про витребування доказів
23 червня 2025 р. cправа № 380/19654/24 м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Мричко Н.І.,
за участю секретаря судового засідання Лютої В.Р.,
представника позивача Мельничука Ю.І.,
представника відповідача Вовк І.В.,
представника третьої особи ТОВ "Авалон Констракшн" Легуцького І.Б.,
представника третьої особи Міністерство культури та інформаційної політики України Тимкович О.І.,
третіх осіб Акопової О.В., Воробйової Н.В., Дацко О.І., Левицького С.В., Литвинової М.О.,
розглянув у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції клопотання третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_1 про витребування доказів у справі за позовом Галицької окружної прокуратури міста Львова до Львівської міської ради, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ТОВ "Авалон Констракшн", третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , Громадської організації "Народна дія Львів" про визнання протиправним та скасування рішення
встановив:
на розгляді Львівського окружного адміністративного суду перебуває позовна заява керівника Галицької окружної прокуратури міста Львова код ЄДРПОУ 02910031, місцезнаходження: 79005, м. Львів, вул. Богомольця, буд. 9 (далі за текстом позивач) до Львівської міської ради код ЄДРПОУ 04055896, місцезнаходження: 79008, м. Львів, пл. Ринок, 1 (далі за текстом відповідач), в якій позивач просить:
- визнати протиправною та скасувати ухвалу Львівської міської ради № 4382 від 08.02.2024 "Про затвердження детального плану території у районі вул. Тютюнників, вул. Генерала М. Тарнавського, вул. В. Кубійовича, пл. Василя Вишиваного".
Ухвалою від 25.09.2024 суддя відкрила провадження в адміністративній справі, призначила до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Одночасно залучила до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Авалон Констракшн" (далі за тестом ТОВ "Авалон Констракшн"), а також третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
Ухвалою від 07.11.2024 суд задовольнив клопотання представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Міністерства культури та стратегічних комунікацій України про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
19.02.2025 суд, керуючись статтею 49 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалою без виходу до нарадчої кімнати залучив до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Громадську організацію "Народна дія Львів", ОСОБА_1 , ОСОБА_5 .
17.03.2025 суд, керуючись статтею 49 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалою без виходу до нарадчої кімнати залучив до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 .
28.05.2025 до суду надійшло клопотання (вх.№9482ел) третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_1 про витребування доказів. Клопотання обґрунтовує тим, що в разі невідповідності плану зонування та/або детального плану території генеральному плану населеного пункту, уповноважений орган, при вирішенні питання про надання вихідних даних для проектування об'єкта будівництва у вигляді містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки й перевірці намірів її забудови щодо відповідності містобудівній документації на місцевому рівні повинен врахувати вимоги саме генерального плану. Зазначає, що у справі №380/19654/24 невідповідність генеральному плану є однією з підстав скасування оскарженого рішення Львівської міської ради, яким затверджено детальний план.
За наведених підстав, просить суд витребувати у відповідача Львівської міської ради Генеральний план міста Львова (корегування), який затверджений Ухвалою Львівської міської ради №3924 від 30.09.2010 у повному обсязі з усіма текстовими та графічними частинами у електронному вигляді, завірений у встановленому законом порядку, який просить надіслати в оригінальній роздільній здатності через систему "Електронний суд" як основний доказ у справі.
У підготовчому засіданні представник позивача підтримав клопотання про витребування доказів; представник відповідача не заперечила щодо задоволення клопотання про витребування доказів; представники третьої особи ТОВ "Авалон Констракшн" та Міністерства культури та стратегічних комунікацій України вирішення клопотання поклали на розсуд суду; треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 підтримали клопотання про витребування доказів.
Вирішуючи клопотання третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_1 про витребування доказів, суд виходив з такого.
У відповідності до частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом КАС України) суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених вказаним Кодексом.
Згідно з частиною третьою статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Предметом спірних правовідносин у цій справі є правомірність ухвали Львівської міської ради № 4382 від 08.02.2024 "Про затвердження детального плану території у районі вул. Тютюнників, вул. Генерала М. Тарнавського, вул. В. Кубійовича, пл. Василя Вишиваного".
Відповідно до статті 8 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" планування територій здійснюється на державному, регіональному та місцевому рівнях відповідними органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування. Планування та забудова земельних ділянок здійснюється їх власниками чи користувачами в установленому законодавством порядку. Рішення з питань планування та забудови територій приймаються сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами, районними, обласними радами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах визначених законом повноважень з урахуванням вимог містобудівної документації.
Згідно з частиною першою статті 16 вище зазначеного Закону планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, генеральних планів населених пунктів і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.
Відповідно до статті 17 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.
Згідно із положеннями частини першої статті 19 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.
Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, та підлягає стратегічній екологічній оцінці.
Детальні плани територій одночасно з їх затвердженням стають невід'ємними складовими генерального плану населеного пункту та/або комплексного плану.
Детальний план території складається із графічних і текстових матеріалів.
Відповідно до частини восьмої статті 19 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" детальний план території у межах населеного пункту розглядається і затверджується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради протягом 30 днів з дня його подання.
Отже, аналіз наведених правових норм дає підстави дійти висновку про те, що детальний план території є видом містобудівної документації, положення якого мають узгоджуватися з генеральним планом населеного пункту, деталізувати положення останнього та не суперечити йому.
Зважаючи на викладене, з метою правильного встановлення всіх фактичних обставин у справі суд вважає за необхідне витребувати від відповідача Львівської міської ради Генеральний план міста Львова (корегування), затверджений Ухвалою Львівської міської ради №3924 від 30.09.2010 з усіма текстовими та графічними частинами.
Керуючись статями 72, 73, 77, 180, 248, 256 КАС України, суд
клопотання третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_1 про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати від Львівської міської ради (код ЄДРПОУ 04055896, місцезнаходження: 79008, м. Львів, пл. Ринок, 1) належним чином засвідчений Генеральний план міста Львова (корегування), затверджений Ухвалою Львівської міської ради №3924 від 30.09.2010 з усіма текстовими та графічними частинами.
Витребувані докази надати в електронному вигляді.
Ухвала набуває чинності негайно після її підписання та окремому оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складений 24.06.2025.
Суддя Мричко Н.І.