Справа № 544/1480/25
пров. № 1-кс/544/205/2025
іменем України
про накладення арешту на майно
30 червня 2025 року м. Пирятин
Слідчий суддя Пирятинського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у залі суду по вул. Ярмарковій, 17 м. Пирятин клопотання слідчого СВ ВП № 1 Лубенського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене начальником Пирятинського відділу Лубенської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12025170580000251 від 19.06.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. ст. 367 КК України, про арешт на майна,
До Пирятинського районного суду Полтавської області надійшло клопотання слідчого СВ ВП № 1 Лубенського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене начальником Пирятинського відділу Лубенської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №12025170580000251 від 19.06.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. ст. 367 КК України, про накладення арешту на майно.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що розпорядженням міського голови Пирятинської міської ради від 17.05.2022 №37-к ОСОБА_6 призначено на посаду начальника відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради Полтавської області на умовах безстрокового трудового договору, з 18.05.2022.
Згідно п. 6.1 Положення «Про відділ освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради», затвердженого рішенням восьмої сесій VIII скликання Пирятинської міської ради від 31.03.2021 № 273 (далі за текстом Положення), Відділ очолює начальник, який призначається на посаду звільняється з посади міським головою в установленому законом порядку.
Начальник Відділу здійснює керівництво діяльністю Відділу; діє без довіреності від імені Відділу, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших органах, у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи та видає довіреності і делегує право підпису документів іншим посадовим особам Відділу, укладає договори, відриває в органах Державної казначейської служби України та установах банків поточні а інші рахунки; видає в межах своєї компетенції накази, затверджує посадові інструкції працівників Відділу, його структурних підрозділів, керівний із закладів освіти та визначає ступінь їх відповідальності; здійснює добір кадрів централізованої бухгалтерії, інклюзивно-ресурсного центру, керівників кадрів закладів освіти; виконує функції головного розпорядника коштів для підпорядкованих закладів, установ, що фінансуються з бюджету Пирятинської міської територіальної громади: здійснює контроль за ефективним і раціональним використанням бюджетних коштів у межах затвердженого кошторису витрат, пов'язаних функціонуванням галузі; надає пропозиції міському голові щодо заохочень - притягнення до дисциплінарної відповідальності, присвоєння категорій, призначення на посаду і звільнення з посади працівників Відділу; заохочує та накладає дисциплінарні стягнення на працівників структурних підрозділів, керівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, які належать до Пирятинської міської ради; здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до чинного законодавства (п. 6.2.1, п. 6.2.3. п. 6.2.4, п. 6.2.5, п. 6.2.6, п. 6.2.7., п. 6.2.8, п. 6.2.9., п. 6.2.15 Положення).
Пунктом 6.2.2 Положення встановлено, що начальник відділу освіти молоді та спорту несе відповідальність, передбачену чинним законодавством, за невиконання або неналежне виконання покладених на Відділ завдань та реалізацію його повноважень.
Відповідно до Розділу 3 Посадової інструкції начальника відділу освіти молоді та спорту Пирятинської міської ради, затвердженої наказом відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради від 03.06.2022 №45-к, начальник Відділу, у тому числі: здійснює керівництво Відділом, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці у Відділі; планує роботу Відділу, вносить пропозиції щодо формування планів роботи Пирятинської міської ради; забезпечує організацію виконання плану роботи Відділу; діє без доручення від імені Відділу, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з іншими юридичними особами та громадянами; видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання; затверджує посадові інструкції працівників структурних підрозділів Відділу та визначає ступінь їх відповідальності; здійснює добір керівних кадрів закладів дошкільної та позашкільної освіти; здійснює реалізацію державної політики та політики Пирятинської міської ради у сферах освіти, фізичної культури та спорту; забезпечує виконання рішень Пирятинської міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови з питань, що віднесені до компетенції Відділу; приймає на роботу та звільняє з роботи у порядку передбаченому законодавством про працю, керівників закладів дошкільної та позашкільної освіти Пирятинської міської ради, керівника та працівників інклюзивно-ресурсного центру; заохочує та накладає дисциплінарні стягнення на працівників структурних підрозділів, керівників закладів освіти; здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
Пунктом 3.1.3 Розділу 3. Посадової інструкції начальника відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради передбачено, що начальник Відділу несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни.
Згідно ч. 1 Примітки до ст. 364 КК України службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, з установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських фнкцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Відповідно до вимог статей 8, 19, 68 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України, що закріплює принцип ефективності та результативності, - при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного, розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсяг коштів.
Досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_6 , у період з 12.12.2023 по 25.03.2024, обіймаючи посаду начальника відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради, маючи посадовий 13 ранг посадової особи, постійно обіймала посаду в органі місцевого самоврядування, яка відповідно до ст. ст. 14,15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» відноситься до VII категорії посад місцевого самоврядування та протягом указаного періоду була наділена повноваженнями, пов'язаними із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являлась службовою особою у розумінні як ч. 3 ст. 18 КК України, так і примітки до ст. 364 КК України, та діючи, як службова особа, вчинила кримінальне правопорушення за наступних обставин:
Рішенням шістдесят четвертої сесії восьмого скликання Пирятинсько міської ради від 29.11.2023 №558 внесено зміни до Програми «Опікуємось освітою» на 2022-2023 роки, затвердженої рішенням сорок четвертої сесії восьмого скликання Пирятинської міської ради від 23.12.2022 №472 (далі по тексту Програма), яким внесено до переліку завдань і заходів Програми завдання щодо розроблення робочого проекту «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту протирадіаційного укриття (ПРУ) на території Пирятинський ліцей №4 Пирятинської міської ради Полтавської області, за адресою: Полтавська область. Лубенський район, м. Пирятин, вул. Соборна, 38» на орієнтовну суму 1 420 000, 00 грн.
