Постанова від 26.06.2025 по справі 140/8282/24

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2025 рокуЛьвівСправа № 140/8282/24 пров. № А/857/26686/24

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді: Запотічного І.І.,

суддів: Глушка І.В., Довгої О.І.

розглянувши у порядку письмового провадження в м.Львові апеляційну скаргу Управління Служби безпеки України у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 19 вересня 2024 року (суддя- Лозовський О.А., ухвалене в м. Луцьк) у справі № 140/8282/24 за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України у Волинській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

07 серпня 2024 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Служби безпеки України у Волинській області про визнання протиправними дій щодо зменшення в довідці №54/16/85 від 30.05.2024 станом на 01.01.2022 та в довідці №54/16/86 від 30.05.2024 станом на 01.01.2023 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 08.04.2024 по справі №140/1001/24 розміру надбавки за вислугу років з 45% до 40%, надбавки за особливості проходження служби з 95% до 45% та премії з 25% до 10%; зобов'язання відповідача на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 08.04.2024 по справі №140/1001/24 скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022 та станом на 01.01.2023, в яких на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», вказати розміри надбавки за вислугу років - 45%, надбавки за особливості проходження служби - 95% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; премії - 25% посадового окладу.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 19 вересня 2024 року позов задоволено повністю.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, його оскаржив відповідач- Управління Служби безпеки України у Волинській області, подавши апеляційну скаргу до Восьмого апеляційного адміністративного суду, та з наведених в ній підстав, покликаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, просить скасувати оскаржуване рішення та прийняте нове про відмову в задоволенні позову.

Позивач у відзиві на апеляційну скаргу рішення суду першої інстанції вважає законним та просить залишити його в силі.

Оскільки апеляційна скарга подана на рішення суду першої інстанції, яке ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, колегія суддів, керуючись п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, вирішила розглядати справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Як вірно встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку у ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію відповідно до Закону №2262-ХІІ.

Як вбачається з грошового атестату №0256 підполковника ОСОБА_1 відсотковий розмір надбавки за вислугу років становить 45%, надбавки за особливості проходження служби становить 95% та премії становить 25%.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 08.04.2024 у справі №140/1001/24, яке набрало законної сили, позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано протиправними дії Служби безпеки України у Волинській області щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного Фонду України у Волинській області оновлених довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 та 01.01.2023, для перерахунку пенсії. Зобов'язано Службу безпеки України у Волинській області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області оновлені довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2022 та 01 січня 2023 року відповідно до статей 43, 63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з урахуванням додаткових видів грошового зобов'язання для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2022 та 01.02.2023.

В подальшому, на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 08.04.2024 у справі №140/1001/24 УСБУ у Волинській області виготовлено та видано позивачу довідки №54/16/85 від 30.05.2024 станом на 01.01.2022 та №54/16/86 від 30.05.2024 станом на 01.01.2023 року, в яких зазначено відсотковий розмір надбавки за вислугу років 40%, надбавки за особливості проходження служби 45% та премії 10% (а.с. 8, зворот).

Позивач 17.06.2024 звернувся із заявою до УСБУ у Волинській області про видачу оновлених довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022, 01.01.2023, із належним зазначенням надбавки за вислугу років 45%; надбавки за особливості проходження служби - 95 % посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та премії - 25% посадового окладу.

Листом від 16.07.2024 №54/19/П-174/23 відповідач, у відповідь на звернення позивача, повідомив, що внесення у довідки для перерахунку пенсії даних про розмір посадового окладу, процентної надбавки за вислугу років та окладу з військовим званням виходячи з розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного згаданим рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 08.04.2024 і з використанням розмірів додаткових видів грошового забезпечення (надбавки за особливості проходження служби преміювання), вказаних у зверненні позивача, призведе до визначення у таких довідках розміру грошового забезпечення, яке перевищує розмір грошового забезпечення діючого військовослужбовця на аналогічній посаді.

