Єдиний унікальний № 371/973/25
Номер провадження № 3/371/453/25
"26" червня 2025 р. м. Миронівка
Суддя Миронівського районного суду Київської області Кириленко М.О.
за участі секретаря судового засідання Петренко В.А.
прокурора Фрей Р.А.
правопорушника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Богуслав Київської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює КП «Миронівка-Благоустрій» - начальник, РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , будучи начальником на посаді КП «Миронівка-Благоустрій», являючись суб'єктом відповідальності а вчинення правопорушень, пов'язаних із корупцією, згідно з пп. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону №1700-VІІ та приміткою до ст.172-6 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч.1 ст.45 розділу VІІ Закону №1700- VІІ, несвоєчасно 01.04.2025, без поважних причин, подавши щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, в скоєному щиро кається.
Прокурор Фрей Р.А. в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення підтримала, просила суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Зокрема, протоколом №3709 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП від 11.06.2025, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, роздрукованим з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції відомостями про час подання декларації.
Відповідно до наказу №1 від 04.01.2012, ОСОБА_1 призначено начальником комунального підприємства «Миронівка-Благоустрій».
Відповідно до розпорядження міського голови Миронівської міської ради від 03.01.2012 №2, ОСОБА_1 призначено на посаду начальника комунального підприємства «Миронівка-Благоустрій» з 03.01.2012, уклавши контракт про призначення на посаду строком на один рік з 04.01.2012 по 04.01.2013.
03.01.2017 між міським головою ОСОБА_2 та керівником ОСОБА_1 укладено контракт про те, що ОСОБА_1 призначається на посаду начальника КП «Миронівка-Благоустрій» на період з 04.01.2017 по 04.01.2022 включно.
Додатковою угодою від 04 листопада 2021 року, укладену між міським головою ОСОБА_2 та керівником ОСОБА_1 , за взаємною згодою сторони продовжили дію контракту від 03.01.2017 на попередніх умовах з 05.01.2022 по 04.014.2027 включно.
Відповідно до Статуту КП «Миронівка-Благоустрій», затвердженого рішенням Миронівської міської ради від 30.11.2023 №4764-59-VІІ , Комунальне підприємство «Миронівка-Благоустрій» Миронівської міської ради є юридичною особою, права якої набуває з моменту державної реєстрації, має самостійний баланс, печатку із власним найменуванням; засновником і власником підприємства є Миронівська міська рада; місцезнаходження Підприємства: Київська область, Обухівський район, м. Миронівка, вул. Бузницького, 8а; підприємство створене з метою забезпечення безперебійного прибирання, озеленення територій, утримання шляхів, тротуарів, вуличного освітлення та світлофорів, надання інших послуг, удосконалення житлово-комунального обслуговування споживачів, підвищення ефективності та надійності роботи технологічного устаткування. Підприємство створене для утримання об'єктів благоустрою комунальної власності Миронівської міської ради.
Отже, KП «Миронівка-Благоустрій» є юридичною особою публічного права, а його керівник є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до абзацу 15 частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» - «ґ» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , як керівник КП «Миронівка-Благоустрій», є посадовою особою юридичної особи публічного права на якого поширюється дія вказаного Закону.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua), ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2024 рік подав 01.04.2025 о 14-15 годині, що є порушенням вимог ч.1 ст. 45, розділу VІІ Закону №1700- VІІ Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке встановлена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 вбачається порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», отже ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Термін накладення адміністративного стягнення за цим правопорушенням на день розгляду судом адміністративного матеріалу не сплинув.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан.
Відповідності до положень ст.35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, судом не встановлено.
У відповідності до вимог ст. 34 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність правопорушника, суд визнає щире каяття винного.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, пом'якшуючою відповідальність обставиною суд визнає щире розкаяння, відсутність обтяжуючих обставин, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу, передбачене санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, що буде достатнім заходом впливу на правопорушника і має запобігти вчиненню ним нових правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст.ст. 40-1, 172-6, 283, 284, 287 КУпАП, суд,
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
ОСОБА_1 зобов'язаний сплатити вказаний штраф у передбачений ч.1 ст. 307 КУпАП п'ятнадцятиденний термін з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом представлення документа про його сплату.
У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення проводиться примусово і з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ч. 2 ст. 308 КУпАП.
Штраф підлягає сплаті за реквізитами: рахунок отримувача: UA628999980313080106000010748; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код отримувача: 37955989; Отримувач коштів: ГУК у Київській обл./Миронівська міс./21081100; код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Судовий збір перераховувати на номер рахунку (IBAN) UA 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ /22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення постанови до Київського апеляційного суду через Миронівський районний суд Київської області .
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.
Суддя М.О. Кириленко