Постанова від 24.06.2025 по справі 600/5905/24-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 600/5905/24-а

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Маренич І.В.

Суддя-доповідач - Матохнюк Д.Б.

24 червня 2025 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Матохнюка Д.Б.

суддів: Сторчака В. Ю. Граб Л.С. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Чернівецькій області на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 17 квітня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

у грудні 2024 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Чернівецькій області (ГУ ДПС у Чернівецькій області) в якому просив:

-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми "Ф" №0573798-2409-2411-UA73040050000080963 від 05.06.2024 р., відповідно до якого нараховано податкове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2023 рік в розмірі 25664,35 грн;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми "Ф" №0573800-2409-2411-UA73040050000080963 від 05.06.2024 р., відповідно до якого нараховано податкове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2023 рік в розмірі 9527,40 грн;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми "Ф" №0573801-2409-2411-UA73040050000080963 від 05.06.2024 р., відповідно до якого нараховано податкове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2023 рік в розмірі 33235,35 грн.

17 квітня 2025 року Чернівецький окружний адміністративний суд прийняв рішення про задоволення адміністративного позову.

Не погоджуючись з судовим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт послався на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, порушення норм процесуального права, що, на його думку, призвело до неправильного вирішення спору.

Заслухавши, суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги наявними в матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно задовольнити з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності індексний номер витягу 387917606 від 23.07.2024 року позивачеві на праві власності належить:

-будівля ферми №5 (роділка), загальна площа 992,1 кв.м., яка розташована по АДРЕСА_1 ;

- будівля ферми №6 (кормоцех), загальна площа 284,4 кв.м., яка розташована по АДРЕСА_1 ;

- нежитлова будівля, яка розташована по АДРЕСА_1 ;

- житловий будинок (об'єкт житлової нерухомості Літ-1 житловий будинок загальною площею 436,2 кв. м, житлова площа 163,9 кв.м., літ В господарський блок, №1 огорожа, І замощення, який розташований по АДРЕСА_1 ;

- нежитлова будівля по АДРЕСА_1 .

Так, Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області позивачу в автоматичному режимі було проведено нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та сформовано податкові повідомлення-рішення по об'єктах нежитлових будівель форми "Ф":

-№0573798-2409-2411-UA73040050000080963 від 05.06.2024 р., відповідно до якого нараховано податкове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2023 рік в розмірі 25 664,35 грн.;

-№0573800-2409-2411-UA73040050000080963 від 05.06.2024 р., відповідно до якого нараховано податкове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2023 рік в розмірі 9527,40 грн.;

- №0573801-2409-2411-UA73040050000080963 від 05.06.2024 р., відповідно до якого нараховано податкове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2023 рік в розмірі 33 235,35 грн.

Не погодившись з такими рішеннями позивач оскаржив їх до Чернівецького окружного адміністративного суду.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що рішення відповідача прийняті необґрунтовано, без урахування усіх обставин що мають значення для прийняття рішень.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Так, Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи", (набрав чинності 01.01.2015), викладено у новій редакції ст.266 Податкового кодексу України (ПК України), якою запроваджено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відповідно до пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 ПК України, платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Підпунктом 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПК України встановлено, що об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Згідно із пп.266.3.1- 266.3.2 п.266.3 ст.266 ПК України базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Відповідно до пп. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПК України сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об'єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Підпунктом 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 ПК України визначено, що ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Відповідно до п. 266.6 ст. 266 ПК України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Згідно пп. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПК України податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Тобто, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є однією зі складових податку на майно, а платником такого податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Так, п.п. "ж" п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПК України визначено, що не є об'єктом оподаткування будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства" (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Пільга, встановлена п.п. "ж" п. п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПК України, стосується сільськогосподарських товаровиробників і направлена на створення сприятливих умов для здійснення сільськогосподарської діяльності, стимулювання такої діяльності та досягнення її збалансованого податкового навантаження.

При цьому, правовий аналіз п.п. "ж" п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПК України дає підстави для висновку, що її застосування передбачає наявність одночасно трьох умов для звільнення об'єкта нерухомості від оподаткування податком на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, а саме: віднесення будівлі до класу будівель сільськогосподарського призначення; власник об'єкта нерухомості (будівлі, споруди) є сільськогосподарським товаровиробником; вказані будівлі не здаються в оренду, лізинг, позичку.

Крім того, відповідно до п. 30.1. ст. 30 ПК України податкова пільга - передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених пунктом 30.2. цієї статті.

Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об'єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат (п. 30.2 ст. 30 ПК України).

