Справа № 314/3685/24
Провадження № 2-а/314/5/2025
Номер рядка звіту 129
25.06.2025 м.Вільнянськ
Вільнянський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді - Кіяшко В.О.,
розглянувши в приміщенні суду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін справу № 314/3685/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Вільнянського районного суду Запорізької області із адміністративним позовом про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 12.08.2024 ОСОБА_1 отримав постанову за справою про адміністративне правопорушення відповідно до якої 07.06.2024 позивач не з'явився за повісткою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , чим порушив вимоги ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП. За результатами розгляду постановлено притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до адміністративної відповідальності і накласти на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17000,00 грн. Позивач стверджує, що наприкінці травня 2024 року він отримав повістку про необхідність 31.05.2024 з'явитись до ІНФОРМАЦІЯ_3 для уточнення даних. У даному ТЦК позивача повідомлено, що він перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 , 31.05.2024 позивачем отримано повістку № 449/2156 про необхідність з'явлення до ІНФОРМАЦІЯ_1 для уточнення даних на 07.06.2024. Після з'явлення до ІНФОРМАЦІЯ_5 Позивачу видані повістки № 911 та № 978 про необхідність з'явлення до КНП «Вільнянська багатопрофільна лікарня» ВМР на 08.00год 09.06.2024 та 08.00год 10.06.2024 для проходження ВЛК.
05.06.2024 дільничним Хортицького відділу поліції ОСОБА_1 повідомлено, що останній перебуває у розшуку і йому необхідно прибути для зняття з адміністративного розшуку до ІНФОРМАЦІЯ_6 . Позивач прибув до вказаного ІНФОРМАЦІЯ_4 , де 05.06.2024 відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення № 358 за нез'явлення до ІНФОРМАЦІЯ_6 02.06.2024 та протокол № 360 від 05.06.2024 за відмову від проходження ВЛК. Позивач зазначає, що працівникам ІНФОРМАЦІЯ_6 , якими складались протоколи було достеменно відомо про необхідність з'явлення ОСОБА_1 на 07.06.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_5 , в якому як виявилося останній стоїть на обліку. Не зважаючи на це працівниками ІНФОРМАЦІЯ_6 було викликано позивача для розгляду адміністративного матеріалу на 07.06.2024 чим, як вважає позивач його поставлено в умови правової невизначеності. Позивач 06.06.2024 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_5 , обновив облікові дані, був взятий на облік про що свідчить відмітка у військовому квитку. Жодних документів про розгляд справи 12.06.2024 позивач не отримував. Позивач допускає, що вочевидь після повідомлення про звернення до суду з заявою про скасування постанови від 12.06.2024 відповідач запросив позивача до приміщення ІНФОРМАЦІЯ_1 , де склав протокол про адміністративне правопорушення № 600 у якому зазначив про неявку до відповідача 07.06.2024 і викликав позивача для розгляду справи про адміністративне правопорушення на 12.08.2024. Позивач зазначає, що він прибув 12.08.2024 на територію відповідача, останнім було розглянуто адміністративний матеріал і винесена оспорювана постанова № 498, відповідно до якої зазначено, що позивачу бала вручена повістка на 07.06.2024 на 08.00год до ІНФОРМАЦІЯ_6 , проте у визначений час у повістці позивач не з'явився до РТЦК, причини неявки не повідомив. Разом з тим, позивач стверджує, що він з'явився до РТЦК про що був зроблений запис у відповідному журналі. Позивач зазначає, що оскаржувана постанова № 498 за справою про адміністративне правопорушення від 12.08.2024 якою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17000,00 грн винесено без повного та об'єктивного з'ясування обставин справи. Просить визнати протиправною та скасувати постанову № 498 за справою про адміністративне правопорушення від 12.08.2024 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, якою накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17000,00 грн. Закрити провадження відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Ухвалою суду від 29.08.2024 справу прийнято до розгляду та постановлено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Згідно ч. 5 ст. 262 КАСУ, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотань від учасників справи про проведення судового засідання з повідомленням (викликом) сторін відповідно до ч. 5 ст. 262 КАСУ не надходило.
Відзиву на позовну заяву відповідач не подав.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, дослідивши та оцінивши в судовому засіданні письмові докази в їх сукупності, встановивши таким чином фактичні обставини справи, суд дійшов таких висновків.
Із довідки про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру № 1567099-2024 від 22.02.2024 встановлюється, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Із військового квитка позивача серії НОМЕР_1 вбачається, що останнього взято на військовий облік військовозобов'язаних від ІНФОРМАЦІЯ_7 - 06.06.2024 (а.с. 7).
