23 червня 2025 року о/об 10 год. 00 хв.Справа № 640/37004/21 Провадження № ЗП/280/393/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (вул.Хрещатик, буд.32-А, м.Київ, 01001; код ЄДРПОУ 40224921)
до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
про припинення права на виконання будівельних робіт.
Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надалі - позивач) звернувся до адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить суд: припинити право на виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) «Реконструкція квартири під нежитлові торгівельні приміщення з окремою вхідною групою на АДРЕСА_2 » від 15.09.2021 за №КВ051210909439, замовник будівництва - ОСОБА_1 .
У позовній заяві зазначено: «… Керуючись Законом, Порядком № 466, перевіривши повноту даних, Департамент зареєстрував замовникові будівництва, ОСОБА_1 , повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) «Реконструкція квартири під нежитлові торгівельні приміщення з окремою вхідною групою на АДРЕСА_2 » від 15.09.2021 № КВ 051210909439. … Керуючись ст. 41 Закону. Порядком № 553, відповідно до наказу від 20.09.2021 № 1062 та на підставі необхідності проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) від 15.09.2021 № КВ 051210909439, Департаментом здійснено заходи державного архітектурно-будівельного контролю, з метою проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм і правил на об'єкті будівництва «Реконструкція квартири під нежитлові торгівельні приміщення з окремою вхідною групою на АДРЕСА_2 ». Замовником будівництва, ОСОБА_1 , у повідомленні про початок виконання будівельних робіт від 15.09.2021 № КВ 051210909439, наведенні данні, зокрема: проєктна документація розроблена приватним підприємством «Макропроект» (ідентифікаційний код юридичної особи 33693674) та затверджена ОСОБА_1 , розпорядчий документ ZА01:3109-3523-6103-5212; в Департаменті містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) отримано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки для проектування об'єкта будівництва за вказаною вище адресою, затверджені наказом від 06.08.2021 № 987 (МU01:9231-1953-4643-7969). Відповідно до п. 9 Порядку № 553 передбачено, що державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб'єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об'єкт будівництва. Враховуючи викладене вище, посадовою особою Департаменту в рамках проведення перевірки 21.09.2021, здійснено виїзд на вказаний вище об'єкт будівництва. Під час виїзду на місце, замовник будівництва, ОСОБА_1 та/або його уповноважені особи були відсутні, у зв'язку з чим Департамент, на адресу замовника будівництва, ОСОБА_1 та проектної організації ПП «Макропроект», простою поштовою кореспонденцією направив лист від 21.09.2021 № 073-8291, щодо прибуття до Департаменту та надання документів необхідних для проведення перевірки. Однак на призначену дату замовник будівництва, ОСОБА_1 та/або уповноваженні особи останнього, а також уповноважені особи проектної організації ПП «Макропроект», до Департаменту не прибули, документів необхідних для проведення перевірки не надали. Разом з тим, відповідно до відповідно до розділу «Планувальні обмеження» містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва від 06.08.2021 № 987 (МU01:9231-1953-4643-7969) замовникові будівництва до початку проєктування необхідно отримати згоду балансоутримувача (управителя, ОСББ, тощо) житлового будинку, власників (співвласників) приміщень, інтереси яких зачіпаються, власника або користувача земельної ділянки на наміри щодо влаштування вхідної групи та її елементів, на порушення благоустрою прибудинкової території для влаштування підходу до вхідної групи. Урахувати законні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок, приміщень та будівель, що оточують місце будівництва, згідно із ст. 5 Закону України «Про основи містобудування». Відповідно до ч. 2 ст. 382 Цивільного кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав. Відповідно п. 7 ч. 3 ст. 41 Закону, посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право одержувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю. Вказана норма також регламентована підпунктом 8 пункту 11 Порядку № 553. Враховуючи викладене вище, Департамент листом від 21.09.2021 № 073-8288, звернувся до КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району міста Києва», в якому просив надати Департаменту інформацію щодо надання КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району міста Києва» згоди, як обслуговуючої компанії, на проектне рішення для влаштування вхідної групи та її елементів, на порушення благоустрою прибудинкової території для влаштування підходу до вхідної групи, щодо об'єкта будівництва «Реконструкція квартири під нежитлові торгівельні приміщення з окремою вхідною групою на АДРЕСА_2 ». На лист Департаменту від 21.09.2021 № 073-8288 КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району міста Києва» листом від 27.09.2021 № 432-4116 повідомило, що відповідно до ст. 5 Закону України «Про основи містобудування», власник/представник власника квартири АДРЕСА_3 не звертались до КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району міста Києва» щодо отримання згоди на проектні рішення для влаштування вхідної групи та її елементів, порушення