23.05.25
Справа № 635/4441/25
Провадження по справі № 2-а/635/144/2025
23 червня 2025 року сел. Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Березовської І.В.,
секретар судових засідань Панас О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та закриття провадження у справі,
ОСОБА_1 , в інтересах якого на підставі довіреності діє представник Зуєв О.Ю., пред'явив до суду позов шляхом подання адміністративної позовної заяви до ІНФОРМАЦІЯ_2 , яким просить скасувати постанову №1382 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення за частиною 3 статті 210-1 КУпАП від 02 червня 2025 року, закрити справу про адміністративне правопорушення.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 13 червня 2025 року провадження по справі відкрито та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Позивач ОСОБА_1 та його представник Зуєв О.Ю. в судове засідання не з'явились,від представника позивача надійшло клопотання про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, ІНФОРМАЦІЯ_3 . Зазначене клопотання представник позивача просив розглянути за його відсутності.
Відповідач ІНФОРМАЦІЯ_4 про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, представник відповідача в судове засідання не з'явився.
Враховуючи, що в судове засідання не з'явились всі учасники справи, відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд зазначає, що в якості відповідача у даній справі визначений ІНФОРМАЦІЯ_4 .
П. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень це орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, орган військового управління, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Відповідно до п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. № 154 (далі - Положення) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м.Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Згідно з п. 3 Положення районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, як структурні підрозділи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя підпорядковуються відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, м. Києва та Севастополя, на території відповідальності якого вони перебувають згідно з адміністративно-територіальним устроєм України.
Згідно з п.7 Положення Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства. Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя.
Також, суд зазначає, що положеннями ст. 49 КАС України визначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Враховуючи, що відповідачем у справі є ІНФОРМАЦІЯ_4 , який входить до структури ІНФОРМАЦІЯ_3 , суд висновує про наявність підстав для залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ - НОМЕР_1 ), оскільки рішення судове рішення у даній справі може вплинути на права та обов'язки останнього.
Керуючись ст. 4, 49, 72, 80 КАС України, суд
Залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ - НОМЕР_1 ) до участі у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та закриття провадження у справі.
Направити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, копію ухвали.
Запропонувати позивачу направити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, копію позовної заяви з додатками.
Роз'яснити третій особі, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, що вона має право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву, дотримуючись, вимог ст. 165 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя І.В. Березовська