Рішенням шістдесят четвертої сесії восьмого скликання Пирятинської міської ради від 29.11.2023 №563 внесено зміни до бюджету Пирятинської міської територіальної громади на 2023 рік, якими включено до витрат місцевого бюджету Пирятинської міської територіальної громади витрати для реалізації вищевказаної Програми.
12.12.2023, за результатами проведення публічної закупівлі, між Відділом освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради, юридична адреса: Полтавська обл., м. Пирятин вул. Соборна, 42, код ЄДРПОУ: 40216329, в особі начальника ОСОБА_6 (Замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Всеукраїнський центр державно-приватного партнерства» (далі TOB «ВЦДПП»), юридична адреса: м. Київ, вул. Ванди Василевської, буд. 13, корп. 1, літ А, код ЄДРПОУ: 40256686, в особі директора ОСОБА_7 (Виконавець), укладено Договір №05/12-23/РП-1 від 12.12.2023 на розроблення проектно-вишукувальної документації для об'єкту будівництва: «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту протирадіаційного укриття (ПРУ) на території Пирятинський ліцей №4 Пирятинської міської ради Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Лубенський район, м. Пирятин, вул. Соборна, 38» (далі Договір №05/12-23/РП-1).
Пунктом 1.1 Договору визначено, що Замовник доручає, а Виконавець зобов'язується відповідно до умов Договору виконати роботи на розроблення проектно-вишукувальної документації для об'єкту будівництва: «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту протирадіаційного укриття (ПРУ) на території Пирятинський ліцей №4 Пирятинської міської ради Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Лубенський район, м. Пирятин, вул. Соборна, 38» код ДК:021:2015-71320000-7 Послуги з інженерного програмування (далі - Роботи), відповідно до чинних нормативних документів, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити їх. Дані роботи не передбачають технічні, технологічні, інженерні рішення інформатизації та не потребують погодження Міністерства цифрової трансформації України.
Кінцевим продуктом Робіт є передана Виконавцем проектна документація (щодо якої отримано експертний звіт відповідної експертної організації згідно з вимогами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року «3038-VI), склад та зміст якої визначаються чинними державними та відомчими стандартами або іншими документами, які регулюють порядок виконання цих робіт (в кількості 4 екземплярів та на електронному носії), що оформляється актом приймання-передачі проектно документації (п. 1.2 Договору).
Відповідно до п. 4.1. Договору, ціна нього Договору визначена відповідно до розрахунку кошторисної вартості розроблення проектної документації відповідно до Настанови з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишу кувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад на території України №281 від 01.11.2011 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві».
Ціна цього Договору становить 1 419 533,28 грн. (один мільйон чотириста дев'ятнадцять тисяч п'ятсот тридцять три гривні 28 копійок) в т.ч. ПДВ 236 588,88 грн. згідно з протоколом погодження договірної ціни (додаток №3 до цього Договору) на 2023 р. - 289 009,80 грн. (двісті вісімдесят дев'ять тисяч дев'ять гривень 80 копійок) в т.ч. ПДВ 48 168,30 грн., на 2024 р. - 1130 523.43 грн. (один мільйон сто тридцять тисяч п'ятсот двадцять три гривні 48 копійок) в т.ч. ПДВ 188 420,58 грн. (п. 4.2 Договору).
Ціна проектних робіт коригується на підставі експертного звіту (щодо розгляду проектної документації) відповідної експертної організації (далі експертна організація). Коригування ціни проектних робіт передбачає зменшення ціни таких проектних робіт та договірної ціни.
Якщо ціна проектних робіт за даними експертного звіту відповідної Експертної організації перевищує ціну таких проектних робіт, визначену в Договорі - в такому разі зміни, зазначені вище, до Договору не вносяться і ціна проектних робіт та ціна Договору залишаються без змін, (п.4.5 Договору).