благоустрою прибудинкової території для влаштування підходу до вхідної групи. Відповідно КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району міста Києва» не надавалось погодження на об'єкт будівництва «Реконструкція квартири під нежитлові торговельні приміщення з окремою вхідною групою на АДРЕСА_2 ». Аналізуючи викладені вище обставини слід прийти до висновку, що що замовником будівництва, ОСОБА_1 не виконано вимоги розділу «Планувальні обмеження» містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва від 06.08.2021 № 987 (MU01:9231-1953-4643-7969), чим порушено ч. З ст. 26 Закону. Звертаємо увагу суду, що відповідно до ч. 5 ст. 26 Закону проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації ira проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 4-1) проведення контрольного геодезичного знімання закінчених будівництвом об'єктів (крім об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (CC1)) та здійснення їх технічної інвентаризації (крім об'єктів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудувайня); 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; 6) реєстрація права власності на об'єкт містобудування. Відповідно до ст. 29 Закону та п. 4.3 ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», основними складовими вихідних даних є: 1) містобудівні умови та обмеження; 2) технічні умови; 3) завдання на проектування. … Враховуючи викладені обставини замовником будівництва, ОСОБА_2 , порушено визначений приписами, зокрема ст. 26 Закону, порядок (послідовність) виконання будівельних робіт. … З викладених вище обставин вбачається, що проектна документація розроблена ПП «Макропроект» та затверджена замовником будівництва ОСОБА_1 на об'єкт будівництва «Реконструкція квартири під нежитлові торгівельні приміщення з окремою вхідною групою на АДРЕСА_2 », з порушенням вимог законодавства, містобудівної документації, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, будівельних норм і правил, оскільки замовником будівництва до початку проектування не виконано вимоги, зокрема розділу «Планувальні обмеження» містобудівних умов та обмежень від 06.08.2021 № 987 (МU01:9231-1953-4643-7969), що у свою чергу призвело до порушення ст. 26, абз. 1 ч. 1 ст. 31 Закону, абз. З ст. 23 Закону України «Про архітектурну діяльність». Отже, замовником будівництва, ОСОБА_1 , наведені недостовірні дані у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) від 15.09.2021 № КВ 051210909439, в частині належним чином розробленої та затвердженої проектної документації, чим порушено ч. 8 ст. 36 Закону. … Керуючись ч. 2 ст. 39-1 Закону та з метою захисту прав та інтересів громади або невизначеного кола осіб від можливих порушень їхніх прав та з метою запобігання можливих суспільно значимих несприятливих наслідкам, порушення відповідних норм і правил, а також враховуючи процесуальний закон, Департамент звертається до суду з позовною заявою про припинення права на виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (CC1) «Реконструкція квартири під нежитлові торгівельні приміщення з окремою вхідною групою на АДРЕСА_2 » від 15.09.2021 № КВ 051210909439, замовник будівництва - ОСОБА_1 . …».
Позивач підтримав позовну заяву.
Відповідачем не подано до суду відзив на позовну заяву. Про розгляд справи відповідач повідомлявся належним чином.
Ухвалою від 10.03.2025 суддею Прасовим О.О. прийнято до свого провадження дану адміністративну справу та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
У листі Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м.Києва» від 27.09.2021 за №432-4116 на адресу Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) зазначено: «… У комунальному підприємстві «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва» (далі - КП «Керуюча компанія») в межах повноважень, розглянуто Ваш лист від 21.09.2021 № 073-8288 (вхідний № 432/2880 від 21.09.2021) про надання інформації чи надавало КП «Керуюча компанія», як підприємство, що обслуговує житловий будинок АДРЕСА_4 , згоду на проектне рішення для влаштування вхідної групи та її елементів в межах квартири АДРЕСА_5 вказаного будинку, повідомляємо наступне. Згідно статті 5 Закону України «Про основи містобудування» власник/представники власника квартир АДРЕСА_3 не зверталися до КП «Керуюча компанія» щодо отримання згоди на проектні рішення для влаштування вхідної групи та її елементів, порушення благоустрою прибудинкової території для влаштування підходу до вхідної групи. Відповідно підприємством не надавалося погодження на об'єкт будівництва « Реконструкція квартири під нежитлові торгівельні приміщення з окремою вхідною групою на АДРЕСА_2 ». …».
Судом досліджено: Витяг з Реєстру будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва від 15.09.2021 за №КВ051210909439; Наказ Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 20.09.2021 за №1062 «Про проведення позапланової перевірки»; Направлення Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для проведення планового (позапланового) заходу від 21.09.2021 за №б/н; фотоматеріали; інші документи, наявні у даній адміністративній справі.
При вирішенні спору по суті суд виходить з зазначеного вище та викладеного нижче.
Згідно з ч.1 ст.10 Закону України «Про архітектурну діяльність» для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.
