24.06.2025 Справа №607/4917/25 Провадження №3/607/2371/2025
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дуда О.О. розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Тернопільській області ДПС України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , українки, громадянки України, працюючої на посаді головного бухгалтера ТзОВ ''АГРО-ІМЕКС'', проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1
за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Головним управлінням ДПС у Тернопільській області 11 березня 2025 року направлено в суд матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення від 06 березня 2025 року, встановлено, що ОСОБА_1 , головного бухгалтера ТзОВ ''АГРО-ІМЕКС'' вчинила правопорушення: порушення встановленого законом порядку податкового обліку щодо своєчасності подання до контролюючого органу податкової декларації з порядку на додану вартість за грудень 2024 року ТОВ ''АГРО-ІМЕКС'' код за ЄДРПОУ 44824753, декларацію подано 22.01.2025 при граничному терміні подання - 20.01.2025, що зафіксовано в акті перевірки №953/19-00-04-07/44824753 від 24.01.2025, чим порушено вимоги пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI- податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за остатнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Згідно підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 розділу ІІ, ПКУ податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю ( у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
В судове засідання 24.06.2025 о 12:35 год ОСОБА_1 повторно не з'явилася. Для виклику у судові засідання було прийнято усі міри для її належного повідомлення про дату, час та місце розгляду справи, зокрема, в протоколі про адміністративне правопорушення від 06.03.2025 ОСОБА_1 повідомлялась про час та місце розгляду справи на 20.03.2025 в судове засідання.
Також, 01.04.2025 о 12:10 год, в судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправляння адресату повернулося до суду з відміткою пошти "адресат відсутній за вказаною адресою".
Крім того, 22.04.2025 о 11:30 год, в судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправляння адресату повернулося до суду з відміткою пошти "поштове відправлення вручено особисто".
Окрім того, 08.05.2025 о 11:15 год та 22.05.2025 о 13:20 год в судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась та нею 22.05.2025 подано письмову заяву електронною поштою про те, що вона просить справу слуханням відкласти.
Відповідно до довідки-телефонограми від 10.06.2025 складеної секретарем судового засідання Багрій І.І.., про те, що ОСОБА_1 про дату та час розгляду справи на 24.06.2025 о 12:35 год було повідомлено по номеру телефону НОМЕР_2 .
Згідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст.163-1 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена цією статтею настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Згідно ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення відповідно до КУпАП чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
За таких обставин у даному випадку необхідним є встановити, чи вчинене ОСОБА_1 правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, є триваючим та чи не пропущені строки накладення на неї адміністративного стягнення.
Триваюче правопорушення - це проступок, пов'язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених законом. Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану, за якого об'єктивно існує цей обов'язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону. Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 11.04.2018 у справі № 804/401/17 та від 11.12.2018 у справі № 242/924/17.
На підставі, акту від 24 січня 2025 року про результати камеральної перевірки щодо несвоєчасного подання податкової звітності з податку на додану вартість ТзОВ ''АГРО-ІМЕКС'' головним державним інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб галузей будівництва та добувної промисловості управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Тернопільській області Янчинською В.А. складено протокол про адміністративне правопорушення відносно головного бухгалтера ТзОВ ''АГРО-ІМЕКС'' ОСОБА_1 (код ЄРДПОУ 44824753) за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення від 06 березня 2025 року, адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, виявлене 24 січня 2025 року.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Таким чином, на момент розгляду справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, строки, передбачені ст. 38 КУпАП закінчилися, що є підставою для закриття провадження в даній справі.
Керуючись ст. ст. 9, 38, 163-1, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суд, -
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП - закрити, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП, якщо апеляційної скарги не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду апеляційним судом.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя Дуда О.О.