Рішення від 26.06.2025 по справі 120/16457/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

26 червня 2025 р. Справа № 120/16457/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитришеної Р.М., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного центру медико - соціальної експертизи № 2, Комунального некомерційного підприємства "Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради" про визнання протиправним та скасування рішення у вигляді довідки про невизнання інвалідом

ВСТАНОВИВ:

У Вінницький окружний адміністративний суд звернувся з адміністративним позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного центру медико - соціальної експертизи № 2 про визнання протиправним та скасування рішення у вигляді довідки про невизнання інвалідом.

Позовні вимоги мотивовані протиправним, на думку позивача, рішенням у вигляді довідки про невизнання інвалідом. Тому з метою зобов'язання відповідача призначити йому третю групу інвалідності, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Ухвалою суду від 16.12.2024 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позову.

Позивач 25.12.2024 подав заяву про усунення недоліків позову та долучив квитанцію про сплату судового збору.

Ухвалою від 30.12.2024 відкрито провадження у справі за вказаним позовом та вирішено здійснювати її розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання. Установлено строк для подання заяв по суті.

Правом на подання відзиву Вінницький обласний центр медико - соціальної експертизи № 2 не скористався, хоча про ухвалу суду від 30.12.2024 був належним чином повідомлений, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа від 02.01.2025.

Представник позивача 31.01.2025 подав клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження із обов'язковим викликом сторін у судове засідання (а.с. 40-41).

Надалі представник позивача 13.02.2025 подав заяву про розгляд справи в порядку загального письмового позовного провадження без виклику сторін у судові засідання (а.с. 43).

Ухвалою від 09.04.2025 суд витребував у Вінницької обласної військової адміністрації та зобов'язав надати належним чином засвідчений розпорядчий акт, прийнятий на виконання Постанови №1338, із переліком закладів охорони здоров'я, в яких організовується проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, та до яких передаються документи реорганізованих МСЕК.

На виконання вимог ухвали від 09.04.2025 Вінницька обласна військова адміністрація 11.04.2025 надала копію наказу першого заступника начальника обласної військової адміністрації від 03.12.2024 № 765 "Про затвердження Переліку закладів охорони здоров'я області, в яких організовується проведення оцінювання повсякденного функціонування особи" та копію наказу першого заступника начальника обласної військової адміністрації від 16.01.2025 № 15 "Про внесення змін до наказу начальника обласної військової адміністрації від 03 грудня 2024 року № 765".

Ухвалою від 11.04.2025 суд витребував у Комунального некомерційного підприємства "Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова" Вінницької обласної ради та зобов'язав надати належним чином засвідчену копію медико - експертної справи ОСОБА_1 за наявності, а у випадку її відсутності інформацію щодо передачі справи до іншого закладу охорони здоров'я.

Ухвалою від 11.04.2025 клопотання представника позивача про розгляд справи №120/16457/24 за правилами загального позовного провадження залишено без задоволення.

На виконання вимог ухвали суду від 11.04.2025 Комунальне некомерційне підприємство "Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради" листом від 16.04.2025 за № 01.01-25/2134 повідомило, що медико - експертна справа громадянина ОСОБА_1 згідно з додатком до листа Департаменту охорони здоров'я та реабілітації № 03-5913 від 30.12.2024 направлена до Центру оцінювання функціонального стану особи ДУ "Український державний науково - дослідний інститут медико - соціальних проблем інвалідності МОЗ України" 26.12.2024.

Ухвалою від 02.05.2025 суд витребував у Центру оцінювання функціонального стану особи ДУ "Український державний науково - дослідний інститут медико - соціальних проблем інвалідності МОЗ України" та зобов'язав надати суду: належним чином засвідчену копію медико - експертної справи ОСОБА_1 ; відомості про прийняте рішення за скаргою ОСОБА_1 на довідку про невизнання його інвалідом (за наявності).

Ухвалою від 02.05.2025 запропоновано позивачу висловити власну думку та надати до суду письмові пояснення щодо заміни відповідача у справі з Вінницького обласного центру медико - соціальної експертизи № 2 на Комунальне некомерційне підприємство "Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради".

Представник позивача 05.05.2025 подав заяву, у якій просив залучити співвідповідачем у справі Комунальне некомерційне підприємство "Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради".

