Рішення від 25.06.2025 по справі 640/23054/21

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2025 року Справа № 640/23054/21 ЗП/280/1047/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Максименко Л.Я., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовною заявою Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) “Київтеплоенерго» (01001, м. Київ, площа І. Франка, 5, код ЄДРПОУ 40538421)

до Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві (03151, м. Київ, вул. Волинська, 12, код ЄДРПОУ 40414833)

про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) “Київтеплоенерго» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві, в якому просить суд:

визнати протиправними дії Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві щодо проведення планової перевірки КП “Київтеплоенерго» згідно повідомлення від 07.06.2021 №74 про проведення планової перевірки суб'єкта господарювання;

визнати протиправним та скасувати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін №11 від 28.07.2021, винесене Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що підприємство не вбачало за можливе проведення заходів державного нагляду (контролю), що заплановано з 13.07.2021 по 26.07.2021 згідно повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 07.06.2021 №74 про проведення планової перевірки суб'єкта господарювання, у зв'язку із чим 14.07.2021 посадових осіб відповідача не допущено до проведення планового заходу (контролю). Зазначає, що відповідно, саме орган державного нагляду зобов'язаний виконати норму абзацу 8 частини другої статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», затвердити уніфіковану форму акта та оприлюднити його на власному офіційному веб-сайті протягом пяти робочих днів з дня затвердження у порядку, визначеному законодавством. Вважає, що вказані дії Держапродспожислужбою не здійснено і наразі остання неправомірно використовує у своїй діяльності уніфіковану форму акта, що затверджена Наказом Мінекономрозвитку №1637 від 26.08.2020. Покликається те, що на дублювання повноважень Мінекономрозвитку та Держпродспоживслужби України (та її територіальних органів) заборонено законом, так як, Мінекономрозвитку не є органом державного нагляду у сфері державного нагляду за формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін і, відповідно, не уповноважене розробляти, затверджувати та оприлюднювати уніфікований акт у цій сфері. Вказує, що до переліку видів господарської діяльності КП «Київтеплоенерго» не віднесено формування та встановлення державних регульованих цін, у зв'язку із чим, формування та встановлення державних регульованих цін не може бути об'єктом або видом господарської діяльності щодо яких проводиться захід. Покликається на норми абзаців 5 та 12 статті 10 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», якими визначено що суб'єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду до здійснення державного нагляду, якщо, зокрема, органом державного нагляду не була затверджена та оприлюднена на власному офіційному веб-сайті уніфікована форма акта, в якій передбачається перелік питань залежно від ступеня ризику, та зазначає, що підприємство не вбачало за можливе проведення заходів державного нагляду (контролю). Вважає протиправним дії та рішення відповідача та просить задовольнити позов.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву від 12.10.2021, де вказано, що КП «Київтеплоенерго» було проігноровано вимоги Головного управління, чим створено перешкоди (Акт про створення перешкод посадовій особі спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін у проведення перевірки від 14.07.2021 та Акт складений за результатами проведення планової (позапланової) перевірки за дотриманням суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 14.07.2021 № 2900-10), чим порушено вимоги ст. 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», за що передбачена відповідальність згідно п. 4 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення», а саме невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій - штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Стверджує, що уніфікована форма акта, складеного за результатами проведення планової (позапланової) перевірки за дотриманням суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, затверджена Наказом - 1637 в повній мірі відповідає всім критеріям визначеним в Методиці - 342, що підтверджується Додатком 2 до цієї Методики. Наголошує, що Держпродспоживслужба не забезпечує формування державної політики у сфері цін і ціноутворення, а лише реалізує державну політику у цій сефрі. З огляду на вищезазначене, вважає всі доводи та аргументи позивача щодо органу, який, на його думку, уповноважений затверджувати уніфіковану форму акта є повністю безпідставними та суперечать нормам законодавства. Також стверджує, що саме на КП «Київтеплоенерго» покладено обов'язок дотримання ним вимог законодавства щодо порядків формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, встановлення та застосування тарифів; до переходу на договірні відносини, передбачені Законом України «Про житлово-комунальні послуги», та порядків формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, встановлення та застосування тарифів. У зв'язку з викладеним, у задоволенні позову просить відмовити.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.09.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі.