Згідно п.п. 14.1.129-1 п. 14.1 ст. 14 ПК України об'єкти нежитлової нерухомості - будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, зокрема будівлі промислові та склади.

Так, Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації наказом від 17.08.2000 №507 затверджений і введений в дію Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000, який призначений для використання органами центральної та місцевої виконавчої та законодавчої влади, фінансовими службами, органами статистики та всіма суб'єктами господарювання (юридичними та фізичними особами) України. Об'єктами класифікації в ДК 018-2000 є будівлі виробничого та невиробничого призначення та інженерні споруди різного функціонального призначення.

Відповідно до вказаного Державного класифікатора будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності (будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси тощо) віднесено до підрозділу "Будівлі нежитлові" (група 127 "Будівлі нежитлові інші" клас 1271 "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства").

Згідно з ДК 018-2000 до групи (код 127) "Будівлі нежитлові" належить клас (код 1271) "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства", який включає будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси тощо.

Крім того, Верховний Суд неодноразово у своїх рішеннях зазначав, що визначення приналежності будівлі до того чи іншого класу проводиться на підставі документів, що підтверджують право власності, з урахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення об'єкта нерухомості згідно з ДК 018-2000.

Разом з тим, згідно пп. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 ПК України сільськогосподарський товаровиробник для цілей глави 1 розділу XIV цього Кодексу - це юридична особа незалежно від організаційно - правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Тобто, визначення "сільськогосподарський товаровиробник", яке міститься у пп. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 ПК України, застосовується для цілей глави розділу XIV цього Кодексу "Спрощена система оподаткування, облік та звітність", тоді як в даному випадку йдеться про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (розділ XII "Податок на майно").

Разом з тим, визначення поняття "сільськогосподарський товаровиробник" також міститься у статті 1 Закону України "Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001 - 2004 років" під яким мається на увазі фізична або юридична особа, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власновиробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією.

Також, законодавцем з метою визнання осіб такими, що займаються сільськогосподарською діяльністю, вживається також поняття "виробники сільськогосподарської продукції".

Згідно ст. 1 Закону України "Про сільськогосподарський перепис" виробники сільськогосподарської продукції - юридичні особи всіх організаційно-правових форм господарювання та їх відокремлені підрозділи, фізичні особи (фізичні особи-підприємці, домогосподарства), які займаються сільськогосподарською діяльністю, передбаченою класифікацією видів економічної діяльності, мають у володінні, користуванні або розпорядженні землі сільськогосподарського призначення чи сільськогосподарських тварин.

Застереження в пп. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 ПК України щодо цілей глави 1 розділу XIV ПК України не означає, що у інших випадках, передбачених цим Кодексом, термін "сільськогосподарський товаровиробник" має інше змістовне навантаження.

Поняття "сільськогосподарський товаровиробник", що міститься у Законі України "Про сільськогосподарський перепис" та у ПК України, не суперечить один одному, оскільки визначення, закріплене законодавцем у пп. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 ПК України, має чітко обмежену сферу застосування та, як наслідок, для інших випадків мають бути застосовані субсидіарно норми інших законів у відповідності до положень п. 5.3 ст. 5 ПК України.

Вказане свідчить, що в розумінні пп. "ж" п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПК України право на пільгу зі сплати податку мають юридичні/фізичні особи, які безпосередньо займаються сільськогосподарською діяльністю, тобто, зайняті у процесі виробництва, переробки власновиробленої сільськогосподарської продукції та її подальшої реалізації.

Отже, сільськогосподарським виробником є фізична або юридична особа, яка здійснює виробництво і самостійну переробку власно виробленої продукції рослинництва і тваринництва. Це визначення пов'язується лише з виробництвом і переробкою сільськогосподарської продукції незалежно від її подальшої долі (використання у власному господарстві або реалізації).

Тобто, належність особи до категорії сільськогосподарських товаровиробників не залежить від організаційної форми здійснення нею сільськогосподарської діяльності (юридична особа, фізична особа чи фізична особа-підприємець).

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 17.02.2020 №820/3556/17, від 10.04.2020 №823/1751/17, від 24.04.2020 №540/2206/19 від 17.02.2021 №820/3707/17 та від 22.04.2021 №822/3289/17.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності індексний номер витягу 387917606 від 23.07.2024 року позивачеві на праві власності належить:

-будівля ферми №5 (роділка), загальна площа 992,1 кв.м., яка розташована по АДРЕСА_1 ;

- будівля ферми №6 (кормоцех), загальна площа 284,4 кв.м., яка розташована по АДРЕСА_1 ;

- нежитлова будівля, яка розташована по АДРЕСА_1 ;

- житловий будинок (об'єкт житлової нерухомості Літ-1 житловий будинок загальною площею 436,2 кв. м, житлова площа 163,9 кв.м., літ В господарський блок, №1 огорожа, І замощення, який розташований по АДРЕСА_1 ;

- нежитлова будівля по АДРЕСА_1 .

