Справа № 156/670/25
Провадження № 3/156/512/25
27 червня 2025 року сел.Іваничі
Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Комзюк Н.Н., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДПС у Волинській області, про притягнення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , громадянки України, керівника фінансового відділу Іваничівської селищної ради, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Іваничівського районного суду Волинської області з Головного управління ДПС у Волинській області 06.06.2025 надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення №897/03-20-04-08 від 29 травня 2025 року вбачається, що в результаті проведеної камеральної перевірки ГУ ДПС у Волинській області у Іваничівській сільській раді встановлено факт порушення термінів подання звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2024 рік керівником фінансового відділу ОСОБА_1 , зокрема, звіт терміном подачі до 03.03.2025, фактично подано 14.04.2025, чим порушено вимоги п.п.49.18.6 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України.
ОСОБА_1 вину у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 КУпАП визнала повністю, щиро розкаялась. Пояснила, що правопорушення відбулось внаслідок звільненням працівників фінансового відділу. У подальшому зобов'язалась не порушувати терміни подачі звітів.
Згідно зі ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суд, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про наявність провини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, що підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №897/03-20-04-08 від 29 травня 2025 року, копією акта про результати камеральної перевірки від 12.05.2025 №13146/03-20-04-08/43999243 з якого вбачається, що ОСОБА_1 , будучи керівником фінансового відділу Іваничівської сільської ради вчинила правопорушення, а саме: несвоєчасно подала фінансовий звіт за 2024 рік (граничний термін подання 03.03.2025, фактично подано 14.04.2025), чим порушено п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ.
Будь-яких даних про те, що вказаний акт про результати перевірки скасовано чи визнано неправомірними дії посадових осіб ГУ ДПС у Волинській області з приводу проведення цієї перевірки, суду не надано.
Організація та ведення податкового обліку підприємства, установи, організації є безпосередніми обов'язками головного бухгалтера, відповідальність за порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку несуть керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.163-1 КУпАП як порушення керівниками підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Згідно із ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Хоча у діях ОСОБА_1 і вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, але воно є малозначним, оскільки звіт все ж було подано, а тому, враховуючи обставини правопорушення, слід звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Згідно із ч.2 ст.284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 163-2, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП за малозначністю, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом 10-ти днів з дня її винесення до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги чи протесту прокурора до органу, який виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення.
Суддя: Н.Н.Комзюк