплине на подальше здійснення досудового розслідування та притягнення винних до кримінальної відповідальності.

Окрім того, отримавши матеріали клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді застави, підозрювана володітиме інформацією стосовно характеризуючих, в тому числі біографічних, даних свідків, які надали та можуть у подальшому надати органу досудового розслідування викривальні покази стосовно неї, у зв'язку з чим остання, перебуваючи на волі, матиме можливість безперешкодно впливати на вказаних учасників процесу шляхом підкупу, примусу, погроз, у тому числі із застосуванням насильства, з метою зміни або відмови їх від показів. Про очевидність вказаного ризику свідчить і факт так званого прихованого конспіративного спілкування підозрюваної із іншими особами, що були залучені до вчинення злочину.

Зухвалість та багатоепізодність вищевказаного кримінального правопорушення свідчить про відсутність у підозрюваної будь-яких моральних принципів та дає підстави вважати, що остання, розуміючи невідворотність покарання за вчинене нею діяння, обставини вчинення якого на даний час встановлюються органом досудового розслідування, намагатиметься у будь-який спосіб уникнути відповідальності, що вказує на наявність ризику перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, зокрема шляхом погодження показань з особами, причетними до вчинення інкримінованого кримінального правопорушення.

Ризик, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення в якому підозрюється на думку слідчого полягає в тому, що підозрювана може вчинити інші аналогічні кримінальні правопорушення, в тому числі з метою прикриття своєї злочинної діяльності, та досягнення мети вчинення злочину, у якому підозрюється. Ураховуючи те, що зазначений вище злочин вчинявся з корисливих мотивів, метою яких було неправомірне одержання грошових коштів з метою досягнення бажаної мети, слід прийти до висновку, що обрання підозрюваній запобіжного заходу більш м'якого, ніж застава, призведе до вчинення останньою інших кримінальних правопорушень.

Відтак вказує, що у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що будь-який інший запобіжний захід, не може забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваної та єдиним запобіжним заходом, який здатен забезпечити виконання підозрюваною покладених на неї обов'язків та унеможливить реалізацію викладених вище ризиків є запобіжний захід у вигляді застави. Також вказує, що кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 , набуло значного суспільного резонансу, оскільки відноситься до категорії особливо тяжких корупційних злочинів, вчинених умисно та з корисливих мотивів та дискредитує статус органів державної влади. Окрім того, враховуючи те, що підозрювана тривалий час систематично здійснювала протиправну діяльність в складі організованої групи, то є всі підстави вважати, що остання має приховані збереження грошових коштів у значних сумах, унаслідок чого дії підозрюваної в очах громадськості дискредитують діяльність всіх державних органів України, зокрема Державної служби України з надзвичайних ситуацій, тим паче в умовах воєнного стану, що в свою чергу підриває обороноздатність держави у воєнний час коли кожний громадянин України та патріот своєї держави долучається до охорони країни від ворожих дій російських окупантів, коли як ніколи є потреба у матеріальній допомозі армії та державі зі сторони громадян та надходженню всіх необхідних зборів та платежів. Відтак зважаючи на майновий стан підозрюваної орган досудового розслідування вважає, що для забезпечення виконання підозрюваною обов'язків, передбачених КПК України, достатньою буде застава в межах, встановлених ст. 182 КПК України, а саме - 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 302 800 гривень.

Прокурор в судовому засіданні подане клопотання підтримав, пояснення надав аналогічні викладеним в ньому, а тому на даному етапі досудового розслідування вважає за необхідне обрати запобіжний захід у виді застави.

Захисник в судовому засіданні відносно задоволення клопотання заперечив, вважає оголошену підозру необґрунтованою, вказав, що відсутні ризики для обрання застави в зазначеному розмірі, просив враховувати, що кримінальне провадження триває доволі довгий проміжок часу, підозрювана сумліно виконує процесуальні обов'язку, в тому числі в період часу до оголошення підозри, а тому просив застосувати запобіжний захід у виді домашнього арешту або визначити мінімальну заставу.

Підозрювана підтримала позицію свого захисника.

Заслухавши пояснення учасників процесу, оглянувши та перевіривши надані матеріали клопотання, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення частково виходячи з наступного.

Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу відносно підозрюваної, слідчий суддя враховує вимоги п.п. 3, 4 і 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод тапрактику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. При цьому ризик переховування підозрюваного від правосуддя не може оцінюватись виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може служити підставою для запобіжного заходу.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

За змістом закону застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов'язків (ч. 1 ст. 182 КПК України).

З матеріалів клопотання, зокрема долученого до такого витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань вбачається, що першим слідчим відділом (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №62023140140000111 від 25 серпня 2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України.

27 червня 2025 року у вказаному кримінальному провадження ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

За змістом ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Так про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України (сукупність наявних на даний час доказів припущення про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення) свідчать, зокрема: висновок експерта за результатами проведення судово-економічної експертизи №301/25-22 від 8 травня 2025 року, висновок експерта за результатами проведення будівельно-технічної експертизи №169/25-22 від 15 квітня 2025 року, висновок експерта за результатами проведення судово-економічної експертизи №300/25-22 від 7 травня 2025 року, висновок експерта за результатами проведення судової товарознавчої експертизи №106/25-22 від 19 березня 2025 року, наказ АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області №72 «Про прийняття на роботу ОСОБА_5 » від 1 серпня 2022 року, наказ АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області №НС-152/64 «Про визначення уповноважених осіб, відповідальних за організацію та проведення процедур закупівель в електронній системі PROZORRO» від 21 вересня 2022 року, договір підряду №538 від 6 грудня 2022 року на виконання робіт з реконструкції існуючої будівлі пожежного депо з надбудовою 2-го поверху по вул. Лесі Українки 6 в м. Тернополі, додаткові угоди до договору від 20 грудня 2022 року, 27 липня 2023 року, 9 жовтня 2023 року, 18 грудня 2023 року, договір купівлі-продажу №582 від 15 грудня 2022 року, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою №210 від 15 грудня 2022 року, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою №201 від 14 грудня 2022 року, запит цінових пропозицій АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області №64 30/01-660/64 30/12 від 15 грудня 2022 року, довідка (висновок) спеціаліста Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області від 24 червня 2024 року, протокол огляду від 1 травня 2024 року, протокол огляду від 7 червня 2024 року.

