Справа № 991/13759/24
Провадження № 2-азз/991/13/25
23 червня 2025 року м. Київ
Вищий антикорупційний суд колегією суддів у складі:
головуючого судді Олійник О.В., суддів Сікори К.О., Литвинко Т.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Міністерства юстиції України про скасування заходів забезпечення позову в адміністративній справі № 991/13759/24
за позовом Міністерства юстиції України
до ОСОБА_1 ,
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс Ойл 1», Приватне підприємство «Юг Ойл», Товариство з обмеженою відповідальністю «Іванівське районне міжгосподарське підприємство по електрифікації сільського господарства «Агропроменерго»,
про застосування санкції, передбаченої п. 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про санкції»,
ВСТАНОВИВ:
19.06.2025 до суду від представника позивача надійшло клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Вищого антикорупційного суду від 12.12.2024 у справі № 991/13759/24.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.06.2025 для розгляду вказаного клопотання визначено колегію суддів Вищого антикорупційного суду у складі: головуючого судді Олійник О.В., суддів - Сікори К.О., Литвинко Т.В.
Обґрунтування поданого клопотання
Представник Мін'юсту мотивував подане клопотання тим, що у провадженні Вищого антикорупційного суду перебувала вказана адміністративна справа, під час розгляду якої суд ухвалою від 12.12.2024 вжив заходи забезпечення позову, а саме заборонив:
1) державним реєстраторам вчиняти реєстраційні дії прямо передбачені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» щодо:
- 50 % статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Іванівське районне міжгосподарське підприємство по електрифікації сільського господарства «Агропроменерго» (код згідно з ЄДРПОУ 05525919) у розмірі 10 750,00 грн;
- 100 % статутного капіталу Приватного підприємства «Юг Ойл» (код згідно з ЄДРПОУ 37586166) у розмірі 2 010 000,00 грн;
- 100 % статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Ойл 1» (код згідно з ЄДРПОУ 36922727) у розмірі 2 607 624,00 грн;
2) територіальним органам з надання сервісних послуг МВС України, мобільним територіальним сервісним центрам МВС України, суб'єктам господарювання, які стоять на обліку в Головному сервісному центрі МВС та здійснюють продаж нових транспортних засобів, центрам надання адміністративних послуг, державному підприємству, що належить до сфери управління ДМС України вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо: сідлового тягача «MAN TGX 18.480», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_1 ; напівпричепа-цистерни «TRAILOR S 38EL», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_2 ; напівпричепа-цистерни «TRAILOR S 383EML», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_3 ; напівпричепа-цистерни «TRAILOR SYY 3CX», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_4 ; сідлового тягача «MAN TGX 18.480», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_5 ; напівпричепа-цистерни «TRAILOR TX34TS», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_6 ; вантажного автомобіля «МАЗ 5337», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_7 ; вантажного автомобіля «VOLVO FH 12», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_8 ; напівпричепа «TRAILOR S 383EL», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_9 ; вантажного автомобіля «КАМАЗ 5320», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_10 ; вантажного автомобіля «MAN TGX 18.440», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_11 ; вантажного автомобіля «МАЗ 5337», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_12 ; напівпричепа «TRAILOR S38EL1C», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_13 ; вантажного автомобіля «ГАЗ 3307», категорія «C», державний номерний знак НОМЕР_14 ; вантажного автомобіля «DAF CF 65.220», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_15 ; легкового автомобіля «PORSCHE CAYENNE», категорія «В», державний номерний знак НОМЕР_16 ; вантажного автомобіля «MERCEDES-BENZ 1217», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_17 ; вантажного автомобіля «МАЗ 5337», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_18 ; вантажного автомобіля «МАЗ 5337», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_19 ; вантажного автомобіля «MAN TGX 18.480», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_20 ; легкового автомобіля «INFINITI QX50», категорія «В», державний номерний знак НОМЕР_21 ; легкового автомобіля «SSANG YONG REXTON», категорія «В», державний номерний знак НОМЕР_22 ; легкового автомобіля «ВМW Х6 М50І», категорія «В», державний номерний знак НОМЕР_23 ;
3) органам державної реєстрації прав на нерухоме майно, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, державним реєстраторам органів місцевого самоврядування, особам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно, вчиняти будь-які реєстраційні дії (реєстрацію прав власності, скасування реєстрації права власності та інших речових прав, у тому числі реєстрацію правочинів щодо відчуження, передачі у володіння та користування третім особам та інше) щодо таких об'єктів нерухомого майна ОСОБА_1 :
- нежитлового приміщення будівля АЗС площею 112,4 кв.м, за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 5281865209);
- земельної ділянки з кадастровим номером 6520955100:01:087:0010 площею 0,1903 га, для розміщення АЗС, за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2968665209);
- житлового будинку загальною площею 69,3 кв.м, за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1787888123107).
