Справа № 201/7784/25
Провадження № 1-кс/201/2924/2025
24 червня 2025 року м. Дніпро
Слідчий суддя Соборного районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Соборного районного суду міста Дніпра клопотання прокурора у кримінальному провадженні - прокурора Волноваської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22025050000000159 від 15.01.2025, про здійснення спеціального досудового розслідування відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Грузії, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,
У судовому засіданні брали участь:
прокурор ОСОБА_3 (у режимі відеоконференції),
захисник ОСОБА_5 (у режимі відеоконференції),
До суду надійшло клопотання прокурора про здійснення спеціального досудового розслідування кримінального провадження за № 22025050000000159 від 15.01.2025 відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
В обґрунтування поданого клопотання прокурор вказує, що слідчим відділом 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №22025050000000159 від 15.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановлений органом досудового розслідування час, але не пізніше 31 травня 2023 року, громадянин України, ОСОБА_4 , перебуваючи на тимчасово окупованій території с. Старобешеве, діючи умисно, всупереч інтересам держави Україна, її суверенітету та територіальній цілісності, з ідеологічних мотивів, підтримуючи воєнну агресію Російської Федерації на території України, переслідуючи єдиний кримінально протиправний намір, направлений на сприяння державі-агресору - Російській Федерації в посиленні заходів тимчасової окупації населених пунктів Донецької області, добровільно зареєструвався кандидатом у депутати так званої «Старобешівської муніципальної ради Донецької Народної Республіки» першого скликання від політичної партії «Єдина Росія», з метою бути обраним до вказаного органу окупаційної влади, тобто взяв участь у незаконних виборах на тимчасово окупованій території.
У подальшому, 10 вересня 2023 року ОСОБА_4 , перебуваючи в тимчасово окупованому с. Старобешеве Донецької області, продовжуючи свій умисел, спрямований на сприяння державі-агресору - Російській Федерації в посиленні заходів тимчасової окупації населених пунктів Донецької області, добровільно, за результатами незаконних виборів на тимчасово окупованій території Донецької області, обраний від політичної партії «Єдина Росія» депутатом до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, - «Старобешівської муніципальної ради Донецької Народної Республіки», розташованої за адресою: Донецька Народна Республіка, м.о. Старобешівський, смт. Старобешеве, вул. Радянська, б. 43 (Донецька область, с. Старобешеве, вул. Радянська, б. 43).
У подальшому, після 10 вересня 2023 року, будучи обраним у якості депутата першого скликання, перебуваючи в тимчасово окупованому с. Старобешеве Донецької області, продовжуючи свій умисел, спрямований на сприяння державі, яка здійснює збройну агресію проти України, в посиленні заходів тимчасової окупації населених пунктів Донецької області добровільно, без фізичного примусу, рішенням від 18 вересня 2023 року № 2 «Старобешівської муніципальної ради Донецької Народної Республіки» ОСОБА_4 обраний Головою так званої «Старобешівської муніципальної ради Донецької Народної Республіки» та приступив до виконання своїх обов'язків.
