Рішення від 25.06.2025 по справі 345/1769/25

Справа №345/1769/25

Провадження № 2-а/345/30/2025

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.06.2025 м. Калуш

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі судді Сирко Й.Й., розглянувши в письмовому провадженні без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

15.04.2025 ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_2 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, в якому просить скасувати постанову від 31 березня 2025 року про накладення стягнення у справі про адміністративне правопорушення, винесену керівником суб'єкта владних повноважень, якою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 17 000,00 грн. за ч.3 ст. 210-1 КУпАП.

Позовні вимоги мотивує тим, що не отримував повістку про виклик до відповідача у справі, а викладені у оскарженій постанові відомості з цього приводу не відповідають дійсності. Викладені у складеному щодо позивача протоколі про адміністративне правопорушення відомості частково не відповідають дійсності (свідків під час складення протоколу не було, протокол підписано особою, посадове становище якої не зазначено). Позивач стверджує, що його неналежним чином повідомлено про дату, час і місце розгляду справи, тому він не брав участі в розгляді справи. В оскарженій постанові відсутні посилання на норми законодавства України, які порушено військовозобов'язаним. Просить позов задовольнити.

Ухвалою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 17 квітня 2025 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху з метою усунення виявлених недоліків із пропозицією подати заяву про причини пропуску визначеного нормами КАС України строку для подання позову з підтверджуючими документами.

Ухвалою суду від 30 квітня 2025 року відкрито провадження у даній справі, її розгляд вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (письмове провадження).

У поданому до суду відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 , є військовозобов'язаним та перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 . На адресу зареєстрованого місця проживання ОСОБА_1 надіслано повістку № 1499338 від 29.11.2024, сформовану за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (надалі в тексті - ЄДРПВР), через відділення АТ Укрпошта про його виклик для уточнення персональних даних на 19 грудня 2024 року. Однак повістка повернулась до відповідача у справі з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою». Отож позивача належним чином оповіщено про явку, але у визначені час і дату ОСОБА_1 не з'явився, про причини свого неприбуття не повідомив.

Лише 27 березня 2025 року під час прибуття військовозобов'язаного до ІНФОРМАЦІЯ_2 , в його присутності, головним спеціалістом мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 складено протокол про адміністративне правопорушення № 269 за ч.3 ст.210-1 КУпАП. Згідно з поясненнями військовозобов'язаного, які викладені ним власноручно у тексті складеного протоколу, ОСОБА_1 повідомив, що не з'явився за повісткою через її неотримання і повідомив, що є особою з інвалідністю ІІІ групи довічно. На розгляд справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 також не з'явився з невідомих для відповідача причин. Просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Суд, з'ясувавши обставини та дослідивши наявні у справі докази, дійшов до таких висновків.

З належним чином засвідченої копії постанови №1/1/3681 від 31 березня 2025 року в справі про адміністративне правопорушення, вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , направлено 29.11.2024 поштовим зв'язком повістку про явку до ІНФОРМАЦІЯ_2 на 19.12.2024. На вказану дату військовозобов'язаний не прибув, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.210-1 КУпАП, тобто порушення законодавства України про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинене в особливий період. За вчинене правопорушення до позивача у цій справі застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000,00 грн. (а.с. 25).

Згідно з належним чином засвідченою копією повістки ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка сформована за допомогою ЄДРПВР 29.11.2024, для уточнення даних ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , викликано на 14.00 год. 19 грудня 2024 року. Повістка надіслана за адресою: АДРЕСА_1 . Реєстрація місця проживання ОСОБА_1 за вказаною адресою підтверджується копією витягу з реєстру Калуської територіальної громади, який долучено до позовної заяви (а.с.9).

Позивач у справі не оспорює викладені у відзиві на позовну заяву відомості щодо його перебування у ІНФОРМАЦІЯ_4 на військовому обліку як військовозобов'язаного.

Із долученої до позовної заяви копії посвідчення серії НОМЕР_1 від 05.07.2023 та довідки МСЕК серії АВ № 0108572 від 08.04.2013 (а.с.10-11) вбачається, що ОСОБА_1 має статус особи з інвалідністю ІІІ групи довічно (інвалідність з дитинства).

Відповідно до інформації АТ Укрпошта надіслана ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за місцем реєстрації його проживання рекомендованим листом № 0610212496904 повістка №1499338 про явку до ІНФОРМАЦІЯ_2 для уточнення персональних даних адресату не вручена через його «відсутність за вказаною адресою». Повернення рекомендованого поштового відправлення здійснено 14 грудня 2024 року. Фактичне надіслання повістки за відповідним номером підтверджується належним чином засвідченою відповідачем у справі копією опису (форма 107П) від 29 листопада 2024 року про вкладення повістки до надісланого через АТ Укрпошта рекомендованого поштового відправлення (а.с.24-25).

