Рішення від 18.06.2025 по справі 924/147/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

м. Хмельницький

"18" червня 2025 р. Справа № 924/147/25

Господарський суд Хмельницької області у складі

судді Крамара С.І., при секретарі судового засідання Кучеревич М.А., розглянувши матеріали

за позовом Хмельницького комунального підприємства "Спецкомунтранс", м. Хмельницький

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тритон ЛТД", м. Хмельницький

про стягнення 19 678,31грн

Представники сторін:

від позивача: Ксьондзик Ю.Ю. - згідно ордеру серії ВХ №1091057 від 11.03.2025;

від відповідача: Фортельна Ю.Ю. - згідно ордеру серії ВХ №1094285 від 14.04.2025.

В судовому засіданні, відповідно до ст. 240 ГПК України, проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Процесуальні дії по справі, стислий виклад позицій сторін.

10.02.2025 до Господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява Хмельницького комунального підприємства "Спецкомунтранс", м.Хмельницький до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тритон ЛТД", м. Хмельницький про стягнення 19 678,31грн заборгованості за надані послуги з поводження з побутовими відходами за період з 01.08.2021 по 30.09.2022 (без врахування серпня 2022).

Ухвалою від 17.02.2025 судом прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі №924/147/25 в порядку розгляду за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.

Ухвалою від 25.03.2025 судом вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Замінено засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Ухвалою від 13.05.2025 суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду по суті.

Позивач - Хмельницьке комунальне підприємство "Спецкомунтранс", м.Хмельницький наполягає на задоволенні позовних вимог. Посилається на невиконання відповідачем зобов'язань за укладеними між ним та Товариством з обмеженою відповідальністю "Тритон ЛТД", м.Хмельницький договорами про надання послуг з поводження з побутовими відходами №523 від 27.02.2018 та №523 від 22.09.2022. Зазначає, що з моменту початку дії рішення №498 від 27.05.2021 та рішення №723 від 22.07.2021, тобто з 01.08.2021, проведено донарахування згідно нових тарифів та норм накопичення твердих побутових відходів. Оскільки донарахування здійснювалося у вересні 2022 то, з врахуванням проведених перерахунків, період нарахування здійснювався з 01.08.2021 року по 31.07.2022. Вказує, що Хмельницьке комунальне підприємство "Спецкомунтранс" обслуговує близько 6000 тисяч споживачів юридичних осіб та фізичних-осіб підприємців. Кількість персоналу, що здійснює перерахунок наданих послуг лише два працівника, а тому через велику кількість споживачів перерахунок зміни вартості наданих послуг було проведено значно пізніше, ніж набрали чинності нові тарифи та норми надання послуг з вивезення побутових відходів.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Тритон ЛТД", м.Хмельницький проти позовних вимог заперечує. Посилається на те, що договором №523 від 27.02.2018 не встановлено, що зміна тарифів відбувається без внесення змін до договору №523. Жодних змін до договору №523 від 27.02.2018, після затвердження нових тарифів, сторони не вносили.

Рішеннями виконавчого комітету Хмельницької міської ради було внесено зміни до порядку розрахунків та тарифів, однак про такі зміни позивач зобов'язаний був повідомити відповідача за 30 днів та вказувати про такі зміни у рахунках, відповідно до п.19 договору №523 від 27.02.2018. Вартість послуг (тарифи), які зазначались позивачем у рахунках та актах приймання-передачі наданих послуг, залишалась без змін, жодної заборгованості позивачем нараховано не було та про це не було повідомлено відповідача. В актах зазначено, що сторони не мають претензій одна до одної щодо виконання умов договору.

Договір №523 від 22.09.2022 регулює надання послуг з моменту його укладення та не містить норм, які б дозволили поширити його дію на відносини, що виникли до його укладення. Однак після цього позивач здійснив перерахунок вартості послуг заднім числом, починаючи з моменту зміни тарифів у 2021 році. Зміна тарифів, що відбулася у 2021 році, не може бути підставою для перегляду розрахунків за період до укладення нового договору.

