Справа № 127/12112/25
Провадження № 3/127/2603/25
18 червня 2025 року місто Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гайду Г.В., за участю прокурора Коновчука В.В. розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, суд
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді командира 2 відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи згідно з пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді командира 2 відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи згідно з пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді командира 2 відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи згідно з пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, повідомив, що був попереджений про подачу щорічної декларації, однак зробив це несвоєчасно.
Прокурор Коновчук В.В. у судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення, просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення.
Суд, вислухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, що надійшли до суду приходить до наступного висновку.
Так, відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 вказаного Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У ході судового розгляду та відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 325 від 11.04.2025 встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді командира 2 відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи згідно з пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Разом з тим, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 324 від 11.04.2025 встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді командира 2 відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи згідно з пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 323 від 11.04.2025 встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді командира 2 відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи згідно пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 38 від 25.02.2022, молодшого сержанта ОСОБА_1 було призначено на посаду стрільця 1 відділення охорони 3 взводу охорони роти охорони шостого відділу.
Відповідно до наказу т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 92 від 03.05.2022 ОСОБА_1 було призначено на посаду головного сержанта - командира 1 відділення охорони 3 взводу охорони роти охорони шостого відділу.
Згідно з наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 51 від 20.02.2023 ОСОБА_1 прибув з ВЧ НОМЕР_1 та призначений на посаду старшого стрільця 3 відділення охорони 3 взводу охорони роти охорони шостого відділу.
Також, відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 74 від 15.03.2023 ОСОБА_1 , було призначено на посаду командира 3 відділення охорони 3 взводу охорони роти охорони шостого відділу.
Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 340 від 02.12.2023 ОСОБА_1 призначений на посаду головного сержанта роти охорони шостого відділу.
Відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 180 від 25.06.2024 ОСОБА_1 призначено на посаду командира 2 відділення охорони взводу охорони шостого відділу.
Так, згідно з п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , являється військовою посадовою особою, а отже суб'єктом декларування, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 9 ст. 20 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовослужбовці, визначені Законом України «Про запобігання корупції», зобов'язані подавати декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у порядку та строки, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».
У примітці до ст. 172-6 КУпАП зазначено що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Тобто, ОСОБА_1 , є також суб'єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.
Статтею 68 Конституції України регламентується, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
У відповідності до ч. 1 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у п. 1, пп. «а», «в»-«г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Окрім цього, суб'єкти декларування, які зазначені у п.п. 1-4 ч. 7 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції». Подають декларації у строки, визначені ч.ч. 1-4 ст. 45 даного Закону (абз. 12 ч. 7 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»), тобто на них поширюються загальні правила стосовно строків подання декларацій, а не особливі, пов'язані з відновленням обов'язку подання декларацій.
Відповідно до п. 2-7 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024.
Суб'єкти декларування, зазначені у ч. 7 - 14 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», подають відповідні декларації у строки, встановлені ч. 7 - 14 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», якщо відповідні декларації не було подано раніше.
До того ж, згідно з відомостей з ЄДРД ОСОБА_1 , подавав наступні електронні декларації: 19.01.2024 - кандидат на посаду, 19.01.2024 - кандидат на посаду, 19.01.2024 - кандидат на посаду, 17.03.2024 - кандидат на посаду, 15.08.2024 - щорічну, 15.08.2024 - щорічну, 15.08.2024 - щорічну, 03.03.2025- щорічну.
Отже, ОСОБА_1 , відомий порядок заповнення та подачі вищезазначених декларацій.
Тобто, у ОСОБА_1 , виник обов'язок подати щорічну декларацію за 2023 рік (щорічну) до 31.03.2024, натомість останній подав дану декларацію лише 15.08.2024.
Також, у ОСОБА_1 , виник обов'язок подати щорічну декларацію за 2022 рік (щорічну) до 31.01.2024, натомість останній подав дану декларацію лише 15.08.2024.
Разом з тим, ОСОБА_1 , мав подати щорічну декларацію за 2021 рік (щорічну) до 31.01.2024., натомість останній подав дану декларацію лише 15.08.2024.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб. Уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , подав декларацію за 2023 рік (щорічну) лише 15.08.2024 о 14:51 год., декларацію за 2022 рік (щорічну) лише 15.08.2025 о 14:51 год., декларацію за 2021 рік (щорічну) лише 15.08.2025 о 14:50 год.
Відповідно до матеріалів справи ОСОБА_1 , був повідомлений про те, що зобов'язаний подавати декларації, як особа, що займає посаду у ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Зі змісту ст. 33 КУпАП слідує, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Таким чином, при вирішенні питання про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суд враховує обставини передбачені ст. 33 КУпАП, а тому приходить до переконання, що з метою попередження вчинення ним аналогічних правопорушень у майбутньому до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП із ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, суд
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення до виконання 3 місяці.
Cуддя: