Рішення від 20.06.2025 по справі 320/45771/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2025 року № 320/45771/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Марич Є.В., розглянувши порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗТРИМ" до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «ГАЗТРИМ» (далі - позивач, ТОВ «ГАЗТРИМ») з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (далі - відповідач, ГУ ДПС у м. Києві), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 17.07.2024 №0755722302.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що не погоджується із податковим повідомленням-рішенням та вважає його необґрунтованим, протиправним та таким, що не базується на нормах чинного законодавства України, складене ГУ ДПС у м. Києві з перевищенням повноважень, наданих йому ст.ст. 19-20 ПК України, без врахування фактичних обставин справи, такими, що базуються на довільному трактуванні контролюючим органом положень податкового законодавства України, а відтак таким, що підлягає скасуванню.

У позові зазначено, що ТОВ «ГАЗТРИМ» виконано всі покладені на нього чинним податковим законодавством обов'язки з декларування та відображення у звітності господарських операцій з контрагентом «Wexler Global LP», операції з яким визнаються контрольованими, є обґрунтованими та відповідають принципу «витягнутої руки».

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14.10.2024 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання.

Представником відповідача надіслано до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечив проти позовних вимог та зазначив, що перевіркою встановлено, що ціни придбання дизельного пального від нерезидента «Wexler Global LP», Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії перебувають за межами ринкового діапазону цін, що свідчить про невідповідність умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки» у періоді з 01.01.2017 по 31.12.2017. Відповідач вказав, що висновки перевірки зроблені за результатами перевірки обґрунтованими та такими, що відповідають нормам чинного законодавства, підстави для скасування спірного податкового повідомлення-рішення відсутні.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 05.12.2024 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Представник позивача підтримав позов, просив задовольнити його в повному обсязі.

Представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог та просив у їх задоволенні відмовити з підстав, зазначених у відзиві на позовну заяву.

Суд за згодою сторін перейшов до розгляду справи по суті в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами і доказами.

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Відповідно до п.п.78.1.16 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України та на підставі наказу ГУ ДПС у м. Києві від 17.01.2022 № 401-п відповідачем проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «ГАЗТРИМ» (код ЄДРПОУ 36980223) з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» у контрольованих операціях з контрагентом-нерезидентом «Wexler Global LP» (Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії), код 000086, місцезнаходження - 7006, 6 St. Colman's Park, Newry, County Down BT 34 2 ВХ, Northern Ireland, United Kingdom, з імпорту дизельного палива, за період з 01.01.2017 по 31.12.2017 та з 01.01.2019 по 31.12.2019.

За результатами перевірки складено акт від 10.06.2024 № 62903/Ж5/26-15-23-02-21/36980223 та встановлено порушення:

пп.134.1.1 ст.134, п.135.1 ст.135, пп.140.5.2 п.140.5 ст.140, пп.39.1.1, пп.39.1.2, пп.39.1.3, п.39.1, пп.39.2.1.3., пп.39.2.1. п. 39.2 ст.39 Податкового кодексу України, внаслідок чого занижено податок на прибуток підприємств у періоді, що перевірявся, на загальну суму 4 133 480 грн, у тому числі за 2017 рік на суму 4 133 480 грн;

пп.39.4.4 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України в частині несвоєчасного подання платником податків документації з трансфертного ціноутворення про контрольовані операції, які здійсненні ТОВ «ГАЗТРИМ» з компанією-нерезидентом «Wexler Global LP» (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) за 2017 та 2019 роки.

ТОВ «ГАЗТРИМ» 11.07.2024 подано заперечення на акт від 10.06.2024 № 62903/Ж5/26-15-23-02-21/36980223, за результатами розгляду яких ГУ ДПС у м. Києві листом від 17.07.2024 №13959/ж12/26-15-23-02-27 висновки акту перевірки залишено без змін.

На підставі висновків акта перевірки ГУ ДПС у м. Києві винесено податкове повідомлення-рішення від 17.07.2024 №0755722302, яким нараховано податок на прибуток підприємств за 2017 рік на загальну суму 4 133 480 грн та штрафні санкції у сумі 1 033 370,00 грн.

Не погоджуючись із податковим повідомленням-рішенням ГУ ДПС у м. Києві від 17.07.2024 року №0755722302, ТОВ «ГАЗТРИМ» звернулось із скаргою до Державної податкової служби України.