Матеріали справи не містять доказів, які б підтверджували направлення рахунку чи акту приймання-передачі наданих послуг, в яких було б вказана заборгованість відповідача у сумі 19 678,31грн, а додані позивачам до відповіді на відзив звіти, датовані від червня 2022 по січень 2025 також не містять ні конкретизації, ні доказів того, що саме направлялося, коли було вручено та хто отримав.

Наведений позивачем в позовній заяві розрахунок заборгованості не містить повної інформації стосовно суми боргу, заявленої до стягнення, зокрема, не вказано за якими актами надання послуг існує борг та не підтверджено, що позивачем надсилались рахунки чи акти про наявність такого боргу та необхідність його сплати.

Позивач не довів обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог, зокрема не надав чіткого роз'яснення які саме умови договорів від 27.02.2018 та 22.09.2022 було порушено відповідачем. Не вказав, які норми законодавства порушено. Докази не містять обґрунтувань щодо дати виникнення заборгованості чи дати направлення рахунків або актів, на підставі яких мало б бути здійснено оплату такої заборгованості.

Розглядом матеріалів справи встановлено таке.

27.02.2018 між Хмельницьким комунальним підприємством "Спецкомунтранс" (надалі - виконавець), та Товариством з обмеженою відповідальністю "Тритон ЛТД" (надалі - споживач), було укладено договір №523 про надання послуг з вивезення побутових відходів.

Згідно п.1 договору виконавець зобов'язується згідно з графіком надавати послуги з вивезення та захоронення побутових відходів (ДК 021:2015 90500000-2), а споживач зобов'язується своєчасно оплачувати послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених цим договором (далі - послуги) на підставі рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради №104 від 24.02.2005 "Про визначення Хмельницького комунального підприємства "Спецкомунтранс" виконавцем житлово-комунальних послуг з вивезення та знешкодження твердих побутових відходів та виділення із квартирної плати (плати за утримання житла) витрат з вивезення та знешкодження твердих побутових відходів", та відповідно до схеми санітарної очистки міста Хмельницького затвердженої рішенням виконкому Хмельницької міської Ради №223 від 28.03.2013.

Відповідно до п.13 договору від 27.02.2018 підставою для оплати споживачем обсягу щомісячно наданих послуг є даний договір та підписаний сторонами акт приймання-передачі наданих послуг.

Згідно п.18 договору у разі потреби виконавець здійснює в місячний строк перерахунок вартості фактично наданих послуг та повідомляє споживачеві про його результати.

Відповідно до п.19 договору у разі зміни вартості послуги, її виконавець повідомляє не пізніше ніж за 30 днів про це споживачеві із зазначенням причин і відповідних обґрунтувань.

У разі прийняття органом місцевого самоврядування рішення про зміну вартості послуг виконавець повідомляє про це споживачеві через засоби масової інформації або шляхом повідомлення у рахунку, виставленому для оплати.

Споживач зобов'язується здійснювати оплату за новими тарифами з дня введення їх з дію.

Відповідно до додатку №1 від 27.02.2018 "Розрахунок обсягу і вартості послуг вивезення побутових відходів" до договору №523 від 27.02.2018 було визначено, в тому числі: види відходів - тверді; об'єкти обслуговування: промтоварний заклад торгівлі (377,10м.кв.); промтоварний заклад торгівлі (187,90м.кв.); промтоварний заклад торгівлі (831,50м.кв.); адміністративна установа (офіс) - 1 робоче місце; підприємство побутового обслуговування (перукарня) - 1 робоче місце; музичні та спортивні школи (школа іноземних мов) - 50 учнів; обсяг надання полуги (куб.м).

Договір та додаток до нього підписані сторонами та скріплені їх печатками.

27.05.2021 виконавчим комітетом Хмельницької міської ради прийнято рішення №498 "Про встановлення Хмельницькому комунальному підприємству "Спецкомунтранс" тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами". Відповідно до рішення №498 було затверджено тарифи на вивезення твердих побутових відходів і на їх захоронення.

22.07.2021 виконавчим комітетом Хмельницької міської ради було прийнято рішення №723 "Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів на території Хмельницької міської територіальної громади та втрату чинності рішення виконкому", яким затверджувалися нові норми надання послуг вивезення твердих побутових відходів, джерела утворення відходів, розрахункову одиницю, норму на одну розрахункову одиницю.

При обстежені джерел утворення твердих побутових відходів, що належать ТОВ "Тритон ЛТД" (акт обстеження від 22.08.2022) працівником ХКП "Спецкомунтранс" було виявлено наступні джерела утворення твердих побутових відходів: промтоварний магазин площею 1 019,40 м2; промтоварний магазин площею 377,10 м2; гурток з чисельністю відвідувачів 50 чоловік; перукарня з 1 робочим місцем; офіс з 1 робочим місцем.

22.09.2022 між Хмельницьким комунальним підприємством "Спецкомунтранс" (далі - виконавець), та Товариством з обмеженою відповідальністю "Тритон ЛТД" (далі - споживач), було укладено новий договір №523 про надання послуг з вивезення побутових відходів.

Вартість послуг відображена в п.15 договору №523 від 22.09.2022 про надання послуг з поводження з побутовими відходами. Вивезення твердих побутових відходів (для споживачів, які користуються контейнерами на контейнерних майданчиках в місцях загального користування) становить 90,89грн за 1 м3, а захоронення побутових відходів становить 34,33грн за 1 м3.

У відповідності до п.19 договору №523 від 22.09.2022 у разі коли споживачем не визначено розрахунковий період або за зазначений споживачем період виникла переплата, виконавець має право зарахувати такий платіж (його частину в розмірі переплати) в рахунок заборгованості споживача за минулі розрахункові періоди.

Згідно п.20 договору №523 від 22.09.2022 споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладання цього договору.

30.09.2022 на адресу Хмельницького комунального підприємства "Спецкомунтранс" надійшла заява про здійснення перерахунку суми оплати по деяким об'єктам в зв'язку з дією карантину та введенням воєнного стану через повномасштабне вторгнення в Україну рф.

У зв'язку із зміною тарифів та проведеними перерахунками у вересні 2022 року позивач здійснив донарахування відповідачу вартості послуг з вивезення побутових відходів за період з 01.08.2021 по 31.07.2022.

13.12.2022 відповідачу надіслано претензію №2864 з вимогою сплати заборгованості за надані послуги за договором від 27.02.2018 №523 станом на 01.12.2022 у сумі 33 010,49грн.

06.06.2023 Відповідачу надіслано претензію №2091 з вимогою сплати заборгованості за надані послуги станом на 01.06.2023 у сумі 28 566,43грн.

Позивач вказує і зазначає в розрахунках, що сума заборгованості за період з 01.08.2021 по 30.09.2022 (без врахування серпня 2022 року) становить 19 678,31грн.

Як вбачається із матеріалів справи, у рахунках від 30.06.2021, від 31.07.2021 Хмельницьке комунальне підприємство "Спецкомунтранс" зробило примітку про те, що в зв'язку з прийняттям виконавчим комітетом Хмельницької міської ради 27.05.2021 рішення №498 "Про встановлення Хмельницькому комунальному підприємству "Спецкомунтранс" тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами" змінюється вартість послуг з поводження з побутовими відходами.

У рахунках від 31.08.2021 та від 30.09.2021 Хмельницьке комунальне підприємство "Спецкомунтранс" зробило примітку, про те що в зв'язку з прийняттям виконавчим комітетом Хмельницької міської ради 22.07.2021 року рішення № 723 "Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів на території Хмельницької міської територіальної громади та втрату чинності рішення виконкому" затверджувалися нові норми надання послуг з вивезення побутових відходів, що призвело до зміни вартості послуг. Також, містилася інформація, що для зручності та економії часу при укладанні, переукладанні, оформленні додаткових угод можна скористатися функціоналом "Особистий кабінет" на сайті підприємства.

В матеріалах справи наявні акти приймання-передачі наданих послуг (вивезення побутових відходів, захоронення побутових відходів) №523 від 31.08.2024, від 30.09.2021, від 31.10.2021, від 30.11.2021, від 31.12.2021, від 31.01.2022, від 28.02.2022, від 31.03.2022, від 30.04.2022, від 31.05.2022, від 30.06.2022, від 31.07.2022, від 31.08.2022, від 30.09.2022, які підписані сторонами та скріплені їх печатками.

Аналізуючи докази, оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги таке.

У відповідності до ратифікованої Законом України від 17.07.2007 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (п.1 ст.6) кожен має право на справедливий та публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

Рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 08.02.2018 року №87 "Про введення в дію рішення конкурсної комісії про визначення переможців конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території міста Хмельницького", ХКП "Спецкомунтранс" визнане переможцем конкурсу з вивезення побутових відходів за лотом № 1 терміном на п'ять років. Після спливу п'яти років і в результаті проведеного конкурсу із визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Хмельницької міської територіальної громади рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 13.04.2023 №328 "Про введення в дію рішення конкурсної комісії про визначення переможця конкурсу із визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Хмельницької міської територіальної громади" ХКП "Спецкомунтранс" було визначене переможцем конкурсу по лоту 1 строком на п'ять років.

Згідно ч.1 ст.173 ГК України Господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Відповідно до частин 1, 2 статті 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст.599 ЦК України).

Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Статтею 901 ЦК України встановлено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно зі ст.903 ЦК України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

У статті 1 Закону України "Про відходи" зазначено, що побутові відходи - відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, крім відходів, пов'язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення; послуги з вивезення побутових відходів - збирання, зберігання та перевезення побутових відходів, що здійснюються у населеному пункті згідно з правилами благоустрою, затвердженими органом місцевого самоврядування.

Суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами укладають договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів на певній території, на якій знаходиться об'єкт утворення відходів (ч.4 ст.17 Закону України "Про відходи").

Статтею 35-1 Закону України "Про відходи" встановлено, що поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно до державних норм, стандартів і правил.

Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.

Виконавця послуг з вивезення побутових відходів визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частиною 1 ст.1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

До житлово-комунальних послуг належать, зокрема, комунальні послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами (ст.5 вищевказаного Закону).

В силу ч.1 ст.9 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Як вбачається з матеріалів справи 27.02.2018 між позивачем - Хмельницьким комунальним підприємством "Спецкомунтранс" та відповідачем - Товариством з обмеженою відповідальністю "Тритон ЛТД", було укладено договір №523 про надання послуг з вивезення побутових відходів.

Згідно п.13 договору підставою для оплати відповідачем обсягу щомісячно наданих послуг є даний договір та підписаний сторонами акт приймання-передачі наданих послуг.

Відповідно до п.18 договору у разі потреби позивач здійснює в місячний строк перерахунок вартості фактично наданих послуг та повідомляє відповідачеві про його результати.

Пунктом 19 договору визначено, що у разі зміни вартості послуги, її виконавець повідомляє не пізніше ніж за 30 днів про це відповідачу із зазначенням причин і відповідних обґрунтувань.

У разі прийняття органом місцевого самоврядування рішення про зміну вартості послуг позивач повідомляє про це відповідачу через засоби масової інформації або шляхом повідомлення у рахунку, виставленому для оплати.

Відповідач зобов'язується здійснювати оплату за новими тарифами з дня введення їх в дію.