Договір набирає чинності з дня його підписання і діє до 01.04.2024. Закінчення строку дії Договору не звільняє Сторони від виконання зобов'язань, що залишились невиконаними за Договором (п. 13.1 Договору)
В ході виконання умов вказаного договору ОСОБА_6 , будучи службовою особою, наділеною адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими повноваженнями, не передбачаючи, що внаслідок неналежного виконання нею своїх службових обов'язків можуть настати тяжкі суспільно-небезпечні наслідки у вигляді спричинення збитків місцевому бюджету Пирятинської територіальної громади, але, враховуючи займан посаду та покладені на неї посадові обов'язки, повинна була і могла їх передбачити, в результаті неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що виразилось у неотриманні з достовірних джерел інформації та консультативних висновків спеціалістів щодо вартості робіт з розробки проектних документацій за Договором №05/12-23/РП-1 від 12.12.2023, незалученні відповідних спеціалістів Пирятинської міської ради, інших підприємств, установ та організацій для визначення достовірної вартості вказаних робіт з розробки проектних документацій, без проведення належної перевірки відповідності вартості даних проектних робіт вимогам нормативно- правових актів щодо визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації (Кошторисні норми України. Настанова з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво, затверджена наказом Міністерства розвитку громад на території України №281 від 01.11.2011 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві»), прийняла від Виконавця проектну документацію для об'єкту будівництва: «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту протирадіаційного укриття (ПРУ) на території Пирятинський ліцей №4 Пирятинської міської ради Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Лубенський район, м. Пирятин, вул. Соборна, 38» на виконання умов Договору №05/12-23/РП-1 та забезпечила оплату вартості виконаних робіт на користь Виконавця.
Так, 22.12.2023, начальник Відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради ОСОБА_6 , перебуваючи у своєму службовому кабінеті, за адресою: Полтавська обл., Лубенський р-н, м. Пирятин вул. Соборна, 42, в результаті неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, діючи від імені очолюваного неї установи, без проведення належної перевірки щодо визначення достовірної вартості робіт з розробки проектних документацій та відповідності вартості таких робіт вимогам нормативно-правових актів щодо визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації (Кошторисні норми України. Настанова з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво, затверджена наказом Міністерства розвитку громад на території України №281 від 01.11.2011 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві»), підписала та скріпила гербовою печаткою Відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради складений та запропонований Виконавцем робіт - TOB «ВІДДПП» Акт надання послуг №11 від 22.12.2023 про приймання-передачу частини виконаних робіт з розробки проектних документацій на виконання умов Договору №05/12-23/РП-1 від 12.12.2023 на суму 289 009, 80 грн., в т.ч. ПДВ 48 168, 30 грн., тим самим прийняла виконані Виконавцем роботи з розробки проектних документацій за вказаним Договором та забезпечила оплату вартості даних проектних робіт на вказану суму, тоді як вартість проектних робіт, зазначена у вказаному Акті надання послуг була завищена та визначена з порушенням вимог Кошторисних норм України, Настанови з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво.
На підставі вищевказаного Акту надання послуг №11 від 22.12.2023, на виконання умов Договору №05/12-23/РП-1 від 12.12.2023, бухгалтерією Відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради було сформовано платіжну інструкцію №7 від 26.12.2023 та 27.12.2023 проведено оплату вартості виконаних проектних робіт за рахунок коштів місцевого бюджету на розрахунковий рахунок TOB «ВЦДПП» на суму 289 009,80 грн.
У подальшому, 25.03.2024 начальник Відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради ОСОБА_6 , перебуваючи у своєму службовому кабінеті, за адресою: Полтавська обл., Лубенський р-н, м. Пирятин вул. Соборна, 42, у результаті неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, діючи від імені очолюваного неї установи, без проведення належної перевірки щодо визначення достовірної вартості робіт з розробки проектних документацій та відповідності вартості таких робіт вимогам нормативно-правових актів щодо визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації (Кошторисні норми України. Настанова з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво, затверджена наказом Міністерства розвиткх громад на території України №281 від 01.11.2011 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві»), підписала та скріпила гербовою печаткою Відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради складений та запропонований Виконавцем робіт - TOB «ВЦДПП» Акт здачі- приймання виконаних проектних, науково-проектних, вишукувальних та додаткових робіт №2ПСОБ від 25.03.2024 про приймання-передачу виконаних робіт з розробки проектних документацій на виконання умов Договору №05/12- 23/РП-1 від 12.12.2023 на суму 1 130 523,48 грн., в т.ч. ПДВ 188 420,58 грн.. тим самим прийняла виконані Виконавцем роботи з розробки проектних документацій за вказаним Договором та забезпечила оплату вартості даних проектних робіт на вказану суму, тоді як вартість проектних робіт, зазначена у вказаному Акті здачі-приймання виконаних проектних,науково-проектних, вишукувальних та додаткових робіт була завищена та визначена з порушенням вимог Кошторисних норм України, Настанови з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво.
На підставі вищевказаного Акта здачі-приймання виконаних проектних, науково-проектних, вишукувальних та додаткових робіт №2ПСОБ від 25.03.2024 про приймання-передачу виконаних робіт з розробки проектних документацій, на виконання умов Договору №05/12-23/РП-1 від 12.12.2С23. бухгалтерією Відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської радь б) ло сформовано платіжну інструкцію №1 від 27.03.2024 та 28.03.2024 проведено оплату вартості виконаних робіт за рахунок коштів місцевого бюджету на розрахунковий рахунок TOB «ВЦДПП» на суму 1 130 523, 48 грн.