Ризиками, які дають підстави слідчому судді застосувати щодо підозрюваної запобіжний захід у вигляді застави слід вважати той факт, що підозрювана, обґрунтовано підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який їй загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до дванадцяти років, відтак з метою уникнення від кримінальної відповідальності може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, в тому числі полишити місце свого постійного проживання та виїхати з території України, незаконними засобами, зокрема шляхом підкупу, впливати на свідків та заявника у кримінальному провадженні, які володіють інформацією щодо обставин вчинення нею зазначеного злочину, та які ще не допитані в судовому засіданні, також знищити, сховати або спотворити будь-які із речей та документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, перешкоджати кримінальному провадженню шляхом погодження показань з особами, причетними до вчинення інкримінованого кримінального правопорушення, продовжуватиме вчиняти інші злочини.

Наведені дані про особу підозрюваної, яка раніше не судима, не гарантують запобігання встановленим ризикам без застосування запобіжного заходу у виді застави.

Обставини, що могли б свідчити про можливість запобігання зазначеним ризикам шляхом застосуванням інших, більш м'яких запобіжних заходів, слідчим суддею не встановлено.

При цьому доводи сторони захисту щодо можливості застосування до підозрюваної інших більш м'яких запобіжних заходів, не спростовують вищенаведених висновків, а сукупність наявних на даний час доказів припущення про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення свідчать про наявність в її діях інкримінованого кримінального правопорушення. Крім того, слідчий суддя не вважає за можливе застосувати до підозрюваної запобіжний захід у виді домашнього арешту, оскільки відсутня згода власника житла на відбування такого по місцю реєстрації чи проживання підозрюваної.

На підставі наведеного, слідчий суддя вважає, що інші, більш м'які запобіжні заходи є недостатніми для запобігання ризикам, встановленим в судовому засіданні, в порядку ст. 177 КПК України, а тому запобігти встановленим ризикам можливо лише шляхом застосування до підозрюваної запобіжного заходу у виді застави.

Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 182 КПК України щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні особливо тяжкого злочину розмір застави визначається у межах від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Визначаючи розмір застави слідчий суддя враховує тяжкість злочину, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 , її матеріальне становище та сімейний стан, обставини вчинення злочину, зокрема роль підозрюваної в складі організованої групи, та розмір заподіяної шкоди, а тому на думку слідчого судді у відповідності до положень п. 3 ч. 5 ст. 182 КПК України розмір застави слід визначити в межах 80 (вісімдесяти) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що буде достатнім для гарантування виконання підозрюваною покладених на неї обов'язків.

Крім того, на підозрювану слід покласти обов'язки передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, зокрема: прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

При цьому, враховуючи запровадження на території України воєнного стану, враховуючи строк досудового розслідування, слідчий суддя вважає за можливе не обмежувати пересування підозрюваної межами м. Тернополя та покласти на неї обов'язок не відлучатися за межі Тернопільської області без дозволу слідчого, прокурора або суду.

Крім того, слідчий суддя вважає за неможливе покладення на підозрювану обов'язку утримуватися від спілкування зі свідками сторони обвинувачення у даному кримінальному провадженні, зокрема працівниками АРЗ СП ГУ ДСНС України у Тернопільській області та ГУ ДСНС України у Тернопільській області, оскільки слідчий суддя не вправі заборонити спілкування з невизначеним колом осіб. При цьому, слідчий суддя звертає увагу, що на момент розгляду клопотання підозрювана працює юрисконсультом 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області.

Керуючись вимогами статей 177, 178, 183, 186, 194, 196, 197, 395 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

клопотання старшого слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, ОСОБА_6 - задовольнити частково.

Застосувати до підозрюваної ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 80 (вісімдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 242240 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) гривень.

Сума застави може бути внесена як самою підозрюваною, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок Територіального управління Державної судової адміністрації України в Львівській області за такими реквізитами: код ЄДРПОУ 26306742, банк отримувача: ДКСУ, м. Київ, код банку отримувача (МФО) 820172, рахунок отримувача UA598201720355219002000000757.

Роз'яснити підозрюваній, що підозрювана, яка не тримається під вартою, не пізніше п'яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави зобов'язана внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду.

Роз'яснити підозрюваній, що у разі невиконання обов'язків заставодавцем, а також, якщо підозрювана, будучи належним чином повідомленою, не з'явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на неї при застосуванні запобіжного заходу обов'язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.

Покласти на підозрювану ОСОБА_5 такі обов'язки:

- прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;

- не відлучатися за межі Тернопільської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Вказані обов'язки покладаються на строк не більше двох місяців, тобто до 30 серпня 2025 року включно.

В задоволенні решти вимог - відмовити.

Контроль за виконанням ухвали в частині виконання покладених на підозрювану обов'язків покласти на перший слідчий відділ (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові.

У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя вирішує питання про застосування до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Копію ухвали вручити підозрюваній негайно після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1