Відповідно до ч.1 ст.34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник має право виконувати будівельні роботи після: 1) подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об'єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України; 3) видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля".
Як зазначено у ч.8 ст.36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданому ним повідомленні про початок виконання будівельних робіт, та за виконання будівельних робіт без повідомлення.
За ч.1 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. (…).
У ст.5 Закону України «Про основи містобудування» зазначено, що при здійсненні містобудівної діяльності повинні бути забезпечені: розробка містобудівної документації, проектів конкретних об'єктів згідно з вихідними даними на проектування, з дотриманням норм і правил; розміщення і будівництво об'єктів відповідно до затверджених у встановленому порядку містобудівної документації та проектів цих об'єктів; раціональне використання земель та територій для містобудівних потреб, підвищення ефективності забудови та іншого використання земельних ділянок; охорона культурної спадщини, збереження традиційного характеру середовища населених пунктів; урахування державних та громадських інтересів при плануванні та забудові територій; урахування законних інтересів та вимог власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва; інформування через медіа громадян про плани перспективного розвитку територій і населених пунктів, розміщення важливих містобудівних об'єктів; участь громадян, об'єднань громадян в обговоренні містобудівної документації, проектів окремих об'єктів і внесення відповідних пропозицій до державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій; захист прав громадян та громадських організацій згідно із законодавством.
Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав (ч.2 ст.382 Цивільного кодексу України).
Згідно з ч.2 ст.26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об'єктів.
Відповідно до ч.5 ст.26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 4-1) проведення контрольного геодезичного знімання закінчених будівництвом об'єктів (крім об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)) та здійснення їх технічної інвентаризації (крім об'єктів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування); 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; 6) реєстрація права власності на об'єкт містобудування.
Як зазначено у ч.1 ст.29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», основними складовими вихідних даних є: 1) містобудівні умови та обмеження; 2) технічні умови; 3) завдання на проектування.
За п.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі - містобудівні умови та обмеження) - це документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.
Згідно з ч.1 ст.9 Закону України «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, норм і правил у порядку, визначеному Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".
У ст.23 Закону України «Про архітектурну діяльність» замовники на проектування і будівництво об'єктів архітектури мають право: обирати архітектора - розробника проекту або залучати його за результатами архітектурного чи містобудівного конкурсу, обирати підрядника на будівництво або залучати його за результатами будівельного тендера; затверджувати проект, якщо він не суперечить законодавству, містобудівним умовам та обмеженням забудови земельної ділянки; здійснювати контроль і технічний нагляд за додержанням вимог містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки під час проектування об'єкта архітектури, затвердженого проекту під час будівництва; залучати осіб, які мають кваліфікаційний сертифікат, для здійснення функцій замовника та інжинірингу.
Проектна документація на будівництво об'єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм і правил та затверджується замовником. (…) (ч.1 ст.31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).
Відповідно до ч.1 ст.376 Цивільного кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Як зазначено у ч.7 ст.36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, може бути припинено відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі: 1) подання замовником заяви про припинення права, набутого на підставі повідомлення про початок виконання будівельних робіт; 2) отримання відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником; 3) на підставі судового рішення, що набрало законної сили.
За ч.2 ст.39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) у разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема, якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи без належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, а також у разі набрання законної сили судовим рішенням про скасування містобудівних умов та обмежень відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду звертається до суду із позовом про скасування реєстрації такої декларації або про припинення права на виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення. Відомості про набрання законної сили судовим рішенням про скасування реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації або права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, вносяться до Реєстру будівельної діяльності.
Згідно з ч.3 ст.39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник будівництва після припинення права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, або скасування реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації може повторно надіслати повідомлення або подати декларацію згідно з вимогами, встановленими законодавством.
Судом вивчено й інші норми права, які стосуються виниклого публічно-правового спору.
З огляду на матеріали справи, суд погоджується із зазначеним у позовній заяві - «… замовником будівництва, ОСОБА_1 , наведені недостовірні дані у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) від 15.09.2021 № КВ 051210909439, в частині належним чином розробленої та затвердженої проектної документації …».
Відповідачем не спростовано наведене у позовній заяві.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як зазначено у ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд,
Позовну заяву Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (вул.Хрещатик, буд.32-А, м.Київ, 01001; код ЄДРПОУ 40224921) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) про припинення права на виконання будівельних робіт - задовольнити у повному обсязі.
Припинити право на виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) «Реконструкція квартири під нежитлові торгівельні приміщення з окремою вхідною групою на АДРЕСА_2 » від 15.09.2021 за №КВ051210909439, замовник будівництва - ОСОБА_1 .
У стягненні з відповідача на користь позивача судових витрат - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст судового рішення складено 23.06.2025.
Суддя О.О. Прасов