Згідно висновку за результатами проведення комплексної судової будівельно-технічної та економічної експертизи встановлено завищення вартості робіт з розробки проектних документацій за Договором №05/12-23/РП- 1 від 12.12.2023, укладеним між відділом освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради та TOB «ВЦДПП» на розроблення проектно-вишукувальної документації для об'єкту будівництва: «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту протирадіаційного укриття (ПРУ) на території Пирятинський ліцей №4 Пирятинської міської ради Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Лубенський район, м. Пирятин, вул. Соборна, 38» на суму 370 950,86 грн. без ПДВ, внаслідок чого відбулося надлишкове перерахування коштів в ході оплати Відділом освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради на користь TOB «ВЦДПП» в рамках виконання вказаного Договору на вище вказану суму.
Таким чином, неналежне виконання службових обов'язків начальником відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради ОСОБА_6 , що виразилось у прийнятті та забезпеченні оплати робіт з розробки проектних документацій за Договором №05/12-23/РП-1 від 12.12.2023 без проведення належної перевірки відповідності вартості даних проектних робіт вимогам нормативно-правових актів щодо визначення вартості проектних, науково- проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації (Кошторисні норми України. Настанова з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво), призвело в кінцевому результаті до заподіяння майнової шкоди місцевого бюджету Пирятинської територіальної громади на загальну суму 370 950,86 грн., що згідно примітки 4 до ст. 364 КК України є істотною шкодою, оскільки в 245 разів (сто і більше разів) перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, який станом на 2024 рік становив 1514,00 грн.
Окрім того, досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_6 , у період з 12.12.2023 по 27.03.2024, обіймаючи посаду начальника відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради, маючи посадовий 13 ранг посадової особи, постійно обіймала посаду в органі місцевого самоврядування, яка відповідно до ст. ст. 14,15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» відноситься до VII категорії посад місцевого самоврядування та протягом указаного періоду була наділена повноваженнями, пов'язаними із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являлась службовою особою у розумінні як ч. З ст. 18 КК України, так і примітки до ст. 364 КК України, та діючи, як службова особа, вчинила кримінальне правопорушення за наступних обставин:
Рішенням шістдесят четвертої сесії восьмого скликання Пирятинської міської ради від 29.11.2023 №558 внесено зміни до Програми «Опікуємось освітою» на 2022-2023 роки, затвердженої рішенням сорок четвертої сесії восьмого скликання Пирятинської міської ради від 23.12.2022 №472 (далі по тексту Програма), яким внесено до переліку завдань і заходів Програми завдання щодо розроблення робочого проекту «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту протирадіаційного укриття (ПРУ) на території Пирятинський ліцей №6 Пирятинської міської ради Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Лубенський район, м. Пирятин, вул. Сінна, 84» на орієнтовну суму 1 440 000, 00 грн.
Рішенням шістдесят четвертої сесії восьмого скликання Пирятинської міської ради від 29.11.2023 №563 внесено зміни до бюджету Пирятинської міської територіальної громади на 2023 рік, якими включено до витрат місцевого бюджету Пирятинської міської територіальної громади витрати для реалізації вищевказаної Програми.
12.12.2023, за результатами проведення публічної закупівлі, між Відділом освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради, юридична адреса: Полтавська обл., м. Пирятин вул. Соборна, 42, код ЄДРПОУ: 40216329, в особі начальника ОСОБА_6 (Замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Всеукраїнський центр державно-приватного партнерства» (далі ТОВ «ВЦДПП»), юридична адреса: м. Київ, вул. Ванди Василевської, буд. 13, корп. 1, літ А, код ЄДРПОУ: 40256686, в особі директора ОСОБА_7 (Виконавець), укладено Договір №05/12-23/РП-2 від 12.12.2023 на розроблення проектно-вишукувальної документації для об'єкту будівництва: «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту протирадіаційного укриття (ПРУ) на території Пирятинський ліцей №6 Пирятинської міської ради Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Лубенський район, м. Пирятин, вул. Сінна, 84» (далі Договір №05/12- 23/РП-2).
Пунктом 1.1 Договору визначено, що Замовник доручає, а Виконавець зобов'язується відповідно до умов Договору виконати роботи на розроблення проектно-вишукувальної документації для об'єкту будівництва: «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту протирадіаційного укриття (ПРУ) на території Пирятинський ліцей №6 Пирятинської міської ради Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Лубенський район, м. Пирятин, вул. Сінна, 84» код ДК:021:2015-71320000-7 Послуги з інженерного програмування, відповідно до чинних нормативних документів, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити їх. Дані роботи не передбачають технічні, технологічні, інженерні рішення інформатизації та не потребують погодження Міністерства цифрової трансформації України.
Кінцевим продуктом Робіт є передана Виконавцем проектна документація (щодо якої отримано експертний звіт відповідної експертної організації згідно з вимогами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року «3038-УІ), склад та зміст якої визначаються чинними державними та відомчими стандартами або іншими документами, які регулюють порядок виконання цих робіт (в кількості 4 екземплярів та на електронному носії), що оформляється актом приймання-передачі проектної документації (п. 1.2 Договору).
Відповідно до п. 4.1. Договору, ціна цього Договору визначена відповідне до розрахунку кошторисної вартості розроблення проектної документації відповідно до Настанови з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишу кувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад на території України №281 від 01.11.2011 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві».