ОСОБА_1 , особа якого засвідчена паспортом громадянина України, після роз'яснення йому змісту ст.63 Конституції України, прав та обов'язків, передбачених ст.268 КУпАП, підписав складений щодо нього протокол про адміністративне правопорушення від 27 березня 2025 рок, вказавши, що не отримував повістку про явку до ІНФОРМАЦІЯ_2 . Одночасно ОСОБА_1 повідомлено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться о 14.00 год. 31 березня 2025 року. Вказані обставини підтверджуються зокрема у своїй сукупності змістом відповідного протоколу про адміністративне правопорушення, який зареєстрований за вихідним № 9/2243 ІНФОРМАЦІЯ_2 у день складання; достовірність внесених відомостей у протоколі засвідчена неодноразовими підписами ОСОБА_1 та присутніх під час складення протоколу свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с. 6).

Вирішуючи зазначений публічно-правовий спір між сторонами суд зазначає.

Згідно з ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст.7,245 цього Кодексу).

Відповідно до ст.235 КУпАП територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про адміністративні правопорушення, зокрема, про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (у т.ч. передбачені ст.210, 210-1 КУпАП).

Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Згідно з ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення повинна містити: найменування органу (прізвище, ім'я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення (ч.2 ст.283 КУпАП).

Постанова про притягнення особи до адміністративної відповідальності є офіційним документом - рішенням суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення, в якому, зокрема, має бути чітко зазначено опис обставин, установлених при розгляді справи і посилання на норму закону, яка передбачає відповідальність за це адміністративне правопорушення. Дотримання цих вимог має виключне значення для встановлення об'єктивної істини при оскарженні такої постанови в судовому порядку.

Зазначена правова позиція викладена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12.05.2020 у справі №513/899/16-а.

Частиною 1 ст.210-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а частиною 3 цієї статті - за вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період.

Відповідно до Закону України «Про оборону України» особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Згідно з Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено ввести в Україні із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року воєнний стан, який триває і до теперішнього часу.

Відповідно до ч.3 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (в редакції, чинній з 18.05.2024 згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 № 3633-ІХ) під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися: військовозобов'язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях; резервісти, які проходять службу у військовому резерві, - до військових частин у строки, визначені командирами військових частин; військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку; військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом керівників відповідних підрозділів; особи, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту, - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Відповідно до абз.2 ч.10 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Згідно з абз. 4 пункту 2 Розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положення» Закону №3633-ІХ від 11 квітня 2024 року під час дії Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 3 березня 2022 року № 2105-IX, громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу свого проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

Відповідно до приписів ч.5 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначається Кабінетом Міністрів України. Цей порядок визначає у тому числі: порядок оповіщення військовозобов'язаних та резервістів, їх прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військових частин Збройних Сил України, інших військових формувань; процедуру перевірки військово-облікових документів громадян, уточнення персональних даних військовозобов'язаних та резервістів та внесення відповідних змін у військово-облікові документи; порядок надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення тощо.

У період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ та пред'являти його за вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України (ч.6 ст.22 зазначеного в попередньому абзаці цього рішення Закону).

У свою чергу, постановою Кабінету Міністрів України № 560 від 16 травня 2024 затверджено «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» (далі - Порядок № 560).

Чинною на дату надіслання повістки ІНФОРМАЦІЯ_2 про явку військовозобов'язаного для уточнення даних редакцією Порядку № 560 (п.6) прямо вказано, що призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період включає:

оповіщення резервістів та військовозобов'язаних про виклик до районного (об'єднаного районного) територіального центру комплектування та соціальної підтримки чи його відділу, міського (районного у містах, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів України;

прибуття резервістів та військовозобов'язаних до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, уточнення своїх персональних даних, внесення відповідних змін у військово-облікові документи та до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

проходження резервістами та військовозобов'язаними медичного огляду для визначення придатності до військової служби;

перевірку підстав щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення;

документальне оформлення призову на військову службу під час мобілізації тощо.

З оголошенням мобілізації військовозобов'язані, резервісти СБУ зобов'язані з'явитися за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку ; за викликом районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувальних органів) резервісти та військовозобов'язані зобов'язані з'являтися у строк та місце, зазначені в повістці, для взяття на військовий облік, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки), проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

Під час мобілізації громадяни викликаються до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки або їх відділів з метою: взяття на військовий облік; проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби; уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки); призову на військову службу під час мобілізації та відправлення до місць проходження військової служби (п.20-21,27 Порядку №560).

