25 червня 2025 рокуЛьвівСправа № 500/5715/24 пров. № А/857/33370/24
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Курильця А.Р.,
суддів Мікули О.І., Пліша М.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Тернопільській області на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2024 року в справі № 500/5715/24 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Євромет" до Головного управління ДПС у Тернопільській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-
суддя в 1-й інстанції - Мірінович У.А.,
час ухвалення рішення - 07 листопада 2024 року,
місце ухвалення рішення - м.Тернопіль,
дата складання повного тексту рішення - 07 листопада 2024 року,
У вересні 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Євромет" (далі - позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Тернопільській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання зареєструвати податкову накладну.
Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2024 року адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Головного управління ДПС у Тернопільській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 20 червня 2024 року №11276486/33011900, якими відмовлено Товариству з обмеженою відповідальністю "Євромет" у реєстрації податкової накладної №1 від 03 квітня 2024 року.
Зобов'язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 03 квітня 2024 року, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "Євромет", датою їх фактичного подання.
Не погоджуючись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального права та неправильне застосуванням норм матеріального права, просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове відмову в задоволенні позову.
Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що зупинення реєстрації податкової накладної здійснено відповідно до пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, оскільки обсяг постачання товару/послуги 7314, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Вказує, що позивачем не надано первинно в повному обсязі усіх матеріалів щодо господарської операції за зупиненою податковою накладною, з огляду на що комісією ГУ ДПС у Тернопільській області проінформовано позивача окремим повідомленням про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН. Позивачем на виконання пропозицій, зазначених у повідомленні, надано комісії контролюючого органу копії документів. Однак, на переконання відповідача, ним не надано того обсягу документів, який необхідний для розгляду питання про реєстрацію оскаржуваної податкової накладної, зокрема, не надано рахунку-фактури та підтвердження оплати за товар, не надано товарно-транспортних накладних, інвентаризаційних описів, а також підтвердження взаємовідносин із постачальниками, а відтак контролюючий орган вважає, що оскаржуване рішення комісії №11276486/33011900 від 20.06.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 03.04.2024 винесено правомірно. Стверджує, що щодо договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції - не надано договір з ТОВ «Гідропневмосистеми» та ТОВ «Торговий дім «Крафт», що не дає змогу підтвердити взаємовідносини ТОВ «Євромет» з даними контрагентами в повному обсязі, тому встановити такі істотні умови як предмет, ціна та строк контролюючому органу неможливо; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків - не підтверджено оплату виробів з металу.
Наголошує, що квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної містила законодавчо передбачені реквізити, а позивач долучив до суду більший перелік документів, ніж до податкового органу.
Позивач подав до суду відзив на апеляційну скаргу відповідача, у якому висловив незгоду з її доводами, вважає оскаржуване рішення суду обґрунтованим та законним. Просить апеляційну скаргу відповідача залишити без задоволення.
Колегія суддів вважає можливим розглянути дану справу в порядку письмового провадження відповідно до п.3 ч.1 ст. 311 КАС України.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Євромет», зареєстроване як суб'єкт господарювання в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основним видом його діяльності є: « 47.52 Роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах», є платником податку на додану вартість.
Судом встановлено, 22.12.2023 між позивачем (продавець) та Приватним підприємством «Тернопіль Будконтроль 5» (покупець), укладено договір купівлі-продажу №КП.23.05 (а.с. 20), відповідно до умов якого продавець зобов'язується продати та передати у власність покупця вироби з металу (в т. ч. сітка зварна армувальна, дріт різних видів, та ін), (продукція»), а покупець зобов'язується прийняти продукцію та оплатити її вартість відповідно до умов цього договору. Номенклатура, асортимент, загальна кількість продукції, ціна за одиницю, сумарна вартість партії, погоджуються додатково та вказуються в рахунках-фактурах і видаткових накладних (розділ 1 Договору).
Сторони обумовили, що поставка продукції здійснюється за рахунок покупця, а не продавця (позивача) (пункт 3.1. Договору).
