Єдиний унікальний номер №943/987/25
Провадження №3/943/515/2025
20 червня 2025 року
Суддя Буського району суду Львівської області Журибіда Б.М., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Головного управління ДПС у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , українця, гр. України, фізичної особи підприємця, жителя АДРЕСА_1
за ст.163 - 4 ч. 1 КУпАП,
30 травня 2025 року головним державним інспектором відділу ГУДПС у Львівській області Парагайло О.Д., при проведенні планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_2 було встановлено порушення ведення податкового обліку, а саме: порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і надання відомостей про виплачені доходи: ненарахування податку на доходи фізичних осіб в сумі 28179,78 грн, надання не в повному обсязі або з помилками податкової звітності про суми доходів нарахованих податків за 1-2 квартал 2024 року, чим порушено п.п.162.1.3, п.162.1 ст. 162, п.168-1 ст. 168 та п.171.2 ст. 171 та п. 176 ст. 176 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року, із змінами та доповненнями.
В судове засідання ОСОБА_2 не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином за вказаним у протоколі місцем його проживання. Подав суду письмову заяву з проханням справу розглядати у його відсутності, вину свою у вчиненому визнає повністю, просить обрати мінімальне покарання.
Зважаючи на сповіщення останнього про розгляд адміністративних матеріалів, судом вирішено провести розгляд справи у його відсутності, що не суперечить правовим приписам ч.2 ст.268 КУпАП.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За змістом ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи..
Дане правопорушення стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ № 408/13-01-24-08 протокол № 011236 від 30.05.2025 року, актом про результати перевірки.
Вважаю, що в діях гр. ОСОБА_2 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163 - 4 ч.1 КУпАП, тому останньому слід обрати покарання у виді попередження, що буде в даному випадку є безальтернативним, та стягнути судовий збір.
Керуючись ст. ст. 40-1, 278-280, 283 КпАП України, суддя -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163 - 4 ч.1 КУпАП та попередити.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605,60 гривень в користь держави.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Буський районний суд Львівської області.
Суддя Б. М. Журибіда