Ухвалою від 09.05.2025 залучено до участі у цій справі другим відповідачем Комунальне некомерційне підприємство "Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради".

Запропоновано Комунальному некомерційному підприємству "Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради" подати до суду відзив на позовну заяву у порядку передбаченому ст. 162 КАС України.

Комунальне некомерційне підприємство "Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради" 16.05.2025 подало відзив на позовну заяву, у якому зазначено, що відповідно до листа Департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОВА від 30.12.2024 № 03-5913, справи, що знаходились у Вінницькому обласному центрі медико-соціальної експертизи на оскарженні і рішення по яких не були прийняті до 27 грудня 2024 року - направлені до центру оцінювання функціонального стану особи ДУ «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України».

Оскільки медико - експертна справа Хомутянського С.Ю. до лікарні не повернулася, відповідач 2 позбавлений можливості надати пояснення щодо суті спору.

Представник позивача 21.05.2025 подав клопотання про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача Центр оцінювання функціонального стану особи ДУ "Український державний науково - дослідний інститут медико - соціальних проблем інвалідності МОЗ України".

Ухвалою від 03.06.2025 відмовлено у задоволенні клопотання представника позивача про залучення до участі у справі третьої особи.

Ухвалою від 03.06.2025 суд повторно витребував у Центру оцінювання функціонального стану особи ДУ "Український державний науково - дослідний інститут медико - соціальних проблем інвалідності МОЗ України" та зобов'язав надати суду: належним чином засвідчену копію медико - експертної справи ОСОБА_1 ; відомості про прийняте рішення за скаргою ОСОБА_1 на довідку про невизнання його інвалідом (за наявності).

Центр оцінювання функціонального стану особи ДУ "Український державний науково - дослідний інститут медико - соціальних проблем інвалідності МОЗ України" 06.06.2025 надав оригінал медико - експертної справи ОСОБА_1 (акт № 3376 огляду медико - соціальною експертною комісією 12.11.2024) та оригінал Витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Центру оцінювання функціонального стану особи за результатами розгляду скарги на рішення медико - соціальної експертної комісії від 14.04.2025 за № 2182.

Враховуючи, що розгляд справи по суті розпочався, інших заяв і документів не надходило, а визначений строк для їх подання закінчився, клопотань щодо продовження процесуального строку не надходило, відтак суд розглядає справу в письмовому провадженні за наявними в ній доказами.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, оцінивши доводи позову та відзиву, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 спеціальною травматологічною медико - соціальною експертною комісією Департаменту охорони здоров'я Вінницької обласної державної адміністрації 31.10.2023 встановлено третю групу інвалідності на строк до 01.11.2024, що підтверджується довідкою до акта огляду медико - соціальною експертною комісією серії 12ААГ № 682579 (а.с. 9)

При проведенні періодичного огляду 12.11.2024 Вінницьким обласним центром медико - соціальної експертизи № 2 позивачу видано довідку про невизнання інвалідом за формою 167/0, затвердженою наказом МОЗ України № 577 від 30.07.2012.

Позивач не погоджується із рішенням, викладеним у вигляді довідки, тому з метою її скасування та зобов'язання відповідача призначити йому третю групу інвалідності, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи у взаємозв'язку з нормами законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд виходить з таких мотивів.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 2 Закону України від 21 березня 1991 року № 875-XII "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" інвалідом є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

Статтею 3 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 02.03.91 року № 875-XII визначено інвалідність як міру втрати здоров'я визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я. Положення про медико-соціальну експертизу затверджується Кабінетом Міністрів України з урахуванням думок громадських організацій осіб з інвалідністю.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні" від 06.10.2005 року № 2961-IV (далі Закон № 2961-IV) медико - соціальна експертиза - це визначення на основі комплексного обстеження усіх систем організму конкретної особи міри втрати здоров'я, ступеня обмеження її життєдіяльності, викликаного стійким розладом функцій організму, групи інвалідності, причини і часу її настання, а також рекомендацій щодо можливих для особи за станом здоров'я видів трудової діяльності та умов праці, потреби у сторонньому догляді, відповідних видів санаторно-курортного лікування і соціального захисту для найповнішого відновлення усіх функцій життєдіяльності особи.