Ціна цього Договору становить 1 439 713,92 грн. (один мільйон чотириста тридцять дев'ять тисяч сімсот тринадцять гривень 92 копійки) в т.ч. ГТДВ 239 952,32 грн. згідно з протоколом погодження договірної ціни (додаток №3 до цього Договору) на 2023 р. - 281 341,97 грн. (двісті вісімдесят одна тисяча триста сорок одна гривня 97 копійок) в т.ч. ПДВ 46 890,33 грн., на 2024 р. 1158 371,95 грн. (один мільйон сто п'ятдесят вісім тисяч триста сімдесят одна гривня 95 копійок) в т.ч. ПДВ 193 061,99 грн. (п. 4.2 Договору).
Ціна проєктних робіт коригується на підставі експертного звіту (щодо розгляду проектної документації) відповідної експертної організації (далі Експертна організація). Коригування ціни проектних робіт передбачає зменшення ціни таких проектних робіт та договірної ціни.
Якщо ціна проектних робіт за даними експертного звіту відповідної Експертної організації перевищує ціну таких проектних робіт, визначену в Договорі - в такому разі зміни, зазначені вище, до Договору не вносяться і ціна проектних робіт та ціна Договору залишаються без змін, (п.4.5 Договору).
Договір набирає чинності з дня його підписання і діє до 01.04.2024. Закінчення строку дії Договору не звільняє Сторони від виконання зобов'язань, що залишились невиконаними за Договором (п. 13.1 Договору).
В ході виконання умов вказаного договору ОСОБА_6 , будучи службовою особою, наділеною адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими повноваженнями, не передбачаючи, що внаслідок неналежного виконання нею своїх службових обов'язків можуть настати тяжкі суспільно-небезпечні наслідки у вигляді спричинення збитків місцевому бюджету Пирятинської територіальної громади, але, враховуючи займан посаду та покладені на неї посадові обов'язки, повинна була і могла їх передбачити, в результаті неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що виразилось у неотриманні з достовірних джерел інформації та консультативних висновків спеціалістів щодо вартості робіт з розробки проектних документацій за Договором №05/12-23/РП-2 від 12.12.2023, незалученні відповідних спеціалістів Пирятинської міської ради, інших підприємств, установ та організацій для визначення достовірної вартості вказаних робіт з розробки проектних документацій, без проведення належної перевірки відповідності вартості даних проектних робіт вимогам нормативно- правових актів щодо визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації (Кошторисні норми України. Настанова з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво, затверджена наказом Міністерства розвитку громад на території України №281 від 01.11.2011 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві»), прийняла від Виконавця проектну документацію для об'єкту будівництва: «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту протирадіаційного укриття (ПРУ) на території Пирятинський ліцей №6 Пирятинської міської ради Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Лубенський район, м. Пирятин, вул. Сінна, 84» на виконання умов Договору №05/12-23/РП-2 в:д 12.12.2023 та забезпечила оплату вартості виконаних робіт на користь Виконавця.
Так, 22.12.2023, начальник Відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради ОСОБА_8 , перебуваючи у своєму службовому кабінеті, за адресою: Полтавська обл., Лубенський р-н, м. Пирятин вул. Соборна, 42, в результаті неналежного виконання своїх службових обов язків через несумлінне ставлення до них, діючи від імені очолюваного неї установи, без проведення належної перевірки щодо визначення достовірної вартості робіт з розробки проектних документацій та відповідності вартості таких робіт вимогам нормативно-правових актів щодо визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації (Кошторисні норми України. Настанова з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво, затверджена наказом Міністерства розвитку громад на території України №281 від 01.11.2011 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві»), підписала та скріпила гербовою печаткою Відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради складений та запропонований Виконавцем робіт - TOB «ВЦДПП» Акт надання послуг №12 від 22.12.2023 про приймання-передачу частини виконаних робіт з розробки проектних документацій на виконання умов Договору №05/12-23/РП-2 від 12.12.2023 на суму 281 341,97 грн., в т.ч. ПДВ 46 890, 33 грн., тим самим прийняла виконані Виконавцем роботи з розробки проектних документацій за вказаними Договорами та забезпечила оплату вартості даних проектних робіт на вказані суми, тоді як вартість проектних робіт, зазначена у вказаному Акті надання послуг була завищена та визначена з порушенням вимог Кошторисних норм України, Настанови з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво.
На підставі вищевказаного Акту надання послуг №12 від 22.12.2023, на виконання умов Договору №05/12-23/РП-2 від 12.12.2023, бухгалтерією Відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради було сформовано платіжну інструкцію №6 від 26.12.2023 та 27.12.2023 проведено оплату вартості виконаних проектних робіт за рахунок коштів місцевого бюджету на розрахунковий рахунок TOB «ВЦДПП» на суму 281 341,97 грн.