За результатом розгляду справи остаточне рішення ухвалила Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду, яка скасувала рішення суду першої інстанції та ухвалила нове, яким позовні вимоги задовольнила, застосувала до ОСОБА_1 санкцію, передбачену п. 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про санкції», та стягнула його активи в дохід держави.
Фонд державного майна України (орган, який здійснює повноваження у сфері управління активами, щодо яких ухвалено судове рішення про застосування санкції, передбаченої п. 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про санкції») повідомив Мін'юст про необхідність ініціювання питання про скасування заходів забезпечення позову у справі № 991/13759/24, оскільки заборона вчиняти реєстраційні дії щодо стягнутих активів унеможливлює здійснення реєстрації останніх за державою та відповідно їх подальшу реалізацію для поповнення фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
З огляду на викладене вище, беручи до уваги, що необхідність у подальшому продовженні дії заходів забезпечення позову у справі відпала, представник позивача просить суд їх скасувати.
Щодо порядку вирішення клопотання
Учасники справи, будучи повідомленими про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явились, що відповідно до положень ст. 157 КАС України не перешкоджає розгляду цього клопотання. Представник Мін'юсту подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, підтримав вимоги клопотання у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1, 9 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу в письмовому провадженні.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин суд вважає за необхідне здійснити розгляд поданого клопотання за відсутності учасників справи в порядку письмового провадження. Фіксування технічними засобами не здійснювалось.
Оцінка та мотиви суду
За своєю суттю інститут забезпечення позову в адміністративному судочинстві є інститутом попереднього судового захисту. Метою його запровадження є гарантування виконання рішення суду у випадку задоволення позову за існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення у справі.
Глава 10 розділу I «Загальні положення» КАС України визначає порядок та підстави вжиття заходів забезпечення позову в адміністративному судочинстві, а також скасування таких заходів.
Так, п. 1 ч. 2 ст. 150 КАС України унормовує, що забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Позов може бути забезпечено серед іншого забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору (п. 4 ч. 1 ст. 151 КАС України).
Частиною 1 ст. 157 КАС України передбачено, що суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Суд встановив, що на розгляді Вищого антикорупційного суду перебувала справа № 991/13759/24 за адміністративним позовом Міністерства юстиції України до ОСОБА_1 , за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс Ойл 1», Приватне підприємство «Юг Ойл», Товариство з обмеженою відповідальністю «Іванівське районне міжгосподарське підприємство по електрифікації сільського господарства «Агропроменерго», про застосування санкції, передбаченої п. 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про санкції».
