17.06.2025 Справа №607/11998/25 Провадження №3/607/4855/2025
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбич В.Л., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
За ч. 1 ст.122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 31 травня 2025 року о 17 год. 55 хв. в м. Тернопіль вул. Об'їзна керував транспортним засобом Mercedes Benz E280 д.н.з. НОМЕР_1 , не виконав вимоги поліцейського про зупинку транспортного засобу завчасно поданого за допомогою сигнального диска з червоним сигналом, вказавши на даний транспортний засіб та подальше місце його зупинки, чим порушив п. 8.9а ПДР - порушення вимог зупинки працівниками поліції поданої жезлом або рукою, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст.122-2 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення не визнав, вказавши, що 31.05.2025 не перебував за кермом автомобіля Mercedes Benz E280 д.н.з. НОМЕР_1 . Просить закрити провадження за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, до адміністративної відповідальності може бути притягнуто за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
Згідно п. 8.9 а вимога про зупинку транспортного засобу подається поліцейським за допомогою сигнального диска з червоним сигналом чи світлоповертачем або руки, що вказує на відповідний транспортний засіб та подальше місце його зупинки.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи - ст. 280 КУпАП.
Долучений до протоколу про адміністративне правопорушення відеозапис із нагрудних камер працівників поліції не містить доказів порушення ОСОБА_1 вимог п. 8.9а Правил дорожнього руху та вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 122-2 КУпАП.
Згідно досліджених в судовому засіданні доказів, враховуючи обставини зупинки працівниками поліції ОСОБА_1 , пояснення відповідно до яких останній вказав, що 31.05.2025 не перебував за кермом автомобіля Mercedes Benz E280 д.н.з. НОМЕР_1 , про що матеріали справи не містять жодного доказу, а тому суд вважає, що матеріали справи не містять належних та допустимих доказів вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 122-2 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки матеріали справи не містять доказів невиконання ОСОБА_1 вимог поліцейського про зупинку, а тому суд вважає, щовідсутня подія та склад адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, в зв'язку із чим провадження в адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП слід закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 122-2, 247, 280, 283, 284 КУпАП,
Провадження в адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити за відсутністю складу даного адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня отримання постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
СуддяВ. Л. Дзюбич