про скасування ухвали про застосування заходів процесуального примусу
26 червня 2025 року м. Кропивницький Справа №340/7143/24
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Момонт Г.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (письмового провадження) у м. Кропивницькому адміністративну справу
за позовом: Приватного підприємства «Ефект», с. Григорівіка, Олександрійський район, Кіровоградська область, вул. Центральна, 11
до відповідача: Головного управління ДПС у Кіровоградській області, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55,
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
Приватне підприємство «Ефект» звернулося з позовом до Головного управління ДПС України у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень:
- від 01.10.2024 р. №00147520707, яким до Приватного підприємства «Ефект» застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) на суму 1 020,00 грн;
- від 01.10.2024 р. №00147500707 яким Приватному підприємству «Ефект» збільшено грошове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств на суму 3 841 431 грн, у тому числі 3 764 567,00 грн за податковими зобов'язаннями та 76 864,00 грн за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами);
- від 01.10.2024 р. №00147510707, яким Приватному підприємству «Ефект» збільшено грошове зобов'язання з податку на додану вартість на суму 4 357 138,00 грн, у тому числі 3 485 710,00 грн за податковими зобов'язаннями та 871 428,00 грн за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 13.06.2025 р. застосовано до Представництва «Онур тааххут ташимаджилик іншаат тіджарет ве санаї анонім ширеті» захід процесуального примусу у вигляді штрафу в сумі 0,3 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1 093,33 грн (а.с.135-136, Т.6).
23.06.2025 р. представництвом «Онур тааххут ташимаджилик іншаат тіджарет ве санаї анонім ширеті» надано витребувану судом інформацію (а.с.179, Т.6).
25.06.2025 р. представником Представництва «Онур тааххут ташимаджилик іншаат тіджарет ве санаї анонім ширеті» подано клопотання про скасування заходів процесуального примусу у вигляді штрафів в зв'язку з виконанням вимог ухвали суду та надання витребуваної судом інформації (а.с.183, Т.6).
Відповідно до ч.6 ст.149 КАС України суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, щодо якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов'язків.
Враховуючи викладене та беручи до уваги, що Представництвом «Онур тааххут ташимаджилик іншаат тіджарет ве санаї анонім ширеті» надано витребувану судом інформацію, зважаючи на те, що метою вжиття заходів процесуального примусу є спонукання до добросовісного виконання процесуальних обов'язків, суд дійшов висновку, що заява Представництва «Онур тааххут ташимаджилик іншаат тіджарет ве санаї анонім ширеті» підлягає задоволенню, а ухвала Кіровоградського окружного адміністративного суду від 13.06.2025 р. - скасуванню.
Керуючись ст.ст.149, 248, 256, 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Скасувати ухвалу Кіровоградського окружного адміністративного суду від 13 червня 2025 року у справі №340/7143/24 про застосування до Представництва «Онур тааххут ташимаджилик іншаат тіджарет ве санаї анонім ширеті» заходу процесуального примусу у вигляді штрафу в сумі 0,3 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1 093,33 грн.
Копію ухвали направити сторонам, а також Представництву «Онур тааххут ташимаджилик іншаат тіджарет ве санаї анонім ширеті» та Державній судовій адміністрації України.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання її суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.М. МОМОНТ