Згідно зі статтею 7 Закону України № 2961-IV медико-соціальна експертиза повнолітніх осіб проводиться медико-соціальними експертними комісіями. Залежно від ступеня стійкого розладу функцій організму, зумовленого захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами, та можливого обмеження життєдіяльності при взаємодії із зовнішнім середовищем внаслідок втрати здоров'я особі, визнаній інвалідом, встановлюється перша, друга чи третя група інвалідності. Також визначається причина інвалідності та час її настання.

Проведення медико-соціальної експертизи хворим, що досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, особам з інвалідністю з метою виявлення ступеня обмеження життєдіяльності, причини, часу настання, групи інвалідності, а також компенсаторно-адаптаційних можливостей особи, реалізація яких сприяє медичній, психолого-педагогічній, професійній, трудовій, фізкультурно-спортивній, фізичній, соціальній та психологічній реабілітації визначає Положення про медико-соціальну експертизу, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1317 (далі Положення № 1317) (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних відносин, а саме: 12.11.2024).

За змістом п. 3 Положення № 1317 медико-соціальна експертиза проводиться особам, що звертаються для встановлення інвалідності, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

Медико-соціальна експертиза потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання проводиться після подання акта про нещасний випадок на виробництві, акта розслідування професійного захворювання за встановленими формами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 “Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 34, ст. 1217), висновку спеціалізованого медичного закладу (науково-дослідного інституту професійної патології чи його відділення) про професійний характер захворювання, направлення лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я або роботодавця чи профспілкового органу підприємства, на якому потерпілий одержав травму чи професійне захворювання, або територіального органу Пенсійного фонду України, суду чи прокуратури.

Згідно з п. 4 Положення № 1317 медико-соціальну експертизу проводять медико-соціальні експертні комісії (далі - комісії), з яких утворюються в установленому порядку центри (бюро), що належать до закладів охорони здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управліннях охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.

Відповідно до п. п. 1 п. 11 Положення № 1317 міжрайонні комісії визначають, серед іншого, ступінь обмеження життєдіяльності осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, потребу в сторонньому нагляді, догляді або допомозі, реабілітації, реабілітаційний потенціал, групу інвалідності, причину і час її настання, професію, з якою пов'язане ушкодження здоров'я, а також ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) працівників, які одержали ушкодження здоров'я, пов'язане з виконанням ними трудових обов'язків; потребу осіб з інвалідністю у забезпеченні їх технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення на підставі медичних показань і протипоказань, а також з урахуванням соціальних критеріїв; потребу осіб з інвалідністю, потерпілих від нещасного випадку на виробництві, із стійкою втратою працездатності у медичній та соціальній допомозі, в тому числі у додатковому харчуванні, ліках, спеціальному медичному, постійному сторонньому нагляді, догляді або допомозі, побутовому обслуговуванні, протезуванні, санаторно-курортному лікуванні, придбанні спеціальних засобів пересування; ступінь стійкого обмеження життєдіяльності хворих для направлення їх у стаціонарні відділення центрів соціального обслуговування.

Згідно з п. 12 Положення № 1317 передбачено, що Кримська республіканська, обласні, центральні міські комісії, зокрема, проводять у складних випадках огляд осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за направленнями районних, міжрайонних, міських комісій.

Відповідно до п. 17 Положення № 1317 медико-соціальна експертиза проводиться після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб особи з інвалідністю, визначення клініко-функціонального діагнозу, професійного, трудового прогнозу, одержання результатів відповідного лікування, реабілітації за наявності даних, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

Згідно з п. 20 Положення № 1317 передбачено, що комісія під час встановлення інвалідності керується Інструкцією про встановлення груп інвалідності, затвердженою МОЗ за погодженням з Мінсоцполітики та радою федерації незалежних профспілок України.

Інструкція про встановлення груп інвалідності затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 05 вересня 2011 року № 561 (чинна на момент спірних правовідносин) (далі - Інструкції № 561).

Пунктом 1.4 Інструкції № 561 визначено, що медико-соціальна експертиза проводиться після повного медичного обстеження, здійснення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб інваліда, визначення клініко-функціонального діагнозу, професійного, трудового прогнозу, одержання результатів відповідного лікування, реабілітації за наявності даних, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

За змістом п. 1.10 Інструкції № 561 при огляді у МСЕК проводяться: вивчення документів, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи; опитування хворого; об'єктивне обстеження та оцінка стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження усіма членами комісії.

