Справа № 126/450/24
Провадження № 3-в/126/10/2025
"19" червня 2025 р.
м. Бершадь
Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Гуцола В. І.
із секретарем Бурлака А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь подання старшого державного виконавця Бершадського відділу державної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Мацікур Єлизавети Олександрівни про винесення ухвали про примусовий привід боржника ОСОБА_1 ,
Старший державний виконавець Бершадського відділу державної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Мацікур Є.О. звернулася до суду з поданням про примусовий привід боржника ОСОБА_1 з тих підстав, що як стверджує, що на виконанні у Бершадського відділу державної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) перебуває постанова № 126/450/24, видана 12.03.2024 Бершадським районним судом Вінницької області про конфіскацію забороненого знаряддя лову - "драча" у кількості 1 шт., а також вилученої риби : карась сріблястий - 3 екз., окунь - 1 екз., плітка - 11 екз., загальною вагою 1,5 кг, що перебуває на зберіганні в Управлінні Державного агенства меліорації та рибного господарства у Вінницькій області. Державним виконавцем 12.06.2024 винесена постанова про відкриття виконавчого провадження, яка направлена боржнику ОСОБА_1 рекомендованим листом. Боржник без поважних причин не з'являвся на виклики виконавця та вимоги виконавчого документа не виконує, в той час як він належним чином повідомлений про необхідність явки до відділу ДВС та попереджений про відповідальність за ухилення від явки. При виїзді державного виконавця за адресою проживання боржника, боржник був відсутній. 18.04.2025 державним виконавцем було повторно сформовано виклик боржнику, однак він без поважних причин не з'явився, про причини неявки не повідомив, що підтверджено актом державного виконавця від 02.05.2025. Просить вирішити питання про примусовий привід боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , до Бершадського відділу державної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Сторони в судове засідання не з'явились.
Вивчивши матеріали подання, суд дійшов висновку про необхідність задоволення подання про примусовий привід боржника з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Згідно абз. 2 п. 14 ч. 3 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що перебувають у виконавчому провадженні. У разі якщо боржник без поважних причин не з'явився за викликом виконавця, виконавець має право звернутися до суду щодо застосування до нього приводу.
Відповідно до ч. 1 ст. 438 ЦПК України розшук боржника або дитини, привід боржника оголошуються за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або дитини чи місцезнаходженням їхнього майна, або за місцем проживання (перебування) стягувача.
Згідно до п. 26 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про Національну поліцію" поліція відповідно до покладених на неї завдань вживає заходів для забезпечення публічної безпеки і порядку під час примусового виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб), а також вживає заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров'ю державних виконавців, приватних виконавців та інших осіб, які беруть участь у вчиненні виконавчих дій, здійснює привід у виконавчому провадженні.
Поліція, відповідно до покладених на неї завдань, здійснює привід у виконавчому провадженні у випадках, передбачених законом або рішенням суду (п. 27 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про національну поліцію").
Привід за своєю правовою природою є заходом процесуального примусу, що полягає у затриманні і примусовому доставлені особи задля забезпечення її участі у провадженні у випадках, якщо цю особу було належним чином викликано, але вона не з'явилась без поважних причин або без повідомлення про причини неприбуття.
Враховуючи вище викладене, суд вважає доведеним ухилення від виконання боржником своїх зобов'язань, які покладені на нього рішенням суду, а тому подання старшого державного виконавця про примусовий привід боржника слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 438 ЦПК України -
Подання старшого державного виконавця Бершадського відділу державної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Мацікур Єлизавети Олександрівни про винесення ухвали про примусовий привід боржника ОСОБА_1 - задовольнити.
Здійснити привід ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 до Бершадського відділу державної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Виконання приводу доручити ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Суддя В. І. Гуцол