Щодо порядку та умов розрахунків за вказаним договором, то сторони узгодили, що загальна вартість поставок по договору складає 3000000,00 (три мільйони) грн. в т. ч. ПДВ 20%. Вона являє собою суму вартості фактично поставлених партій продукції на протязі дії договору, згідно з видатковими накладними (пункт 4.1. Договору). Покупець здійснює розрахунок за узгоджену партію продукції на підставі виставлених продавцем рахунків-фактур або видаткових накладних (пункт 4.3. Договору).
У пункті 4.4. основного договору передбачено, що сторони визначили допустимими наступні умови розрахунків, які сторони узгоджують окремо по кожній поставці, а саме: попередня оплата в розмірі, погодженому сторонами; оплата на протязі 10 (десяти) банківських днів після отримання товару.
Із матеріалів справи слідує, що на виконання умов договору купівлі-продажу, позивачем 03.04.2024 реалізовано покупцю продукцію, а саме: сітку зварювальну армувальну 4,0х50х640х1500 у кількості 1,952 т; сітку зварювальну армувальну 4,0х50х380х1500 у кількості 0,278 т та сітку зварювальну армувальну 4,0х50х500х1500 у кількості 0,764 т на загальну суму вартості продукції 125748,00грн, з них ПДВ - 20958,00грн, в підтвердження чого надано платіжну інструкцію №285 від 03.04.2024 про оплату покупцем товару на суму 125748,00грн (а.с. 21) та товарну накладну №46 від 03.04.2024 (а.с. 23).
Оплата від покупця ПП «Тернопіль Будконтроль 5» за придбаний у позивача товар згідно вказаної платіжної інструкції №285 від 03.04.2024 надійшла на рахунок позивача НОМЕР_1 , що підтверджується банківською випискою із вказаного рахунку за період з 01.04.2024 по 30.04.2024 (а.с. 70).
Транспортування вказаної продукції відбулось згідно з товарно-транспортною накладною №03/04 від 03.04.2024 із змісту якої слідує, що автомобільним перевізником виступає ФОП ОСОБА_1 , замовником та вантажоодержувачем є контрагент позивача, - ПП «Тернопіль Будконтроль 5», а сам позивач є лише вантажовідправником (а.с. 24).
При цьому, суду надано копію Довіреності №2 від 03.04.2024 на отримання придбаних у позивача матеріальних цінностей (а.с. 22).
З матеріалів справи слідує, що позивач для здійснення ним господарської діяльності орендує офісні та виробничі приміщення у ФОП ОСОБА_2 згідно Договору оренди №21-03 від 30.12.2021 (а.с. 80-82).
Також матеріалами справи підтверджено, що у 2017 році, для виробництва сітки зварної армувальної позивачем придбано лінію для виготовлення металевої армованої сітки методом контактного багатоточкового зварювання опором в фірми «B.K.STALMET» (Польща) (арк., справи 72-73). Сітка зварювальна армувальна пройшла сертифікацію в ДП «Тернопільський науково-виробничий центр стандартизації» ДП «Тернопільстандартметрологія» (а.с. 74), а для можливих перевезень готової продукції у позивача наявний автонавантажувач самохідний з вилковим захватом TOYOTA, модель 5FGL 15 (а.с. 77).
До матеріалів судової справи також додано штатний розпис позивача, згідно якого у ТОВ «Євромет» з 01.01.2024 введено посаду верстатника, водія, бухгалтера та директора (а.с. 78).