Супровідним листом від 26.01.2023 на виконання положень п. 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України № 2825-ІХ скеровано матеріали адміністративної справи №280/23054/21 до Запорізького окружного адміністративного суду за належністю.

Справа надійшла до Запорізького окружного адміністративного суду 14.04.2025.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.04.2025 справу передано на розгляд головуючому судді Максименко Л.Я.

Ухвалою суду від 21.04.2025 прийнято справу №640/23054/21 до провадження та продовжено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

Наказом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів затверджено План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2021 рік. Відповідно Плану заходів, інформацію щодо якого розміщено на веб-порталі Державної регуляторної служби України, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів заплановано здійснити державний нагляд (контроль) стосовно суб'єкта господарювання КП «Київтеплоенерго» у сфері дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

КП «Київтеплоенерго» направлено повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 07.06.2021 №74 про проведення планової перевірки суб'єкта господарювання. Проведення заходу заплановано з 13.07.2021 по 26.07.2021.

Головним управлінням винесено Наказ про проведення планового заходу (перевірку) від 12.07.2021 року № 2900 та Направлення на проведення заходу від 12.07.2021 №2459. Згідно з Наказом від 12.07.2021 року № 2900 предметом заходу є: дотримання вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, а саме: дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства порядків формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, встановлення та застосування тарифів; до переходу на договірні відносини, передбачені Законом України «Про житлово-комунальні послуги» - порядків формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, встановлення та застосування тарифів (з проведенням відеофіксації).

14.07.2021 посадових осіб Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві не допущено до проведення планового заходу (контролю), на підставі чого складено Акт про створення перешкод посадовій особі спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін у проведення перевірки від 14.07.2021 та Акт складений за результатами проведення планової (позапланової) перевірки за дотриманням суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 14.07.2021 № 2900-10, в яких зазначено, що уповноважена особа підприємства не допустила посадових осіб до проведення планової перевірки.

28.07.2021 Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві прийняте рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін № 11 відносно Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго», яким застосовано штраф у розмірі 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 34 000 грн. (тридцять чотири тисячі грн. 00 коп).

Вважаючи протиправними дії відповідача та вказану постанову, позивач звернувся із даною позовною заявою до суду.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» (далі - Постанова №442), утворено Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі - Держпродспоживслужба), поклавши на Службу, що утворюється, функції, зокрема, із здійснення державного контролю за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Пунктом 1 Положення про Держпродспоживслужбу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 667 (далі - Положення про Держпродспоживслужбу) визначено, що Держпродспоживслужба є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику, зокрема, з контролю за цінами.

Відповідно до норм пункту 3 Положення про Держпродспоживслужбу, одним з основних завдань Держпродспоживслужби є, зокрема, реалізація державної політики з контролю за цінами та здійснення відповідно до закону державного нагляду за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Держпродспоживслужба, відповідно до покладених на неї завдань (підпункт 11 пункту 4 Положення про Держпродспоживслужбу) у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, здійснює, зокрема, державний нагляд за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та державний нагляд за достовірністю інформації, зазначеної у документах про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Держпродспоживслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи (пункт 7 Положення про Держпродспоживслужбу).

Державний нагляд, відповідно до статті 3 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», здійснюється за принципами, зокрема, неприпустимості дублювання повноважень органів державного нагляду та неприпустимості здійснення заходів державного нагляду різними органами державного нагляду з одного й того самого питання та наявності одного органу державного нагляду у складі центрального органу виконавчої влади.

Вказана норма кореспондується з частиною третьою статті 5 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», якою визначено, що утворення, реорганізація та ліквідація міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади здійснюються з урахуванням завдань Кабінету Міністрів України, а також з урахуванням необхідності забезпечення здійснення повноважень органів виконавчої влади і недопущення дублювання повноважень.