Відсоткові розміри надбавки за вислугу років 40% були застосовані довідках для перерахунку пенсії, оскільки в ході розрахунку використовувались дані про розміри грошового забезпечення останнього повного місяця служби (січень 2021), тоді як досягнення вислуги у 20, календарних років, а отже і збільшення до 45% надбавки за вислугу років відбулося 11.02.2021 року, тобто у місяць звільнення (з 28.02.2021), що і було відображено у грошовому атестаті.

Відсоткові розміри чинної (на запитувані дати) надбавки за особливості проходження служби та премії визначені для посадових окладів та окладів за військове звання, які обчислені з урахуванням прожиткового мінімуму ді працездатних осіб на січень 2018 року. Застосування іншого розміру прожиткового мінімуму без зміни розміру надбавок призведе до спотворення даних про розмір грошового забезпечення за аналогічною посадою.

Таким чином, такі довідки не будуть відповідати фактичним розмірам грошового забезпечення військовослужбовців на аналогічній посаді, у зв'язку цим вбачається за доцільне для виготовлення довідок для проведення перерахунку пенсії застосування розмірів додаткових видів грошово забезпечення (надбавки за особливості проходження служби та премії) відповідно до нормативів, які діяли на момент проведення останнього перерахунку пенсій станом на 01.03.2019.

Вважаючи що відповідачем неправомірно зазначено у вказаних довідках відсотковий розмір надбавки за вислугу років 40%, надбавки за особливості проходження служби 45% та премії 10%, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Перевіряючи законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції виходить з наступного.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає Закон №2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини третьої статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Отже, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно пункту 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

У довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка визначена додатком 2 до Порядку № 45, зазначаються: посадовий оклад; підвищення посадового окладу; оклад за військовим (спеціальним) званням; надбавка за вислугу років; надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за службу в умовах режимних обмежень; надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови; надбавка за почесне звання «заслужений» чи «народний»; доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання; надбавка за спортивні звання; премія.

Постановою №704 Кабінет Міністрів України збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Згідно пункту 2 Постанови №704 грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до підпункту 3 пункту 10 розділу І Закону №1774-VIII частина четверта статті 63 Закону № 2262-XII викладена у новій редакції, відповідно до якої усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відтак, Верховна Рада України делегувала Кабінету Міністрів України право встановлювати умови, порядок та розміри пенсійних виплат при перерахунку пенсій військовослужбовців, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, у зв'язку зі зміною грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, що узгоджується з повноваженнями Уряду України, визначеними в пунктах 2, 3 статті 116 Конституції України.

Наведені положення Закону №1774-VIII набрали чинності з 1 січня 2017 року та рішенням Конституційного Суду України такими, що суперечать Конституції України (є неконституційними), не визнавались.

Слід зазначити, що у пункті 2.1 Рішення від 26 грудня 2011 року №20-рп/2011 Конституційний Суд України зазначив, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства. Крім того, такі заходи можуть бути обумовлені необхідністю запобігання чи усунення реальних загроз економічній безпеці України, що згідно із частиною першою статті 17 Конституції України є найважливішою функцією держави. Водночас зміст основного права не може бути порушений, що є загальновизнаним правилом, на що вказав Конституційний Суд України у Рішенні від 22 вересня 2005 року № 5-рп/2005 у справі про постійне користування земельними ділянками. Неприпустимим також є встановлення такого правового регулювання, відповідно до якого розмір пенсій, інших соціальних виплат та допомоги буде нижчим від рівня, визначеного в частині третій статті 46 Конституції України, і не дозволить забезпечувати належні умови життя особи в суспільстві та зберігати її людську гідність, що суперечитиме статті 21 Конституції України.

У пункті 2.2 цього ж Рішення Конституційний Суд України вказав, що Кабінет Міністрів України повноважний вживати заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина та проводити політику у сфері соціального захисту (пункти 2, 3 статті 116 Конституції України).