У подальшому, 27.03.2024, начальник Відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради ОСОБА_6 , перебуваючи у своєму службовому кабінеті, за адресою: Полтавська обл., Лубенський р-н, м. Пирятин вул. Соборна, 42, в результаті неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, діючи від імені очолюваного неї установи, без проведення належної перевірки щодо визначення достовірної вартості робіт з розробки проектних документацій та відповідності вартості таких робіт вимогам нормативно-правових актів щодо визначення вартості проектних, на ково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації (Кошторисні норми України. Настанова з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво, затверджена наказом Міністерства розвитку громад на території України №281 від 01.11.2011 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві»), підписала та скріпила гербовою печаткою Відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради складений та запропонований Виконавцем робіт - TOB «ВЦДШТ» Акт здачі-приймання виконаних проектних, науково-проектних, вишукувальних та додаткових робіт №2ПСОБ від 27.03.2024 про приймання-передачу виконаних робіт з розробки проектних документацій на виконання умов Договору №05/12-23/РП-2 від 12.12.2023 на суму 1 158 371,95 грн., в т.ч. ПДВ 193 061,99 грн., тим самим прийняла виконані Виконавцем роботи з розробки проектних документацій за вказаними Договорами та забезпечила оплату вартості даних проектних робіт на вказані суми, тоді як вартість проектних робіт, зазначена у вказаному Акті здачі-приймання виконаних проектних,науково-проектних, вишукувальних та додаткових робіт була завищена та визначена з порушенням вимог Кошторисних норм України, Настанови з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документацій на будівництво.
На підставі вищевказаного Акта здачі-приймання виконаних проектних, науково-проектних, вишукувальних та додаткових робіт №2ПС від 27.03.2024, на виконання умов Договору №05/12-23/РП-2 від 12.12.2023, бухгалтерією Відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради було сформовано платіжну інструкцію №2 від 27.03.2024 та 28.03.2024 проведено оплату вартості виконаних робіт за рахунок коштів місцевого бюджету на розрахунковий рахунок TOB «ВЦДПП» на суму 1 158 371,95 грн.
Згідно висновку за результатами проведення комплексної судової будівельно-технічної та економічної експертизи встановлено завищення вартості робіт з розробки проектних документацій за Договором №05/12-23/РП- 2 від 12.12.2023, укладеним між відділом освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради та TOB «ВЦДПП» на розроблення проектно-вишукувальної документації для об'єкту будівництва: «Нове будівництво захисної спорчди цивільного захисту протирадіаційного укриття (ПРУ) на території Пирятинський ліцей №6 Пирятинської міської ради Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Лубенський район, м. Пирятин, вул. Сінна, 84» на суму 376 032,33 грн. без ПДВ, внаслідок чого відбулося надлишкове перерахування коштів в ході оплати Відділом освіти, молоді та спорт) Пирятинської міської ради на користь TOB «ВЦДПП» в рамках виконання даного договору на вищевказану суму.
Таким чином, неналежне виконання службових обов'язків начальником відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради ОСОБА_6 , що виразилось у прийнятті та забезпеченні оплати робіт з розробки проектних документацій за Договором №05/12-23/РП-2 від 12.12.2023 без проведення належної перевірки відповідності вартості даних проектних робіт вимогам нормативно-правових актів щодо визначення вартості проектних, науково- проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації (Кошторисні норми України. Настанова з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво), призвело в кінцевому результаті до заподіяння майнової шкоди місцевого бюджету Пирятинської територіальної громади на загальну суму 376 032,33 грн., що згідно примітки 4 до ст. 364 КК України є істотною шкодою, оскільки в 248 разів (сто і більше разів) перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, який станом на 2024 рік становив 1514,00 грн.
За вказаними фактами відомості внесено до ЄРДР за № 12024175580000267 від 05.12.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 357 КК України, за №12025170580000251 від 19.06.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. ст. 367 КК України.
У вчиненні вищевказаних кримінальних правопорушень обгрунтовано, за явності достатніх доказів, підозрюється ОСОБА_6 , якій 20.06.2025 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 367 КК України.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у приватній власності підозрюваної ОСОБА_6 перебуває наступне нерухоме майно:
земельна ділянка з кадастровим номером: 5323882201:01:001:0110 площею 0,2599 га, нормативна грошова оцінка якої складає 9973,43 грн.;
-земельна ділянка з кадастровим номером: 5323882201:01:001:0109 площею 0,0936 га, нормативна грошова оцінка якої складає 97725,00 грн.;
-земельна ділянка з кадастровим номером: 5323882201:01:001:0108 площею 0,1571 га, нормативна грошова оцінка якої складає 6028,57 грн.;
-земельна ділянка з кадастровим номером: 5323882201:01:003:0124 площею 0,07 га, розташована за адресою: АДРЕСА_1 , для ведення особистого селянського господарства, нормативна грошова оцінка якої складає 2686,19 грн.;
-земельна ділянка з кадастровим номером: 5323882201:01:003:0123 площею 0,06 га, розташована за адресою: АДРЕСА_1 , для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), нормативна грошова оцінка якої складає 62644,23 грн.;
-земельна ділянка з кадастровим номером: 5323882201:01:002:0131 площею 1,32 га, розташована за адресою: Полтавська обл., Лубенський р-н, с. Давидівка, для ведення особистого селянського господарства, нормативна грошова оцінка якої складає 45046,60 грн.;
-житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами загальною площею 56,6 кв.м., розташований за адресою: АДРЕСА_1 , оціночна вартість якого складає 113887,71 грн.;
-житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами загальною площею 53,1 кв.м., розташований за адресою: АДРЕСА_1 , оціночна вартість якого складає 179346,13 грн.