Таким чином, дійсно, Держпродспоживслужба є органом державного нагляду за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Спеціальним нормативно-правовим актом, що визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду, їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду є Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі - Закон № 877-V, тут і надалі в редакції на час спірних правовідносин).

Згідно змісту абзацу 2 статті 1 Закону № 877-V, державний нагляд - це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Заходами державного нагляду є планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом (абзац 3 статті 1 Закону № 877-V).

Згідно приписів частини п'ятнадцятої статті 4 Закону № 877-V», при здійсненні заходів державного нагляду посадові особи органів державного нагляду зобов'язані використовувати виключно уніфіковані форми актів.

Абзацом 1 частини другої статті 5 Закону № 877-V, визначено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності, розробляє Методику розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), та Методику розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю), які затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 342 (далі - постанова №342) затверджено Методику розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (далі - Методика).

Згідно абзацу 8 частини другої статті 5 Закону № 877-V, уніфіковані форми актів з переліком питань затверджуються органом державного нагляду (контролю) та оприлюднюються на його офіційному веб-сайті протягом п'яти робочих днів з дня затвердження у порядку, визначеному законодавством.

Згідно з пунктом 1 Методики, вона встановлює єдиний підхід до розроблення органами державного нагляду уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду.

Уніфікована форма акта перевірки розробляється органом державного нагляду та оприлюднюється на його офіційному веб-сайті протягом п'яти робочих днів з дня її затвердження (абзац 1 пункту 2 Методики).

Водночас, слід врахувати, що уніфікована форма акта, складеного за результатами проведення планової (позапланової) перевірки за дотриманням суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, затверджена Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 26.08.2020 № 1637 «Про затвердження уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планової (позапланової) перевірки за дотриманням суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 вересня 2020 р. за № 893/35176) та відповідає всім критеріям визначеним в Методиці.

При цьому, відповідно до абз.9 п.1 Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 459 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2019 року № 838) (надалі - Положення № 459), Мінекономіки є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері захисту прав споживачів, державної політики з контролю за цінами, державної регуляторної політики та державної політики з питань ліцензування, дозвільної системи, нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Відповідно до абзацу четвертого підпункту 3 пункту 3 Положення № 459 основними завданнями Мінекономіки є забезпечення формування державної політики з контролю за цінами.

Пунктом 9 Положення № 459 визначено, що Мінекономіки в межах повноважень, передбачених законом, на основі і на виконання Конституції та законів України, постанов Верховної Ради України та актів Президента України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України видає накази, організовує та контролює їх виконання.

Накази Мінекономіки, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Нормативно-правові акти Мінекономіки підлягають державній реєстрації в установленому законодавством порядку.

Накази Мінекономіки, видані в межах повноважень, передбачених законом, є обов'язковими для виконання центральними органами виконавчої влади, їх територіальними органами, місцевими держадміністраціями, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та громадянами.

Відповідно до частини 2 статті 15 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», накази міністерства, видані в межах його повноважень, є обов'язковими для виконання центральними органами виконавчої влади, їх територіальними органами, місцевими державними адміністраціями, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності та громадянами.

Відповідно до абз.4 ст.9-2 Закону № 877-V до повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики з питань державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, належать нормативно-правове регулювання державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Тобто прямою нормою Закону № 877-V встановлено, що нормативно-правове регулювання (а затвердження уніфікованої форми акта є нічим іншим як нормативно-правовим регулюванням) здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики з питань державного нагляду (контролю), а таким органом у сфері цін і ціноутворення відповідно до Положення № 459 є Мінекономіки.

Таким чином, суд вважає, що за даних обставин, посилання на застосування при оформленні результатів перевірки не уніфікованої форми акта, не може бути наслідком визнання самої перевірки незаконної, як і її результатів без дослідження та надання оцінки самій суті порушень, виявлених за наслідком перевірки та відображених у акті та рішення про застосування штрафних санкцій.