У межах розгляду цієї справи суд ухвалою від 12.12.2024 за клопотанням представника позивача вжив заходи забезпечення позову, а саме заборонив:
1) державним реєстраторам вчиняти реєстраційні дії прямо передбачені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» щодо:
- 50 % статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Іванівське районне міжгосподарське підприємство по електрифікації сільського господарства «Агропроменерго» (код згідно з ЄДРПОУ 05525919) у розмірі 10 750,00 грн;
- 100 % статутного капіталу Приватного підприємства «Юг Ойл» (код згідно з ЄДРПОУ 37586166) у розмірі 2 010 000,00 грн;
- 100 % статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Ойл 1» (код згідно з ЄДРПОУ 36922727) у розмірі 2 607 624,00 грн;
2) територіальним органам з надання сервісних послуг МВС України, мобільним територіальним сервісним центрам МВС України, суб'єктам господарювання, які стоять на обліку в Головному сервісному центрі МВС та здійснюють продаж нових транспортних засобів, центрам надання адміністративних послуг, державному підприємству, що належить до сфери управління ДМС України вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо:
- сідлового тягача «MAN TGX 18.480», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_1 , vіn код: НОМЕР_24 ;
- напівпричепа-цистерни «TRAILOR S 38EL», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_2 , vіn код: НОМЕР_25 ;
- напівпричепа-цистерни «TRAILOR S 383EML», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_3 , vіn код: НОМЕР_26 ;
- напівпричепа-цистерни «TRAILOR SYY 3CX», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_4 , vіn код: НОМЕР_27 ;
- сідлового тягача «MAN TGX 18.480», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_5 , vіn код: НОМЕР_28 ;
- напівпричепа-цистерни «TRAILOR TX34TS», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_6 , vіn код: НОМЕР_29 ;
- вантажного автомобіля «МАЗ 5337», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_7 , vіn код: НОМЕР_30 ;
- вантажного автомобіля «VOLVO FH 12», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_8 , vіn код: НОМЕР_31 ;
- напівпричепа «TRAILOR S 383EL», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_9 , vіn код: НОМЕР_32 ;
- вантажного автомобіля «КАМАЗ 5320», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_10 , vіn код: НОМЕР_33 ;
- вантажного автомобіля «MAN TGX 18.440», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_11 , vіn код: НОМЕР_34 ;
- вантажного автомобіля «МАЗ 5337», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_12 , vіn код: НОМЕР_35 ;
- напівпричепа «TRAILOR S38EL1C», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_13 , vіn код: НОМЕР_36 ;
- вантажного автомобіля «ГАЗ 3307», категорія «C», державний номерний знак НОМЕР_14 , vіn код: НОМЕР_37 ;
- вантажного автомобіля «DAF CF 65.220», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_15 , vіn код: НОМЕР_38 ;
- легкового автомобіля «PORSCHE CAYENNE», категорія «В», державний номерний знак НОМЕР_16 , vіn код: НОМЕР_39 ;
- вантажного автомобіля «MERCEDES-BENZ 1217», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_17 , vіn код: НОМЕР_40 ;
- вантажного автомобіля «МАЗ 5337», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_18 , vіn код: НОМЕР_41 ;
- вантажного автомобіля «МАЗ 5337», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_19 , vіn код: НОМЕР_42 ;
- вантажного автомобіля «MAN TGX 18.480», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_20 , vіn код: НОМЕР_43 ;
- легкового автомобіля «INFINITI QX50», категорія «В», державний номерний знак НОМЕР_21 , vіn код: НОМЕР_44 ;
- легкового автомобіля «SSANG YONG REXTON», категорія «В», державний номерний знак НОМЕР_22 , vіn код: НОМЕР_45 ;
- легкового автомобіля «ВМW Х6 М50І», категорія «В», державний номерний знак НОМЕР_23 , vіn код: НОМЕР_46 ;
3) органам державної реєстрації прав на нерухоме майно, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, державним реєстраторам органів місцевого самоврядування, особам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно, вчиняти будь-які реєстраційні дії (реєстрацію прав власності, скасування реєстрації права власності та інших речових прав, у тому числі реєстрацію правочинів щодо відчуження, передачі у володіння та користування третім особам та інше) щодо таких об'єктів нерухомого майна ОСОБА_1 :
- нежитлового приміщення будівля АЗС площею 112,4 кв.м, за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 5281865209);
- земельної ділянки з кадастровим номером 6520955100:01:087:0010 площею 0,1903 га, для розміщення АЗС, за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2968665209);
- житлового будинку загальною площею 69,3 кв.м, за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1787888123107).
24.04.2025 за результатами розгляду справи Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення, яким відмовив в задоволенні позовних вимог Мін'юсту.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду постановою від 26.05.2025 скасувала рішення суду першої інстанції, ухвалила нове рішення, яким позовні вимоги задовольнила, застосувала до ОСОБА_1 санкцію, передбачену п. 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону, та стягнула в дохід держави належні йому активи, зокрема всі об'єкти, щодо яких вжито заходів забезпечення позову на підставі ухвали Вищого антикорупційного суду від 12.12.2024. Разом з тим суд апеляційної інстанції не вирішував питання про скасування таких заходів забезпечення.