Окрім цього, з матеріалів справи слідує, що для провадження господарської діяльності позивач здійснював укладання договорів придбання сировини із іншими суб'єктами господарювання, зокрема, Договір поставки від 19.07.2023 №149 та від 08.12.2020 №66 із ПП «Ярославна», Договір поставки від 23.01.2023 №0123- 242 із ТОВ «УКРАГРОМЕТПРОМ» (купівля дроту сталевого з низьковуглецевої сталі (а.с. 25, 26, 27-28). Постачання позивачу вказаної сировини, а саме: дроту сталевого з низьковуглецевої сталі відбувалось згідно: видаткової накладної ТОВ «УКРАГРОМЕТПРОМ» від 11.10.2023 №536, ТТН від 11.10.2023 №536, видаткової накладної ТОВ «УКРАГРОМЕТПРОМ» від 12.02.2023 №79, ТТН ТОВ «УКРАГРОМЕТПРОМ» від 12.02.2023 №79, видаткової накладної ТОВ «УКРАГРОМЕТПРОМ» від 03.04.2024 №186, ТТН ТОВ «УКРАГРОМЕТПРОМ» від 03.04.2023 №18, видаткової накладної ПП «Ярославна» від 02.02.2024 №75, ТТН від ПП «Ярославна» від 02 лютого 2024 року№75, видаткової накладної ПП «Ярославна» від 07.03.2024 №183, ТТН ПП «Ярославна» від 07.03.2024 №183. Оплата за поставлену сировину здійснена згідно платіжних інструкцій №2696 від 28.02.2027 та №2695 від 28.02.2024. За підсумками вказаних господарських операцій підприємствами постачальниками було складено та зареєстровано податкові накладні від 26.04.2024 №201 на суму 202685,40грн, від 01.04.2024 №2 на суму 1200000,00грн (а.с. 25-45).
Слід зазначити, що пунктом 187.1 статті 187 Податкового кодексу України визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.
З врахуванням правила «першої події» - «дата зарахування коштів», передбаченого пунктом 187.1. статті 187 Податкового кодексу України, позивачем виписано та направлено на реєстрацію в ЄРПН сформовану покупцю ПП «Тернопіль Будконтроль 5» податкову накладну №1 від 03.04.2024 (а.с. 7) на суму 125748,00грн, в тому числі ПДВ у розмірі 20958,00грн, з номенклатурою товару:
сітка зварювальна армувальна 4,0х50х640х1500 у кількості 1,952 т;
сітка зварювальна армувальну 4,0х50х380х1500 у кількості 0,278 т;
сітка зварювальна армувальна 4,0х50х500х1500 у кількості 0,764 т.
За наслідками подання позивачем на реєстрацію в ЄРПН спірних податкових накладних, через автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України позивачу направлено квитанції щодо кожної з накладних, згідно яких реєстрація податкової накладної зупинена. Платник податку відповідає вимогам пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій: «обсяг постачання товару/послуги 7314, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання» (а.с. 8).
Позивачем подано до комісії Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких було зупинено №4 від 06.06.2024 (а.с. 9).
З пояснень представника податкового органу, та відомостей із Журналу контролюючого органу в частині розгляду повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по відмовлених ПН/РК слідує, що позивачем на розгляд уповноваженої комісії подано сукупно (одним пакетом) первинні документи, а саме: штатний розпис 01.01.2024, свідоцтво про реєстрацію платника податку, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 , документи на лінію, виписка по рахунку з 01.01.2024 по 29.02.2024, виписка по рахунку з 01.03.2024 по 31.03.2024, виписка по рахунку з 01.04.2024 по 30.04.2024, технічні умови на сітки арматурні, пояснення, виписка з ЄДР, посвідчення водія ОСОБА_3 , сертифікат відповідності на автонавантажувач, відомості по рахунку 281 за березень 2024р., відомості по рахунку 281 за квітень 2024р., журнал обліку по рахунку 631 за жовтень 2023р.
Регіональною комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у відповідності до вимог пункту 9 Додатку 2 до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (в редакції Наказу Міністерства фінансів №19 від 12.01.2023) направлено позивачу Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11201593/33011900 від 10.06.2024 (а.с. 12-13).
Згідно даних повідомлення, у зв'язку з необхідністю надання додаткових пояснень та/або документів для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН запропоновано надати такі копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування:
- договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.
У графі «Додаткова інформація» не вказаної жодної інформації.