Умови та критерії встановлення інвалідності медико-соціальними експертними комісіями встановлені Положенням про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності (Порядок № 1317) (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних відносин).

Як визначено п. 25 Порядку № 1317 рішення комісії може бути оскаржене до суду в установленому законодавством порядку.

Відповідно до п. 26 Порядку № 1317 особі, що визнана особою з інвалідністю, залежно від ступеня розладу функцій органів і систем організму та обмеження її життєдіяльності встановлюється I, II чи III група інвалідності.

Згідно з п. 27 Порядку № 1317 врегульовано, що підставою для встановлення III групи інвалідності є стійкі, помірної важкості функціональні порушення в організмі, зумовлені захворюванням, наслідками травм або вродженими вадами, що призвели до помірно вираженого обмеження життєдіяльності особи, в тому числі її працездатності, але потребують соціальної допомоги і соціального захисту.

Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 30.07.2012 № 577 "Про затвердження форм первинної облікової документації, що використовується в медико-соціальних експертних комісіях" (чинної на момент спірних правовідносин) затверджено форми первинної облікової документації, що використовується в медико-соціальних експертних комісіях.

Зокрема, затверджено форми облікової документації: форму первинної облікової документації № 157/о "Акт огляду медико-соціальною експертною комісією" та інструкцію щодо її заповнення; форму первинної облікової документації № 157-1/о "Виписка з акта огляду медико-соціальною експертною комісією" та інструкцію щодо її заповнення; форму первинної облікової документації № 167/о "Довідка про невизнання інвалідом" та інструкцію щодо її заповнення.

Порядок заповнення форми первинної облікової документації № 167/о "Довідка про невизнання інвалідом" визначає Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 167/о "Довідка про невизнання інвалідом", затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України 30.07.2012 № 577, зареєстрована у Міністерстві юстиції України 5 вересня 2012 р. за № 1531/21843.

Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації "Довідка про невизнання інвалідом" (далі - форма № 167/о).

Форма № 167/о видається медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) про невизнання хворого інвалідом.

Форма № 167/о ведеться у Кримській республіканській, обласних, центральних міських у містах Києві та Севастополі, міських, міжрайонних та районних МСЕК.

У пункті 1 зазначаються прізвище, ім'я, по батькові хворого, не визнаного інвалідом.

У пункті 2 зазначається дата народження хворого.

У пункті 3 зазначається місце проживання хворого.

У пункті 4 зазначається дата огляду хворого МСЕК з питань встановлення групи інвалідності.

У пункті 5 зазначається профіль МСЕК, яка проводила медико-соціальну експертизу.

Форму № 167/о підписує голова МСЕК та завіряє печаткою МСЕК.

Порядок заповнення форми первинної облікової документації "Акт № _огляду медико-соціальною експертною комісією" (форма № 157/о) визначає Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 157/о "Акт № _огляду медико-соціальною експертною комісією", затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України 30.07.2012 № 577, зареєстрована у Міністерстві юстиції України 5 вересня 2012 р. за № 1508/21820.

Згідно з п. 2 Інструкції № 577 форма № 157/о призначена для запису основних медичних даних і соціальних факторів, необхідних для винесення експертного рішення та його обґрунтування. У формі № 157/о вказуються умови і характер праці, які рекомендуються інвалідам, та інші заходи, які сприятимуть відновленню їх працездатності.

Крім цього, пунктом 39 Інструкції № 577 визначено, що у пункті 34 зазначається обґрунтування прийнятого рішення про групу, причину, час настання інвалідності, ступінь втрати професійної працездатності, потреба в додаткових видах допомоги в необхідних випадках з посиланням на відповідний пункт нормативно-правового акта.

На підставі аналізу положень Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні", Інструкції про встановлення груп інвалідності, Положення про медико-соціальну експертизу та Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, суд дійшов висновку, що рішення МСЕК приймається після повного медичного обстеження особи і проведення досліджень лікувально-профілактичним закладом охорони здоров'я, на підставі медичних документів та за результатами об'єктивного обстеження особи членами комісії.

