Справа № 191/1420/25
Провадження № 3/191/526/25
13 червня 2025 року м. Синельникове
Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Костеленко Я.Ю., розглянувши матеріал, який надійшов з Синельниківського РУП ГУНП України в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД №830578 від 19.03.2025 зазначено, що ОСОБА_2 19.03.2025 о 15.36 год. за адресою: м.Синельникове, вул.. Богми керував транспортним засобом Ford Escort, д.н.з. НОМЕР_2 , при цьому не мав права керувати транспортними засобами, вчинене повторно протягом року (АНА №3444788 від 09.11.2024), чим порушив п.2.1а ПДР України. Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.5 ст.126 КУпАП.
ОСОБА_1 судове засідання не з'явився.
Суд вважає необхідним розглянути адміністративний матеріал на підставі наявних в ньому доказів.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує таке питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з ч.1, 2 статті 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Диспозицією ч.5 ст.126 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Частиною другою статті 126 КУпАП передбачена від повільність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення містить відмітку про те, що ОСОБА_1 від надання пояснень та підпису відмовився. Однак, при складенні протоколу свідки, які б підтвердили факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення та його відмовою від надання пояснень і підпису в протоколі, не залучались. На доданому до матеріалів відеозаписі належним чином не зафіксовано факт вчинення адмінправопорушення, оскільки неможливо встановити номер транспортного засобу та особу, яка спілкується з поліцейським, не зафіксовано факт зупинки транспортного засобу. Крім того, не підтверджено належними та допустимими доказами факт того, що ОСОБА_1 був обізнаний про складену відносно нього постанову про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.126 КУпАП, оскільки така постанова не містить підпису ОСОБА_1 про отримання.
Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 не підтверджена належними та допустимими доказами.
Оцінивши усі наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, не доведена поза розумним сумнівом належними та допустимими доказами, а тому справа підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення
Керуючись ст. 9, ч.5 ст.126, ст. 245, 251, 254, 256, 268, п.1 ч.1 ст.247, ст. 280, 283-285 КУпАп України, суд
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.126 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Я. Ю. Костеленко