Постанова від 30.06.2025 по справі 463/5882/25

Справа №463/5882/25

Провадження №3/463/1246/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2025 року м. Львів

Суддя Личаківського районного суду м. Львова - Стрепко Н.Л., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Військово-медичного клінічного центру Західного регіону про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , українки, громадянки України, солдата, молодшої медичної сестри відділення загальнолікарської медичної допомоги клініки амбулаторно-поліклінічної допомоги Військово-медичного клінічного центру Західного регіону (на НОМЕР_2 ліжок) Медичних сил Збройних Сил України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

солдат ОСОБА_1 25 червня 2025 року перебувала в пункті постійної дислокації, в умовах правового режиму воєнного стану, виконувала обов'язки військової служби в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів за №11451 від 25 червня 2025 року, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання 30 червня 2025 року не з'явилась, про дату, час та місце такого була повідомлена у встановленому законом порядку, що стверджується зокрема довідкою про доставку їй повістки про виклик в дане судове засідання 27 червня 2025 року повідомленням у месенджер «Viber» за номером мобільного телефону, вказаним в протоколі, про причини неявки суд не повідомила, клопотання про відкладення розгляду справи не подала, пояснень по суті вчиненого правопорушення до суду не скерувала, вину та факт вчинення правопорушення не заперечила.

Відповідно до ст. 268 КУпАП під час відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності справу може бути розглянуто у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Оскільки ОСОБА_1 знала, що стосовно неї складено протокол про адміністративне правопорушення, повідомлена про час та місце розгляду справи у встановленому законом порядку, однак у судове засідання не з'явилась, до участі у справі захисника не залучила, пояснень по суті вчиненого правопорушення до суду не скерувала, вину та факт вчинення правопорушення не заперечила, клопотання про відкладення розгляду справи не подала, а тому, з урахуванням того, що розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 124 КУпАП може проводитися у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи у відсутності останньої.

Оглянувши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази, суд приходить до наступного.

Частиною 3 ст. 172-20 КУпАП передбачено відповідальність за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.

Так ч. 1 вказаної статті Кодексу передбачено відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Згідно з абзацом п'ятим статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, сил оборони і сил безпеки, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і час демобілізації після закінчення воєнних дій.

При цьому Указом Президента України №64/20211 від 24 лютого 2022 року «Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено ввести в Україні воєнний стан із 5 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Законом України №2102-ІХ від 24 лютого 2022 року «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» відповідно до пункту 31 частини першої статті 85 Конституції України та статті 5 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Верховна Рада України вказаний вище указ було затверджено.

Надалі строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України, зокрема Указом Президента України від 15 квітня 2025 року № 235/2025 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України №4356-IX від 16 квітня 2025 року, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 5 години 30 хвилин 9 травня 2025 року строком на 90 діб і такий продовжує діяти на даний час.

Так вина ОСОБА_1 у вчиненні нею вказаного адміністративного правопорушення стверджується: протоколом про військове адміністративне правопорушення серії ВМКЦ ЗР №4 від 25 червня 2025 року; рапортом начальника амбулаторно-поліклінічної допомоги ОСОБА_2 від 25 червня 2025 року щодо виявлення в молодшої медичної сестри солдата ОСОБА_1 ознак алкогольного сп'яніння; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів №11451 від 25 червня 2025 року, проведеного за допомогою алкотестера Алкофор 307 №Q1603300118 в присутності свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , згідно з яким ОСОБА_1 перебувала у стані сп'яніння - результат огляду позитивний, 1,69 проміле, з чим погодилась; витягом з наказу начальника Військово-медичного клінічного центру Західного регіону (з адміністративно-господарської діяльності) №69 від 3 березня 2025 року щодо призначення уповноваженої особи на проведення огляду та затвердження Порядку огляду; Порядком направлення військовослужбовців Центру для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду; свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №35/12309 від 12 грудня 2024 року, чинним до 12 грудня 2025 року, щодо газоаналізатора АлкоФор 307 №Q1603300118; сертифікатом затвердження типу засобів вимірювальної техніки серії А №007491 №UA-MI/1-3161-2015, виданого 30 березня 2015 року, щодо газоаналізаторів АлкоФор, та технічними характеристиками, згідно з якими точність: +/- 0,05‰ в діапазоні до 0,5‰; витягом з наказу начальника Військово-медичного клінічного центру Західного регіону (по стройовій частині) №52 від 11 березня 2022 року щодо призначення солдата ОСОБА_1 на посаду молодшої медичної сестри загальнолікарської медичної допомоги клініки амбулаторно-поліклінічної допомоги; військовим квитком серії НОМЕР_3 ОСОБА_1 ; медичною характеристикою ОСОБА_1 .

Вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Враховуючи вищенаведене, особу правопорушниці, до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті.

Окрім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 172-20, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , в користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому даної постанови, а в разі її оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова надсилається для примусового виконання, а штраф стягується у подвійному розмірі, тобто становитиме 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Личаківський районний суд м. Львова.

Суддя: Стрепко Н.Л.