Справа № 943/650/25
провадження № 3/445/740/25
24.06.2025року суддя Золочівського районного суду Львівської області Бакаїм М.В., розглянувши матеріали об'єднаної справи № 943/650/25, що надійшли відносно :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
до Золочівського районного суду Львівської області із Буського районного суду міста Львівської області надійшли матеріали матеріали об'єднаної справи № 943/650/25 про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за фактом вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Із наявного в матеріалах об'єднаної справи протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 289552 від 03.04.2025 року вбачається, що 03.04.2025 о 15 год. 32 хв в м. Буськ, вул. Львівська, 2, водій ОСОБА_1 керував транспортни засобом марки Renault Master, р.н. НОМЕР_1 , в стані наркотичного сп'яніння. Огляд на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку за згодою водія проводився у приміщенні КНП Буська ЦРЛ за допомогою комбінованого тесту на наркотики № 10 (WondFo), де висновком лікаря № 51 було встановлено що водій перебуває в стані наркотичного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 ПДР.
Окрім цього, із наявного в матеріалах об'єднаної справи протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 289627 від 03.04.2025 року вбачається, що 03.04.2025 о 15 год. 56 хв в селищі Красне, вул. Золочівська, 49, водій ОСОБА_1 керував транспортни засобом марки Рено Мастер, р.н. НОМЕР_1 , з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: зіниці очей не реагують на світло та у встановленому законом порядку відмовивися від проходження огляду в медичному закладі КНП Буської ЦРЛ на встановлення стану наркотичного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР.
Дослідивши матеріали об'єднаної справи про адміністративні правопорушення, суддя дійшов наступного висновку.
Згідно приписів, закріплених у ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі та в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності із законом.
Судовий розгляд справ повинен відповідати загальним принципам, а саме: верховенству права, законності, рівності перед законом і судом, поваги до людської гідності, забезпечення права на свободу та особисту недоторканість, презумпції невинуватості та забезпечення доведеності вини, змагальності сторін та свободи в поданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості, тощо.
Відповідно до ст. 245 КУпАП одним із завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен вирішити чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до ч. 1 ст.257 КУпАП протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Згідно з ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Відповідно до ч. 2 та 6 ст. 276 КУпАП встановлено альтернативну підсудність справ про адміністративні правопорушення, та підсудність справ за місцем проживання порушників визначена ч. 2 та ч. 3 ст.276 КУпАП лише у справах про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121-126, 127-1-129, статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм), а також статтями 177 та 178 КУпАП, а ч. 7 у випадку, якщо справи розглядаються адміністративними комісіями. Частиною 8 ст. 276 КУпАП встановлено, що Законами України може бути передбачено й інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення. Проте іншими Законами України не встановлюється місце розгляду справ про адміністративні правопорушення передбачені ст. 130 КУпАП.
Таким чином нормою ст. 276 КУпАП зазначено, що справа про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 130 КУпАП розглядається за місцем його вчинення і не передбачає альтернативну підсудність справи, що встановлено під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення.
За змістом ст. 257 КУпАП місце розгляду справи про адміністративне правопорушення визначається особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, яка після його складання, направляє матеріали справи до органу, уповноваженого розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 289552 від 03.04.2025 місцем вчинення правопорушення є м. Буськ, вул. Львівська, 2, що є територіальною підсудністю Буського районного суду Львовської області.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 289627 від 03.04.2025 місцем вчинення правопорушення є селище Красне, вул. Золочівська, 49, що також є територіальною підсудністю Буського районного суду Львовської області.
Відтак, розгляд об'єднаної справи №943/650/25 територіально не відноситься до юрисдикції Золочівського районного суду Львівської області області в розумінні ч. 1 ст. 276 КУпАП, та жодним чином не може проводитись із порушенням даної статті.
Тому, враховуючи, що протоколи у справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП надіслані до Золочівського районного суду Львівської області, який згідно з ст. 276 КУпАП не уповноважений розглядати дану справу, а тому об'єднану справу № 943/650/25 слід повернути до Буського районного суду Львівської області, за правилами, встановленими ст. 276 КУпАП.
Отже, протоколи про адміністративні правопорушення, та додані до них матеріали, не містять даних, які б давали передбачені ст. 276 КУпАП підстави для його розгляду в Золочівському районному суді Львівської області.
Враховуючи вищенаведене, суддя дійшов висновку, що об'єднану справу №943/650/25 про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП необхідно повернути до Буського районного суду Львівської області, як належному суду за підсутністю, оскільки місця вчинення адміністративних правопорушень розташоване на території, на яку не поширюється юрисдикція (підсудність) Буського районного суду Львівської області.
Виходячи із змістовного аналізу вищевказаних норм закону та із змісту протоколів про адміністративні правопорушення, розгляд даної об'єднаної справи № 943/650/25 не належить до територіальної підсудності Золочівського районного суду Львівської області, а тому справу про адміністративне правопорушення слід повернути до Буського районного суду Львівської області за належною підсудністю.
На підставі зазначеного, керуючись ст. ч.4 ст. 122, 221, 276, 278 КУпАП, -
матеріали об'єднаної справи № 943/650/25, провадження 3/445/740/25 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за фактом вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути до Буського районного суду Львівської області за належною підсудністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяМ. В. Бакаїм