Рішенням Державної податкової служби України від 13.09.2024 № 27754/6/99-00-06-01-06 «Про результати розгляду скарги» скаргу ТОВ «ГАЗТРИМ» залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у м. Києві від 17.07.2024 №0755722302 - без змін.

Не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - ПК України).

Спірні правовідносини врегульовані статтею 39 ПК України.

Відповідно до підпункту 39.1.1 пункту 39.1 статті 39 ПК України (у редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин) платник податку, який бере участь у контрольованій операції, повинен визначати обсяг його оподатковуваного прибутку відповідно до принципу "витягнутої руки".

Обсяг оподатковуваного прибутку, отриманого платником податку, який бере участь в одній чи більше контрольованих операціях, вважається таким, що відповідає принципу "витягнутої руки", якщо умови зазначених операцій не відрізняються від умов, що застосовуються між непов'язаними особами у співставних неконтрольованих операціях (пп.39.1.2 пункту 39.1 статті 39 ПК України).

Згідно з підпунктом 39.1.3 пункту 39.1 статті 39 ПК України якщо умови в одній чи більше контрольованих операціях не відповідають принципу "витягнутої руки", прибуток, який був би нарахований платнику податків в умовах контрольованої операції, що відповідає зазначеному принципу, включається до оподатковуваного прибутку платника податку.

Відповідно до підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 ПК України контрольованими операціями є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, а саме:

а) господарські операції, що здійснюються з пов'язаними особами - нерезидентами, в тому числі у випадках, визначених підпунктом 39.2.1.5 цього підпункту;

б) зовнішньоекономічні господарські операції з продажу та/або придбання товарів та/або послуг через комісіонерів-нерезидентів;

в) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2 цього підпункту, або які є резидентами цих держав;

г) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України.

Підпунктом 39.2.1.3 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 ПК України визначено, що для контрольованих операцій з вивезення у митному режимі експорту та/або ввезення у митному режимі імпорту товарів, що мають біржове котирування, встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки" з метою оподаткування доходів (прибутку, виручки) платників податків, що є сторонами контрольованої операції, здійснюється за методом порівняльної неконтрольованої ціни.

Для встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу "витягнутої руки" використовується діапазон цін на такі товари, що склалися на товарній біржі. Перелік товарів, що мають біржове котирування, та світових товарних бірж для кожної групи товарів визначається Кабінетом Міністрів України. Діапазон цін розраховується згідно з порядком, визначеним в абзаці четвертому підпункту 39.3.2.3 цієї статті, на підставі біржових котирувань відповідного товару за декаду, що передує проведенню контрольованої операції, а в разі контрольованої операції, яка здійснюється на підставі форвардного або ф'ючерсного контракту, - на підставі форвардних або ф'ючерсних біржових котирувань відповідного товару за декаду, що передує даті укладення відповідного форвардного або ф'ючерсного контракту, за умови що платник податків повідомить центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову та митну політику, про укладення такого контракту з використанням засобів електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису протягом 10 робочих днів з дня укладення відповідного форвардного або ф'ючерсного контракту. Форма такого повідомлення затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Зазначені ціни підлягають коригуванню з урахуванням обсягу контрольованої операції, умов оплати та постачання товарів, якісних характеристик, транспортних витрат.

У разі застосування платником податків для встановлення відповідності умов таких операцій принципу "витягнутої руки" методів, зазначених у підпунктах 39.3.1.2-39.3.1.5 підпункту 39.3.1 пункту 39.3 статті 39 цього Кодексу, платник податків повинен до 1 травня року, що настає за звітним, подати до контролюючого органу, в якому він перебуває на обліку, письмову інформацію в довільній формі, в якій зазначаються дані про всіх пов'язаних з платником податків осіб, які брали участь у ланцюгу купівлі-продажу таких товарів (до першого непов'язаного контрагента).

Інформація повинна містити дані про рівень показників рентабельності пов'язаних осіб, які є найбільш доцільними виходячи із фактів та обставин здійснення операції, відповідно до застосованого платником податків методу встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки".

У разі коли платник податків не подасть таку інформацію або подана інформація не містить усіх даних, достатніх для перевірки відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки", контролюючий орган має право визначити рівень ціни контрольованої операції, що відповідає принципу "витягнутої руки", за методом порівняльної неконтрольованої ціни самостійно.

