Справа № 308/8242/25
26 червня 2025 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області - Крегул М.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Ужгород, матеріали справи про адміністративне порушення за протоколом інспектора прикордонної служби відділення моніторингу обстановки відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 , за ч.2 ст.204-1 КУпАП, -
25.05.2025 року, о 13 год. 40 хв., ОСОБА_1 , був виявлений та затриманий прикордонним нарядом «Контрольний пост» спільно з прикрдонним оперативно-розшуковим відділом на відстані 3000 метрів до державного кордону України на напрямку 206 п/зн, за спробу незаконного перетину Державного кордону з України в Словацьку Республіку, в пішому порядку, поза встановленими пунктами пропуску, в складі групи осіб. Своїми діями порушив вимоги cт. 9, 12 Закону України «Про державний кордон» 04.11.1991 року, тобто вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 204-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'яився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином.
Громадянин України ОСОБА_1 не скористався правом на участь у судовому засіданні, заперечень на адміністративний матеріал не подавав, про причини неявки не повідомив, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. В матеріалах справи міститься його заява про розгляд справи без його участі.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 , за ознаками ч.2 ст.204-1 КУпАПкваліфіковані правильно.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №146355 від 25.05.2025 року, протоколом про адміністративне затримання від 25.05.2025 року, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 25.05.2025 року, рапортом, схемою затримання, заявами ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.
При призначенні адміністративного стягнення суд виходить із змістуст.33 КУпАПі враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та вважає за можливе призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, оскільки, на думку суд, саме цей вид адміністративного стягнення буде відповідати вимогамст. 23 КУпАП, а саме буде сприяти вихованню правопорушника в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
Відповідно до положень ст.40-1, ч.5ст.283 КУпАПта п.5 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір'з правопорушника слід стягнути судовий збір в розмірі 605, 60 грн.
Керуючись ст.ст.40-1,204-1ч.1,245,283,-285,287,-291 КУпАП, п.5 ч.2ст.4 Закон України «Про судовий збір», суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2ст.204-1 КУпАПта накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить - 8500 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, потерпілим, прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятоюстатті 7 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з моменту її винесення, якщо інше не встановленоКУпАПта іншими законами України.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду М.М. Крегул