Щодо дій Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві щодо проведення планової перевірки КП “Київтеплоенерго» згідно повідомлення від 07.06.2021 №74 про проведення планової перевірки суб'єкта господарювання, слід зазначити наступне.

З матеріалів справи судом встановлено, що актами про створення перешкод посадовій особі спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін у проведення перевірки від 14.07.2021 та складеного за результатами проведення планової (позапланової) перевірки за дотриманням суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 14.07.2021 № 2900-10, встановлено, що уповноважена особа позивача не допустила посадових осіб відповідача до проведення планової перевірки.

При цьому, позивач не спростовує, а навпаки підтверджує сам факт недопуску посадових осіб Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві до перевірки Комунального підприємства виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) “Київтеплоенерго», покликаючись на те, що не вбачало за можливе проведення заходів державного нагляду (контролю), що заплановано з 13.07.2021 по 26.07.2021.

Таким чином, оскільки наданими документами та доводами сторін підтверджено, що Головне управління Держпродспоживслужби в місті Києві не проводило перевірку Комунального підприємства виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) “Київтеплоенерго», так як не було допущено до її проведення, то по суті Головне управління і не могло вчиняти дії щодо проведення планової перевірки КП “Київтеплоенерго», які позивач просить визнати протиправними.

З огляду на таке, позовні вимоги в цій частині суд вважає необґрунтованими та такими що не підлягають задоволенню.

Щодо суті виявленого порушення, що стало підставою для застосування адміністративно-господарських санкцій, суд зазначає наступне.

Так, спірним рішенням застосовано до позивача штраф у розмірі 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 34 000 грн. (тридцять чотири тисячі грн. 00 коп), у зв'язку із недопущенням уповноваженою особою підприємства до проведення планового заходу працівників направлення Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві.

Як вже було вказано вище, позивач не заперечує факт недопуску посадових осіб Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві до перевірки Комунального підприємства виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) “Київтеплоенерго», при цьому, покликається на наявність у нього обґрунтованих законних підстав для таких дій.

Слід зазначити, що спірна перевірка призначена відповідно Плану заходів, інформацію щодо якого розміщено на веб-порталі Державної регуляторної служби України, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у сфері дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та Наказу Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві про проведення планового заходу (перевірку) від 12.07.2021 року № 2900 на предмет дотримання вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, а саме: дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства порядків формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, встановлення та застосування тарифів; до переходу на договірні відносини, передбачені Законом України «Про житлово-комунальні послуги» - порядків формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, встановлення та застосування тарифів.

Суд зауважує, що позивач, покликаючись на незгоду з предметом перевірки не надає, доказів оскарження включення його до вищезазначеного Плану заходів або оскарження відповідного наказу про проведення перевірки.

Крім того, позивач зазначає, що до переліку видів господарської діяльності КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» не віднесено формування та встановлення державних регульованих цін, у зв'язку із чим, формування та встановлення державних регульованих цін не може бути об'єктом або видом господарської діяльності щодо яких проводиться захід.

Водночас, предметом перевірки є не формування та встановлення державних регульованих цін, у зв'язку із чим, формування та встановлення державних регульованих цін, а саме ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ЗАКОНОДАВСТВА щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

За приписами ст.11 № 877-V, суб'єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов'язаний, зокрема, допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом.

Тож, позивачем не доведено необґрунтованість застосування до Комунального підприємства виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) “Київтеплоенерго».

Згідно з частиною 1 та 2 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи викладене, виходячи з встановлених обставин справи, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.

Враховуючи встановлені обставини, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Оскільки судом відмовлено у задоволенні позовних вимог, відповідно до положень статті 139 КАС України відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись статтями 2, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) “Київтеплоенерго» (01001, м. Київ, площа І. Франка, 5, код ЄДРПОУ 40538421) до Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві (03151, м. Київ, вул. Волинська, 12, код ЄДРПОУ 40414833) про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення, - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 25 червня 2025 року.

Суддя Л.Я. Максименко