Матеріали справи містять:
повістку від 31.05.2024 № 449/2156, виданою начальником ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_1 повідомлено про явку на 08 годину 00 хвилин 07.06.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_1 .
06.06.2024 позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_9 , оновив облікові дані та був взятий на військовий облік військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_7 , про що свідчить відмітка у військовому квитку серії НОМЕР_1 (а.с7).
Повістку №81го видану начальником ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_1 повідомлено про явку з 08.00 до 12.00 год 07.06.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 600, складеним 07.08.2024 стрільцем роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_6 старшим солдатом ОСОБА_2 , 07.06.2024 військовозобов'язаний ОСОБА_1 не з'явився за повісткою про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_10 , про причини неявки не повідомив. Таким чином, ОСОБА_1 під час дії особливого періоду порушив вимоги ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.
Цим протоколом ОСОБА_1 повідомлено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться о 09 годині 00 хвилин 12.08.2024 у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_6 , в протоколі також ОСОБА_1 зроблений допис, з якого вбачається, що останні з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_6 07.06.2024 по повстці».
Згідно з постановою № 498 у справі про адміністративне правопорушення від 12.08.2024, винесеною начальником ІНФОРМАЦІЯ_6 полковником ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , який відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 600 від 07.08.2024 не з'явився за повісткою про виклик на 08.00год 07.06.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_10 , про причини неявки не повідомив, визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17000,00 грн.
В постанові яку оскаржує позивач, також зазначено, «що в журналі відвідувачів ІНФОРМАЦІЯ_6 є запис про прихід ОСОБА_1 , але вказано, що він прибув до ТЦК о 14.30хвилин а залишив його о 14.40хвилин.
Таким чином судом встановлено, що про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_6 на 07.06.2024 з 08.00 - 12.00год ОСОБА_1 був повідомлений належним чином, в зазначений час до вказаної установи не з'явився, що підтверджується постановою № 498, а також журналом відвідувачів на який посилається позивач, в якому зазначено, що він відвідував РТЦК в цей день 07.06.2024 о 14.30год, а залишив приміщення о 14.40год, знаходився в приміщенні 10хвил, тобто в зазначений повістці час він не з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_6 , про що 07.08.2024 був складений протокол №600, в якому повідомлено, що розгляд адміністративного правопорушення відбудеться о 09.00год 12.08.2024.
12.08.2024 при розгляді адміністративного правопорушення, ОСОБА_1 підтримав свою позицію і пояснив, що 07.06.2024 він вчасно не прибув до ІНФОРМАЦІЯ_6 так як йому потрібен був час, щоб приїхати. При цьому судом встановлено, що 07.06.2024 у ОСОБА_1 було достатньо часу щоб вчасно відвідати ІНФОРМАЦІЯ_11 з 08.00 -12.00год, так як ІНФОРМАЦІЯ_12 він відвідав за день раніше 06.06.2024 - про що проставлена відмітка в військовому квитку (а.с. 7).
Своїми діями (бездіяльністю) ОСОБА_1 порушив вимоги ч.1, ч.3 ст.22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зокрема громадяни зобов'язані з'являтися за викликом до ТЦК та СП для визначення їх придатності на особливий період та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 210-1 КУпАП, про що 12.08.2024 складена відповідна постанова, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17000грн (а.с. 8).
Правовідносини, що склалися між сторонами стосуються притягнення до адміністративної відповідальності громадян за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Зазначені правовідносини регулюються наступними правовими нормами.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби здійснюється на підставі Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Частиною третьою статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено, що військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
За приписами частини 7статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (далі - територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).
Відповідно до пункту 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 року № 154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Згідно із абзацу 11статті 1 Закону України «Про оборону України» особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Особливий період в Україні розпочався з 17.03.2014 року, коли було оприлюднений Указ Президента України від 17.03.2014 року № 303/2014 «Про часткову мобілізацію».
Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022в Україні введено воєнний стан, який триває на час ухвалення рішення судом.
Відповідно до абз. 3 ч. 10 ст. 1Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів.
Згідно абз. 6 ч. 10 ст. 1Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України зобов'язані виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
У відповідності до абзацу 2 частини 1статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни зобов'язані з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду.
Тобто, вказаним вище Законом передбачений виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці для визначення їх призначення на особливий період.
Згідно з абз. 2,8 частини 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» під час мобілізації у разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов'язаний з'явитися у зазначені у ній місце та строк.
16.05.2024 постановою Кабінету Міністрів України №560 був затверджений Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Цей Порядок визначає , в тому числі, процедуру оповіщення військовозобов'язаних та резервістів, їх прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військових частин Збройних Сил, інших військових формувань, Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів.
