Унікальний номер справи 333/5257/25
Номер провадження 2/333/3546/25
про залишення заяви без руху
26 червня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Ковальова Ю.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
17.06.2025 року позивач звернулась до Комунарського районного суду м. Запоріжжя про розірвання шлюбу.
Позовна заява не може бути прийнята до провадження суду та підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ч.ч. 2, 10 ст. 28 ЦПК України позови про розірвання шлюбу можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
Водночас, доказів на підтвердження фактичного місця проживання позивача (довідки внутрішньо-переміщеної особи) суду не надано.
З матеріалів справи вбачається, що 25 червня 2025 року Комунарським районним судом м. Запоріжжя при розкритті конверту складено акт про те, що в позовній заяві про розірвання шлюбу, що надійшла від позивача, відсутня довідка переселенця ОСОБА_1 .
Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч.1, 3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Оскільки позовна заява ОСОБА_1 містить вищезазначені недоліки, вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення зазначених недоліків.
З урахуванням обсягу зазначених недоліків заяви є доцільним надати позивачу п'ятиденний строк для їх усунення з дня отримання копії цієї ухвали.
На підставі наведеного та керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - залишити без руху.
Надати позивачу ОСОБА_3 десятиденний строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі, рахуючи його з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Ковальова