У Рішенні від 02 березня 1999 року №2-рп/99 у справі про комунальні послуги Конституційний Суд України звернув увагу на те, що здійснення в цілому політики соціального захисту не належить до виключних повноважень Верховної Ради України; політика соціального захисту є складовою частиною внутрішньої соціальної політики держави, забезпечення її проведення, відповідно до пункту 3 статті 116 Конституції України, здійснюється Кабінетом Міністрів України. Кабінет Міністрів України як вищий орган у системі органів виконавчої влади наділений конституційними повноваженнями спрямовувати і координувати діяльність міністерств, інших органів виконавчої влади.

Політика соціального захисту є складовою частиною внутрішньої соціальної політики держави, забезпечення проведення якої на підставі пункту 3 статті 116 Конституції України здійснюється Кабінетом Міністрів України.

Кабінет Міністрів України постановою від 13 лютого 2008 року № 45 затвердив Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 45).

Згідно пункту 5 Порядку №45 (у редакції, чинній до внесення змін Постановою №103, яку рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18 визнано протиправною та нечинною у відповідній частині) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

З врахуванням наведеного суд першої інстанції правильно зазначив, що у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії щодо зазначення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії (розмір яких є предметом спору у цій справі) належить указувати їх середній розмір, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Аналогічна правова позиція відображена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року у справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18) (провадження № 11-308заі18), а також у постанові від 23.05.2024 №380/19324/23 Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №380/19324/23.

Як зазначає відповідач на виконання Постанови №704 в Службі безпеки України видано Інструкцію про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям Служби безпеки України, затверджену наказом ЦУ СБ України від 10 квітня 2018 року №515/ДСК, якою передбачено порядок виплати військовослужбовцям СБУ грошового забезпечення, в тому числі, надбавки за особливості проходження служби та преміювання.

Згідно цієї Інструкції, надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям СБ України установлюється у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою, а також зазначена надбавка встановлюється залежно від характеру виконуваних військовослужбовцями обов'язків за посадою відповідно до напряму діяльності підрозділу. Граничні розміри надбавки за особливості проходження служби визначаються щороку Головою СБ України в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення, залежно від розміру посадового окладу , виконуваних військовослужбовцями посадових обов'язків та напряму діяльності відповідного підрозділу системи СБ України. Наказами ЦУ СБ України кожного року відповідно до Інструкції-515 встановлюються граничні розміри додаткових видів грошового забезпечення та преміювання військовослужбовців СБУ в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України, залежно від тарифного розряду та напрямку діяльності відповідного підрозділу системи СБ України.

Відповідач зазначає, що підвищені розміри преміювання відповідно до наказу Центрального управління Служби безпеки України від 15.02.2021 року №155/ДСК «Про впорядкування грошового забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України з 01.03.2021 року» відповідно до Інструкції-515 встановлені граничні розміри додаткових видів грошового забезпечення та преміювання військовослужбовців СБУ в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення військовослужбовцям Служби безпеки України, залежно від тарифного розряду та напрямку діяльності відповідного підрозділу системи СБ України, які діяли 01.01.2022 року.

Наказом Центрального управління Служби безпеки України від 19.01.2023 №5/ДСК «Про упорядкування грошового забезпечення військовослужбовцям Служби безпеки України з 01.01.2023» відповідно до Інструкції-515 встановлені граничні розміри додаткових видів грошового забезпечення та преміювання військовослужбовців СБУ в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення військовослужбовцям Служби безпеки України, залежно від тарифного розряду та напрямку діяльності відповідного підрозділу системи СБ України.

Персональний розмір надбавки за особливості проходження служби встановлюєтеся, підвищується, знижується або скасовується наказами Голови СБ України, його заступників, начальників (керівників) органів, підрозділів, закладів та установ СБ України за мотивованими рапортами керівників функціональних (структурних) підрозділів, погоджених з відповідним фінансовим підрозділом. У разі несвоєчасного або неналежного виконання завдань, розмір надбавки за особливості проходження служби зменшується або вона скасовується.

Листом від 16.07.2024 №54/19/П-174/23 відповідач вказав, що внесення у довідки для перерахунку пенсії даних про розмір посадового окладу, процентної надбавки за вислугу років та окладу за військовим званням виходячи з розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного згаданим рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 08.04.2024 і з використанням розмірів додаткових видів грошового забезпечення (надбавки за особливості проходження служби преміювання), вказаних у зверненні позивача, призведе до визначення у таких довідках розміру грошового забезпечення, яке перевищує розмір грошового забезпечення діючого військовослужбовця на аналогічній посаді.