Так, згідно п. 21 Порядку, затвердженого Постановою КМУ №560 за викликом районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки резервісти та військовозобов'язані зобов'язані з'являтися у строк та місце, зазначені в повістці, для взяття на військовий облік, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки), проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.
П. 79 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022року №1487 районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки або їх відділи організовують оповіщення та у разі потреби можуть здійснювати безпосередньо через військових посадових осіб, військовослужбовців, державних службовців, працівників, визначених рішенням керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання (роботи, навчання тощо) шляхом вручення повісток під їх особистий підпис (додаток 11) та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям.
Відповідно до пункту 2 частини 1 Додатку 2 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року № 1487, призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов'язаних та резервістів.
Надаючи оцінку доводам позивача щодо відсутності в його діях складу правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону №3543 під час мобілізації військовозобов'язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, зобов'язані з'явитися на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях. Інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
Аналогічний обов'язок передбачений і ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Згідно з п. 19 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ №1487 від 30.12.2022р., призовники, військовозобов'язані та резервісти, винні в порушенні вимог правил військового обліку, несуть відповідальність згідно із законом. У Додатку 2 такого Порядку визначені Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі Правила військового обліку).
Сукупний аналіз зазначених норм законодавства свідчить, що відповідні вимоги за своєю сутністю є засобом контролю належного виконання громадянами України військового обов'язку, до складу якого входить, зокрема, дотримання та виконання правил військового обліку, встановлених законодавством, а відповідальність за порушення відповідних правил передбачена ст.ст. 210, 210-1 КУпАП.
Диспозиція ч. 3 ст. 210-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період.
Адміністративні справи про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (зокрема ст. 210-1 КУпАП) розглядають територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ст. 235 КУпАП).
Судом встановлено, що підставою притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП стала та обставина, що позивач не з'явився за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_6 без поважних причин.
Суд не погоджується із доводами позивача, щодо поважності причин неприбуття до відповідача 07.06.2024 з 08.00 - 12.00год. Дослідивши надані позивачем документи, а саме наявність ще одного виклику до іншого ІНФОРМАЦІЯ_4 за місцем реєстрації позивача, а не за фактичним місцем проживання яке вказувалось позивачем під час оформлення повісток, судом встановлено, що дійсно у позивача було дві повістки з викликом на 07.06.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_5 та до ІНФОРМАЦІЯ_6 . ІНФОРМАЦІЯ_12 позивач відвідав 06.06.2024. Будь-яких доказів того, що 07.06.2024 року ОСОБА_1 не зміг вчасно з'явитися за викликом по повістці до ІНФОРМАЦІЯ_6 суду не надано. Також в позові позивач зазначає. що 07.06.2024 він начебто відвідував ІНФОРМАЦІЯ_13 і отримав повістки № 911, 978 - про належність з'явитися до КНП «Вільнянська БЛ» ВМР на 09.06.2024 о 08.00год і на 10.06.2024 о 08.00год - але вказаний доказ суд не бере до уваги так як повістки ні містять дати видачі, а відповідно до штампу військовому квитку позивач відвідав ІНФОРМАЦІЯ_13 06.06.2024 де в цей же день міг отримати вказані повістки.
Абзацем 11 пункту 9 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою КМУ від 23.02.2022 №154 передбачено, що Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань здійснюють заходи оповіщення та призову громадян в тому числі на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку).
Доводи позову, що відповідач не мав права видавати повістку позивачеві у зв'язку з його перебуванням на військовому обліку в іншому ІНФОРМАЦІЯ_4 не можуть бути прийняті судом до уваги.
Таким чином, оцінюючи обставини події, яка стала підставою для притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, з огляду на обсяг доказів, наявних в матеріалах справи, суд доходить висновку про наявність достатньо обґрунтованих підстав і обставин, які у своїй сукупності свідчать, що позивачем було допущено порушення вимог законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, внаслідок чого його притягнуто до адміністративної відповідальності в межах санкції, передбаченої ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.
Таким чином, суд доходить висновку про відсутність ознак протиправної діяльності в діях уповноваженої посадової особи відповідача, які слугують належною правовою підставою для скасування оскаржуваної постанови, а доводи позивача про істотне порушення його прав під час процедури розгляду питання про притягнення позивача до адміністративної відповідальності є необґрунтованими.
Керуючись статтями 2,5,19,25,90,168,246,258,293 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - залишити без задоволення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя:В. О. Кіяшко
25.06.2025