Позивач скористався право на подання додаткових документів, та на згідно вимог контролюючого органу ним було подано Повідомлення №3 від 17.06.2024 та додаткові пояснення, копії документів щодо здійснення господарських операцій у кількості 22 додатків, а саме: пояснення, договір купівлі-продажу №КП.23.О5 від 02.12.2023 з ПП «Тернопіль Будконтроль5», виписка по рахунку з 01.04.2024 по 30.04.2024, виписка по рахунку з 01.03.2024 по 31.03.2024, виписка по рахунку з 01.02.2024 по 29.02.2024, відомість по рахунку 281 за березень 2024р., відомість по рахунку 281 за квітень 2024р., відомість по рахунку 281 за лютий 2024р., довіреність №3 від 30.04.2024, №2 від 03.04.2024 ПП «Тернопіль Вудконтроль5», платіжні інструкції №2740 від 26.04.2024, №2708 від 12.03.2024, №2718 від 29.03.2024, №2714 від 19.03.2024, №2738 від 24.04.2024, №2696 від 28.02.2024, №2741 від 29.04.2024, №2709 від 13.03.2024 ПП «Ярославна», накладна №46 від 03.04.2024, №59 від 30.04.2024 ПП «Тернопіль Будконтроль 5», платіжна інструкція №2695 від 28.02.2024, №2719 від 29.03.2024 ТОВ «УКРАГРОМЕТПРОМ».
За результатом розгляду наданих первинних документів регіональною комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято оскаржене в межах даної справи рішення №11276486/33011900 від 20.06.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 03.04.2024 (а.с. 15) з підстав «ненадання/часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, платником податку» (а.с. 13, 14).
При цьому в графі «Додаткова інформація (зазначити конкретні документи)» не вказано жодної інформації.
Позивач вважає протиправною відмову податкового органу в реєстрації податкових накладних та хоче зареєструвати їх у Єдиному реєстрі податкових накладних, з огляду на що звернувся із даним позовом в суд.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги в їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з таких підстав.
За правилами абзацу першого пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до абзаців першого та другого пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
На виконання означених вимог податкового законодавства позивачем складено та направлено на реєстрацію в ЄРПН сформовану покупцю ПП «Тернопіль Будконтроль 5» податкову накладну №1 від 03.04.2024 (а.с. 7) на суму 125748,00 грн, в тому числі ПДВ у розмірі 20958,00 грн.
За змістом пункту 201.16 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі -комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів визначено Порядком № 1165.
Відповідно до абзацу третього пункту 5 Порядку № 1165 податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Пункт 7 Порядку № 1165 передбачає, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування (крім податкової накладної/розрахунку коригування, у яких відображена операція з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність") встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет (пункт 8 Порядку № 1165).
Пункт 10 Порядку № 1165 передбачає, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
За правилами, встановленими пунктом 11 Порядку № 1165, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 року № 520.
Абзац другий пункту 25 Порядку № 1165 встановлює, що комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном (пункт 26 Порядку № 1165).
Пунктом 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, передбачених Додатком 3 до Порядку № 1165, встановлено наступний критерій: обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування (зокрема обсягом постачання за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність"), зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку.
За встановлених обставин справи, реєстрація поданої податкової накладної була зупинена з підстав відповідності господарської операції пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій і позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без деталізації того, які саме документи слід надати.
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вимог податкового органу позивач додатково надав пояснення, договір купівлі-продажу №КП.23.О5 від 02.12.2023 з ПП «Тернопіль Будконтроль5», виписка по рахунку з 01.04.2024 по 30.04.2024, виписка по рахунку з 01.03.2024 по 31.03.2024, виписка по рахунку з 01.02.2024 по 29.02.2024, відомість по рахунку 281 за березень 2024р., відомість по рахунку 281 за квітень 2024р., відомість по рахунку 281 за лютий 2024р., довіреність №3 від 30.04.2024, №2 від 03.04.2024 ПП «Тернопіль Вудконтроль5», платіжні інструкції №2740 від 26.04.2024, №2708 від 12.03.2024, №2718 від 29.03.2024, №2714 від 19.03.2024, №2738 від 24.04.2024, №2696 від 28.02.2024, №2741 від 29.04.2024, №2709 від 13.03.2024 ПП «Ярославна», накладна №46 від 03.04.2024, №59 від 30.04.2024 ПП «Тернопіль Будконтроль 5», платіжна інструкція №2695 від 28.02.2024, №2719 від 29.03.2024 ТОВ «УКРАГРОМЕТПРОМ».
