Єдиний унікальний номер 728/1169/25
Номер провадження 3/728/432/25
27 червня 2025 року місто Бахмач
Бахмацький районний суд у складі
головуючого судді Сороколіта Є.М.
за участі:
секретаря судового засідання - Кирути Л.І.,
прокурора - Батрака К.С.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця, зареєстрованого та фактично проживаючого в АДРЕСА_1 , депутат 8-го скликання Дмитрівської селищної ради Ніжинського району Чернігівської області, РНОКПП НОМЕР_1
за частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі також - КУпАП), безпосередньо після закінчення судового розгляду, перебуваючи в нарадчій кімнаті, виніс постанову про таке.
І. Опис фактичних обставин.
1. ОСОБА_1 (далі також - Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності) у відповідності до відомостей, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення від 30.04.2025 серії № 156/2025, будучи депутатом 8-го скликання Дмитрівської селищної ради Ніжинського району Чернігівської області, тобто у відповідності до підпункту “б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України “Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VІІ (далі також - Закон № 1700-VІІ) таким, що є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, у порушення вимог частини першої статті 45 Закону № 1700-VІІ з урахуванням вимог пунктів 2-7 Розділу XIII “Прикінцеві положення» Закону № 1700-VІІ, несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2021 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 24.04.2025, хоча зобов'язаний був подати не пізніше 31 січня 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 КУпАП.
2. Вищевказані дії кваліфіковано за частиною першою статті 172-6 КУпАП.
3. За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, яку подав ОСОБА_1 , зареєстровано в Реєстрі лише 24.04.2025 о 11 год. 56 хв. (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції - https://public.nazk. gov.ua).
4. Місцем вчинення правопорушення в даному випадку є місце здійснення своїх депутатських повноважень, у зв'язку з якими у ОСОБА_1 , виник обов'язок подання декларації, а саме: Дмитрівська селищна рада Ніжинського району Чернігівської області, яка розташована за адресою: вул. Незалежності, буд. 18, с.м.т. Дмитрівка, Ніжинський район, Чернігівська область.
5. Датою вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата, коли ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, тобто 24.04.2025.
6. Окрім того, ОСОБА_1 , у відповідності до відомостей, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення від 30.04.2025 серії № 157/2025, будучи депутатом 8-го скликання Дмитрівської селищної ради Ніжинського району Чернігівської області, тобто у відповідності до підпункту “б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України “Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VІІ (далі також - Закон № 1700-VІІ) таким, що є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, у порушення вимог частини першої статті 45 Закону № 1700-VІІ з урахуванням вимог пунктів 2-7 Розділу XIII “Прикінцеві положення» Закону № 1700-VІІ, несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2022 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 24.04.2025, хоча зобов'язаний був подати не пізніше 31 січня 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 КУпАП.
7. Вищевказані дії кваліфіковано за частиною першою статті 172-6 КУпАП.
8. За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, яку подав ОСОБА_1 зареєстровано в Реєстрі лише 24.04.2025 о 11 год. 59 хв. (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції - https://public.nazk. gov.ua).
9. Місцем вчинення правопорушення в даному випадку є місце здійснення своїх депутатських повноважень, у зв'язку з якими у ОСОБА_1 виник обов'язок подання декларації, а саме: Дмитрівська селищна рада Ніжинського району Чернігівської області, яка розташована за адресою: вул. Незалежності, буд. 18, с.м.т. Дмитрівка, Ніжинський район, Чернігівська область.
10. Датою вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата, коли ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, тобто 24.04.2025.
11. Також ОСОБА_1 , у відповідності до відомостей, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення від 30.04.2025 серії № 158/2025, будучи депутатом 8-го скликання Дмитрівської селищної ради Ніжинського району Чернігівської області, тобто у відповідності до підпункту “б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України “Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VІІ (далі також - Закон № 1700-VІІ) таким, що є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, у порушення вимог частини першої статті 45 Закону № 1700-VІІ з урахуванням вимог пунктів 2-7 Розділу XIII “Прикінцеві положення» Закону № 1700-VІІ, несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2023 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 24.04.2025, хоча зобов'язаний був подати не пізніше 31 березня 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 КУпАП.
12. Вищевказані дії кваліфіковано за частиною першою статті 172-6 КУпАП.
13. За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, яку подав ОСОБА_1 зареєстровано в Реєстрі лише 24.04.2025 о 12 год. 02 хв. (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції - https://public.nazk. gov.ua).
14. Місцем вчинення правопорушення в даному випадку є місце здійснення своїх депутатських повноважень, у зв'язку з якими у ОСОБА_1 виник обов'язок подання декларації, а саме: Дмитрівська селищна рада Ніжинського району Чернігівської області, яка розташована за адресою: вул. Незалежності, буд. 18, с.м.т. Дмитрівка, Ніжинський район, Чернігівська область.