З матеріалів справи вбачається, між ТОВ «ГАЗТРИМ» та нерезидентом «WEXLER GLOBAL LP», Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії укладено зовнішньо-економічні договори купівлі - продажу № WG 211 від 15.06.2017, № WG 232 від 29.08.2017, № WG 238 від 22.09.2017, № WG 244 від 03.10.2017, № WG-19/4 від 19.11.2018 та додаткові угоди до них на поставку та прийом дизельного пального ДП-3-Євро 5, ДП-Л-Євро 5 - В0 (код УКТЗЕД 2710194300).

Придбання продуктів нафтохімічної переробки в межах контрольованих операцій у періоді з 01.01.2017 по 31.12.2017 відбувалося на умовах, вказаних в договорах купівлі - продажу. Зокрема, предметом договорів є: Дизельне паливо із вмістом сірки до 10 ppm; валюта розрахунку: долар США; умови поставки за договорами № WG 211, № WG 238, № WG 244: DDU в резервуари терміналів ЛВДС «Новоград-Волинський» та/або ЛВДС « 5С» (Смита); умови поставки за договорами № WG 232, № WG-19/4: DAP, Словечно (Білорусь)-Бережесть (Україна); DAP, Терюха (Білорусь)-Горностаївка (Україна); DAP, Тереховка (Білорусь)-Хоробичі (Україна).

На виконання вищезазначених договорів нерезидентом «WEXLER GLOBAL LP» здійснено поставку дизельного пального в адресу ТОВ «ГАЗТРИМ» в кількості 127721,17 тон.

Загальна вартість поставок продуктів нафтохімічної переробки склала: у 2017 році 60 277 068,59 дол.США (еквів. 1 602 444 097 грн).

ТОВ «ГАЗТРИМ» у поданих звітах про контрольовані операції за 2017 рік по взаємовідносинах з компанією «WEXLER GLOBAL LP» (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії), зазначено код підстави віднесення господарських операцій до контрольованих: за 2017 звітний рік « 030» (Господарські операції, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), яка включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до підпункту 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 розділу І Податкового кодексу України).

Відповідно до інформації викладеної в документації з трансфертного ціноутворення (далі - ТЦ) за 2017 звітний рік, зазначено: «Дані про контрагента контрольованої операції: WEXLER GLOBAL LP - основний оператор продажів дизельного палива, що поставляється в Україну трубопровідним транспортом WEXLER GLOBAL LP є частиною групи WEXLER GROUP, яка є одним з найбільших постачальників світлих нафтопродуктів, група об'єднує 10 підприємств, які розташовані як на території України, так і за її межами».

Як свідчать матеріали справи, під час моніторингу контрольованих операцій проведено аналіз інформації та документів по ТОВ «ГАЗТРИМ» та встановлено ланцюг постачання палива дизельного з вмістом сірки до 10 ppm російського походження, відправником якого є ПАО «НК «Роснефть», а отримувачем ТОВ «ГАЗТРИМ» в періоді з 01.01.2017 по 31.12.2017.

В Україні, в точці поставки, яка визначена в кожній митній декларації, швейцарський посередник PROTOM ENERGY GROUP S.A продає, а WEXLER GLOBAL LP купує дизельне паливо та, в той же день, перепродує його ТОВ «ГАЗТРИМ».

Як вбачається з акту перевірки, в документаціях з трансфертного ціноутворення за 2017-2019 роки ТОВ «ГАЗТРИМ» та під час перевірки платником податків не підтверджено первинними документами витрати постачальника на доставку дизельного палива, втрати при перевезенні, страхування при перевезенні інше.

3 метою отримання податкової інформації, стосовно реєстрації та господарської діяльності, наявності кваліфікованого персоналу, який фактично здійснює виконання функцій та прийняття ризиків, наявності офісу/приміщень, де здійснюється відповідна діяльність, управління іноземною компанією (проведення зборів виконавчого органу, прийняття управлінських рішень і здійснення іншої поточної (операційної) діяльності, управління банківськими рахунками; ведення бухгалтерського або управлінського обліку, управління персоналом тощо) в юрисдикції розташування компанії «WEXLER GLOBAL LP» (Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії), яка є стороною контрольованих операцій, контролюючим органом направлено спеціальний запит до іноземного компетентного органу від 19.03.2021 №3084/5/99-00-16-01-03-05.