Як вже було зазначено, у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії щодо зазначення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії (розмір яких є предметом спору у цій справі) належить указувати їх середній розмір, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

В даній справі, з урахуванням висновків, викладених у постанові від 23.05.2024 №380/19324/23 Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №380/19324/23, місяцем, в якому у позивача виникло право на перерахунок пенсії, є січень 2022 року, січень 2023 року, відповідно, довідки №54/16/85 від 30.05.2024 станом на 01.01.2022 та №54/16/86 від 30.05.2024 станом на 01.01.2023 року, мають містити розміри надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби та премії станом на 01.01.2022, 01.01.2023.

Як вірно вказано судом першої інстанції, відповідач сам підтвердив, що відсоткові розміри надбавки за вислугу років 40% були застосовані і довідках для перерахунку пенсії, оскільки в ході розрахунку використовувались дані про розміри грошового забезпечення останнього повного місяця службі (січень 2021), тоді як досягнення вислуги у 20 календарних років, а отже збільшення до 45% надбавки за вислугу років відбулося 11.02.2021 року, тобто у місяць звільнення (з 28.02.2021), що і було відображено у грошовому атестаті відсоткові розміри чинної (на запитувані дати) надбавки за особливості проходження служби та премії визначені для посадових окладів та окладів з військове звання, які обчислені з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб на січень 2018 року.

Разом з тим, суд першої інстанції вірно вказав, що такі дії відповідача суперечать наведеним вище законодавчим актам та висновкам Верховного Суду.

Згідно грошового атестату №0256 підполковника ОСОБА_1 відсотковий розмір надбавки за вислугу років - 45%, надбавки за особливості проходження служби - 95% та премії -25%.

У даному випадку, розмір надбавки за особливості проходження служби та премії позивача у відповідності до положень абзацу п'ятого пункту 5 Порядку №45 у редакції, чинній до внесення змін постановою №103, мали бути визначені у довідках про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2022 року, 01 січня 2023 року у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, з якої було звільнено позивача на пенсію, тобто надбавка за вислугу років - 45%; надбавка за особливості проходження служби - 95% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та премія - 25% посадового окладу.

Таким чином, при підготовці та надані до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області оновлених довідки про розмір грошового забезпечення №54/16/85 від 30.05.2024 станом на 01.01.2022 та №54/16/86 відповідач мав би враховувати відсоткові розміру надбавки за вислугу років - 45%, надбавки за особливості проходження служби - 95% та премії -25%, які зазначені у грошового атестаті №0256.

За таких обставин, апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції про визнання протиправними дій щодо зменшення в довідці №54/16/85 від 30.05.2024 станом на 01.01.2022 та в довідці №54/16/86 від 30.05.2024 станом на 01.01.2023 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 08.04.2024 по справі №140/1001/24 розміру надбавки за вислугу років з 45% до 40%, надбавки за особливості проходження служби з 95% до 45% та премії з 25% до 10%; зобов'язання відповідача на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 08.04.2024 по справі №140/1001/24 скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 та станом на 01.01.2023, в яких на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», вказати розміри надбавки за вислугу років - 45%, надбавки за особливості проходження служби - 95% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; премії - 25% посадового окладу.

З врахуванням наведеного судом першої інстанції підставно задоволено позов.

Згідно ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючи викладене, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду з наведених вище мотивів, а тому колегія суддів не вбачає підстав для скасування рішення суду першої інстанції.

За правилами статті 139 КАС України, судом не вирішується питання про розподіл судових витрат.

Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 316, 321, 328 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління Служби безпеки України у Волинській області залишити без задоволення, а рішення Волинського окружного адміністративного суду від 19 вересня 2024 року у справі № 140/8282/24 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя І. І. Запотічний

судді І. В. Глушко

О. І. Довга