Однак, як свідчить зміст оскаржуваного рішення, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної, підставою для їх прийняття визначено «ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення».
Механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено Порядком прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року № 520 (тут і далі - в редакції, чинній станом на час подання платником податків повідомлення про надання пояснень і копій документів та прийняття податковим органом оскаржуваних рішень).
Відповідно до пункту 2 Порядку № 520 рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Пункт 4 Порядку № 520 встановлює, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Згідно із пунктом 5 Порядку № 520 платник податку, який склав податкову накладну / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації таких податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може подати такі документи:
договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;
інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.
Так, 30 вересня 2023 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 14 липня 2023 року № 394 "Про затвердження Змін до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" (з урахуванням змін, внесених згідно з наказом Міністерства фінансів України № 428 від 04 серпня 2023 року), яким пункт 9 Порядку № 520 викладено у такій редакції:
"Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:
або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;
або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.
Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".
За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку."
Пункт 10 Порядку № 520 з 08 березня 2023 року на підставі наказу Міністерства фінансів України від 12 січня 2023 року № 19 "Про затвердження Змін до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригуваняв Єдиному реєстрі податкових накладних" також було викладено у новій редакції, а саме: "Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства".
Відповідно до пункту 12 Порядку № 520 рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Наказом Міністерства фінансів України від 12 січня 2023 року № 19 також було встановлено форми Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Додаток 1) та Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Додаток 2) (в редакції наказу від 14 липня 2023 року № 394).
Верховний Суд вже аналізував застосування положень Порядку № 520 з урахуванням змін, що набрали чинності з 08 березня 2023 року відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 12 січня 2023 року № 19, і у постанові від 24 березня 2025 року у справі № 140/32696/23 дійшов наступних висновків.
З метою вирішення питання про наявність / відсутність підстав для реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з 08 березня 2023 року було встановлено наступний алгоритм взаємодії платника податків та контролюючого органу.
За наслідками отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН пункт 4 Порядку № 520 надає право платнику податків подати на розгляд комісії регіонального рівня письмові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у такій податковій накладній / розрахунку коригування. Загальний перелік таких документів визначений пунктом 5 Порядку № 520.
Якщо платник податків скористався правом подання письмових пояснень та копій документів, то за результатами розгляду останніх комісія регіонального рівня приймає одне із трьох наступних рішень:
1) рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН - якщо надані платником податків документи та письмові пояснення підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування;
2) про направлення Повідомлення - якщо наданих платником податків документів та письмових пояснень недостатньо для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування. При цьому зміст форми указаного Повідомлення (Додаток 2 до Порядку № 520) свідчить, що у ньому мають бути вказані конкретні документи, які пропонується надати платнику податків;
3) рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН - якщо платник податків надав письмові пояснення та достатній обсяг документів, передбачених пунктом 5 Порядку № 520, але вони не відповідають вимогам законодавства, внаслідок чого не можуть вважатися такими, що підтверджують інформацію, зазначену в податковій накладній / розрахунку коригування.
У випадку направлення платнику податків Повідомлення, такий платник має право подати контролюючому органу додаткові пояснення та копії документів, зазначені у Повідомленні, за результатами розгляду яких комісія регіонального рівня приймає одне з рішень: 1) про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН; 2) про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН. Реалізація такого права має бути здійснена протягом п'яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення. Неподання платником податків додаткових пояснень та копій документів, зазначених у Повідомленні, або їх неповне подання протягом означеного строку має наслідком прийняття комісією регіонального рівня рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.
