Справа № 449/1194/23
26.06.2025 м.Перемишляни
Перемишлянський районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді: ОСОБА_1 ,
при секретарі: ОСОБА_2 ,
засудженого: ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Перемишляни подання заступника начальника-начальника СВ Відділення поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 ГУНП у Львівській області - ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , -
заступник начальника-начальник СВ Відділення поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 ГУНП у Львівській області - ОСОБА_5 , звернулася в суд з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю с. Вишнівчик Перемишлянської ТГ Львівського району, раніше судимому, засудженого 15.03.2019 р. Золочівським районним судом Львівської області за ч. 1 ст. 162, ч. 3 ст. 185 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі, звільненого з місць позбавлення волі 21.12.2021 року умовно-достроково на не відбутий термін 3 місяці 2 дні, термін погашення судимості - 23.03.2028 р.
Подання мотивоване тим, що після звільнення із місць позбавлення волі, ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, систематично порушував громадський порядок, тому останньому 26.09.2023 р. за ухвалою Перемишлянського районного суду Львівської області встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік. Після закінчення адміністративного нагляду ОСОБА_3 притягався до адміністративної відповідальності 27.05.2025 року за ст. 178 ч. 1 КУпАП і після цього, йому було винесено попередження про припинення ведення антигромадського способу життя та про можливість встановлення адміністративного нагляду. Не зважаючи на це, ОСОБА_3 20.06.2025 року знову притягався до адміністративної відповідальності за ст. 178 ч. 2 КУпАП та 24.06.2025 року за ст. 175-1 ч. 1 КУпАП. Стверджує, що по місцю проживання характеризується посередньо. Вважає за необхідне вирішити питання про встановлення ОСОБА_3 адміністративного нагляду з встановленням наступних обмежень:
-заборона виходу з житлового будинку з 23.00 до 06.00 години;
-заборона виїзду по особистих справах за межі Львівського району без дозволу ВнП N? 2 Львівського РУП N? 2 ГУНІ у Львівській області;
-зобов?язати з?являтися в ВнП N? 2 Львівського РУП N? 2 ГУНП у Львівській області до дільничного офіцера поліції 1 раз на місяць.
ОСОБА_3 в судове засідання з'явився та не заперечував щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду, про що написав відповідну заяву.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до вимог ст.3 п. "в" Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно п. в ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з ч.1 абз.2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Як вбачається зі ст. 6. Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Згідно Вироку Золочівського районного суду Львiвської областi вiд 15.03.2019 року, ОСОБА_3 визнано винним за ч.3 ст. 185 КК України.
Як вбачається із довідки про звільнення серії 1-ЛВ №20647, ОСОБА_3 , звільнений з місць позбавлення волі по закінченню терміну відбування покарання на підставі вироку Золочівського районного суду Львiвської областi вiд 15.03.2019 року.
Згідно постанови Пленуму ВСУ N 3 від 28.03.1986р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» щодо осіб, зазначених у п. «в» ст.3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, якщо після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Ознака систематичності розуміється як здійснення певних дій більше двох разів.
Як вбачається із матеріалів подання, ОСОБА_3 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, у зв'язку із чим, йому було винесено попередження про припинення ведення антигромадського способу життя та про можливість встановлення адміністративного нагляду. Не зважаючи на це, ОСОБА_3 20.06.2025 року знову притягався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП та 24.06.2025 року за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
Вищенаведене підтверджується постановами серії ГБВ №398327 від 27.05.2025 р., серії ГБВ №398060 від 20.06.2025 року та серії ГБВ №398069 від 24.06.2025 р., попередженням особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд від 27.05.2025 р.
Згідно характеристики в.о. старости Чемеринецького старостинського округу, ОСОБА_3 народився і проживає в АДРЕСА_1 , проживає разом з мамою. Не одружений, не працює, раніше судимий, інколи зловживає спиртними напоями.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про те, що зазначені в поданні обставини свідчать про те, що ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, а тому вважає за необхідне задовольнити подання про встановлення адміністративного нагляду відносно особи, оскільки встановлені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів піднаглядним, і здійснити належний виховний вплив на останнього.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3 п "в", 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01 грудня 1994 року (зі змінами та доповненнями), ст.ст. 369 - 372,539 КПК України, суд, -
Подання заступника начальника-начальника СВ Відділення поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 ГУНП у Львівській області - ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю с. Вишнівчик Перемишлянської ТГ Львівського району Львівської області, строком на 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень:
-заборона виходу з житлового будинку з 23.00 до 06.00 години;
-заборона виїзду по особистих справах за межі Львівського району без дозволу ВнП N? 2 Львівського РУП N? 2 ГУНІ у Львівській області;
-зобов?язати з?являтися в ВнП N? 2 Львівського РУП N? 2 ГУНП у Львівській області до дільничного офіцера поліції 1 раз на місяць.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Перемишлянський районний суд Львівської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1