Ухвала від 19.05.2025 по справі 756/6847/25

Справа № 756/6847/25

Номер провадження № 1-кс/756/1316/25

УКРАЇНА
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2025 року місто Київ

Оболонський районний суд міста Києва у складі слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 6 Оболонського районного суду міста Києва клопотання слідчого, яке подане у кримінальному провадженні, внесеного 13.05.2025 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025100050001299, про тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю,

УСТАНОВИВ:

14.05.2025 до Оболонського районного суду міста Києва надійшло клопотання слідчого СВ Оболонського управління поліції ГУНП у міста Києві ОСОБА_3 , яке подане у кримінальному провадженні, внесеного 13.05.2025 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025100050001299, про тимчасовий доступ до речей та документів. Клопотання погоджене прокурором Оболонської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 ..

У клопотанні слідчий просить надати слідчим слідчого відділу Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме документів, які містять інформацію, яка знаходиться в оператора стільникового (мобільного) зв'язку: ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 ; та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , щодо мобільного номеру телефону, а саме: НОМЕР_1 , в період часу 12.05.2025.

Указану інформацію надати з відомостями щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з'єднань, з посиланням на ретранслятор та прив'язку до базових станцій та їх адресу, а також адресу місцеперебування абонента «А» та абонента «Б» в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання із зазначенням типу з'єднання, ідентифікатора (IMEI та IMSI) та інформацію про GPRS - трафік, з урахуванням нульових дзвінків нижче зазначеного абонентського номеру, СМС-повідомлення без розкриття їх змісту у вигляді з'єднань, анкетних даних особи, яка користувалась та на даний час користується вказаним мобільним телефоном, а також інформацію, яким компаніям, організаціям, установам чи фізичним особам реалізовано стартові пакети з вказаними номерами телефонів та відомості про всі види поповнення рахунків вказаних номерів телефонів (стріч карткою, переказ, Інтернет, іВох).

У судове засідання слідчий та прокурор не з'явився, про місце, день та час розгляду справи були повідомлені належним чином, однак прокурором та слідчим подано заяви про розгляд клопотання за їх відсутності та просить задовольнити клопотання.

Особи, у володінні яких перебувають документи про тимчасовий доступ про які йде мова у клопотанні, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, але їх представники у судове засідання не з'явились, причини не явки не повідомили. Однак суд вважає можливим розглянути справу у відсутність належним чином повідомлених осіб.

У судовому засіданні встановлено, що в провадженні СВ Оболонського управління поліції ГУНП у міста Києві перебуває кримінальне провадження, внесене 13.05.2025 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025100050001299. Процесуальне керівництво здійснюється прокурором Оболонської окружної прокуратури міста ОСОБА_4 ..

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що до Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві, надійшла заява ОСОБА_12 від 12.05.2025, про те що 12.05.2025 ОСОБА_12 перебуваючи за адресою: АДРЕСА_4 , о 12:38 годині отримала на власний рахунок № НОМЕР_2 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » транзакцію поповнення карти на суму 100 000 грн. В подальшому о 12:46 год. на мобільний номер телефону ОСОБА_12 НОМЕР_1 , надійшов дзвінок з номеру міського телефону НОМЕР_3 від невідомої особи, яка попросила у ОСОБА_12 підтвердити платіж та пройти верифікацію. Крім того, в ході спілкування, невідома особа повністю назвала номер банківської картки ОСОБА_12 на яку надійшли кошти. 12.05.2025 в період час з 12:54 год. по 12:55 год. з рахунку ОСОБА_12 № НОМЕР_2 відкритому в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » здійснено три транзакції щодо переказу грошових коштів на загальну суму 64 700 грн.

В ході здійснення ОСОБА_12 спроби увійти у мобільний застосунок, він був заблокований. В подальшому ОСОБА_12 увійшовши у мобільний банкінг « ІНФОРМАЦІЯ_5 », банківської установи « ІНФОРМАЦІЯ_6 » де виявила, що 12.05.2025 о 13:05 год здійснено транзакцію щодо перерахування з рахунку ОСОБА_12 НОМЕР_4 відкритому в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » на рахунок № НОМЕР_5 відкритий в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » грошових коштів у розмірі 20 315 грн 00 коп.

Таким чином невстановлена досудовим розслідуванням особа, шляхом обману та незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, заволоділа коштами на вище зазначену суму, чим спричинила ОСОБА_12 , матеріальний збиток.

Отже, виходячи з мети кримінального провадження, суспільно небезпечного діяння, яке було вчинено, а також способу вчинення правопорушення - суспільно-небезпечним шляхом, суд вважає, що таке виняткове втручання у право на спілкування буде виправданим саме необхідністю охорони суспільства та держави від тяжких кримінальних правопорушень, як і захист прав та свобод окремих громадян.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 162 КПК України встановлено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Згідно з абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Отже, на думку суду, отримання інформації, яка знаходиться у операторів телекомунікаційних послуг ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про зв'язок, надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження у зв'язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, можливості встановити осіб, їх зв'язки між собою та з іншими особами, які можливо причетні до вчинення кримінального правопорушення. А оскільки така інформація може мати важливе значення та буде використана в якості доказів причетності особи до скоєного кримінального правопорушення у даному кримінальному проваджені, клопотання слідчого слід задовольнити.

Керуючись статтями 7, 40, 110, 131-132, 159-166, 309, 376 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого, яке подано в рамках кримінального провадження, внесеного 13.05.2025 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025100050001299, про тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.

Надати слідчим слідчого відділу Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до інформації, яка перебуває у володінні оператора стільникового (мобільного) зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 ; та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , щодо мобільного номеру телефону НОМЕР_1 , в період часу з 00-00 год. 12.05.2025 до 00-00 год. 13.05.2025.

Указану інформацію надати з відомостями щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з'єднань, з посиланням на ретранслятор та прив'язку до базових станцій та їх адресу, а також адресу місцеперебування абонента «А» та абонента «Б» в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання із зазначенням типу з'єднання, ідентифікатора (IMEI та IMSI) та інформацію про GPRS - трафік, з урахуванням нульових дзвінків нижче зазначеного абонентського номеру, СМС-повідомлення без розкриття їх змісту у вигляді з'єднань, анкетних даних особи, яка користувалась та на даний час користується вказаним мобільним телефоном, а також інформацію, яким компаніям, організаціям, установам чи фізичним особам реалізовано стартові пакети з вказаними номерами телефонів та відомості про всі види поповнення рахунків вказаних номерів телефонів (стріч карткою, переказ, Інтернет, іВох).

Визначити строк дії ухвали тривалістю в два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Роз'яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
128320876
Наступний документ
128320878
Інформація про рішення:
№ рішення: 128320877
№ справи: 756/6847/25
Дата рішення: 19.05.2025
Дата публікації: 25.06.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Оболонський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (19.05.2025)
Дата надходження: 14.05.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
19.05.2025 09:00 Оболонський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
МАКАРЕНКО ІННА ГЕНАДІЇВНА
суддя-доповідач:
МАКАРЕНКО ІННА ГЕНАДІЇВНА