При цьому із змісту пункту 10 Порядку № 520 та форми Рішення (Додаток 1 до Порядку № 520) слідує, що комісія регіонального рівня у випадку, якщо подані платником податків пояснення / додаткові пояснення та копії документів не підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/ розрахунку коригування, проставляє відмітку у графі "надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства".
У випадку ж ненадання платником податків у встановлені строки додаткових пояснень і копій документів, встановлених абзацом шостим пункту 9 Порядку № 520, комісія регіонального рівня проставляє відмітку у графі "ненадання / часткове надання додаткових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку".
У постанові від 24 березня 2025 року у справі № 140/32696/23 Верховний Суд виснував, що якщо за результатами розгляду письмових пояснень та копій документів, наданих платником податків внаслідок отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, комісія регіонального рівня дійде висновку, що таких пояснень і документів недостатньо для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, вона направляє платнику податків Повідомлення, в якому зазначає конкретний перелік документів та інформації, які слід надати. Протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення, платник податків може скористатися правом на подання додаткових пояснень та копій документів згідно із змістом Повідомлення. Якщо платник податків не скористався таким правом, то комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.
Зміни до Порядку № 520, що набрали чинності з 30 вересня 2023 року, означених підходів не змінили, а фактично стосувались уточнення порядку комунікації між платником податків та податковим органом під час розгляду питання про реєстрацію / відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
Вирішуючи спір у цій категорії справ слід враховувати, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Проте здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій контролюючого органу.
Суб'єкти владних повноважень, ухвалюючи рішення, якими, зокрема, обмежуються права платника податків, повинні уникати надмірного формалізму. Обсяг документів, які надаються платниками податку на додану вартість з метою усунення сумнівів у контролюючих органів щодо легальності відповідної операції за наслідками якої складено податкову накладну, яку подано для реєстрації в ЄРПН і, хоч і є визначеним у Порядку № 520, проте завжди є унікальним та залежить від організації господарських взаємовідносин між суб'єктами господарювання, змісту договірних відносин між такими, а також особливостями законодавчого врегулювання діяльності тієї чи іншої сфери бізнесу.
Верховний Суд у постанові від 18 листопада 2021 року у справі № 380/3498/20 дійшов висновку, що чинними нормативно-правовими актами визначено вичерпний перелік обставин, які можуть слугувати підставою для прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.
При цьому, як підтверджується змістом пункту 5 Порядку № 520, передбачений цим пунктом перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, не є вичерпним. В залежності від виду господарської операції, за наслідками якої подається податкова накладна для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також відповідних договірних зобов'язань між суб'єктами господарювання, обсяг документів може бути відмінним.
В постанові від 03 листопада 2021 року у справі № 360/2460/20 Верховний Суд за наслідками аналізу положень Порядку № 520 зазначив, що можливість надання платником вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків із зазначенням необхідності надання документів за вичерпним переліком відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.
Як правильно вказав суд першої інстанції, в графі «Додаткова інформація (зазначити конкретні документи)» в квитанції про зупинення реєстрації спірної податкової накладної не вказано жодної інформації, а відтак зрозуміти, які ж саме докази не було надано позивачем при повторному зверненні із повідомленням є неможливим.
Верховний Суд у постанові від 07 грудня 2022 року у справі № 500/2237/20 вказав, що приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України. Предметом розгляду в цій справі є виключно стадія правильності та правомірності зупинення та відмови в реєстрації податкових накладних, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом.
Верховним Судом у постанові від 27 квітня 2023 року в справі № 460/8040/20 висловлено позицію про те, що саме лише зазначення про відсутність документів не є достатньою підставою для відмови в реєстрації податкової накладної, оскільки контролюючим органом повинно бути зазначено об'єктивні обставини, які перешкоджають реєстрації податкової накладної з урахуванням відсутності таких документів, при цьому, обов'язково повинна бути надана оцінка тим документам, що фактично подано платником податку.
Судом встановлено, що позивачем стосовно податкової накладної №1 від 03.04.2024 до контролюючого органу первинно подано детальні пояснення щодо господарських операцій, вчинених на виконання договірних зобов'язань з контрагентом з первинними документами в їх підтвердження.
