копія
08 грудня 2010 р. Справа № 2а-7846/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гелети С.М.
за участю секретаря судового засідання - Кліщенко В.О.,
представника позивача - Кулинич Л.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурора міста Суми до Сумської міської ради, третя особа - ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення ,-
Прокурор міста Суми звернувся до суду з адміністративним позовом до Сумської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення Сумської міської ради № 4157-МР від 28.07.2010року "Про затвердження містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по АДРЕСА_3
Свої вимоги мотивує тим, що Сумською міською радою прийняте рішення №4157-МР від 28.07.2010року, яким затверджено містобудівне обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по АДРЕСА_2 Позивач вважає, що вказане рішення є незаконним та підлягає скасуванню, оскільки Сумською міською радою не була проведена обов'язкова державна експертиза містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по вул. Зарічна, 21, крім того не було проведено громадське обговорення вказаного проекту.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.39). До суду надіслав клопотання №43-10/05-01 від 17.11.2010р. (а.с.30), в якому просив справу розглядати без його участі, проти позовних вимог заперечував, але жодного правового обґрунтування своєї позиції по справі не надав.
Третя особа - ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлена належним чином (а.с. 40).
Заслухавши представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що 28 липня 2010 року Сумською міською радою прийнято рішення №4157-МР "Про затвердження містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по АДРЕСА_2 (а.с.4).
На вказане рішення прокурором міста Суми був внесений протест про його скасування як такого, що є незаконним (а.с.5-6).
За результатами розгляду протесту, рішенням Сумської міської ради від 22 вересня 2010 року №4337-МР протест прокурора було відхилено.
Згідно ст. 21 Закону України "Про прокуратуру" протест на акт, що суперечить закону, приноситься прокурором, його заступником до органу, який його видав, або до вищестоящого органу. У такому ж порядку приноситься протест на незаконні рішення чи дії посадової особи. У протесті прокурор ставить питання про скасування акта або приведення його у відповідність з законом, а також припинення незаконної дії посадової особи, поновлення порушеного права. Протест прокурора зупиняє дію опротестованого акта і підлягає обов'язковому розгляду відповідним органом або посадовою особою у десятиденний строк після його надходження. Про наслідки розгляду протесту в цей же строк повідомляється прокурору. У разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта незаконним. Заяву до суду може бути подано протягом п'ятнадцяти днів з моменту одержання повідомлення про відхилення протесту або закінчення передбаченого законом строку для його розгляду. Подача такої заяви зупиняє дію правового акта.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Сумської міської ради №4157-МР від 28.07.2010року затверджено містобудівне обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу на земельній ділянці загальною площею 0,1000 га, за адресою: АДРЕСА_1 розроблене на замовлення ОСОБА_1 (а.с.4).
Згідно ст. 3 Закону України "Про планування і забудову територій" (далі по тексту - Закон) рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань забудови та іншого використання територій, вибору, вилучення (викупу) і надання земельних ділянок для містобудівних потреб приймаються в межах, визначених законом відповідно до містобудівної документації за погодженням з спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури.
Відповідно до ст. 10 Закону планування територій на місцевому рівні забезпечується відповідними місцевими радами та їх виконавчими органами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями відповідно до їх повноважень, визначених законом, і полягає у розробленні та затвердженні генеральних планів населених пунктів, схем планування територій на місцевому рівні та іншої містобудівної документації, регулюванні використання їх територій, ухваленні та реалізації відповідних рішень про дотримання містобудівної документації.
Згідно ст. 23 Закону розміщення об'єктів містобудування на території населених пунктів та за їх межами здійснюється відповідними органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень шляхом надання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки згідно із затвердженою містобудівною документацією, регіональними або місцевими правилами забудови. У разі відсутності місцевих правил забудови або при намірах забудови за межами населених пунктів містобудівні умови і обмеження забудови земельних ділянок, у тому числі передбачених для продажу на земельних торгах, встановлюються рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування на підставі містобудівного обґрунтування, яке підлягає громадському обговоренню.
Відповідно до ст. 23-1 Закону прийняття відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування рішення про передачу (надання) земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності для розміщення об'єкта містобудування може бути здійснено одночасно із затвердженням містобудівного обґрунтування розміщення об'єкта містобудування.
Підставою для розроблення містобудівного обґрунтування розміщення об'єкта містобудування у випадках, передбачених частиною третьою статті 23 цього Закону, є дозвіл (доручення, у разі підготовки земельної ділянки до аукціону) відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, що може бути наданий одночасно із дозволом на розроблення проекту відведення земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності.
Згідно ст. 24 Закону у разі намірів будівництва з ініціативи органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування за межами населених пунктів та за відсутності місцевих правил забудови вони можуть доручити відповідному органу містобудування та архітектури виконувати функції замовник з розроблення містобудівного обґрунтування розміщення об'єкта, що підлягає громадському обговоренню. Містобудівне обґрунтування погоджується з відповідними органами містобудування та архітектури, земельних ресурсів, охорони культурної спадщини, природоохоронним та санітарно-епідеміологічним органом. Свої висновки зазначені органи надають протягом місяця з дня подання на їх розгляд містобудівного обґрунтування незалежно один від одного. Містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки, викладені в містобудівному обґрунтуванні, після його погодження та врахування результатів громадського обговорення в порядку, встановленому цим Законом, затверджуються рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування одночасно із затвердженням містобудівного обґрунтування.
Відповідно до ст. 30-2 Закону громадському обговоренню підлягають розроблені та погоджені в установленому законодавством порядку проекти місцевих правил забудови та проекти містобудівної документації, які пройшли в установленому законодавством порядку державну експертизу, а саме: схем планування територій адміністративно-територіальних одиниць, їх окремих частин; генеральних планів населених пунктів; детальних планів територій; проектів забудови територій; містобудівного обґрунтування розміщення об'єктів містобудування.
Статтею 30-6 Закону передбачено, що затвердження проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови без їх громадського обговорення забороняється, а матеріали громадського обговорення є невід'ємною складовою містобудівної документації, місцевих правил забудови.
З матеріалів справи вбачається, що рішення Сумської міської ради "Про затвердження містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по АДРЕСА_2 №4157-МР від 28.07.2010року прийнято без обов'язкової державної експертизи містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу, а також не було проведено його громадського обговорення, що є порушенням ст. ст. 23, 23-1, 24 Закону України "Про планування і забудову територій", а тому є таким, що прийнято з порушенням вимог Закону України "Про планування і забудову територій".
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача щодо визнання незаконним та скасування вказаного рішення обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов прокурора міста Суми до Сумської міської ради, третя особа - ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення - задовольнити в повному обсязі.
Визнати незаконним та скасувати рішення Сумської міської ради №4157-МР від 28.07.2010р. "Про затвердження містобудівного обґрунтування розміщення житлового будинку садибного типу по вул. Зарічній, 21".
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження, закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Гелета
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Гелета
Повний текст постанови складено та підписано 13.12.2010 року