Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/6247/24
27.06.2025 року м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі судді Бак М.Д., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Алчевськ Луганської області, громадянки України, місце проживання: АДРЕСА_1 , поштова адреса: АДРЕСА_2 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі - КУпАП),
ОСОБА_1 22.08.2024 року близько 12 години 10 хвилин, перебуваючи в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення "Дякове", що знаходиться за адресою: Закарпатська область, Берегівський район, с. Неветленфолу, вул. Заставська, 1, будучи громадянкою України, в порушення вимог частини першої статті 2 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" від 21.01.1994 року № 3857-XII (зі змінами), де передбачено, що документами, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну, є: паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну), здійснила спробу перетинання державного кордону України, слідуючи на виїзд з України, без відповідного документа, зокрема з використанням паспорта громадянина Угорщини серії НОМЕР_1 , виданого 28.10.2016 року органом "KEKKN" на ім'я ОСОБА_2 .
Своїми діями Лаяне ОСОБА_3 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 204-1 КУпАП, - спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом в пункті пропуску через державний кордон України без відповідних документів.
Згідно запису в протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 відмовилася від надання пояснення.
Лаяне ОСОБА_3 не з'явилася на розгляд справи, призначений на 27.06.2025 року на 08:00 год, будучи своєчасно сповіщеною про місце і час розгляду, що підтверджує рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення з судовою повісткою (арк. 32), клопотання про відкладення розгляду справи від неї до суду не надійшло.
До протоколу про адміністративне правопорушення додано заяву ОСОБА_1 від 22.08.2024 року з приводу розгляду справи за її відсутності, у якій вона вказала, що визнає свою вину у вчиненні правопорушення в повному обсязі (арк. 5).
З врахуванням наведеного та положень статей 268, 277-2 КУпАП справу розглянуто за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, крім її пояснення у заяві від 22.08.2024 року, підтверджено відомостями, які містяться в таких доказах:
1) протоколі про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 136559 від 22.08.2024 року, складеному начальником відділення інспекторів прикордонної служби (тип А) відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 відносно ОСОБА_1 за частиною першою статті 204-1 КУпАП, у якому вказано, що 22.08.2024 року о 12 годині 10 хвилин в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення "Дякове", на території Пийтерфолвівської об'єднаної територіальної громади Берегівського району Закарпатської області, під час проходження прикордонного контролю на виїзд з України в Румунію була виявлена громадянка України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , документована паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 , виданим 30.07.2005 року Алчевським МВ УМВС України в Луганській області, яка пред'явила на паспортний контроль паспорт громадянина Угорщини серії НОМЕР_1 , виданий 28.10.2016 року органом "KEKKN" на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Своїми діями ОСОБА_1 здійснила спробу незаконного перетинання державного кордону України без відповідних документів, чим порушила вимоги статей 2, 3 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", тобто вчинила правопорушення, передбачене частиною першою статті 204-1 КУпАП (арк. 1);
2) протоколі про адміністративне затримання від 22.08.2024 року, складеному начальником відділення інспекторів прикордонної служби (тип А) відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 , згідно якого 22.08.2024 року о 12 годині 10 хвилин Лаяне ОСОБА_3 було затримано на строк до трьох діб з метою з'ясування обставин правопорушення, передбаченого частиною першою статті 204-1 КУпАП, обставини якого аналогічні викладеному в протоколі про адміністративне правопорушення (арк. 2);
3) копії першої-третьої сторінок паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 , виданого ОСОБА_1 30.07.2005 року Алчевським МВ УМВС України в Луганській області (арк. 3).
Копія документа на іноземній мові без перекладу на українську мову (арк. 4) не виступає джерелом доказу.
Копія супровідного листа відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 від 01.01.2025 року № 0.4/29-25-Вих про повторне направлення до суду матеріалів справи про адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 204-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 (арк. 10, 11), у якому викладено додаткові відомості щодо місця вчинення правопорушення, яку не засвідчено, тобто вказаний документ оформлено без дотримання положень абзацу першого підпункту 5.26 пункту 5 національного стандарту ДСТУ 4163:2020 "Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів", затвердженого наказом Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01.07.2020 року № 144 "Про прийняття та скасування національних стандартів", не підлягає врахуванню як джерело доказу.
Обставин, що виключають адміністративну відповідальність та провадження в справі про адміністративне правопорушення, не встановлено, підстав для звільнення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від адміністративної відповідальності немає, отже особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає адміністративній відповідальності.
Із врахуванням характеру вчиненого правопорушення, даних про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, яка, як видно з протоколу про адміністративне правопорушення, зі слів тимчасово не працює, відповідно до бази даних "Гарт 5м" Державної прикордонної служби України до адміністративної відповідальності не притягувалася, ступеня вини, відсутності пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин Лаяне ОСОБА_3 слід призначити адміністративне стягнення, передбачене санкцією частини першої статті 204-1 КУпАП, у виді штрафу без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення, оскільки у досліджених доказах відсутні відомості про наявність таких.
У відповідності до статті 40-1 КУпАП, пункту 5 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (зі змінами) у зв'язку з ухваленням постанови про накладення адміністративного стягнення із ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2025 році складає 605,60 грн.
Керуючись статтями 40-1, 283, 284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 , відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків відсутні, визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 204-1 КУпАП, та призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 3400,00 грн (три тисячі чотириста гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Закарпатського апеляційного суду через Виноградівський районний суд Закарпатської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.
СуддяМ. Д. Бак