Рішення від 23.06.2025 по справі 460/3672/25

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2025 року м. Рівне №460/3672/25

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді В.В. Щербакова, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

доРегіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС в Рівненській області (філія ГСЦ МВС)

про зобов'язання вчинення певних дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС в Рівненській області (далі по тексту - відповідач), в якій просить:

- зобов'язання відповідача внести зміни в довідку №991 про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року, видану 19.07.2021 Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС по Рівненській області» згідно постанови Кабінету Міністрів №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції за прирівняною посадою поліцейського - інспектора (спеціальні установи), а саме у спосіб включенням надбавки за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % від посадового окладу та підвищення посадового окладу за службу в поліції особливого призначення у розмірі 50%.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області та з 06.01.2000 отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Державною установою "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Рівненській області" було виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідку про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року, для перерахунку пенсії. Проте у вказаній довідці не було зазначено надбавку за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % від посадового окладу та підвищення посадового окладу за службу в поліції особливого призначення у розмірі 50%.

Щодо питання включення у довідку про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року надбавки за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % позивач звертався із заявами до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Рівненській області" та Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській області. Проте позивачу було відмовленні у включенні у оновлену довідку спірних надбавок, з тих підстав, що на момент звільнення дані надбавки позивачу не встановлювалась та не виплачувалися.

Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 28.02.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в даній справі, призначено справу до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в їх задоволенні. В обґрунтування заперечень зазначає, про відсутність підстав для видачі нової довідки з включенням надбавки за роботу в умовах режимних обмежень до розміру грошового забезпечення, оскільки у період військової служби перед призначенням пенсії позивача така надбавка не встановлювалася, що підтверджується грошовим атестатом. Крім того, щодо встановлення підвищення посадового окладу у розмірі 50%, за прирівняною посадою не виплачувалась.

У відповіді на відзив позивачем викладено свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх відхилення.

Відповідно до вимог частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права, встановив наступне.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Рівненській області та 06.01.2000р оку отримує пенсію, передбачену Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та, деяких інших осіб»

Державною установою Територіальне медичне об'єднання МВС України по Рівненській області було підготовлено довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 19.07.2021 року № 991, за листопад 2019 року, за прирівняною посадою поліцейського - інспектора (спеціальні установи), із включенням всіх видів додаткового грошового забезпечення.

В даній довідці зазначено, що розмір грошового забезпечення позивача для проведення перерахунку пенсії складається з наступних складових грошового забезпечення:

посадовий оклад - 2450,00 грн,

оклад за спеціальним званням "майор поліції" - 2000,00 грн,

надбавка за стаж служби в поліції (45%) - 2002,50 грн,

надбавка за специфічні умови проходження служби (40,00% ) - 2581,00 грн,

премія (71,71%) - 6477,92 грн.

Усього - 15511,42 грн.

Оскільки в новій довідці не було зазначено такого виду грошового забезпечення як:

- надбавки за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % від посадового окладу

- підвищення посадового окладу за службу в поліції особливого призначення у розмірі 50%.

позивач звернувся до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Рівненській області" із відповідною заявою.

Листом від 12.02.2024 Державна установа "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Рівненській області" повідомила позивача, виплата надбавки за службу в умовах режимних обмежень під час проходження служби та на момент звільнення позивача зі служби не здійснювалась. Враховуючи зазначене вище, включити до розміру грошового забезпечення надбавку за роботу в умовах режимних обмежень підстави відсутні. Додатково щодо іншої надбавки зауважили, що її виплата за прирівняною посадою не здійснюється.

В подальшому, на звернення позивача з вище аналогічного питання, листом від 12.08.2024 року Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Рівненській області також повідомив, що згідно з частиною 14 статті 45 Закону №2262 при обчисленні пенсій в розрахунок включаються ті види та розміри грошового забезпечення, що установлені законодавством на день призначення цих пенсій. У рамках розгляду звернення з'ясовано, що згідно з грошовим атестатом, виданим у зв'язку з виходом на пенсію, при звільненні зі служби надбавка за роботу в умовах режимних обмежень позивачу не була встановлена та не виплачувалася. Також повідомлено, що на посаді поліцейського інспектора спеціальної установи не виплачувалась надбавка за шкідливі умови праці а надбавка за особливі умови праці. Враховуючи вищезазначене, підстави для видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення з включенням таких надбавок відсутні.

Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

В силу положень ст. 23-1 Закону України "Про міліцію" (чинного на час звільнення позивача зі служби з міліції) пенсійне забезпечення працівників міліції після звільнення їх зі служби в органах внутрішніх справ здійснюється в порядку та на умовах, встановлених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"

Частиною 2 ст. 10 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (надалі - Закон №2262-ХІІ, в редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби) було передбачено, що пенсійне забезпечення осіб офіцерського складу, прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членів їх сімей згідно з цим Законом здійснюється Міністерством оборони України, Державним комітетом у справах охорони державного кордону України, Головним управлінням командуючого Національною гвардією України, Управлінням державної охорони, органами управління інших військових формувань, Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною податковою адміністрацією України, Державним департаментом України з питань виконання покарань в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 3 квітня 2007 року № 857-V у Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" статтю 10 викладено в такій редакції: "Призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України".

Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону №2262-ХІІ (в редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби), пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей обчислюються з грошового забезпечення цих військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу. При цьому для обчислення їм пенсій враховуються відповідні оклади за посадою, військовим чи спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавки за вчене звання і вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби у порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ст. 63 Закон №2262-ХІІ (в редакції, чинній на даний час) перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262 затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 5 Порядку №45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Згідно з пунктом 6 Порядку №45 відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

З матеріалів справи судом встановлено, що Державною установою Територіальне медичне об'єднання МВС України по Рівненській області було підготовлено довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 19.07.2021 року № 991, за листопад 2019 року, за прирівняною посадою поліцейського - інспектора (спеціальні установи), із включенням всіх видів додаткового грошового забезпечення, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" для перерахунку пенсії позивача з 01.12.2019 року, із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання, надбавки за стаж служби в поліції, надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії.

При цьому в даному випадку спірним питанням є не включення в дану довідку надбавки за службу в умовах режимних обмежень та підвищення посадового окладу за службу в поліції особливого призначення.

Як вбачається з матеріалів справи, на момент звільнення позивачу було видано грошовий атестат №5, відповідно до якого зазначено види грошового забезпечення позивача на момент звільнення.

При цьому у даному грошовому атестаті відсутні відомості щодо встановлення та виплату позивачу надбавки за роботу в умовах режимних обмежень та підвищення посадового окладу за службу в поліції особливого призначення.

Суд зазначає, що пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (в редакції, чинній на момент звільнення позивача зі служби в органах внутрішніх справ) установлено, що пенсії, які призначаються особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, обчислюються із суми грошового забезпечення, що виплачується цим військовослужбовцям, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ на день звільнення зі служби, а звільненим зі служби до введення в дію Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" - із суми грошового забезпечення, встановленого для відповідних категорій військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ на день введення в дію цього Закону.

За змістом пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (в редакції, чинній на момент звільнення позивача зі служби в органах внутрішніх справ) пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення:

- окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

- окладу за військове або спеціальне звання;

- процентної надбавки за вислугу років;

- додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісяця (надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби). Розмір додаткових видів грошового забезпечення визначається (за вибором тих, хто звернувся за пенсією) за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців служби підряд протягом усієї служби перед зверненням за пенсією незалежно від наявних перерв у службі. Середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 календарні місяці і за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми додаткових видів грошового забезпечення за 24 календарні місяці служби підряд (перед зверненням за пенсією) чи за 60 календарних місяців служби підряд (протягом всієї служби) відповідно на 24 і 60.

З аналізу зазначених норм законодавства суд вбачає, що, зокрема, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, пенсії обчислюються з видів грошового забезпечення, які особа отримувала перед звільненням.

Статтею 1 Закону України "Про державну таємницю" від 21 січня 1994 року №3855-XII (далі - Закон №3855-XII, в редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби) визначено, що державна таємниця (далі також - секретна інформація) - вид таємної інформації, що охоплює відомості у сфері оборони, економіки, науки і техніки, зовнішніх відносин, державної безпеки та охорони правопорядку, розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці України та які визнані у порядку, встановленому цим Законом, державною таємницею і підлягають охороні державою; допуск до державної таємниці - оформлення права громадянина на доступ до секретної інформації.

Відповідно до ч. 1 статті 22 Закону №3855-XII залежно від ступеня секретності інформації встановлюються такі форми допуску до державної таємниці: форма 1 - для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності "особливої важливості", "цілком таємно" та "таємно"; форма 2 - для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності "цілком таємно" та "таємно"; форма 3 - для роботи з секретною інформацією, що має ступінь секретності "таємно", а також такі терміни дії допусків: для форми 1 - 5 років; для форми 2 - 10 років; для форми 3 - 15 років.

Частиною 2 статті 22 Закону № 3855-ХІІ встановлено, що допуск до державної таємниці із ступенями секретності "особливої важливості", "цілком таємно" та "таємно" надається дієздатним громадянам України віком від 18 років, які потребують його за умовами своєї службової, виробничої, наукової чи науково-дослідної діяльності або навчання, наказом чи письмовим розпорядженням керівника органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи або організації, де працює, перебуває на службі чи навчається громадянин.

