про залишення позовної заяви без руху
23 червня 2025 року м. Київ № 320/29266/25
Суддя Київського окружного адміністративного суду Жук Р.В., дослідивши матеріали адміністративного позову та додані до нього документи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІТАПОЛІС»
до 1) Головного управління ДПС у Київській області 2) ОСОБА_1 3) ОСОБА_2
третя особиДержавна податкова служба України
провизнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, -
До Київського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «ВІТАПОЛІС» з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Київській області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа: Державна податкова служба України, в якому просить суд:
- дії уповноваженої особи Головного управління ДПС у Київській області СТОЦЬКОЇ Наталії Аркадіївни з підписання листів Головного управління ДПС у Київській області від 17.01.2025 вих.№2982/6/10-36-55-01-04 "Про розгляд податкової звітності" та від 23.01.2025 вих.№4870/6/10-36-55-01-04 "Про розгляд податкової звітності" визнати протиправними;
- листи Головного управління ДПС у Київській області від 17.01.2025 вих.№2982/6/10-36-55-01-04 "Про розгляд податкової звітності" та від 23.01.2025 вих.№4870/6/10-36-55-01-04 "Про розгляд податкової звітності" визнати протиправними та скасувати;
- дії директора Департаменту оскарження рішень контролюючих органів Державної податкової служби України ДОБРЯНСЬКОГО Андрія Миколайовича з підписання листа Державної податкової служби України від 27.02.2025 вих.№5683/6/99-00-06-03-03-06 "Рішення про продовження строку розгляду скарги" визнати протиправними;
- лист Державної податкової служби України від 10.04.2025 вих.№10077/6/99-00- 06-01-03-06 "Рішення про результати розгляду скарги" визнати протиправним та скасувати;
- лист Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІТАПОЛІС" від 07.02.2025 вих.№7/25-1 "Скарга на індивідуальні акти (рішення)" визнати повністю задоволеною на користь цієї особи з 03.03.2025;
- зобов'язати Головне управління ДПС у Київській області як підрозділ Державної податкової служби України прийняти подану 15.01.2025 Товариством з обмеженою відповідальністю "ВІТАПОЛІС" податкову звітність з податку на додану вартість за звітний період грудень 2024 року, ввести інформацію з цієї звітності (податкової декларації, додатків та доповнень до неї) до інформаційних баз даних, адміністратором яких є Державна податкова служба України.
Відповідно до частини першою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Згідно з частинами першою та третьою статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно з пунктом 9 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Відповідно до частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів
У позовній заяві в якості відповідачів позивач зазначив: Головне управління ДПС у Київській області та посадових осіб останнього: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , а третьою особою зазначено Державну податкову службу України.
Проте, з матеріалів позовної заяви вбачається, що оскаржувані рішення були прийняті Головним управлінням ДПС у Київській області та Державною податковою службою України, а ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є посадовими особами, що діяли від імені суб'єктів владних повноважень.
Окрім того, з прохальної частини позовної заяви вбачається, що в пунктах 10.3 та 10.4 позовні вимоги спрямовані до Державної податкової служби України та її посадової особи - ОСОБА_2 , проте Державна податкова служба України як третя особа.
У зв'язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити склад учасників справи та позовні вимоги, до яких вони звернуті, з урахуванням вказаних судом зауважень та надати до суду позов у новій редакції та його копії в кількості учасників справи.
Відповідно до частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою або фізичною особою - підприємцем встановлюється ставка судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Положеннями статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" установлено у 2025 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2025 року - 3028 гривні.
Отже, у даному випадку позовна заява містить 6 вимог немайнового характеру, сума судового збору за звернення з якими становить 18 169,20 грн (3028,20 грн х 6).
Разом з тим, позивачем надано до суду платіжну інструкцію від 26.05.2025 № 1967 про сплату судового збору на суму 6056,00 грн. Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити склад учасників справи та позовні вимоги, до яких вони звернуті, з урахуванням вказаних судом зауважень та надати до суду позов у новій редакції та його копії в кількості учасників справи та докази сплати (доплати) судового збору в розмірі 12 113,20 грн на рахунок Київського окружного адміністративного суду, який слід сплатити за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у Київ. обл./м.Київ/22030101;
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.);
код банку отримувача (МФО): 899998;
рахунок отримувача: UA718999980313151206084010001;
код класифікації доходів бюджету: 22030101;
призначення платежу: *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Київський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою https://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/gromadyanam/tax/, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІТАПОЛІС» без руху.
3. Встановити позивачу 10-денний строк з дня отримання даної ухвали на усунення недоліків позовної заяви.
4. Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Жук Р.В.