15. Датою вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата, коли ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, тобто 24.04.2025.
16. Крім того, ОСОБА_1 , у відповідності до відомостей, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення від 30.04.2025 серії № 159/2025, будучи депутатом 8-го скликання Дмитрівської селищної ради Ніжинського району Чернігівської області, тобто у відповідності до підпункту “б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України “Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VІІ (далі також - Закон № 1700-VІІ) таким, що є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, у порушення вимог частини першої статті 45 Закону № 1700-VІІ з урахуванням вимог пунктів 2-7 Розділу XIII “Прикінцеві положення» Закону № 1700-VІІ, несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2024 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 24.04.2025, хоча зобов'язаний був подати не пізніше 31 березня 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 КУпАП.
17. Вищевказані дії кваліфіковано за частиною першою статті 172-6 КУпАП.
18. За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, яку подав ОСОБА_1 зареєстровано в Реєстрі лише 24.04.2025 о 12 год. 04 хв. (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції - https://public.nazk. gov.ua).
19. Місцем вчинення правопорушення в даному випадку є місце здійснення своїх депутатських повноважень, у зв'язку з якими у ОСОБА_1 виник обов'язок подання декларації, а саме: Дмитрівська селищна рада Ніжинського району Чернігівської області, яка розташована за адресою: вул. Незалежності, буд. 18, с.м.т. Дмитрівка, Ніжинський район, Чернігівська область.
20. Датою вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата, коли ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, тобто 24.04.2025.
ІІ. Рух справи.
21. До Бахмацького районного суду (далі також - Суд) 08.05.2025 надійшли протоколи від 30.04.2025 № 156/2025, № 157/2025, № 158/2025 та № 159/2025 про корупційне правопорушення за частиною першою статті 172-6 КУпАП стосовно Особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, які були призначені до розгляду у судовому засіданні 29.05.2025 о 14 год 10 хв.
22. Судове засідання, призначене на 29.05.2025 о 14 год 20 хв зняте з розгляду у зв'язку з перебуванням головуючого судді по справі Сороколіта Є.М. у відпустці.
У подальшому судове засідання призначено на 09.06.2025 о 14 год 50 хв.
23. У судове засідання, призначене для розгляду адміністративних матеріалів на 09.06.2025 о 14 год 50 хв Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не з'явилася, причини неявки не повідомила.
24. Враховуючи, що у відповідності до положень статті 268 КУпАП присутність ОСОБА_1 при розгляді зазначеної справи є обов'язковою, Судом відкладено проведення судового засідання до 25.06.2025 на 11 год 30 хв та застосовано до Особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, привід через органи внутрішніх справ (Національної поліції), про що винесено відповідну постанову.
25. Також постановою Суду від 09.06.2025 № 728/1169/25 на підставі вимог статті 36 КУпАП вирішено об'єднати розгляд протоколів про адміністративні правопорушення від 30.04.2025 № 156/2025, № 157/2025, № 158/2025 та № 159/2025 в одне провадження та присвоїти об'єднаній судовій справі загальний номер 728/1169/25.
26. У судове засідання, призначене для розгляду адміністративних матеріалів на 25.06.2025 об 11 год 30 хв Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не з'явилася повторно, причини неявки не повідомила, привід працівниками поліції також виконано не було, у зв'язку з чим Судом відкладено проведення судового засідання до 27.06.2025 на 09 год 30 хв.
27. У судове засідання, призначене для розгляду адміністративних матеріалів на 27.06.2025 об 09 год 30 хв з'явилися Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, та прокурор.
ІІІ. Позиція особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
28. Свою вину у вчиненні інкримінованого діяння ОСОБА_1 визнав та пояснив, що не мав умислу на ухилення від подачі декларації. Зазначив, що невчасно подав декларації про майновий стан та доходи за 2021-2024 роки у визначений законодавством термін у зв'язку з нестійким емоційним та психологічним станом внаслідок повномасштабного вторгнення війська агресора на територію нашої держави. У вчиненому щиро розкаявся та повідомив, що більше подібного не допустить.
ІV. Позиція прокурора.
29. Прокурор у судовому засіданні вважав вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП доведеною, та зазначав, що з урахуванням фактичних обставин справи до правопорушниці необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
V. Досліджені докази.
30. На підтвердження вини Особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у вчиненні адміністративного правопорушення Суду надано такі докази, передбачені статтею 251 КУпАП, які були досліджені безпосередньо у судовому засіданні:
- протокол про адміністративне правопорушення від 30.04.2025 № 156/2025;
- протокол про адміністративне правопорушення від 30.04.2025 № 157/2025;
- протокол про адміністративне правопорушення від 30.04.2025 № 158/2025;
- протокол про адміністративне правопорушення від 30.04.2025 № 159/2025;
- рішення Дмитрівської селищної ради від 26.11.2020 № 1 стосовно призначення ОСОБА_1 депутатом восьмого скликання Дмитрівської селищної ради;
- відомості з публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи “Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», поданих ОСОБА_1 за 2021 року з датою подачі 11 год 56 хв 24.04.2025;
- відомості з публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи “Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», поданих ОСОБА_1 за 2022 року з датою подачі 11 год 59 хв 24.04.2025;
- відомості з публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи “Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», поданих ОСОБА_1 за 2023 року з датою подачі 12 год 02 хв 24.04.2025;
- відомості з публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи “Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», поданих ОСОБА_1 за 2024 року з датою подачі 12 год 04 хв 24.04.2025;
- письмові пояснення ОСОБА_1 , якими підтверджується факт неправомірних дій останнього.
VІ. Оцінка Суду.
31. Оцінюючи зазначені вище докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись виключно законом і правосвідомістю Суд наголошує на тому, що для притягнення особи до адміністративної відповідальності необхідно довести наявність в діях (бездіяльності) такої особи складу та події адміністративного правопорушення.
32. Відповідно до вимог частини першої статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
33. Відповідальність за частиною першою статті 172-6 КУпАП передбачена за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
34. Склад правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП є формальним, тобто таким, який не передбачає обов'язкових елементів об'єктивної сторони - шкідливих наслідків - для констатації наявності правопорушення.
35. Згідно частини першої статті 45 Закону № 1700-VІІ особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
36. При цьому 12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України від 20.09.2023 № 3384-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким передбачено відновлення декларування.
37. Суд констатує, що ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Дмитрівської селищної ради Ніжинського району Чернігівської області, тобто у відповідності до підпункту “б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону № 1700-VІІ таким, що є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, у порушення вимог частини першої статті 45 Закону № 1700-VІІ з урахуванням вимог пунктів 2-7 Розділу XIII “Прикінцеві положення» Закону № 1700-VІІ, не подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021-2024 роки у визначений законодавством граничний строк для її подання, а саме - до 31 січня 2024 року за 2021-2022 роки, до 31 березня 2024 року за 2023 рік та 31 березня 2025 року за 2024 рік не маючи для цього поважних причин.
38. Вказані обставини підтверджуються матеріалами справи та самою Особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
39. Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
40. Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
41. Згідно із статтею 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
42. Суд наголошує, що в протоколах про адміністративні правопорушення від 30.04.2025 № 156/2025, № 157/2025, № 158/2025, № 159/2025 зафіксовані обставини вчинення правопорушення, вони узгоджуються із іншими дослідженими доказами.
43. Отже, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
VІІ. Накладення адміністративного стягнення.
44. До обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 34 КУпАП Суд відносить щире каяття, яке проявилося у визнанні вини Особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, та наданні правдивих показів.
45. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 35 КУпАП, не встановлено.
46. Відповідно до частини другої статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
У зв'язку із чим, Суд приходить до висновку, що остаточне стягнення слід накласти в межах санкції частини першої статті 172-6 КУпАП.
47. Вирішуючи питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення, Суд відповідно до статті 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, приймаючи до уваги наявність обставин, що пом'якшують адміністративну відповідальність та відсутність обставин, що обтяжують таку, наявність декількох адміністративних правопорушень, Суд вважає за доцільне застосувати до громадянина ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 70 (сімдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 190 грн 00 коп (одну тисячу сто дев'яносто гривень 00 коп.), і є достатнім для виховання вищезазначеної особи, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як нею, так і іншими особами.
48. Підстави для застосування іншого, більш м'якого або більш суворого стягнення, відсутні.
49. Відповідно до статті 40-1 КУпАП та статті 4 Закону України “Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір.
50. Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 1, 9, 23, 33, 172-6, 276-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Суд, -
1. ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
2. Призначити йому остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 70 (сімдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 190 грн 00 коп (одну тисячу сто дев'яносто гривень 00 копійок).
3. Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 грн 60 коп (шістсот п'ять гривень 60 копійок).
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
Строк пред'явлення постанови до виконання становить 3 (три) місяці з моменту набрання нею законної сили.
Відповідно до частини першої статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до статті 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу, такий штраф стягується у подвійному розмірі штрафу визначеного у відповідній статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Суддя
Бахмацького районного суду Сороколіт Євген Миколайович