Верховний Суд неодноразово звертав увагу, що при розгляді по суті спору у справах, у яких оспорюються рішення МСЕК, суд не може здійснювати власну оцінку підставності прийняття певного висновку, оскільки суди не є спеціалізованими установами в медичній сфері і тому оцінка підставності висновку МСЕК виходить за межі необхідного дослідження в контексті застосування норм матеріального права. Суди вправі перевіряти законність висновку МСЕК лише в межах дотримання процедури прийняття цього висновку на підставі приписів Інструкції про встановлення груп інвалідності, Положення про медико-соціальну експертизу та Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності.

Отже, визначення конкретного ступеню розладу функцій органів і систем організму та обмеження життєдіяльності людини як критеріїв встановлення інвалідності є дискреційними повноваженнями МСЕК, а отже, суд не вправі втручатися у такі повноваження відповідача.

Подібна правова позиція викладена, зокрема, в постановах Верховного Суду від 26.09.2018 у справі № 817/820/16, від 17.03.2020 у справі № 240/7133/19, від 30.11.2020 у справі № 200/14695/19-а та від 12.10.2021 у справі № 280/4820/19.

Аналіз зазначених вище норм законодавства дає підстави для висновку, що рішення МСЕК приймається після повного медичного обстеження особи і проведення досліджень лікувально-профілактичним закладом охорони здоров'я, на підставі медичних документів та за результатами об'єктивного обстеження особи членами комісії.

Розглядаючи по суті спори у справах щодо оскарження рішень МСЕК, суд вправі перевірити законність висновку МСЕК лише в межах дотримання процедури прийняття цього висновку, яка на час спірних правовідносин визначена Положенням № 1317 та Інструкцією " 561. Однак суд не може здійснювати власну оцінку підставності прийняття певного висновку, оскільки суди не є спеціалізованими установами в медичній сфері і тому оцінка підставності висновку МСЕК виходить за межі необхідного дослідження в контексті застосування норм матеріального права.

Вказана позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 30.04.2021 у справі №160/12235/19.

Позивач у позові вказує на порушення процедури прийняття рішення про невизнання інвалідом та зазначає, що Вінницькою обласною медико - соціальною експертною комісією № 2 порушено вимоги п. 6, 24-26, 28, 29 Інструкції № 577, що полягає у незаповненні усіх пунктів Акту за формою № 157/о, заповнення п. 27 акту не зі слів хворого, відсутність у пп. 28.6.2, 28.6.3, 28.6.4 Акту відомостей про результати огляду хворого профільними лікарями.

Так, оглянувши, долучений до матеріалів справи Акт огляду медико - соціальною експертною комісією від 12.11.2024 № 3376 за формою № 157/о, суд встановив, що всі пункти Акту містять основні медичні дані і соціальні фактори, необхідні для винесення експертного рішення та його обґрунтування.

На підставі вказаного суд вважає, що обставини порушення порядку медичної експертизи, на які позивач посилається у позові, не знайшли свого доказового підтвердження. Матеріали справи дають підстави вважати, що порядок проведення медико-соціальної експертизи проведено відповідачем відповідно до вимог чинного законодавства, що підтверджується Витягом з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Центру оцінювання функціонального стану особи за результатами розгляду скарги на рішення медико-соціальної експертної комісії від 14.04.2025 № 2182, у якому зазначено, що Команда вивчила надану медико-експертну документацію та прийшла до висновку, що ступінь функціональних порушень ОСОБА_1 не дає можливості визнати його особою з інвалідністю. З рішенням МСЕК від 12.11.2024 згодні. Підстава КМУ №1317 від 03.12.2009р.

З огляду на вищенаведене, суд вважає, що відповідач виносячи оскаржувану довідку діяв у межах наданих йому повноважень, на підставі, у межах та у спосіб встановлений чинним законодавством, а тому підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про наявність підстав для відмови у задоволені позову.

Враховуючи, що у задоволенні вимог адміністративного позову відмовлено, підстави для присудження на користь позивача понесених при розгляді справи судових витрат відсутні.

Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 );

Відповідач 1: Вінницький обласний центр медико-соціальної експертизи №2 (код ЄДРПОУ - 20097160, вул. Магістратська, 21, м. Вінниця, 21050);

Відповідач 2: Комунальне некомерційне підприємство "Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради" (код ЄДРПОУ - 02011031, вул. Пирогова, 46, м. Вінниця, 21028).

Повне судове рішення складено 26.06.2025.

Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна