26.06.2025 Справа № 914/1289/25
За позовом: Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів,
до відповідача: Трускавецької міської ради, м. Трускавець Львівської області,
про: зобов'язання припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції
Суддя Н.Є. Березяк
За участю секретаря судового засідання Р.Р. Волошин
Представники учасників справи:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Трускавецької міської ради про зобов'язання припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
Ухвалою суду від 29.04.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами загального позовного провадження.
На адресу суду 27.05.2025 (вх.№14039/25) від представника відповідача надійшла заява про закриття провадження, у якій повідомляє суд, що Рішення Трускавецької міської ради від 19.06.2018 № 966 «Про проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території міста Трускавця» є виконаним, а також відповідно до рішення міської ради від 27.05.2025р. № 4482 визнано таким, що втратило чинність. Відтак просить суд закрити провадження у справі за відсутністю предмету спору.
В підготовче засідання 26.06.2025 представники сторін не з'явилися. Через канцелярію суду 26.06.2025 позивач подав клопотання (вх.№2773/25) у якому не заперечив проти закриття провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмета спору. Також просить суд повернути позивачу сплачений судовий збір у розмірі 2422,40 грн сплачений при поданні позовної заяви.
Як вбачається з матеріалів справи, 20.02.2025 адміністративна колегія Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийняла рішення № 63/8-р/к, яким:
1. Визнати, що дії Трускавецької міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи - 26230588) порушенням законодавства про захист економічної конкуренції (прийняття Рішення від 19.06.2018 №966, яким затверджено Критерії та методику оцінки конкурсних пропозицій до Конкурсної документації по проведенню конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території міста Трускавець із встановленими кваліфікаційними вимогами та критеріями відповідності, що не відповідають Критеріям відповідності конкурсних пропозицій кваліфікаційним вимогам, які затверджені Додатком 1 до Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1173), передбаченого частиною першою статті 15 та пунктом 3 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування, які можуть призвести до обмеження конкуренції.
2. Зобов'язати Трускавецьку міську раду (ідентифікаційний код юридичної особи - 26230588) вжити відповідні заходи щодо припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, визначеного у пункті 1 резолютивної частини цього рішення шляхом скасування положень, що не відповідають вимогам законодавства про захист економічної конкуренції.
Рішенням Трускавецької міської ради від 19.06.2018 № 966 «Про проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території міста Трускавця» є виконаним, а також відповідно до рішення міської ради від 27.05.2025р. № 4482 визнано таким, що втратило чинність. Відтак просить суд закрити провадження у справі за відсутністю предмету спору.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 231 Господарського процесуального кодексу України господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Відтак, суд дійшов висновку про закриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 4 ст. 231 ГПК України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
Пунктом 5 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Згідно долученої до матеріалів справи копії платіжної інструкції №144 від 17 березня 2025 року позивачем сплачено 2422,40 грн судового збору за подання позовної заяви, відтак, суд задовольняє клопотання позивача про повернення йому сплаченого ним судового збору у сумі 2422,40 грн.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 231, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст. 7 Закону України «Про судовий збір», суд
1. Провадження у справі №914/1289/25 за позовом Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Трускавецької міської ради про зобов'язання припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції - закрити.
2. Повернути Західному міжобласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету України (79005, м. Львів, вул. Коперника, 4; код ЄДРПОУ 20812013) з Державного бюджету України судовий збір в розмірі 2422,40 грн, сплачений згідно платіжної інструкції №144 від 17 березня 2025 року.
3. Підставою повернення судового збору є дана ухвала, яку затверджено гербовою печаткою Господарського суду Львівської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду у порядку та строки передбачені розділом ЙV Господарського процесуального кодексу України.
Інформацію про справу можна отримати за такою веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5015.
Суддя Березяк Н.Є.