Ухвала від 30.06.2025 по справі 439/986/25

справа №439/986/25

провадження №2/439/490/25

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

30 червня 2025 року місто Броди

Бродівський районний суд Львівської області у складі:

головуючого судді Войтюк Т.Л.,

за участю секретаря судового засідання Полінчук С.-Е. А.,

розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

26 травня 2025 року ОСОБА_1 звернулась до Бродівського районного суду Львівської області із позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дітей.

Ухвалою суду від 28 травня 2025 року відкрито провадження у справі та призначено судове засідання у справі на 11:00 год. 30 червня 2025 року.

26 червня 2025 року від представника позивача ОСОБА_3 надійшло клопотання у якому представник позивача ОСОБА_1 просить позовну заяву про розірвання шлюбу залишити без розгляду та повернути сплачену суму судового збору.

В судове засідання 30 червня 2025 року сторони не з'явилися, були належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.

Суд розглянув справу без фіксування судового засідання звукозаписувальними технічними засобами, що відповідає положенням частини 2 статті 247 Цивільного процесуального кодексу України.

Дослідивши матеріали справи, суд доходить наступних висновків.

Перелік прав та обов'язків сторін по справі визначений ст. 43, 49 ЦПК України, що включає право подавати заяви та клопотання.

Відповідно положень ч. 3 ст. 13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Пунктом 5 ч.1 ст.257 ЦПК України встановлено, що суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до почату розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

З урахуванням викладеного, клопотання представника позивача в частині залишення без розгляду позову підлягає задоволенню.

Відповідно до п.4 ч. 1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в раз і залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).

Зважаючи на те, що позовна заява залишається без розгляду у зв'язку з клопотанням позивача, судовий збір поверненню не підлягає.

Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 257 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про розірвання шлюбу, - залишити без розгляду.

У задоволенні заяви в частині повернення сплаченого судового збору відмовити.

Роз'яснити позивачу, що після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, особа, позов якої залишено без розгляду, має право звернутися до суду повторно.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її ухвалення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Т.Л. Войтюк

Попередній документ
128489931
Наступний документ
128489933
Інформація про рішення:
№ рішення: 128489932
№ справи: 439/986/25
Дата рішення: 30.06.2025
Дата публікації: 02.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Бродівський районний суд Львівської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (30.06.2025)
Дата надходження: 26.05.2025
Предмет позову: про розірвання шоюбу
Розклад засідань:
30.06.2025 11:00 Бродівський районний суд Львівської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВОЙТЮК ТЕТЯНА ЛЕОНІДІВНА
суддя-доповідач:
ВОЙТЮК ТЕТЯНА ЛЕОНІДІВНА
відповідач:
Яськів Руслан Миколайович
позивач:
Яськів Ірина Павлівна
представник позивача:
Микитюк Степан Михайлович