Означене рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду набрало законної сили 26.05.2025.
Частина 3 ст. ст. 5-1 Закону України «Про санкції» унормовує порядок виконання рішення суду про застосування санкції, передбаченої п. 1-1 ч. 1 ст. 4 цього Закону.
Так, абз. 1, 3, 4 цієї частини визначають, що cудове рішення в день набрання ним законної сили надсилається Фонду державного майна України для здійснення повноважень у сфері управління активами, щодо яких ухвалено судове рішення про застосування такої санкції, а також до апарату Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України.
Фонд державного майна України здійснює повноваження у сфері управління (у тому числі шляхом реалізації) активами, щодо яких ухвалено судове рішення про застосування такої санкції, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Грошові кошти, отримані в результаті реалізації таких активів, зараховуються до Державного бюджету України та спрямовуються до фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
Кабінет Міністрів України може прийняти рішення про визначення суб'єктом управління активом іншого органу державної влади, суб'єкта господарювання державного сектору економіки. Таке управління здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, згідно з абзацом третім цієї частини.
Матеріали справи не містять відомостей про те, що Кабінет Міністрів України визначив замість Фонду державного майна України іншого суб'єкта для управління стягнутими активами у цій справі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2023 № 1233 «Деякі питання управління активами, стягнутими в дохід держави» затверджено Порядок управління активами, щодо яких ухвалено судове рішення про застосування санкції, передбаченої п. 1-1 ч. 1 ст. 4 цього Закону.
Пунктом 5 цього Порядку передбачено, що з метою визначення ефективного та оптимального способу управління активами Фонд державного майна України з дня отримання відповідного судового рішення здійснює заходи зокрема щодо проведення у встановленому законом порядку державної реєстрації активів та внесення у відповідні реєстри інформації про реєстрацію прав держави в особі Фонду на активи, у тому числі права власності, та інших відомостей.
18.06.2025 Фонд державного майна України звернувся з листом № 10-78-15437 до Мін'юсту із проханням ініціювати перед судом питання скасування вжитих заходів забезпечення позову на підставі ухвали Вищого антикорупційного суду від 12.12.2024 у справі № 991/13759/24, оскільки заборона вчиняти реєстраційні дії щодо стягнутих активів унеможливлює виконання рішення у цій справі, зокрема здійснення державної реєстрації цих активів за державою в особі Фонду та їх подальшу реалізацію.
Отже, враховуючи те, що: 1) рішення суду у справі № 991/13759/24 набрало законної сили та підлягає обов'язковому виконанню, 2) вжиті ухвалою від 12.12.2024 у цій справі заходи забезпечення позову у вигляді заборони вчиняти реєстраційні дії щодо стягнутих активів унеможливлюють виконання Фондом державного майна України судового рішення, зокрема вжиття заходів щодо здійснення державної реєстрації цих активів за державою в особі Фонду та їх подальшу реалізацію, - суд дійшов висновку, що наразі відсутні підстави для подальшого застосування заходів забезпечення позову в цій справі, тому, з метою належного виконання рішення, слід задовольнити клопотання представника позивача та скасувати такі заходи.
Керуючись ст. 157, 248, 250, 256 КАС України, суд
Задовольнити клопотання Міністерства юстиції України про скасування заходів забезпечення позову.
Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Вищого антикорупційного суду від 12.12.2024 у адміністративній справі № 991/13759/24, а саме заборону:
1) державним реєстраторам вчиняти реєстраційні дії прямо передбачені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» щодо:
- 50 % статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Іванівське районне міжгосподарське підприємство по електрифікації сільського господарства «Агропроменерго» (код згідно з ЄДРПОУ 05525919) у розмірі 10 750,00 грн;
- 100 % статутного капіталу Приватного підприємства «Юг Ойл» (код згідно з ЄДРПОУ 37586166) у розмірі 2 010 000,00 грн;
- 100 % статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Ойл 1» (код згідно з ЄДРПОУ 36922727) у розмірі 2 607 624,00 грн;
2) територіальним органам з надання сервісних послуг МВС України, мобільним територіальним сервісним центрам МВС України, суб'єктам господарювання, які стоять на обліку в Головному сервісному центрі МВС та здійснюють продаж нових транспортних засобів, центрам надання адміністративних послуг, державному підприємству, що належить до сфери управління ДМС України вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо:
- сідлового тягача «MAN TGX 18.480», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_1 , vіn код: НОМЕР_24 ;
- напівпричепа-цистерни «TRAILOR S 38EL», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_2 , vіn код: НОМЕР_25 ;
- напівпричепа-цистерни «TRAILOR S 383EML», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_3 , vіn код: НОМЕР_26 ;
- напівпричепа-цистерни «TRAILOR SYY 3CX», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_4 , vіn код: НОМЕР_27 ;
- сідлового тягача «MAN TGX 18.480», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_5 , vіn код: НОМЕР_28 ;
- напівпричепа-цистерни «TRAILOR TX34TS», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_6 , vіn код: НОМЕР_29 ;
- вантажного автомобіля «МАЗ 5337», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_7 , vіn код: НОМЕР_30 ;
- вантажного автомобіля «VOLVO FH 12», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_8 , vіn код: НОМЕР_31 ;
- напівпричепа «TRAILOR S 383EL», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_9 , vіn код: НОМЕР_32 ;
- вантажного автомобіля «КАМАЗ 5320», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_10 , vіn код: НОМЕР_33 ;
- вантажного автомобіля «MAN TGX 18.440», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_11 , vіn код: НОМЕР_34 ;
- вантажного автомобіля «МАЗ 5337», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_12 , vіn код: НОМЕР_35 ;
- напівпричепа «TRAILOR S38EL1C», категорія «СЕ», державний номерний знак НОМЕР_13 , vіn код: НОМЕР_36 ;
- вантажного автомобіля «ГАЗ 3307», категорія «C», державний номерний знак НОМЕР_14 , vіn код: НОМЕР_37 ;
- вантажного автомобіля «DAF CF 65.220», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_15 , vіn код: НОМЕР_38 ;
- легкового автомобіля «PORSCHE CAYENNE», категорія «В», державний номерний знак НОМЕР_16 , vіn код: НОМЕР_39 ;
- вантажного автомобіля «MERCEDES-BENZ 1217», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_17 , vіn код: НОМЕР_40 ;
- вантажного автомобіля «МАЗ 5337», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_18 , vіn код: НОМЕР_41 ;
- вантажного автомобіля «МАЗ 5337», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_19 , vіn код: НОМЕР_42 ;
- вантажного автомобіля «MAN TGX 18.480», категорія «С», державний номерний знак НОМЕР_20 , vіn код: НОМЕР_43 ;
- легкового автомобіля «INFINITI QX50», категорія «В», державний номерний знак НОМЕР_21 , vіn код: НОМЕР_44 ;
- легкового автомобіля «SSANG YONG REXTON», категорія «В», державний номерний знак НОМЕР_22 , vіn код: НОМЕР_45 ;
- легкового автомобіля «ВМW Х6 М50І», категорія «В», державний номерний знак НОМЕР_23 , vіn код: НОМЕР_46 ;
3) органам державної реєстрації прав на нерухоме майно, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, державним реєстраторам органів місцевого самоврядування, особам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно, вчиняти будь-які реєстраційні дії (реєстрацію прав власності, скасування реєстрації права власності та інших речових прав, у тому числі реєстрацію правочинів щодо відчуження, передачі у володіння та користування третім особам та інше) щодо таких об'єктів нерухомого майна ОСОБА_1 :
- нежитлового приміщення будівля АЗС площею 112,4 кв.м, за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 5281865209);
- земельної ділянки за кадастровим номером 6520955100:01:087:0010 площею 0,1903 га, для розміщення АЗС, за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2968665209);
- житлового будинку загальною площею 69,3 кв.м, за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1787888123107).
Примірник ухвали про скасування заходів забезпечення позову невідкладно після набрання такою ухвалою законної сили надіслати особам, визначеним у ч. 7 ст. 157 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Оскарження ухвали про скасування забезпечення позову зупиняє її виконання.
Головуючий суддя О.В. Олійник
Судді К.О. Сікора
Т.В. Литвинко
Повний текст ухвали складено 23.06.2025.