Відповідно до ч.ч. 3-4 ст. 28 Статуту муніципального утворення «Старобешівський муніципальний округ Донецької Народної Республіки» ОСОБА_4 , як Голова Старобешівської муніципальної ради, наділений наступними повноваженнями:
- представляє «Старобешівську муніципальну раду» у межах своїх повноважень у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, громадськими об'єднаннями, засобами масової інформації та громадянами, без довіреності діє від імені «Старобешівської муніципальної ради»;
- скликає чергові та позачергові засідання» Старобешівської муніципальної ради», доводить до відома депутатів та населення місце та час їх проведення, а також проект порядку денного;
- здійснює керівництво підготовкою засідань «Старобешівської муніципальної ради» та питань, що вносяться на розгляд Старобешівської муніципальної ради;
- веде засідання «Старобешівської муніципальної ради» відповідно до Регламенту «Старобешівської муніципальної ради»;
- підписує протоколи засідань «Старобешівської муніципальної ради» та прийняті на них рішення «Старобешівської муніципальної ради»;
- сприяє депутатам «Старобешівської муніципальної ради» у здійсненні ними своїх повноважень, організує забезпечення їх необхідною інформацією, розглядає питання, пов'язані зі звільненням депутатів від виконання ними службових чи виробничих обов'язків для роботи в «Старобешівській муніципальній раді», його органах чи виборчих округах;
- координує діяльність постійних органів «Старобешівської муніципальної ради», дає їм доручення на виконання рішень Старобешівської муніципальної ради;
- вживає заходів щодо забезпечення гласності та обліку громадської думки у роботі «Старобешівської муніципальної ради»;
- організовує у «Старобешівській муніципальній раді» прийом громадян, розгляд їх письмових та усних звернень;
- відкриває та закриває розрахункові та поточні рахунки «Старобешівської муніципальної ради» у банках і є розпорядником за цими рахунками;
- розпоряджається бюджетними коштами забезпечення діяльності «Старобешівського муніципального ради»;
- від імені «Старобешівської муніципальної ради» підписує позовні заяви та направляє їх до судів у випадках, передбачених законом;
- затверджує кошторис витрат «Старобешівської муніципальної ради» у межах асигнувань, передбачених у бюджеті округу;
- затверджує штатний розклад апарату «Старобешівської муніципальної ради»;
- здійснює загальне керівництво апаратом «Старобешівської муніципальної ради». Є представником наймача працівників апарату «Старобешівської муніципальної ради», призначає на посаду (наймає) та звільняє з посади (звільняє) працівників апарату Старобешівської муніципальної ради;
- вирішує інші питання, доручені йому «Старобешівською муніципальною радою» чи покладені нею відповідними нормативними правовими актами.
«Голова Старобешівської муніципальної ради» з питань організації діяльності «Старобешівської муніципальної ради» видає постанови та розпорядження.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 підтверджується матеріалами кримінального провадження, а саме:
- протоколом огляду від 05.06.2025 мережі Інтернет, а саме веб-сайту «Единая Россия - Официальный сайт партии» за посиланням https://dnr.er.ru/. Проведеним оглядом встановлено «Итоговый список кандидатов предварительного голосования Старобешевский муниципальный округ», де у списку під №2 є ОСОБА_4 ;
- протоколом огляду від 07.05.2025 мережі Інтернет, а саме веб-сайту «Центральной избирательной комиссии Российской Федерации» за посиланням https://vestnik.cikrf.ru/news/cec/53757/. Проведеним оглядом встановлено «Протокол территориальной избирательной комиссии №7 о результатах выборов депутатов Старобешевского муниципального совета Донецкой Народной Республики первого созыва 10 сентября 2023 года», згідно якого ОСОБА_4 обраний депутатом «Старобешівської муніципальної ради Донецької Народної Республіки» від всеросійської політичної партії «Єдина Росія»;
- протоколом огляду від 27.02.2025 мережі Інтернет, а саме веб-сайту «ИЗБИРАТЕЛЬ-ДЕПУТАТ» за посиланням https://ideputat.er.ru. Проведеним оглядом встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є депутатом Старобешівської ради в Донецькій Народній Республіці від політичної партії «Єдина Росія»;
- протоколом огляду від 27.02.2025 мережі Інтернет, а саме веб-сайту «ГИС НПА ДНР» за посиланням https://gisnpa-dnr.ru/. Проведеним оглядом встановлено, що рішенням від 18 вересня 2023 року № 2 «Старобешівської муніципальної ради Донецької Народної Республіки» ОСОБА_4 обраний Головою так званої «Старобешівської муніципальної ради Донецької Народної Республіки»;
- протоколом огляду від 26.02.2025 мережі Інтернет, а саме веб-сайту «Федеральной налоговой службы» за посиланням https://egrul.nalog.ru. Проведеним оглядом встановлено, що на території так званої Донецької Народної Республіки зареєстрована юридична особа Старобешівська муніципальна рада Донецької Народної Республіки з видом діяльності: 84.11.34 Діяльність органів місцевого самоврядування муніципальних округів, керівником якої є ОСОБА_4 ;
- протоколом огляду від 27.02.2025 мережі Інтернет, а саме веб-сайту «ГИС НПА ДНР» за посиланням https://gisnpa-dnr.ru/. Проведеним оглядом встановлено рішення Старобешівської муніципальної ради Донецької Народної Республіки від 25 жовтня 2023 року №21 «Про прийняття статуту муніципального утворення Старобешівський муніципальний округ Донецької Народної Республіки»;
- протоколом огляду від 27.02.2025 мережі Інтернет, а саме телеграм-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_4 Проведеним оглядом встановлено публікації за участі ОСОБА_4 в якості депутата та голови «Старобешівської муніципальної ради Донецької Народної Республіки»;
- протоколом огляду від 12.03.2025 мережі Інтернет, а саме веб-сайту «Муниципальное образование Старобешевский муниципальный округ Донецкой Народной Республики» за посиланням https://starobeshevo.gosuslugi.ru/. Проведеним оглядом встановлено фото ОСОБА_4 з підписом до нього, що він є головою «Старобешівської муніципальної ради»;
- висновком експерта №СЕ-19/105-25/2691-ФП від 10.04.2025 за результатами судової портретної експертизи.