Відповідно до п.22 Порядку № 560 резервісти та військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів України, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ. Резервісти та військовозобов'язані, у яких відсутній (які втратили) військово-обліковий документ, уточнюють свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ, де вони перебувають на військовому обліку. У такому разі під час уточнення облікових даних їм оформляється військово-обліковий документ.

Повістка про виклик резервіста або військовозобов'язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання. У разі коли резервіст або військовозобов'язаний уточнив свої облікові дані після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, повістка може надсилатися на адресу місця проживання, зазначену резервістом або військовозобов'язаним під час уточнення облікових даних. У разі не уточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов'язаним своєї адреси місця проживання повістка може надсилатися на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання. (абз.1-3 п.34 Порядку №560).

Аналіз вищенаведених положень законодавства України про мобілізаційну підготовку і мобілізацію підтверджує, що на усіх громадян України чоловічої та жіночої статі, які перебували на військовому обліку станом на 18 травня 2024 року, покладено обов'язок у межах 60 днів, тобто до 16 липня 2024 року включно, уточнити в передбачений законом однин із альтернативних способів визначені законом персональні дані. Крім того, оповіщення військовозобов'язаних про явку до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядається законодавцем як невід'ємна частина призову громадян на військову службу під час мобілізації.

Будь-яких документальних підтверджень про належне та своєчасне виконання військовозобов'язаним ОСОБА_1 покладеного на нього законом обов'язку з уточнення своїх персональних даних позивачем не надано.

Відтак, надіслання ОСОБА_1 повістки для уточнення персональних даних за адресою реєстрації місця його проживання не викликає в суду будь-яких сумнів щодо законності таких дій відповідача та їх відповідності законодавству України. При цьому, наявність у позивача інвалідності не звільняла останнього від обов'язку з дотримання законодавства України в частині своєчасного уточнення своїх окремих персональних даних у межах 60 календарних днів після 18 травня 2024 року згідно з вимогами абз. 4 пункту 2 Розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 3633-ІХ від 11 квітня 2024 року.

Суд наголошує у цій справі, що належним підтвердженням оповіщення військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку є, зокрема, день проставлення в поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання особи, якщо ця особа не повідомила територіальний центр комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання (пп.2 п.41 Порядку №560).

Отже, будь-яких порушень під час виклику (оповіщення) ОСОБА_1 засобами поштового зв'язку до відповідача для уточнення персональних даних суд не вбачає.

Позивачем не доведено належними, допустимими, достовірними і достатніми доказами викладені у заяві обставини щодо нібито не зазначення у складеному щодо нього протоколі про адміністративне правопорушення посади та анкетних даних службової особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , відсутності свідків під час складення протоколу, а також неповідомлення особи про дату, час і місце розгляду щодо неї справи про адміністративне правопорушення. Зазначені аргументи безпосередньо спростовуються змістом протоколу про адміністративне правопорушення, копія якого долучена ОСОБА_4 самостійно. Винесена постанові містить чіткі посилання на норми законодавства України про оборону, мобілізацію та мобілізаційну підготовку, які порушені позивачем у цій справі під час особливого періоду.

Інших доводів щодо незаконності, на думку позивача, рішення суб'єкта владних повноважень про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210-1 КУпАП України, позовна заява не містить.

Суд додатково вказує, що законодавством України не визначено обов'язок територіального центру комплектування та соціальної підтримки вказувати у повістці про виклик військовозобов'язаного чіткий перелік персональних відомостей, які необхідно уточнити.

Відповідно до ч.1,2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Згідно з п.1 ч.3 ст.286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення.

Відповідно до Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень (пункти 32-41), в якому, серед іншого, звертається увага на те, що усі судові рішення повинні бути обґрунтованими, зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою і це є необхідною передумовою розуміння рішення сторонами та громадськістю; у викладі підстав для прийняття рішення необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави захисту; обсяг цього обов'язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення.

При цьому, зазначений висновок також акцентує увагу, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.

Відповідно до ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Питання про розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до ст.139 КАС України.

Керуючись ст.2,6-9,72-77,241-246,286 КАС України,-

УХВАЛИВ :

Постанову начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 31 березня 2025 року № 1/1/3681 про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення із накладенням стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 гривень, залишити без змін, а позовну заяву без задоволення.

Розподіл судових витрат у справі не здійснювати.

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Суддя