Загальна вартість нерухомого майна, що перебуває у власності підозрюваної ОСОБА_6 складає 517337,86 грн.
З огляду на те, що внаслідок умисних протиправних дій ОСОБА_6 Пирятинській міській раді Полтавської області, заподіяно матеріальну шкоду на загальну суму 746 983,19 грн., виникла необхідність у застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді накладенні арешту на майно.
Окрім цього, 23.06.2025 потерпілим начальником Пирятинського відділу Лубенської окружної прокуратури ОСОБА_5 у інтересах держави в особі Пирятинської міської ради Полтавської області подано для долучення до матеріалів кримінального провадження позовну заяву в якій зазначено про відшкодування матеріальної шкоди в сумі 746 983,19 грн.
У зв'язку чим, у органу досудового розслідування виникає потреба у накладені арешту на належне майно ОСОБА_6 з метою забезпечення поданого цивільного позову начальника Пирятинського відділу Лубенської окружної прокуратури ОСОБА_9 у інтересах держави в особі Пирятинської міської ради Полтавської області.
З огляду на викладене, слідчий просить накласти арешт на вказане майно на підставі п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України, тобто з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням (цивільний позов).
Вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення заявленого цивільного позову, є співмірною розміру шкоди, яка зазначена у ньому.
Слідчий у судове засідання не з'явився, до суду надав заяву, у якій просив слухати клопотання без його участі, та задовольнити його з підстав наведених в ньому.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання належить задовольнити частково з таких підстав.
Одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження, які застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, є арешт майна (п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України).
Так, відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов).
У цьому разі арешт накладається на майно підозрюваного, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні. Вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові (ч. 6, 8 ст. 170 КПК України).
При вирішенні питання про арешт майна з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), слідчий суддя повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення; розмір шкоди. завданої кримінальним правопорушенням, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, третіх осіб (ч. 2 ст. 173 КПК України).
Частиною 1 ст. 173 КПК України визначено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала не доведене необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.
Під час розгляду клопотання встановлено, що органи досудового слідства здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №12025170580000251 від 19.06.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 367 КК України.
У межах цього кримінального провадження ОСОБА_6 належним чином повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 367 КК України, що підтверджується повідомлення про підозру від 20.06.2025.
У судовому засіданні досліджені матеріали кримінального провадження, додані слідчим до клопотання на обґрунтування обставин, що дають підстави підозрювати ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушень.
Не вирішуючи питання про доведеність вини та остаточну кваліфікацію дій ОСОБА_6 , дослідження цих документів у сукупності формують у слідчого судді внутрішнє переконання, що мали місце обставини, про які зазначається у клопотанні, та що до їх вчинення може бути причетна ОСОБА_6 , тому слідчий суддя дійшов висновку про доведеність органом досудового розслідування обґрунтованості підозри тією мірою, щоб виправдати застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Зі змісту повідомлення про підозру ОСОБА_6 інкримінується вчинення кримінальних правопорушень, внаслідок яких Пирятинській міській раді спричинено шкоду у сумі 746 983,19 гривень.
23.06.2025 начальником Пирятинського відділу Лубенської окружної прокуратури ОСОБА_5 у інтересах держави в особі Пирятинської міської ради Полтавської області подано для долучення до матеріалів кримінального провадження позовну заяву в якій зазначено про відшкодування ОСОБА_6 матеріальної шкоди в сумі 746 983,19 грн.
При розгляді клопотання про арешт майна з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), слідчий суддя не встановлює остаточний розмір шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів врахувати заявлений стороною обвинувачення можливий розмір шкоди та перевірити співмірність ціни позову розміру шкоди, завданої внаслідок вчинення злочину.
З огляду на наявність у матеріалах провадження цивільного позову про стягнення з відповідача ОСОБА_6 заподіяної матеріальної шкоди у сумі 746 983,19 грн., а також враховуючи, що ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, якими Пирятинській міській раді завдано шкоди на загальну суму 746 983,19 грн., слідчий суддя дійшов висновку, що наявність правових підстав для часткового арешту майна підозрюваної ОСОБА_6 з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов).
У вчиненні вищевказаних кримінальних правопорушень обгрунтовано, за явності достатніх доказів, підозрюється ОСОБА_6 , якій 20.06.2025 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 367 КК України.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у приватній власності підозрюваної ОСОБА_6 перебуває наступне нерухоме майно:
-земельна ділянка з кадастровим номером: 5323882201:01:001:0110 площею 0,2599 га, нормативна грошова оцінка якої складає 9973,43 грн.;
-земельна ділянка з кадастровим номером: 5323882201:01:001:0109 площею 0,0936 га, нормативна грошова оцінка якої складає 97725,00 грн.;
-земельна ділянка з кадастровим номером: 5323882201:01:001:0108 площею 0,1571 га, нормативна грошова оцінка якої складає 6028,57 грн.;
-земельна ділянка з кадастровим номером: 5323882201:01:003:0124 площею 0,07 га, розташована за адресою: АДРЕСА_1 , для ведення особистого селянського господарства, нормативна грошова оцінка якої складає 2686,19 грн.;
-земельна ділянка з кадастровим номером: 5323882201:01:003:0123 площею 0,06 га, розташована за адресою: АДРЕСА_1 , для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), нормативна грошова оцінка якої складає 62644,23 грн.;
-земельна ділянка з кадастровим номером: 5323882201:01:002:0131 площею 1,32 га, розташована за адресою: Полтавська обл., Лубенський р-н, с. Давидівка, для ведення особистого селянського господарства, нормативна грошова оцінка якої складає 45046,60 грн.;
-житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами загальною площею 56,6 кв.м., розташований за адресою: АДРЕСА_1 , оціночна вартість якого складає 113887,71 грн.;
-житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами загальною площею 53,1 кв.м., розташований за адресою: АДРЕСА_1 , оціночна вартість якого складає 179346,13 грн.
