Справа № 936/801/25
Провадження №3/936/502/2025
24 червня 2025 року селище Воловець
Суддя Воловецького районного суду Закарпатської області Софілканич О. А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 164 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Воловецького районного суду Закарпатської області для розгляду надійшли адміністративні матеріали з відділення поліції №2 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області, які не можуть бути розглянуті судом та підлягають поверненню для доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Протокол про здійснення адміністративного правопорушення є важливим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення та відповідно має містити усі відомості, що стосуються правопорушення. Крім того, протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги.
У статті 256 КУпАП поміж іншого вказано, що протокол має містити відомості про місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, а також нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За приписами ст. ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення,в изначених статтею 255 цього Кодексу. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №248924 від 20.06.2025 зазначено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.164 КУпАП, відповідальність за якою настає за переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, не зазначеними у митних деклараціях при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України, або в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується пальне або спирт етиловий у таких транспортних засобах, або в заявках на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними.
Проте, до наданих матеріалів про адміністративне правопорушення не долучено відомостей, що ОСОБА_1 , який є водієм, займається діяльністю, яка утворює об'єктивну сторону правопорушення, та в силу своїх службових повноважень має обов'язок на оформлення відповідних декларацій.
Також до матеріалів про адміністративне правопорушення не долучено жодних відомостей щодо відповідного суб'єкта господарювання, який має обов'язок щодо митного та/або податкового оформлення указаного вантажу та докази порушення такого обов'язку.
Крім цього, до протоколу долучено нечитабельну копію Акцизної накладної, з якої неможливо встановити жодних відомостей чи реквізитів документа.
За таких обставин матеріали справи підлягають поверненню до органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення, для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 277, 278, 283 КУпАП, суддя
Повернути адміністративні матеріали щодо ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 164 КУпАП до відділення поліції №2 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Софілканич О. А.