Більше того, з пояснень представника податкового органу в суді першої інстанції, на розгляд комісії позивачем було надано й інші додаткові первинні документи, які до позовної заяви не надавались.
Із змісту умов договору та позовної заяви судом встановлено, що податкову накладну №1 від 03.04.2024 складено позивачем за правилом «першої події» - зарахування коштів, виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно платіжної інструкції №285 від 03.04.2024, у підтвердження чого податковому органу було надано виписку з банківського рахунку позивача НОМЕР_1 (а.с. 70).
Відповідно до викладеного наведені відповідачем доводи, в тому числі ненадання документів на придбання ТМЦ/послуг, що використовуються в господарській діяльності, - не спростовують настання першої із визначених пунктом 187.1 статті 187 ПК України події передоплати покупцем поставленого товару, що підтверджується платіжними дорученнями та умовами договору поставки.
Такий підхід підтримано Верховним Судом у постановах від 7 грудня 2022 року по справі №500/2237/20, від 1 лютого 2023 року по справі №140/506/22 та у постанові від 29 червня 2023 року у справі №500/2655/22.
При цьому колегія суддів критично оцінює доводи апелянта про не підтвердження оплати виробів з металу, оскільки постачання цих ТМЦ стверджується накладною №46 від 03.04.2024 з номенклатурою товару: сітка зварювальна армувальна 4,0х50х640х1500 у кількості 1,952 т; сітка зварювальна армувальна 4,0х50х380х1500 у кількості 0,278 т; сітка зварювальна армувальна 4,0х50х500х1500 у кількості 0,764 т на загальну суму 125748 грн , оплата за якою підтверджується вищезазначеною платіжною інструкцією №285 від 03.04.2024, та випискою з банківського рахунку позивача НОМЕР_1 на таку ж суму.
Колегія суддів вважає звертає увагу, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного критерію оцінки ступеня ризиків, а також зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів, чого зроблено не було.
Щодо тверджень апелянта про протиправність врахування судом першої інстанції документів, що не подавались до реєстрації податкової накладної, то колегія суддів зазначає таке.
Буквальний зміст висновків суду першої інстанції підтверджує, що саме перелік документів, поданих до контролюючого органу, був визнаний достатнім для підтвердження правомірності вимог позивача. Апелянт вказуючи на розбіжності у переліках документів, поданих до податкового органу та до суду, так і не конкретизував, який саме перелік документів позивач подав до суду в порівнянні з тим, що було надано контролюючому органу на етапі подання на реєстрацію податкових накладних. Крім того, скаржник не розкрив, як саме подання до суду документів, що нібито не відповідали переліку, наданому на етапі реєстрації податкових накладних в ЄРПН, вплинуло на суть рішення про задоволення позову. Зокрема, не було вказано, чи ці розбіжності стосувалися ключових первинних документів, які підтверджують зазначені у податкових накладних дані, чи лише документів, які не мали визначального значення для вирішення спору, як і не зазначалось, що такі документи, перелік яких є ширшим, пропонувалось надати до прийняття оскаржуваних індивідуальних актів. Без такого обґрунтування висновок про невідповідність рішення суду першої інстанції вимогам матеріального та процесуального права не є обґрунтованим.
Таким чином, за наведених вище обставин, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про обґрунтованість та наявність підстав для задоволення позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення комісії Головного управління ДПС у Тернопільській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкової накладної №1 від 03.04.2024.
Решта доводів та заперечень учасників справи, висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, зокрема у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відображено принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п.29).
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні не спростовуються і підстав для його скасування немає.
Враховуючи наведене вище, апеляційну Головного управління ДПС у Тернопільській області слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст.308,315,316,321,322,325,328,329 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Тернопільській області залишити без задоволення, а рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2024 року в справі № 500/5715/24 - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду лише з підстав, визначених ст. 328 КАС України, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя А. Р. Курилець
судді О. І. Мікула
М. А. Пліш
Повне судове рішення складено 25 червня 2025 року.