Відповідно до вимог ст. ст. 276, 277, 278 КПК України, 10.06.2025 стосовно ОСОБА_4 складено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України. Водночас повідомлення про підозру особисто йому не вручено у зв'язку з не встановленням його місцезнаходження на території будь-якого населеного пункту, де органи державної влади України здійснюють свої повноваження.
У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 перебуває на тимчасово окупованій території України та переховується від органів досудового розслідування.
Факт перебування підозрюваного ОСОБА_4 на тимчасово окупованій території України підтверджується матеріалами кримінального провадження.
Під час досудового розслідування встановлено, що підозрюваний ОСОБА_4 ухиляється від явки на виклики прокурора (не з'явився на виклики без поважної причини більше двох разів), оголошений у розшук та перебуває на тимчасово окупованій території України.
Розшук підозрюваного ОСОБА_4 триває.
Свідки, яких необхідно допитати під час розгляду клопотання, відсутні.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав, наведених у ньому.
Захисник у судовому засіданні просив винести рішення на розсуд суду.
Заслухавши доводи прокурора та захисника, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про таке.
Так, в судовому засіданні встановлено, що слідчим відділом 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 22025050000000159 від 15.01.2025 відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, запровадженням воєнного стану в Україні та проведенням бойових дій, а також беручи до уваги наявність достатніх підстав вважати, що ОСОБА_4 перебуває на тимчасово окупованій території України, що унеможливлює вручення йому повістки про виклик особи у встановленому порядку, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України в газеті «Урядовий кур'єр» № 116 (8041) від 10.06.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, а також на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора було опубліковано повідомлення про підозру та повістку про виклик ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на 09 год. 00 хв. 16.06.2025, 17.06.2025 та 18.06.2025 до Волноваської окружної прокуратури Донецької області для вручення письмового повідомлення про підозру, участі у допиті в процесуальному статусі підозрюваного та проведення інших слідчих і процесуальних дій у межах кримінального провадження №22025050000000159 від 15.01.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.
Жодного разу у призначений час ОСОБА_4 не з'явився, про неможливість та причини неприбуття не повідомив.
Захиснику підозрюваного 10.06.2025 вручене повідомлення про підозру ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Отже, 10.06.2025 в межах вказаного кримінального провадження ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Слід зазначити, що поняття «обґрунтована підозра» не визначене у національному законодавстві та, виходячи з положень ч. 5 ст. 9 КПК України необхідно взяти до уваги позицію Європейського суду з прав людини, відображену у пункті 175 Рішення від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», відповідно до якої термін обґрунтована підозра означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990, п.32, Series A, N 182).
При цьому, обставини здійснення підозрюваним конкретних дій та доведеність його вини, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.
Такий висновок узгоджується з правовими позиціями, наведеними у рішеннях Європейського Суду з прав людини, зокрема, у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 23.10.1994, в яких суд зазначив, що факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування.
Так, для вирішення питання щодо обґрунтованості повідомленої підозри, оцінка наданих слідчому судді доказів здійснюється не в контексті оцінки доказів з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності, доведення чи не доведення винуватості особи, що здійснюється судом при ухваленні вироку, а з метою визначити вірогідність та достатність підстав причетності тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення, а також чи є підозра обґрунтованою, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.
Водночас, слідчому судді під час вирішення питання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування не надається весь обсяг доказів, зібраних під час досудового розслідування та дані щодо джерел їх отримання. Такі матеріали мають надаватися суду при судовому провадженні відповідного кримінального провадження та саме на цій стадії, передбачено здійснення оцінки доказів з точки зору належності, допустимості, достовірності та сукупності доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Мюррей проти Об'єднаного Королівства» від 28.10.1994, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990).
