Справа №592/7211/25
Провадження №3/592/1619/25
25 червня 2025 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми в особі судді Литовченка Олександровича Володимировича, розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, місце проживання АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 51 КУпАП, -
встановив:
05.05.2025 до Ковпаківського районного суду м. Суми надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , який вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 51 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАБ №988454, 22.04.2025 о 16-05 год. ОСОБА_1 пребуваючи в магазині «Food House» за адресою м. Суми вул. Привокзальна, 1, таємно викрав з полиці магазину горілку «Хлібний дар, Пшенична» 0,5л. вартістю 91-67 грн.
06.05.2025, 20.05.2025, 10.06.2025, 25.06.2025 у судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Постанови про привід від 06.05.2025, 20.05.2025, 10.06.2025 не виконані.
Згідно Повідомлення т.в.о. начальника Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Калюжного О., виконати Постанову суду щодо здійснення приводу ОСОБА_1 до зали суду не представилось можливим, оскільки адреса проживання останнього не входить до зони обслуговування управління патрульної поліції в Сумській області ДПП.
Відповідно до положень ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 51 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 03.04.2008 у справі «Пономарьов проти України» (заява N 3236/03) наголошував, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне застосувати через Департамент патрульної поліції привід у судове засідання ОСОБА_1 , оскільки провести судове засідання без його участі неможливо, а він у судове засідання не з'явився без поважних причин та не повідомив про причину свого неприбуття.
Керуючись ст. ст. 268, 278 КУпАП, суд,
постановив:
Застосувати привід у судове засідання, яке відбудеться в залі суду в приміщенні Ковпаківського районного суду м. Суми (зал судових засідань № 19) о 09 год. 00 хв. 10 липня 2025 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, місце проживання АДРЕСА_1 .
Організацію та виконання постанови про привід покласти на Департамент патрульної поліції (03048, Україна, місто Київ, вулиця Федора Ернста, будинок, 3).
У разі неможливості здійснення приводу особою, яка виконує постанову про здійснення приводу, повернути її до суду з письмовим поясненням причин невиконання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Литовченко