Із змісту Додатку до Технічної документації, Схеми розташування будівель і споруд встановлено, що по АДРЕСА_1 знаходиться будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами Літ.А-1 житловий будинок загальною площею 436,2 кв. м, житлова площа 163,9 кв.м., літ. В господарський блок (загальна площа 766,1 кв. м), №1 огорожа, І замощення.

Нежитлова будівля №84-е відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку розташована на земельні ділянці, кадастровий номер №7325083600:05:003:0437, вул.40-річчя Перемоги, цільове призначення - ведення особистого селянського господарства.

Нежитлова будівля №84-д відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку розташована на земельні ділянці, кадастровий номер №7325083600:05:003:0438, вул. 40-річчя Перемоги, цільове призначення - ведення особистого селянського господарства.

Відповідно до Договору безоплатного користування майном від 03.02.2023 позивач прийняв у безоплатне користування м'ясний павільйон, який знаходиться по Дружби Народу, 62 у с. Клішківці Дністровського району Чернівецької області.

Комісією у складі ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 складено акт про те, що ОСОБА_5 (згідно договору безоплатного користування майна від 03.02.2023 року) передано ОСОБА_1 у безоплатне користування майно, а саме: столи залізні 13 шт., ваги звичайні 15 шт., ваги великі 1 шт., бойлер 1 шт., холодильну шафу 1 шт.

Відповідно до акту обстеження нежитлових будівель та житлового будинку на території колишньої Клішковецької ферми по АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_2 від 21.06.2024 року №864/1, які належать па праві власності гр. ОСОБА_1 складеного комісією у складі заступника Клішковецького сільського голови (голова комісії) Сапогівського А.М., спеціаліста І категорії відділу земельних відносин та комунальної власності Клішковецької сільської ради Руснака І.І. (секретар комісії), начальника відділу та архітектури виконавчого комітету Клішковецької сільської ради ОСОБА_6 (член комісії); депутата Клішковецької сільської ради ОСОБА_7 (член комісії) встановлено, що нежитлові будівлі №6 (кормоцех) літ. А-1 по АДРЕСА_3 (роділка) літ. А-1 по АДРЕСА_1 знаходиться в задовільному стані та використовується гр. ОСОБА_1 для вирощування свиней та великої рогатої худоби.

Згідно з довідкою №864/1 від 21.06.2024 року складеної Клішковецькою сільською радою на підставі акту від 21.06.2024 року №864/1, гр. ОСОБА_1 використовує нежитлові будівлі ферма №6 (кормоцех) літ. А-1 по АДРЕСА_3 (роділка) по АДРЕСА_1 для вирощування свиней та великої рогатої худоби.

Згідно довідки №1723 від 12.11.2024 виданої Клішковецькою сільською радою Дністровського району Чернівецької області, вбачається, що позивач дійсно являється членом особистого селянського господарства. Дійсно у його приватній власності є земельна ділянка площею 1,7706 га для ведення особистого селянського господарства кадастровий номер 7325083600:05:003:0437.

Із наведеного вище слідує, що ОСОБА_1 є сільськогосподарським виробником, оскільки вирощує свиней та велику рогату худобу для власних потреб, а залишки реалізовує на ринку, що підтверджується Договором безоплатного користування м'ясним павільйоном від 03.02.2023.

Крім того, заключенням спеціаліста Чернівецької торгово-промислової палати Акульонка В.П. №В-216/1 від 04.03.2025 року в результаті проведеного дослідження визначено, що код нежитлової будівлі ферми №6 кормоцех Літ. А-І за адресою Чернівецька область, с. Клішківці, вул. 40-річчя Перемоги, буд. 84-е - 1271 нежитлові сільськогосподарські будівлі.

Також, заключенням спеціаліста Чернівецької торгово-промислової палати Акульонка В.П. №В-216/2 від 04.03.2025 року в результаті проведеного дослідження визначено, що код нежитлової будівлі ферми №5 роділка Літ. А-І за адресою Чернівецька область, с. Клішківці, вул. 40-річчя Перемоги, буд. 84-д - 1271 нежитлові сільськогосподарські будівлі.