Загальна вартість нерухомого майна, що перебуває у власності підозрюваної ОСОБА_6 складає 517337,86 грн.
Зазначене майно, враховуючи норми ч. 10 ст. 170 КПК України, є об'єктом, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.
Разом з тим, згідно із ч. 12 ст. 100 КПК України спір про належність речей, що підлягають поверненню, вирішується у порядку цивільного судочинства.
Враховуючи розмір шкоди завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, наявні обґрунтовані підстави вважати, що вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову, є співмірною розміру шкоди, яка у ньому зазначена.
Щодо розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідчий суддя враховує, що вказані критерії є оціночними поняттями та визначаються на розсуд слідчого судді.
Відповідно до статті 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, будь-яке обмеження права власності повинно здійснюватися, зокрема, на умовах, передбачених законом. При цьому, обмеження права власності має переслідувати законну мету за допомогою засобів, які є пропорційними меті (Beyeler проти Італії (Рішення Великої Палати від 5 січня 2000 року, заява № 33202/96, параграф 107). При цьому, будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечувати «справедливий баланс» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи (серед інших, James та інші проти Сполученого Королівства (Рішення від 21 лютого 1986 року, заява № 8793/79, параграф 50).
Оцінюючи підстави для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна, слідчий суддя враховує, що чиним кримінальним процесуальним законом передбачено правову підставу та умови обмеження права власності, ОСОБА_6 інкримінується вчинення кримінальних правопорушень, внаслідок дій яких Пирятинсчькій міській раді спричинено шкоду в сумі 746 983,19 гривень, тобто у великому розмірі, а також правову підставу для арешту майна та існування можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Разом з цим, слідчий суддя враховує, що накладення арешту на майно не є припиненням права власності на нього або повним позбавленням таких прав, а носить тимчасовий характер застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження і має бути спів мірним із заявленою сумую шкоди завданої злочином.
Враховуючи те, що правовою підставою для накладення арешту на майно у цьому кримінальному провадженні є забезпечення відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням (цивільний позов), а також доведеність слідчим існування достатніх підстав вважати, що не накладення арешту на майно, зазначене у клопотанні, може призвести до його можливого відчуження на користь третіх осіб або настання інших наслідків, у зв'язку з чим не буде досягнута дієвість даного кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що заборона відчуження, розпорядження майном виправдовує у цьому випадку ступінь втручання у право власності осіб.
Разом з цим, слідчий суддя звертає увагу, що ОСОБА_6 не позбавлена права оскаржити судове рішення про арешт майна або звернутися із відповідним клопотанням в порядкуст. 174 КПК України.
З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання належить задовольнити.
Враховуючи вимоги ч. 2 ст. 2 Закону України «Про доступ до судових рішень», згідно якої ухвали про арешт майна у кримінальних провадженнях оприлюднюються в електронній формі не раніше дня їх звернення до виконання, тому з метою своєчасного оприлюднення судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень, слідчий суддя вважає за необхідне покласти на ініціатора клопотання обов'язок повідомити слідчого суддю про дату звернення цієї ухвали до виконання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання слідчого СВ ВП № 1 Лубенського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене начальником Пирятинського відділу Лубенської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №12025170580000251 від 19.06.2025 щодо кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 367 КК України, про накладення арешту на майно - задовольнити.
Вжити заходи забезпечення позову укримінальному провадженні шляхом накладення арешту на нерухоме майно належне на праві власності підозрюваній ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: земельну ділянку з кадастровим номером: 5323882201:01:001:0110 площею 0,2599 га; земельну ділянку з кадастровим номером: 5323882201:01:001:0109 площею 0,0936 га; земельну ділянку з кадастровим номером: 5323882201:01:001:0108 площею 0,1571 га; земельну ділянку з кадастровим номером: 53238822.01:01:003:0124 площею 0.07 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , для ведення особистого селянського господарства; земельну ділянку з кадастровим номером: 5323882201:01:003:0123 площею 0,06 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка); земельну ділянку з кадастровим номером: 5323882201:01:002:0131 площею 1,32 га, що розташована за адресою: с. Давидівка Лубенського району Полтавської області, для ведення особистого селянського господарства; житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами загальною площею 56,6 кв.м.. розташований за адресою: АДРЕСА_1 ; житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами загальною площею 53,1 кв.м., розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з позбавленням права на відчуження вказаного майна до скасування арешту у встановленому Законом поряду.
Виконання ухвали покласти на групу слідчих у кримінальному провадженні.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1