Статтею 30 Закону №3855-XII визначено, що у разі коли за умовами своєї професійної діяльності громадянин постійно працює з відомостями, що становлять державну таємницю, йому повинна надаватися відповідна компенсація за роботу в умовах режимних обмежень, види, розміри та порядок надання якої встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 1994 року №414 затверджено Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці (далі - Положення № 414, в редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби).

Пунктом 2 Положення № 414 визначено, що особам, які працюють в умовах режимних обмежень, установлюється надбавка до посадових окладів (тарифних ставок) залежно від ступеня секретності інформації: відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "особливої важливості", - 20 відсотків; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "цілком таємно", - 15 відсотків; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "таємно", - 10 відсотків.

Відповідно до п.5 Положення №414 такими, що постійно працюють з відомостями, що становлять державну таємницю, вважаються особи, які за своїми функціональними обов'язками або на час виконання робіт згідно з укладеними договорами займаються розробленням, виготовленням, обліком, зберіганням, використанням документів, виробів та інших матеріальних носіїв державної таємниці, приймають рішення з цих питань або здійснюють постійний контроль за станом захисту державної таємниці.

Згідно п.6 Положення №414 персональний склад осіб, які працюють в умовах режимних обмежень, та розмір надбавки визначаються керівником відповідного органу законодавчої, виконавчої та судової влади, органу прокуратури, інших органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, де працюють ці особи. Надбавка до посадових окладів (тарифних ставок) виплачується лише за наявності дозволу на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, наданого відповідно до законодавства про державну таємницю.

Тобто, для нарахування компенсації особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які за умовами своєї професійної діяльності постійно працюють з відомостями, що становлять державну таємницю необхідно дотримання декілька умов, а саме: отримання посадовою особою доступу до державної таємниці; здійснення постійної роботи посадовою особою, що має доступ до державної таємниці; фіксування цієї роботи посадової особи у встановленому порядку; видання відповідного наказу керівником на виплату компенсації.

Дана позиція суду узгоджується з позицією Верхового Суду, викладеною в ухвалі від 27.11.2024 року по справі № 420/136/23.

Щодо підвищення посадового окладу.

Відповідно до ст. 94 Закону України "Про Національну поліцію", Постанови №988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 затверджено Порядок та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок №260).

Пунктом 3 Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.

До складу грошового забезпечення входять:

1) посадовий оклад;

2) оклад за спеціальним званням;

3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер);

4) премії;

5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

При цьому згідно з Порядком №260, відсоток підвищення посадового окладу встановлюється кожній особі індивідуально залежно від ступеня ризику та складності виконання завдань із забезпечення громадського порядку та безпеки громадян, покладених на підрозділ поліції особливого призначення, на підставі мотивованого подання керівника. А також, поліцейським, які проходять службу на території населених пунктів, яким надано статус гірських, посадові оклади підвищуються на 25 відсотків; Курсантам ЗВО за відмінне навчання або отримання відповідної кількості балів за шкалою ECTS за результатами екзаменаційної сесії посадові оклади підвищуються на 25 відсотків.

Тобто, відсоток підвищення посадового окладу встановлюється індивідуально у кожному конкретному випадку і є змінною величиною.

З матеріалів справи судом встановлено, що згідно Указу Президента Укарїни №926/96 від 04.10.1996, наказу МВС України №750 від 31.10.1996, ОСОБА_1 нараховувалась доплата до посадового окладу в розмірі 50%, також за роботу в режимній установі 15%

Вказане підтверджується листом начальника приймальника-розподільника при УМВС України в Рівненській області вих.№37/575 від 23.09.2004.

При цьому в матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б підтверджували виплату позивачу надбавки за службу в умовах режимних обмежень та підвищення посадового окладу за службу в поліції особливого призначення на день звільнення зі служби.

Крім того з листа Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справи України по Рівненській області" суд вбачає, що у наявних документах, що є в секторі, відсутня інформація що позивач отримував спірні надбавки.

А відтак, у суду відсутні підстави для зобов'язання відповідачів внести зміни до довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії за листопад 2019 року.

Зідно з положеннями ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд зобов'язаний перевірити дотримання вказаних критеріїв суб'єктом владних повноважень при прийнятті оскаржуваного рішення, вчиненні дій чи допущенні бездіяльності.

Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи викладені та встановлені судом обставини, суд дійшов висновку, довідку про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 для перерахунку пенсії видана правомірно, а тому відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог.

У зв'язку з тим, що у задоволенні позову відмовлено, розподіл судових витрат, понесених позивачем, відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснюється.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 23 червня 2025 року.

Учасники справи:

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 )

Відповідач: Регіональний сервісний центр Головного сервісного центру МВС в Рівненській області (філія ГСЦ МВС) (вул. Вербова, 39,м. Рівне,Рівненський р-н, Рівненська обл.,33020, код ЄДРПОУ 43611870)

Суддя В.В. Щербаков