Провадження № 3/243/2731/2025
Справа № 243/5098/25
16 червня 2025 року м. Слов'янськ
Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Пронін С.Г. розглянувши матеріали, які надійшли із Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Донецькій області, у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , уродженця м. Миколаївка Донецької області, громадянина України, пенсіонера, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 88-1, ч. 4 ст. 85 КУпАП,
21 травня 2025 року о 09 годині 30 хвилин громадянин ОСОБА_1 здійснював реалізацію свіжої риби «головень» вагою 1,5 кг. без будь-яких документів на ринку «Ювілейний» у м. Миколаївка Краматорського району Донецької області, чим порушив ст.ст. 7, 63 Закону України «Про тваринний світ» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.
Крім того, 22 травня 2025 року о 17 годині 30 хвилин громадянин ОСОБА_1 на річці Сіверський Донець поблизу м. Миколаївка Краматорського району Донецької області здійснював вилов риби забороненим способом “багріння», рибу не впіймав. Своїми діями ОСОБА_2 скоїв правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Про причини неявки ОСОБА_1 суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або розгляду справи без його участі суду не надав.
За правилами статті 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення справи. Частиною 2 цієї статті не передбачена обов'язкова присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності при розгляді справи за ст.ст. 88-1, 85 КУпАП.
Судом встановлено, що особа відносно якої вирішуються питання про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 був достовірно обізнаний про складання відносно нього протоколів про адміністративні правопорушення, а також належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи в суді, однак не вжив заходів для явки в суд, письмових заперечень проти протоколу не подав, доказів наявності обставин, які унеможливлюють його явку до суду - не надав.
Виходячи з практики Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні від 08.11.2005 у справі «Смірнов проти України», відповідно до якого в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи; розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору; нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасникам справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції, приймаючи до уваги положення ст. 38 КУпАП, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, стосовно якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, яка належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, однак не з'явилася в судове засідання, не подавши клопотання про його відкладення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 88-1, ч. 4 ст. 85 КУпАП, повністю підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДН № 006591 від 21.05.2025, в письмових поясненнях до якого ОСОБА_1 підтвердив фактичні обставини, які викладені у протоколі; гарантійною розпискою від 21.05.2025, згідно якої ОСОБА_1 передано на відповідальне зберігання рибу, протоколом про адміністративне правопорушення серії ДН № 006576 від 22.05.2025, в письмових поясненнях до якого ОСОБА_1 підтвердив фактичні обставини, які викладені у протоколі, описом оцінкою знарядь лову, згідно якого у ОСОБА_1 22.05.2025 було вилучене знаряддя лову «багор» у кількості 1 шт., квитанцією про отримання речей і документів № 71 від 22.05.2025.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 88-1, ч. 4 ст. 85 КУпАП повністю доведена.
При накладенні адміністративного стягнення і його розміру, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1 ,а також обставини, що пом'якшують відповідальність та її обтяжують.
Крім цього, постановою Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 16.06.2025 року провадження про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 88-1, ч. 4 ст. 85 КУпАП об'єднано в одне провадження.
Так, частиною 2 статті 36 КУпАП передбачено наступне. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи викладене, суд вважає, що ОСОБА_1 на підставі ст. 36 КУпАП, в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення ч. 1 ст. 88-1 КУпАП слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 грн., без конфіскації об'єктів тваринного світу. Разом з тим, суд вважає можливим відповідно до ст. 36 КУпАП приєднати до основного стягнення, передбаченого ч. 1 ст. 88-1 КУпАП додаткове стягнення за ч. 4 ст. 85 КУпАП у виді конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника.
Крім того, в порядку ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 34, 35, 36, 40-1, ст. 88-1 ч. 1, ст. 85 ч. 4, 245, 280, 283-284 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 88-1, ч. 4 ст. 85 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у сумі 510 (п'ятсот десять) гривень, на рахунок отримувача: (IBAN) UA488999980313020106000005658, отримувач Донецьке ГУК/Слов'янська МТГ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37967785, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100; найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції, без конфіскації об'єктів тваринного світу, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, а саме «багор» у кількості 1 штуки, що зберігається за квитанцією № 71 від 22.05.2025.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 судовий збір на користь держави у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Відповідно до статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, що буде становити 1020 гривень; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Слов'янський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів, з дня її проголошення.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання три місяці.
Суддя
Слов'янського міськрайонного суду
Донецької області Сергій Георгійович Пронін