Стосовно нежитлового приміщення вул. 40-річчя Перемоги, буд. 84-б, то як зазначено вище воно входить до складу будинку садибного типу з господарськими будівлями та складає собою єдиний комплекс будівель по вул. 40-річчя Перемоги, 84 «а» у с. Клішківці (Літ.А-1 житловий будинок загальною площею 436,2 кв. м, житлова площа 163,9 кв.м., літ. В господарський блок (загальна площа 766,1 кв. м), №1 огорожа, І замощення).

Так, згідно Державного класифікатора будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності (будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси тощо) віднесено до підрозділу "Будівлі нежитлові" (група 127 "Будівлі нежитлові інші" клас 1271 "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства").

До будівель, споруд сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності відносяться об'єкти нерухомості, які відповідно до ДК 018-2000 належать до класу 1271 "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства", що включає підкласи: 1271.1 "Будівлі для тваринництва"; 1271.2 "Будівлі для птахівництва"; 1271.3 "Будівлі для зберігання зерна"; 1271.4 "Будівлі силосні та сінажні"; 1271.5 "Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства"; 1271.6 "Будівлі тепличного господарства"; 1271.7 "Будівлі рибного господарства"; 1271.8 "Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва"; 1271.9 "Будівлі сільськогосподарського призначення інші".

Визначення приналежності будівлі до того чи іншого класу проводиться на підставі документів, що підтверджують право власності, з урахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення об'єкта нерухомості згідно з ДК 018-2000.

Згідно з ДК 018-2000 до групи (код 127) "Будівлі нежитлові" належить клас (код 1271) «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства», який включає будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси тощо.

Таким чином, усі наведені вище документи свідчать про те, що належні на праві власності позивачу, нежитлові будівлі використовуються для ведення фермерського господарства, а саме для зберігання сільськогосподарської продукції та для зберігання сільськогосподарської техніки, що необхідна для обробки садів, для ремонту сільськогосподарської техніки, для зберігання пального та іншого с/г інвентарю.

Стосовно будівлі, яка знаходиться по вул. 40-річчя Перемоги, 84-б в с. Клішківці (господарський блок), то вона також за вимогами ДК 018-2000 віднесена до класу (код 1271) "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства", господарський блок - служить для зберігання садових інструментів, матеріалів для ремонтних робіт, газонокосарок, велосипедів та інших речей, що необхідні для діяльності господарства.

Крім того, згідно довідки №(02-06) 265 від 05.03.2025 року виданої Клішковецькою сільською радою ОСОБА_1 , про те, що відомості про передачу в лізинг та позику нежитлової будівлі, ферми №6 (кормоцех) по вул. 40-річчя Перемоги, 84-е с. Клішківці Дністровського району Чернівецької області, нежитлової будівлі ферми №5 (роділки) по вулю 40-річчя Перемоги, 84-д, с. Клішківці Дністровського району Чернівецької області у Клішковецькій сільській раді відсутні.

Також, Клішковецька сільська рада у довідці №(02-06) 265 від 05.03.2025 року зазначила, що згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного державного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №414861302 від 24.02.2025 року відомості про перебування нежитлової будівлі, ферми №6 (кормоцех) по АДРЕСА_1 , нежитлової будівлі ферми №5 (роділки) по АДРЕСА_1 в оренді відсутні.

Враховуючи викладене вище, позивач надав достеменні докази на підтвердження факту безпосереднього використання ним як сільськогосподарського виробника вищезазначених об'єктів нерухомості у сільськогосподарській діяльності, а відповідач не довів, що позивач впродовж 2023 року використовував належні йому на праві власності об'єкти нерухомості у будь-якій іншій, відмінній від сільськогосподарської діяльності спосіб.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що нежитлові будівлі, які належать позивачу на праві власності, не є об'єктами оподаткування, відповідно до пункту «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 ПК України, відтак прийняті відповідачем податкові повідомлення-рішення є протиправними і підлягають скасуванню.

Враховуючи вище викладене колегія суддів дійшла висновку, що доводи апеляційної скарги спростовуються встановленими у справі обставинами.

Колегія суддів звертає увагу, що згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення дотримано норми матеріального і процесуального права, а тому відсутні підстави для задоволення вимог апеляційної скарги.

Одночасно слід зазначити, що в контексті положень п.6 ч.6 ст.12 КАС України дана справа відноситься до категорій справ незначної складності, а тому відповідно до п.2 ч.5 ст.328 цього Кодексу судове рішення за результатами її розгляду судом апеляційної інстанції в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Чернівецькій області залишити без задоволення, а рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 17 квітня 2025 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з моменту прийняття та оскарженню не підлягає, крім випадків передбачених пп. "а"-"г" п.2 ч.5 ст. 328 КАС України.

Головуючий Матохнюк Д.Б.

Судді Сторчак В. Ю. Граб Л.С.