Постанова від 24.06.2025 по справі 394/607/25

Новоархангельський районний суд Кіровоградської області

26100 смт. Новоархангельськ Кіровоградської області, вул. Слави 26

24.06.2025

394/607/25

3/394/354/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Новоархангельський районний суд Кіровоградської області у складі

головуючого судді Краснопольської Л.П.

при секретарі судового засідання Довгій С.В.

за участю прокурора Моспана О.О.

розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, паспорт НОМЕР_1 , виданий Новоархангельським РВ УМВС в Кіровоградській області, працює державним кадастровим реєстратором у Відділі у Голованівському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградської області, зареєстрована та фактично проживаюча: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

09.06.2025 року до Новоархангельського районного суду Кіровоградської області надійшов протокол № 287/25 про адміністративне правопорушення від 03.06.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення № 287/25 від 03.06.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи у т. ч. станом на 00 год 00 хв 01.01.2022 року суб'єктом декларування (державний службовець, а саме державний кадастровий реєстратор Відділу у Новоархангельському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградської області), у період часу з 00 год 00 хв 01.01.2022 року до 00 год 00 хв 01.02.2024 року в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, а саме: 20.09.2024 року о 13 год 15 хв, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор у судовому засіданні зазначив, що матеріали справи про адміністративне правопорушення містять достатньо доказів про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у зв'язку з чим, просив накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, щиро розкаялась. Суду повідомила, що вчинила дане правопорушення без будь-якого умислу, просила суворо не карати.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку:

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом ст. 252 КУпАП, оцінка доказів при розгляді справ про адміністративні правопорушення має ґрунтуватися на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні усіх обставин справи в їх сукупності.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 1 Закону України "Про запобігання корупції" визначено правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

П. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" передбачає, що суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Наказом начальника ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області від 29.12.2016 року № 449-к «Про призначення працівників», ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста Відділу у Новоархангельському районі ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області, з присвоєнням 9 рангу державного службовця категорії «В».

Наказом в.о. начальника ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області від 15.07.2020 року № 242-к «Про переведення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 переведено з посади головного спеціаліста Відділу у Новоархангельському районі на рівнозначну вакантну посаду державного реєстратора цього ж відділу ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області, з присвоєним 8 рангом державного службовця категорії «В».

Наказом заступника Голови комісії з ліквідації - Перший заступник начальника ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області від 18.02.2021 року № 73-к «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 звільнено з посади державного реєстратора Відділу у Новоархангельському районі ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год 00 хв 01.01.2022 року була суб'єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «В» в. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції".

Законом України від 20 вересня 2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023 року відновлено обов'язок подання декларацій, повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та ряд інших зобов'язань, які були призупинені під час дії воєнного стану на території України.

А отже, обов'язок подати декларацію «після звільнення» у ОСОБА_1 виник до 31.01.2024 року. Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2021 рік ОСОБА_1 опублікована шляхом заповнення відповідної форми на вебресурсі 20.09.2024 року о 13 год 15 хв, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації.

Згідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З огляду на вищевикладене суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є доведеною та підтверджена протоколом про адміністративне правопорушення № 287/25 та іншими документами долученими до матеріалів справи.

При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушниці, ступінь її вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, тому, з метою в подальшому припинення вчинення правопорушень ОСОБА_1 , слід призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність правопорушниці судом не встановлено.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності за вчинене правопорушення і застосовується не тільки з метою виховання особи, яка його вчинила, а й з метою загальної та спеціальної превенції. Саме таке стягнення, враховуючи викладені вище обставини, буде достатньою мірою відповідальності за вчинене правопорушення і відповідатиме меті адміністративного стягнення.

Згідно з ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними та громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами. Згідно ст. 299 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не встановлено цим Кодексом та іншими законами України, постанова про накладення адміністративного стягнення звертається до виконання органом, який виніс постанову. З урахуванням положень ст. 300 КУпАП, постанова про накладення адміністративного стягнення виконується уповноваженим на те органом у порядку, встановленому КУпАП та іншими законами України.

Згідно вимог ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", підлягає стягненню з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на користь держави судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст. 23, 33, 176-2, 221, 251, 252, 254, 265, 278, 280 КУпАП, ст.ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», суддя-

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень на користь держави, який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів - УК у Новоархангельському р-ні/Новоархангельський район/21081100; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37918230; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) - 899998; Рахунок отримувача - UA678999980313010106000011539; Код класифікації доходів бюджету - 21081100.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Роз'яснити, що відповідно до положень ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцем знаходженням майна, яким стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп., який сплатити за реквізитами: Отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету - 22030106.

Строк пред'явлення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду особою, щодо якої її винесено, потерпілим протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

Суддя: .