Відповідно статті 27 розділу «Обмін інформацією» Конвенції між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна від 10.02.1993 передбачено, що компетентні органи Договірних Держав обмінюються інформацією, необхідною для виконання положень цієї Конвенції або національних законодавств Договірних Держав, що стосуються податків, на які поширюється Конвенція в тій мірі, доки оподаткування не суперечить цій Конвенції, зокрема, щоб попереджувати шахрайство і полегшувати застосування встановлених законом положень проти легальних ухилень. Будь-яка інформація, одержана Договірною Державою, буде розглядатися як конфіденційна і буде розкрита тільки особам або властям (включаючи суди і органи управління), зайнятим оцінкою або збиранням, примусовим стягненням або судовим переслідуванням, або розглядом апеляції стосовно податків, на які поширюється ця Конвенція. Такі особи або органи будуть використовувати інформацію тільки з цією метою. Вони можуть розкривати інформацію в публічних судових засіданнях і юридичних рішеннях.

У відповідь на запит відповідача компетентним органом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії надано відповідь від 13.05.2021 вихідний №ЕоІ/F42573/LS та від 21.09.2021 вихідний №Еоl/F42573/LS стало відомо, що Компанія «WEXLER GLOBAL LP» була заснована 11.08.2014 та зареєстрована під № NL86. Управління та контроль за діяльністю партнерства здійснюється в Україні і у неї немає офісу у Великобританії. Зареєстрований офіс виявляється є лише адресою поштової скриньки. За цією адресою зареєстровано майже 200 таких партнерств. Партнерство не подавало жодних податкових декларацій у Великобританії. Згідно з даними Companies House, Kontech Systems LTD, яке подало додаток 2 до HMRС, розташоване в Белізі за адресою: Suite 302? Corner Hutson & Eyre Street? Blake Building, Belize City, Belize. Партнерство не здійснювало жодного відомого виду діяльності у Великобританії, незважаючи на те, що адреса зареєстрованого офісу знаходиться у Великобританії. Жодної виплати не було здійснено. Управління та контроль за партнерством здійснюється в Україні і у нього немає офісу у Великобританії. Адреса, вказана на сайті: 01021 Куіу, Mykhaila Hrushevskoho St.9B. Податкові декларації та фінансова звітність у Великобританії не подавались.

Відповідно до підпункту 39.5.3.1 підпункту 39.5.3 пункту 39.5 статті 39 ПК України платник податків та контролюючий орган використовують джерела інформації, які містять відомості, що дають можливість зіставити комерційні та фінансові умови операцій згідно з підпунктом 39.2.2 пункту 39.2 цієї статті, зокрема:

а) інформацію про зіставні неконтрольовані операції платника податків, а також інформацію про зіставні неконтрольовані операції його контрагента - сторони контрольованої операції з непов'язаними особами;

г) інформацію, отриману контролюючим органом у рамках укладених Україною міжнародних угод.

Підпунктом 39.5.3.2. підпункту 39.5.3 пункту 39.5 статті 39 ПК України визначено, якщо платник податків з метою встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» за методами, визначеними пунктом 39.3 цієї статті, використав джерела інформації, передбачені підпунктом 39.5.3.1 підпункту 39.5.3 цього пункту, контролюючий орган використовує ті самі джерела інформації, якщо не доведено, що інші джерела інформації дають можливість отримати вищий рівень зіставності комерційних та фінансових умов операцій.

На підставі інформації яка знаходиться в АІС митних оформлень» «Інспектор» з'ясовано, що ДП «Прикарпатзападтранс» звертався з листами до начальника ЛПДС «Новоград-Волинский» шляхом надіслання маршрутної телеграми, в якій містилось прохання: щодо прийняття у напрямку ЛПДС «Новоград-Волинский» дизельного палива відповідно до укладеного договору № 1548-200032-0117026ТА від 02.02.2017 про надання послуг з транспортування між ДП «Прикарпатзападтранс» та «PROTOM ENERGY GROUP S.A.»; оформлення актів прийому-передачі саме між ДП «Прикарпатзападтранс» та «PROTOM ENERGY GROUP S.A.» та паспорта товару.

В свою чергу, дистриб'ютор «PROTOM ENERGY GROUP S.A.» (Швейцарія) звертався до митних органів України з листами, в яких зазначалась інформація про те, що транзит по декларації №UА903040/2017/0011507 від 24.05.2017 дизельного палива у кількості 2000,00т не може бути прийнятий у Швейцарії і передано компанії «WEXLER GLOBAL LP» на умовах DDU «Новоград-Волинський» на підставі акту прийому-передачі №115 від 15.06.2017 для оформлення в режимі імпорту на території України.