Договір діє з 01.03.2018 року до 28.02.2019 року, та вважається таким, що продовжений, якщо за місяць до закінчення строку його дії одна сторона не заявила про відмову від договору або про його перегляд. Дана умова діє на кожний наступний період (п.п. 31, 33 договору від 27.02.2018).

27.05.2021 виконавчим комітетом Хмельницької міської ради прийнято рішення №498 "Про встановлення Хмельницькому комунальному підприємству "Спецкомунтранс" тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами". Відповідно до рішення №498 було затверджено тарифи на вивезення твердих побутових відходів і на їх захоронення.

22.07.2021 виконавчим комітетом Хмельницької міської ради прийнято рішення №723 "Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів на території Хмельницької міської територіальної громади та втрату чинності рішення виконкому", яким затверджувалися нові норми надання послуг вивезення твердих побутових відходів, джерела утворення відходів, розрахункову одиницю, норму на одну розрахункову одиницю.

У рахунках від 30.06.2021, від 31.07.2021 Хмельницьке комунальне підприємство "Спецкомунтранс" зробило примітку про те, що в зв'язку з прийняттям виконавчим комітетом Хмельницької міської ради 27.05.2021 року рішення №498 "Про встановлення Хмельницькому комунальному підприємству "Спецкомунтранс" тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами" змінюється вартість послуг з поводження з побутовими відходами.

У рахунках від 31.08.2021 та від 30.09.2021 Хмельницьке комунальне підприємство "Спецкомунтранс" зробило примітку про те, що в зв'язку з прийняттям виконавчим комітетом Хмельницької міської ради 22.07.2021 року рішення №723 "Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів на території Хмельницької міської територіальної громади та втрату чинності рішення виконкому" затверджувалися нові норми надання послуг з вивезення побутових відходів, що призвело до зміни вартості послуг. Також, містилася інформація, що для зручності та економії часу при укладанні, переукладанні, оформленні додаткових угод можна скористатися функціоналом "Особистий кабінет" на сайті підприємства.

Отже, вимогу щодо інформування Хмельницьким комунальним підприємством "Спецкомунтранс" виконано в повному обсязі у період дії договору від 27.02.2018. Посилання відповідача на відсутність у нього заборгованості за період дії цього договору підтверджує отримання ним рахунків від 30.06.2021, від 31.07.2021, від 31.08.2021 та від 30.09.2021, за яким товариством проведено оплату наданих послуг.

Крім того, інформацію щодо затвердження норм надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території Хмельницької міської територіальної громади також було оприлюднено на сайті Хмельницького комунального підприємства «Спецкомунтранс» - https://skt.km.ua ("діяльність", "норми").

Судом також звернуто увагу, що відповідач в період дії договору №523 від 27.02.2018 року прийняв надані позивачем послуги за уже зміненими тарифами у відповідності до затверджених нових норм надання послуг з вивезення побутових відходів (35,49м3) та підтвердив їх отримання в повному обсязі, що підтверджується актом передачі наданих послуг №523 від 31.08.2022 року.

22.09.2022 між сторонами було укладено новий договір №523 про надання послуг з вивезення побутових відходів.

У відповідності до п.19 даного договору у разі коли відповідачем не визначено розрахунковий період або за зазначений споживачем період виникла переплата, виконавець має право зарахувати такий платіж (його частину в розмірі переплати) в рахунок заборгованості споживача за минулі розрахункові періоди.

Відповідач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладання цього договору (п.20 договору №523 від 22.09.2022).

Доказів існування між сторонами інших договорів окрім договорів №523 від 27.02.2018 та від 22.09.2022 матеріали справи не містять, а сторонами не надано.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем здійснено:

- донарахування за надані послуги по всіх об'єктах відповідача, як джерел утворення твердих побутових відходів, згідно нових норм накопичення твердих побутових відходів за період з 01.08.2021 року по 31.07.2022 (борг станом на 01.08.2022 року - 15 234,26грн);

- нарахування послуг по всіх об'єктах відповідача за новими нормами накопичення твердих побутових відходів за серпень та за вересень 2022 року (борг станом на 01.10.2022 - 24 122,37грн);

- врахування суми переплати відповідачем наданих послуг в грудні 2022 року в розмірі 4 444,06грн.