При цьому, на стадії досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою.
Так, слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів лише щодо пред'явленої підозри з точки зору їх достатності та взаємозв'язку, не вирішуючи наперед питання про винуватість підозрюваного у вчиненні інкримінованого йому злочину, правильність кваліфікації його дій, допустимість доказів щодо встановлення винуватості підозрюваного, вважає, що зміст клопотання та долучених до нього матеріалів кримінального провадження можуть свідчити про існування фактів і інформації, які можуть переконати об'єктивного спостерігача у тому, що підозрюваний міг вчинити інкриміноване йому правопорушення.
Відповідно до матеріалів клопотання, з дотриманням вимог ст. ст. 276, 277, 278 КПК України ОСОБА_4 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України.
При цьому, відповідно матеріалів клопотання підозрюваний постійно перебуває на тимчасово окупованій території України і встановити його точне місце перебування не видається за можливе. Доказами перебування підозрюваного на тимчасово окупованій території України підтверджено зібраними матеріалами досудового розслідування.
Постановою прокурора від 19.06.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрюваного ОСОБА_4 оголошено в розшук.
Водночас, чинне процесуальне законодавство не визначає, якими саме доказами має бути доведено, що особа перебуває у будь-якому із видів розшуку, однак регламентує, що про оголошення розшуку (державного та міжнародного) органом досудового розслідування має бути винесена відповідна постанова (ч. 2 ст. 281 КПК України), що в даному випадку і було здійснено органом досудового розслідування шляхом винесення постанов про оголошення підозрюваного в розшуки.
Згідно з ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Разом з тим, відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 297-1 КПК України спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави.
Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні зокрема щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошені у міжнародний розшук, та розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій частині, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 297-2 КПК України клопотання слідчого, прокурора про здійснення спеціального досудового розслідування повинно містити, зокрема, відомості про те, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або відомості про оголошення підозрюваного в міжнародний розшук.
Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» №1207-VII від 15.04.2014 визначає статус території України, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, встановлює особливий правовий режим на цій території, визначає особливості діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах цього режиму, додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб (стаття 2 цього Закону).
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 цього Закону адміністративна межа між тимчасово окупованою територією та іншою територією України визначається Кабінетом Міністрів України.
Під час досудового розслідування встановлено, що підозрюваний ухиляється від явки на виклик слідчого (не прибув на виклик без поважної причини більше ніж два рази), оголошений у розшук та перебуває на тимчасово окупованій території України.
Згідно із до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», Порядок вручення повістки про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, а також правові наслідки ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, визначаються Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до ч.1 ст. 297-5 КПК України, повістки про виклик підозрюваного у разі здійснення спеціального досудового розслідування надсилаються за останнім відомим місцем його проживання чи перебування та обов'язково публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора. З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора підозрюваний вважається належним чином ознайомленим з її змістом.
Матеріали клопотання свідчать, що підозрюваний належним чином викликався для повідомлення про підозру та проведення процесуальних дій, у спосіб передбачений законом, а саме через засоби масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на сайті Офісу Генерального прокурора, проте не з'явився у призначений час та не повідомив про причини неприбуття, та згідно матеріалів клопотання перебуває на тимчасово окупованій території, а відтак слід вважати, що підозрюваний переховується від органів слідства на тимчасово окупованій території України, з метою ухилення кримінальної відповідальності.
Враховуючи вищевикладене, зважаючи на надані слідчому судді матеріали кримінального провадження, що можуть свідчити про причетність до вищевказаного кримінального правопорушення, а також, враховуючи той факт, що останній переховується від органів досудового розслідування, з метою ухилення від кримінальної відповідальності, оголошений у розшук та перебуває на тимчасово окупованій території України, слідчий суддя дійшов висновку про наявність обґрунтованих підстав, визначених ст. ст. 297-1, 297-2, 297-4 КПК України, для задоволення клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_4 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.135,139,297-1 - 297-5 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання прокурора у кримінальному провадженні - прокурора Волноваської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22025050000000159 від 15.01.2025, про здійснення спеціального досудового розслідування відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, - задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування кримінального провадження за № 22025050000000159 від 15.01.2025 відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складений і оголошений о 17-25 годині 24.06.2025 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1