Справа № 127/15610/25
Провадження № 3/127/3342/25
24 червня 2025 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Горбатюк В.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР №330846 встановлено, що 15.05.2025 о 06 год. 42 хв в м. Вінниці по вул. Хмельницьке шосе, буд. 130А, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом, що не пройшов обов'язковий технічний контроль повторно протягом року. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 31.3б ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч. 4 ст. 121 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Повідомив, що 15.05.2025 його дійсно зупинили працівники поліції, склали протокол за те, що автомобіль не пройшов технічний контроль. Пояснив, що в цей же день пройшов техогляд автомобіля.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи
Відповідно до 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 121 КУпАП відповідальність за цією нормою настає у випадку повторного протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою- третьою цієї статті.
Згідно з ч. 3 ст. 121 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов.
Наведена норма КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до конкретних правил дорожнього руху, порушення вимог яких має бути у причинному зв'язку з їх наслідками.
Відповідно до п. 31.3б Правил дорожнього руху забороняється експлуатація транспортних засобів, якщо вони не пройшли обов'язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР №330846 встановлено, що 15.05.2025 о 06 год. 42 хв в м. Вінниці по вул. Хмельницьке шосе, буд. 130А, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом, що не пройшов обов'язковий технічний контроль повторно протягом року.
Відповідно до постанови серії ЕНА №4536867 від 19.04.2025 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 121 КУпАП, та застосовано стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн.
Тобто, ОСОБА_1 протягом року вчинив аналогічне правопорушення, а саме: керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов.
Вказане узгоджується із довідкою про повторність притягнення ОСОБА_1 за керування транспортним засобом, який не пройшов ОТК.
Також судом досліджено рапорт працівника поліції від 15.05.2025 та витяг із адмінпрактики.
З урахуванням досліджених доказів, суддя вважає, що підтверджено факт недотримання ОСОБА_1 вимог п. 31.3б ПДР України. Тому дії ОСОБА_1 охоплюються складом адміністративного правопорушення, передбаченого 4 ст. 121 КУпАП.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень правопорушником.
З огляду на викладене, враховуючи характер вчиненого порушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, ОСОБА_1 необхідно визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок.
Керуючись ст. 40-1, 121, 283, 284 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В. В. Горбатюк