Доказів сплати заборгованості в сумі 19 678,31грн матеріали справи не містять, а сторонами не надано.

Частиною 1 ст.612 ЦК України встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Таким чином, виходячи із поданих позивачем до матеріалів справи розрахунків, зважаючи на здійснений перерахунок суми оплати послуг по деяким об'єктам в зв'язку з дією карантину та введенням воєнного стану, враховуючи визнання ХКМ "Спецкомунтранс" відсутності заборгованості відповідача за серпень 2022, суд вважає що позовні вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Тритон ЛТД", м. Хмельницький 19678,31грн боргу за надані послуги по вивезенню та знешкодженню твердих побутових відходів заявлені правомірно та є обґрунтованими.

Судом враховується, що відповідно до п.20 договору №523 від 22.09.2022 сторонами узгоджено, що споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладання цього договору.

Судом також враховується, що відповідно до рішення Хмельницької міської ради №723 кожне визначене в переліку джерело утворення твердих побутових відходів має свою розрахункову одиницю та норму на одну розрахункову одиницю (додаток до цього рішення). Так, офіс віднесено до джерела утворення ТПВ "Адміністративні і громадські установи та організації" (п.10 додатку до рішення №723) з розрахунковою одиницею "1 робоче місце" та нормою на одну розрахункову одиницю 1,59м3. Так само, перукарню віднесено до джерела утворення ТПВ "Підприємства побутового обслуговування" (п.19 додатку до рішення №723) з розрахунковою одиницею "1 робоче місце" та нормою на одну розрахункову одиницю 2,30м3. Гурток віднесено до джерела утворення ТПВ "Музичні та спортивні школи (в т.ч. дитячі позашкільні навчальні заклади з неповним навчальним днем)" (п.31 додатку до рішення №723) з розрахунковою одиницею "1 учень" та нормою на одну розрахункову одиницю 0,06м3. Така ж ситуація із промтоварними магазинами, які віднесені до джерела утворення ТПВ "Промтоварні магазини однієї товарної групи: меблеві, сантехніка, ювелірні тощо, з торговою площею більше 200м2" (п.26 додатку до рішення №723) з розрахунковою одиницею "1 кв. м. торгівельної площі" та нормою на одну розрахункову одиницю 0,30м3.

З огляду на все вище зазначене, доводи відповідача спростовуються матеріалами справи та викладеними судом висновками.

За змістом ч.3 ст.13 ГПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

В силу ч.1 ч.2 ст.73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Згідно ч.1 ст.74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно ч.1, ч.2 ст.79 ГПК України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Розподіл судових витрат між сторонами.

Відповідно до ст.129 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати по оплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 2, 4, 73, 74, 86, 123, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Тритон ЛТД" (вул. Курчатова (Шухевича), буд. 2/1Б, м. Хмельницький, 29000; код ЄДРПОУ 14168559) на користь Хмельницького комунального підприємства "Спецкомунтранс" (вул. Князя Святослава Хороброго, буд.1, м. Хмельницький, 29008; код ЄДРПОУ 03356565) 19 678,31грн (дев'ятнадцять тисяч шістсот сімдесят вісім гривень 31 коп.) заборгованості, 3 028,00грн (три тисячі двадцять вісім гривень 00 коп.) витрат зі сплати судового збору.

Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Порядок подання апеляційної скарги визначений ст.257 та пп.17.5 п.17 Розділу ХІ «Перехідні положення» ГПК України.

Повне рішення складено 26.06.2025.

Суддя С.І. Крамар