В подальшому, наступним етапом слугувало укладання контрактів між продавцем «WEXLER GLOBAL LP» (Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії) та покупцем ТОВ «ГАЗТРИМ» на умовах поставки DDU в резервуари терміналів ЛВДС «Новоград-Волинський» та/або ЛВДС «5С» (Смита); або DAP, Словечно (Білорусь)-Бережесть (Україна); DAP, Терюха (Білорусь)-Горностаївка (Україна); DAP, Тереховка (Білорусь)-Хоробичі (Україна).

В укладених договорів між компанією нерезидентом «WEXLER GLOBAL LP» та ТОВ «ГАЗТРИМ» визначено окремі договірні статті щодо дати встановлення ціни, а саме: у договорах № WG 211, № WG 238, № WG 244, № WG 232 - ціна відповідає сумі в доларах США за метричну тонну за середнім значенням вищих котирувань (high quotations) на "10 ppm ULSD" опубліковане в "Platts European Marketscan" підзаголовком "FOB MED (Italy)" протягом періоду ціноутворення, плюс премія 25 доларів США/тонна; у договорі № WG-19/4 - ціна відповідає сумі в доларах США за метричну тонну за середнім значенням вищих котирувань (high quotations) на "10 ppm ULSD" опубліковане в "РІаНз в "Platts European Marketscan" підзаголовком "FOB MED (Italy)" протягом періоду ціноутворення, плюс премія, яка визначається в інвойсі на кожну партію.

Враховуючи вищевикладене, з відстежуючого ланцюга постачання дизельного палива вбачається, що ТОВ «ГАЗТРИМ» придбавало дизельне пальне у компанії «WEXLER GLOBAL LP», яке, в свою чергу, вже перебувало на митній території України в резервуарах терміналів ЛВДС «Новоград-Волинський» та/або ЛВДС « 5С» (Смига) та/або або DAP, Словечно (Білорусь)-Бережесть (Україна); DAP, Терюха (Білорусь)-Горностаївка (Україна); DAP, Тереховка (Білорусь)-Хоробичі (Україна), як товар який був поставлений продавцем «PROTOM ENERGY GROUP S.A.» (Швейцарія) для покупця «WEXLER GLOBAL LP» (Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії).

Тобто, фактично товар надходив до ТОВ «ГАЗТРИМ» від виробників даної нафтопродукції, контрагент-нерезидент «WEXLER GLOBAL LP» фактично не був задіяний у процесі виконання договірних умов, а саме не приймав участі в доставці дизельного пального та трейдингову функцію не виконував.

Крім того, беручи до уваги інформацію, отриману від компетентного органу Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, слід зазначити що в рамках реалізації контрактів, укладених з ТОВ «ГАЗТРИМ» щодо продажу дизельного пального у період 27.07.2017 по 31.12.2017 року, компанія «WEXLER GLOBAL LP» не здійснювала жодних функцій, не використовувала активи, не залучала нематеріальні активи тощо.

За наслідками встановлених обставин, проведеним розрахунком встановлено відхилення цін в контрольованих операціях ТОВ «ГАЗТРИМ» в періоді з 27.07.2017 - 31.12.2017, визначеного відповідно до п.п.39.3.2.1 п.п. 39.3.2 п. 39.3 ст. 39 ПК України при імпорті дизельного пального від нерезидента «WEXLER GLOBAL LP», а саме безпідставна оплата премії контрагента нерезидента, що визначається, як різниця між вартістю за дизельне пальне з урахуванням премії нарахованої продавцем «PROTOM ENERGY GROUP S.A.» на користь покупця «WEXLER GLOBAL LP» та вартість за дизельне пальне з урахуванням премії нарахованої продавцем «WEXLER GLOBAL LP» на користь покупця ТОВ «ГАЗТРИМ».

Відтак, ціни придбання дизельного палива від нерезидента «WEXLER GLOBAL LP» перебувають за межами ринкового діапазону цін, є завищеними, що свідчить про невідповідність умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки» у періоді з 01.01.2017 по 31.12.2017.

Підсумовуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що при прийнятті оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 17.07.2024 №0755722302 Головне управління ДПС у м. Києві діяло на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно з частинами першою, другою статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням викладеного, системно проаналізувавши положення чинного законодавства України та надавши оцінку доказам, наявним у матеріалах справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для його задоволення.

Враховуючи положення статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати відшкодуванню позивачу не підлягають.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 72-77, 90, 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗТРИМ» (код ЄДРПОУ: 36980223, м. Київ, вул. Хрестовий провулок, буд. 2, офіс 405) до Головного управління ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19; код ЄДРПОУ ВП 44116011) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - відмовити.

2. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Марич Є.В.