Справа №155/838/25
Провадження №3/155/466/25
24 червня 2025 року місто Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Яремчук С.М., в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Володимирського районного відділу поліції ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає в АДРЕСА_1 , непрацюючої,
за скоєння нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 51 КпАП України,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №430765 від 07 травня 2025 року ОСОБА_1 31 березня 2025 року о 09 годині 00 хвилин, в місті Горохів, по вулиці Симоненка, шляхом вільного доступу, з корисливих мотивів, таємно викрала мобільний телефон «Самсунг», що належав ОСОБА_2 , спричинивши майнову шкоду на суму 4800 (чотири тисячі вісімсот) гривень, згідно з висновком експерта №СЕ-19/103-25/4390-ТВ вартість складає 2633 (дві тисячі шістсот тридцять три) гривні 34 копійки, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 51 КпАП України.
ОСОБА_1 в судовому засідання свою вину визнала повністю.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, приходжу до наступного висновку.
Диспозицією ч. 2 ст. 51 КУпАП передбачено відповідальність за дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення становить від 0,5 до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч. 5 Підрозділу 1 Розділу ХХ Податкового кодексу України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року, яка дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), установленого законом станом на 01 січня звітного податкового року.
Станом на 01 січня 2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становив 3028 гривень, а 50 відсотків від його розміру становить 1514 гривень.
Відтак, відповідальність за ч. 2 ст. 51 КУпАП настає у випадку, якщо вартість викраденого майна становить від 757 гривень до 3028 гривень.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 51 КпАП України стверджується матеріалами справи, а саме:
протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №430765 від 07 травня 2025 року;
рапортом начальникові ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області, згідно з яким 31 березня 2025 року о 10 годині 04 хвилини надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що в місті Горохів, вулиця Симоненка, 6 у заявника викрали мобільний телефон Самсунг НОМЕР_1 чорного кольору. Підозрює знайому Кізім Віту, яка біля нього знаходиться;
протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 31 березня 2025 року відповідно до якого ОСОБА_2 усно звернувся до працівників поліції з приводу крадіжки у нього мобільного телефону;
витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, відповідно до якого 01 квітня 2025 року зареєстровано кримінальне провадження №12025030600000082 з приводу вчинення ОСОБА_1 крадіжки мобільного телефону, належного ОСОБА_2 , правова кваліфікація кримінального правопорушення - ч. 4 ст. 185 КК України;
висновком експерта №СЕ-19/103-25/4390-ТВ від 04 квітня 2025 року відповідно до якого ринкова вартість бувшого у користуванні мобільного телефону марки «Samsung» моделі «Galaxy А13» станом на 31 березня 2025 року складала 2526,67 гривень; ринкова вартість бувшого у користуванні чохла типу «бампер» до мобільного телефону марки «Samsung» моделі «Galaxy А13» станом на 31 березня 2025 року складала 106,67 гривень;
постановою слідчого СВ ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області Свередюка С.І. від 18 квітня 2025 року відповідно до якої кримінальне провадження №12025030600000082 від 01 квітня 2025 року закрито, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України;
а також іншими письмовими доказами, наявними в матеріалах справи.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 252 КУпАП, визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, враховуючи вищенаведені докази, які в своїй сукупності відповідають фактичним обставинам справи і узгоджуються між собою, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, який передбачений ч. 2 ст. 51 КУпАП.
Об'єктивних підстав ставити під сумнів досліджені судом докази, як надані органом, що склав протокол про адміністративне правопорушення, у судді не має.
Дані докази, на думку судді, є належними та допустимими, оскільки отримані в порядку, передбаченому законом, та прямо чи непрямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню, а також інших обставин, які мають значення для провадження.
До обставин, пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 суддя відносить визнання вини та щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суддя не вбачає.
Визначаючи вид та міру адміністративного стягнення, яке слід накласти на ОСОБА_1 , враховуючи фактичні обставини справи, особу правопорушниці, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, вину визнала повністю, щиро розкаялася, відсутність тяжких наслідків від вчиненого, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення в межах санкції ч. 2 ст. 51 КУпАП у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відомостей про наявність у правопорушника пільг по сплаті судового збору, які передбачені ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», матеріали справи не містять.
Отже, на підставі ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника слід стягнути судовий збір в розмірі 605,60 гривень.
Керуючись ст. 33, 40-1, 221, 283, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 51 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
У випадку добровільної несплати штрафу відповідно до ст. 308 КУпАП його розмір стягнути з ОСОБА_1 у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 605 (шістсот п'ять шістдесят) гривень 60 копійок за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області Яремчук С.М.